Oost-Westverbinding door Walcheren en Zuid-Beveland wordt gewerkt. Straks nog de 19 km bij Goes. De hele weg moet vierbaans worden. Een vurige wéns is een vaste verbinding met Zeeuws-Vlaanderen. De huidige overwaterverbinding is te labiel* Aan sluitend aan de Noord-Zuidroute moe ten we in de omgeving van Terneuzen gaan doortrekken naar Zeeuws-Vlaan- deren".. Vraag: „Er is dus in velerlei opzicht werk aan de winkel?" Mr. v. A.: „Ik vervul deze funktie nu drie jaar. Er is hier heel veel aan de gang. Het is boeiend, gevarieerd, maar moeilijk werk. Je moet je hele maal geven, maar het heeft zéker in vergelijking met het ministerschap veel bevredigends. Er zit vaart in deze provincie, al gaat het niet ieder een naar de zin. Het is vaak een af wegen van belangen en dat geeft wel eens wrijvingen, dan weer in de ene, dan weer in de andere sektor. Daarom is een goed en open samenspel zo belangrijk". Vraag: „Hebt u dat met agrarisch Zeeland?" Mr. v. A.: „Ja, in ruime mate. Zowel binnen als buiten het Provinciaal Be stuur. Er wringt wel eens wat en we zijn het niet altijd met elkaar eens. Er zullen In de toekomst ongetwijfeld wel wrijvingspunten blijven voorkomen. (Foto P. Z. C.) Vye zijn er nog niet uit. Ik heb een open oog voor de specifieke proble men en eisen die nu eenmaal verbon den zijn aan het agrarisch bedrijf. Er is dan ook voortdurend kontakt. De jubilerende'Z.L.M. zie ik als een sterk positief element in de toekomstige ontwikkeling van onze provincie. 125 jaar lang heeft men voor de Zeeuwse landbouw enorm belangrijk werk ver richt. Ik heb bewondering voor de progressieve figuren, die al één en 'n kwart eeuw geleden besloten samen in het agrarisch belang tegaan wer ken. Ook vandaag verrichTde Z.L.M. voortreffelijk arbeid. En dit gebeurt met de juiste instelling: behalve het bestuderen en rapporteren van land en tuinbouw houdt men zich ook met zaken in breder verband bezig. In de nog betrekkelijk korte tijd, waarin ik op deze post werkzaam ben, heb ik kunnen constateren, dat vooral ook de Zeeuwse Plattelandsjeugd een goede inbreng heeft. Men Interesseert zich voor vele zaken In de wereld om zich heen, men is levendig en zorgt voor goede bijdragen. Nee: Zeeland loopt niet achter. Daar zijn de agrarische sektor en de organisaties in belangrijke mate mede verantwoordelijk voor. De problemen van de toekomst en de mogelijkheden moeten we méér dan ooit gezamenlijk aanpakken, met redelijk begrip voor elkaar» om standigheden".

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 33