Concertencyclus - 125 jaar Z. L. M. Brusselse beslissing maakt einde aan onzekerheid 2 BEZOEKERS Z. L. M.-DAGEN WELKOM OP PROEFSTATION VOOR DE FRUITTEELT Het Proefstation voor de Fruitteelt met de daarbij behorende proeftuin bevindt zich in Wilhelmina- dorp in de onmiddellijke omgeving van de terreinen waar de Z.L.M.-tenitoonstelling van 20 tot en met 22 juni zal worden gehouden. Hoewel bezoekers aan het Proefstation ten allen tijde welkom zijn worden de bezoekers aan de ZX.M.-tentoonstelling( die tevens belang stellen in de fruitteelt, gaarne uitgenodigd voor een bezoek aan het Proefstation en in het bijzonder aan de bij het Proefstation behorende proeftuin. Belangstellenden, die op onderstaande data en tijdstippen bij het hoofdgebouw aanwezig zijn kun nen op begeleiding door de proeftuin rekenen. Donderdag 20 juni: 9.00, 10.30, 14.00 en 15.30 uur. Vrijdag 21 juni: 9.00,10.30,15.30 uur. BESTEMMINGSPLANNEN Provincie Zeeland. Met ingang van 31 mei 1968 tot en met 30 juli 1968 ligt op de provinciale griffie te Middelburg, Sint Pieterstraat 42, alsmede op de secre tarieën van de gemeenten Brouwershaven, Bruinisse, Duiveland, Middenschouwen, Westerschouwen en Zierikzee ter inzage het ontwerp van de eerste her ziening van het Streekplan Schouwen-Duiveland. Gedurende bovengenoemde ter-visie-liggingstermijn kunnen schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp wor den ingediend bij de provinciale staten van Zeeland, te Middelburg. Exemplaren van het ontwerp kunnen, tegen kost prijsvergoeding, worden besteld bij de Provinciale Planologische Dienst, Nieuwstraat 27 te Middelburg. Middelburg. Ingaande woensdag 29 mei 1968 ligt gedurende één maand ter inzage het ontwerp-bestem- mingsplan Griffioen II. Gedurende de bovenbenoemde termijn kan een ieder tegen dit ontwerp bij1 de ge meenteraad schriftelijk bezwaren indienen. CURSUS ELEKTRISCH LASSEN In de laatste week van mei werden aan de Technische School te Oostburg de eindlesen ge houden van de cursussen electrisch lassen. Voor deze cursussen die speciaal gericht zijn op de las- werkzaamheden die op de boerderij voorkomen, bestaat steeds veel belangstelling. De cursus van de afgelopen winter die op de boerderij voor komen, bestaat steeds veel belangstelling. De cur sus van de afgelopen winter die in oktober be gonnen is en die één avond per week gegeven werd, telde zoveel deelnemers dat 5 cursussen tegelijk gegeven moesten worden, zodat het las- lokaal in de Technische School elke avond bezet was. De voorgaande 5 jaren werd naast het lassen ook steeds metaalbewerking gegeven, terwijl na afloop van het eerste jaar nog doorgegaan kon worden met een cursus voor gevorderden. Dit jaar werd door de Inspectie van het Nijverheidsonder wijs alleen toestemming verleend tot het geven van lascursussen volgens het model - leerplan van Landbouwonderwijs. Hierdoor was het niet meer mogelijk om vervolgcursussen te geven, terwijl ook metaalbewerking moest vervallen. Het aan tal uren lassen werd vergroot en de cursus en het examen kwamen onder toezicht Van het Neder lands Instituut voor Lastechniek. De cursussen van de afgelopen winter telden 71 deelnemers. Na gehouden examen konden 53 diploma's worden uitgereikt. Het ligt in de bedoeling om in oktober ajs. weer met een nieuwe cursus te beginnen. Belangstellen den kunnen zich nu reeds bij de Landbouwprak- tijkschool opgeven. De aanmeldingen zullen in volgorde van binnenkomst behandeld worden. ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredakteur Ir. J. Prins Redaktie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande DEMONSTRATIE MET TRANSPORTWERKTUIGEN VOOR AARDAPPELEN De Federatie van Verenigingen voor Bedrijfsvoor lichting en de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst voor de Zeeuwse Eilanden zullen een demonstratie met transport werktuigen voor aardappelen organiseren. De werktuigen die hierbij betrokken zullen worden zijn o.m. loswagens, kipwagens, transporteurs, stort bakken, boxenvullers, onderlossers en opschepmaqhi- nes. Deze aktuele demonstratie zal worden gehouden in 't gebouw van de Coöp. Telersvereniging (C. T. V.) te Zierikzee. De datum is vastgesteld op vrijdag 5 juli 1968 om 13.30 uur. Gezien de ontwikkeling op transportgebied, ver dient het aanbeveling om deze middag hiervoor te reserveren. J. T. ANDRINGA, R. L. V. D. - Goes. De beslissing die in de nacht van 28 op 29 mei te Brussel is genomen over het E.E.G.-zuivelbeleid, maakt voor de Nederlandse veehouderij een einde aan een maandenlange periode van onzekerheid over het te voeren beleid. Deze onzekerheid had tot gevolg een aanzienlijke prijsval van de melk in de maand april. Gelukkig echter waren er in de laat ste weken weer tekenen van een zeker herstel van de markt. De beslissing in Brussel betekent overigens niet dat de gemeenschappelijke markt voor zuivel nu een feit is. De vaststelling van interventieprijzen met de mogelijkheid voor België, Luxemburg en Frank rijk om hogere prijzen toe te passen dan de andere drie lidstaten betekent dat wederom de realisering van de E.E.G.-zuivelmarkt is uitgesteld. Voor het Nederlandse agrarische bedrijfsleven, waarvan de melkveehouderij zulk een belangrijk deel uitmaakt, is dit een grote teleurstelling. Het Landbouwschap vraagt zich bovendien ernstig af of men niet de verkeerde weg is opgegaan met de gekozen finan ciële regeling die de hogere prijsvaststelling voor genoemde partnerlanden mogelijk moet maken. RADIO Dinsdag 11 juni a.s., Hilversum b 12.3012.40 uur „Een voorbeschouwing over die op donderdag 13 juni te houden landelijke fruitteeltdag in Bunnik", m.m.v. de Nederlandse Fruittelers Organisatie. „Een nieuwe regeling op komst: betere waarborgen tegen verspreiding van aardappelmoeheid", m'm.v. de heer H. Hietbrink van de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen. Vrijdag 14 Juni a.s., Hilversum I, 12.38—12.40 uur „Het tankmelkprojekt in Boekelo", m.m.v. de heer dr. ir. C. J. Schipper, Rijkszuivelconsulent voor de melkwinning. Aktualiteiten van het Proefstation voor de groente- en fruitteelt onder glas m Naaldwijk. ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU Hulst: Maandag 10 juni in „Het Bonte Hert". Westkapelle: Maandag 10 juni in „Kasteel van Batavia" van 9.15 tot 12.30 uur. Terneuzen: Woensdag 12 juni in hotel „Des Pays-Bas". Oostburg: Woensdag 12 juni in café „De Windt". Zierikzee: Donderdag 13 juni in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag 13 juni in hotel „De Eendracht". Tholen: Zaterdag 15 juni in hotel „Hof van Holland". St. Philipsland: Zaterdag 15 juni in hotel „De Druiventros". Ten opzichte van de inhoud van het zuivelbeleid dat thans in ons land geldt, kunnen wel een aantal verbeteringen worden geconstateerd: 1. De richtprijs per kilo melk met 3,7 vet wordt verhoogd met 0,3 cent per kilo (van 35 naar 35,3 cent). 2. De inleveringsprijs voor boter stijgt met 0,23 per kilo (van 6,05 naar 6,28 per kilo). 3. De inleveringsprijs voor mager melkpoeder, welke vanaf 1 juni a.s. 142,50 per 100 kilo zai bedragen, ten laste van het Zuivelfonds wordt 149 per 100 kilo ten laste van „Brussel". 4. De denaturatiepremie op magere melkpoeder, welke thans 22,35 per 100 kilo bedraagt ten laste van het Landbouw Egalisatie Fonds (L.E. F.) wordt vervangen door een toeslag op mager melkpoeder van 29,86 per 100 kilo, een ver betering dus van 7,51 per 100 kilo. 5. Op ondermelk bestemd voor veevoer komt een toeslag van ƒ5,43 per 100 kilo. In Nederland werd tot nu toe geen toeslag hierop gegeven. Op korte termijn biedt dit dus de Nederlandse veehouderij iets meer perspectief. Het zal echter nog moeten worden afgewacht wanneer dit beleid werkelijk effekt gaat krijgen, want een groot aantal onderdelen zal nog door middel van verordeningen nader geregeld moeten worden. Overigens is het Landbouwschap verheugd dat er een akkoord kon worden bereikt, zeker nu de hui dige politieke moeilijkheden in een aantal lid-staten zo groot zijn. Het Landbouwschap hoopt dat de Nederlandse veehouderij spoedig zal profiteren van de bereikte resultaten om zoveel mogelijk van de opgelopen achterstand nog dit jaar in te halen. Alhoewel op de voorpagina van ons blad, de vorige week, reeds vermeld werd dat de kerkconcerten, aangeboden door de Zeeuwse Landbouw Maatschappij ter gelegenheid van het 125-jarig jubileum aan de Zeeuwse bevolking voor ièdereen gratis toegankelijk zijn, blijkt dit niet een ieder voldoende te zijn opgevallen. Gaarne verstigen wij daarom nogmaals de aandacht erop dat deze concerten voor iedereen, dus ook NIET-LEDEN en BEGUNSTIGERS der Z. L. M. geheel gratis kunnen worden bijgewoond. Alle concerten beginnen om 20 uur. Om redenen van radiotechnische aard (de concerten worden op een later tijdstip door de N.C.R.V. door de radio uitgezonden) wordt men verzocht om ten minste vijf minuten voor de aanvang de plaatsen in te nemen. Onderstaand vermelden wij nog de plaatsen en data der concerten en enkele andere bijzonderheden, terwijl op pag. 4 en 5 de heer M. P. de Bruin te Middelburg een kort geschiedkundig overzicht van de vijf kerken geeft. maandag 10 juni te THOLEN in de Ned. Herv. Kerk - 20.00 uur medewerkenden: Jan J. v. d. Berg, organist en Nettie Bos, sopraan. dinsdag 11 juni te KAPELLE in de Ned. Herv. Kerk - 20.00 uur medewerkenden: Daan Manneke, organist, het N.C.R.V. Vocaal En semble o.l.v. Marinus Voorberg en het koperensemble Theo Mertens. woensdag 12 juni te AARDENBURG in de Sint Baafskerk - 20.00 uur medewerkenden: Albert de Klerk, organist en het N.C.R.V. Vocaal Ensemble o.l.v. Marinus Voorberg. donderdag 13 juni te BROUWERSHAVEN in de Ned. Herv. Kerk - 20.00 uur medewerkenden: Lambert Erné, organist, en het N.C.R.V. Vocaal En semble o.l.v. Marinus Voorberg. vrijdag 14 juni te ZOUTELAND in de Ned. Herv. Kerk - 20.00 uur medewerkenden: Harte v. d. Schaaf, organist, Marius van Altena, te- noc en Simon Koeten, h oboist.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 2