minder grondbewerking 'GRAMOXONE' Te intensieve grondbewerking heeft vaak een nadelige invloed op de bodem structuur, vooral van slemp- en stuifgevoelige gronden. De mogelijkheden van de huidige herbiciden zullen grondbewerking als onkruidbestrijdingsmaatregel spoedig overbodig maken. Ook de inzaai van groenbemesters en het bedekt houden van de grond gedurende de winter geeft structuurverbetering door het verhogen van de organische stof en het tegengaan van weersinvloeden. Bij dit systeem van minder grondbewerking is een goede zaaitechniek een eerste vereiste. Verschillende machinefabrikanten hebben aangepaste of zelfs geheel nieuwe machines geconstrueerd voor dit systeem. Een deel van ons demonstratieterrein is met deze machines ingezaaid. Bovendien worden deze machines getoond. PARAQUAT 28 Voor het zaaien van bieten in onbewerkte grond heeft 'Hassia'een precisiezaaima- chine omgebouwd. Nodef ontwikkelde een com binatie van een zaadbak met zaaipijpen en een frees die het zaad oppervlakkig in de grond werkt. Met een Rumptstad-Baselier rijenfrees *ln combinatie met een automatische pootma- chine, is het mogelijk in het voorjaar zonder voorafgaande grondbewerkingen aardappe len te poten. Bij de door 'Howard' geconstrueerde 'Rota- seeder'worden de sleufjes door smalle frees messen gemaakt Deze machine is geschikt voor het zaaien in een doodgespoten grasmat- zonder vooraf ploegen. Bij deze door Plant Protection ontwikkelde machine worden de zaalsleuven gemaakt door drie schijven. Dez» machine is vooral geschikt voor het zaaien van granen. ICI HOLLAND NV POSTBUS 551 ROTTERDAM is de Nederlandse dochteronderneming van het Engelse wereldconcern Imperial Chemical Industries Ltd. Deze grootste chemische industrie van Europa (tweede op de wereldranglijst) is in Nederland gevestigd te Rotterdam en in het Botlek Europoortgebied op Rozenburg, waar steeds nieuwe uitbreidingen in ontwikkeling zijn. PPH82S

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 104