r J Ém DIJ wie al bladerend in de oude gegevens kennisneemt van D de vele onderwerpen die één en een kwart eeuw lang aan de orde waren, strijden afwisselend althans zo ging het mij verbazing, verwondering en bewondering om de voorrang. Verbazing en verwondering enerzijds om de inzet in vroeger jaren voor zaken die ook toen al o zo gauw waren achter haald of verdwenen. Maar leert de geschiedenis ons nu in deze beweeglijke tijd juist daaruit niet om de betrekkelijkheid van meningen en stand punten in te zien. Wat zal men bij het 200-jarig bestaan van de zestiger jaren van deze eeuw zeggen? Anderzijds is er verbazing en verwondering omdat vele onder werpen zoals grond- en pachtprijzen, het pachtsysteem, crises in de afzet, ziekten en plagen, de overheidsmaatregelen, vogelschade en de verkeersverbindingen in de provincie, weliswaar tegen een andere achtergrond nog steeds aktueel zijn en nog voortdurend onze aandacht vragen. „De historie herhaalt zich", dat is ook hier met recht van kracht. DEWONDERING komt er voorts naar boven als men kennis- D neemt van datgene wat het voorgeslacht duidelijk en helder zag als belangrijk voor de toekomst van land- en tuinbouw. Reeds in de eerste algemene vergadering der maatschappij, wees de voorzitter op het grote belang de veestapel te veredelen en uit te breiden. Dit laatste vooral teneinde meer mest te krijgen om de kwaliteit van de grond op peil te houden. Verbetering van de

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 29