WEEKOVERZICHT NOTERINGEN fp[|Ö UIT EEN geheim m^tyeek&oek vam M<&ÖRAM>wr OTSUKHÓEK ontleend aan marktbericht „Nobeco" - Kortgene Peulvruchten. De export over de maand maart j.L volgen hieronder: maart augustus t/m maart 1968 1967 1967/68 1966/67 in tonnen in tonnen Groene en apliterwten 2444 1475 18807 18877 Schokkers 683 458 4655 4363 De invoer van consumptie-erwten uit België en Frankrijk was in maart j.l. 376 ton waarmede het totaal in de periode augustus 1967/maart 1968 op 14039 kwam. Zaden. De export van karwijzaad in de maand maart 1968 was 326 ton (vorig jaar 298 ton). De to tale uitvoer in de periode augustus 1967 t/m maart 1968 was 2797 ton (vorig jaar 3720 ton). De uitvoer van maanzaad in de maand maart j.L was 214 ton, waar een invoer van 88 ton tegenover stond. De cons, aardappelmarkt. De aardappelsituatie bleef de laatste paar weken onveranderd slecht. De voeraardappelprijzen zijn weer gedaald, waardoor ook de consumptieprijzen een aanpassing naar beneden moesten ondergaan. In de omliggende landen is de situatie even slecht. Een verbetering van de vraag mogen we voorlopig dan ook verwachten. Door het bijzonder lage prijspeil loopt de export desondanks niet onaardig; ook de industriële verwerking zal hier door wat groter zijn dan onder normale omstandig heden. Het overschot is echter nog steeds te groot om hierdoor verbetering in de toestand te krijgen. AARDAPPELTERM1JNMARKT Weekbericht 1723 april 1968, verstrekt door G. de Vries Zonen N.V., Amsterdam, voor Zeeland Goes tel. 011006451: Consumptie-aardappelen: Bintje 40 mm opw. april. De transacties op de aard- appeltermijnmarkt kenmerkten zich deze week op afwikkelingsniveau op noteringen, die sterk varieer den tussen 5,00 en 6.00 terwijl op 23 april zaken werden gedaan op 6.00 tot 5,70. De slotnotering gaf alleen een biedprijs van 5,70. De weekomzet beliep 444 contracten met een openstaande positie van 16 contracten (v.w. 562). Op november werd voor de oogst 1968 gedaan op 12,90 met een omzet van 9 contracten. De slotnotering was 12,9012,80 met een openstaande positie van 242. MARKT GOES (23 april) Peulvruchten: Erwten (klein groen) 35,tot ƒ41,Schokkers 40,tot ƒ47,Bruine bonen 30,tot 40,—, alles per 100 kg, boerenschoon af boerderij. Vrijwel geen handel. Aardappelen: Bin tje, 35 mm opw. binnenlandse sortering 2,75 tot 3,25. Weinig zaken. Voederaardappelen 1,50 tot 1,75 per 100 kg. Vlas: Ongerepeld 18 tot 24 cent. Gerepeld 23 tot 35 cent per kg. Eieren: 1,78 per kg. Volgende week geen notering in verband met nationale feestdag. ROTTERDAMSE KORENBEURS (d.d. 22-4-1968) Tarwe: nieuwe condities, franco fabrieken, 2e helft april, 38,40, exportcondities franco Amsterdam, mei ƒ38,65; Kippengerst: april/mei ƒ33,basis boord vrij; Brouwgerst C.B.K.: april/mei 33,80, basis boordvrij; Brouwgerst Duitse condities: geen zaken; Haver 52/53 kg: april/mei ƒ31,basis franco Rot terdam; Groene erwten op monster: tot 43,uit- gez. partijen iets hoger, franco Rotterdam; Groene erwten 3 kwaliteit: april 48,nominaal, mei, 48,25, laten, nieuwe oogst september/oktober, 52,bieden, 53,laten, franco Rotterdam; Ter- mijnmarkt-maandagochtendcalL* geen zaken, stem ming prijshoudend; Schokkers op monster: tot 49,50, uitgez. partijen iets hoger, franco Rotterdam; Schok kers 3 kwaliteit: mei, 58,25, nieuwe oogst, nov., 65,laten, franco Rotterdam; Schokkers 5 kwa liteit: mei, 57,25, laten, franco Rotterdam; Termijm- markt-maandagochtendcall: geen zaken, geen stem ming opgemaakt; Kapucijners op monster: tot 39, franco Rotterdam; Kapucijners 5 kwaliteit: nieuwe oogst, sept./okt., 57,50, franco Rotterdam; Bruine bonen op monster: tot 48,franco Rotterdam; Bruine bonen doorsneekwaliteit: mei, 50,laten, juni/juK 51,laten, nieuwe oogst, okt./nov„ 72,laten, franco Rotterdam; Maanzaad op mon ster: tot 153,franco Rotterdam; Karwijzaad ex portkwaliteit: mei, 126,- nominaal, juni 127, bie den, nieuwe oogst, sept./okt., 130,laten, franco Rotterdam; Termljnmarkt cons, aardappelen (Óchtend- call): Bintje 40 opw., april, 46 x 6,6,-— laten, ƒ5,50 biedien, november, ƒ13,laten, ƒ12,90 bie den; Aardappelbeurs: Bintje 40 opw. binnenl. sort, af binnenland, 4,tot 5,-—, autovrij; Bintje 35 opw. exp. sort, bestemming W.-Duitsland, ln 2 ma ten, 4,tot 5,autovrij. GOEDE APPELEN WERDEN WAT DUURDER Het gaat voor degenen die nog appelen hebben en die zijn er nog al wat oppassen worden wat de kwaliteit betreft. Bij de hoge temperaturen zoals die er zijn op het moment dat we dit schrijven, loopt de kwaliteit van het fruit snel terug wanneer het enige tijd uit de cellen is. Het gevaar van overrijpe partijen is zeker niet denkbeeldig. Wanneer de afzet plaats vindt door middel van poolvorming zal de poolcom- missie er wel voor zorgen dat dit niet gebeurt, maar wanneer men zelf moet beslissen over het tijdstip van verkoop, is het verstandig om eerst te letten op de kwaliteit en de prijs dan maar op de koop toe te nemen. Bovendien zien we de laatste tijd toch steeds duide lijk dat kwaliteit wordt betaald en dat de consument geen behoefte heeft aan mindere kwaliteiten, ook aü zijn die dan veel goedkoper. Vorige week is de prijs van het goede fruit weer wat aangetrokken. Het prijsverschil in vergelijking met de voorgaande periode bedroeg gemiddeld onge veer 5 cent per kg. Klasse 1 Golden Delicious boven 70 mm deed tussen 48 en 53 cent per kg. Klasse I 6570 mm werd verkocht voor 4045 cent per kg en I 6065 deed rond 30 cent. III grof kwaliteit no teerde tussen 20 en 25 cent en de klasse II kwaliteit was gemiddeld 510 cent per kg goedkoper dan de klasse I. Het aanbod van Goudreinette was enkel in Goes nog van betekenis. De prijs bleef onveranderd op ongeveer 40 cent per kg voor de grote en middel maat klasse I. DE AARDAPPELERMTIJNMARKT GROTE VRAAG NAAR KASAARDBEIEN Het aanbod van kasaardbeien begon vorige week van betekenis te worden. Daags na Pasen was er in Kapelle-Biezeiinge een aanbod van 5600 doosjes met dit produkt. De prijs die voor de Paasdagen was op gelopen tot 2,75 per doosje met 200 gram aard beien, lag dinsdag rond 1,50 per doosje. Daarna trad er echter weer een prijsherstel in en vrijdag was de zgn. weekendvraag weer duidelijk aanwezig en het ruime aanbod werd tegen oplopende prijzen afge drukt. De goede kwaliteiten deden vrijdag gemiddeld rond 1,90 per doosje Van 200 gram met uitschieters tot 1,98. Er waren toen in Kapelle-Biezeiinge onge veer 14.000 doosjes aardbeien te koop welke dus een beste geldelijke opbrengst gaven. Het begin is voor de telers van kasaardbeien wat de prijs betreft in elk geval moedgevend. Hopelijk zal het zo nog een poosje voort gaan. Voor de teelt als zodanig is het wel een beetje warm om veel kilo's te oogsten maar er staat tegenover, dat warm weer de vraag stimuleert en dus een gunstig effect heeft op de prijs. Belangrijke hoeveelheden werdenvorige week in Zeeland reeds afgedrukt voor Belgische rekening. De exportveiling van dit produkt begint in Kapelle om 11 uur en dit is voor de Belgen een gunstige tijd want ze willen de aardbeien nog dezelfde dag in de win kels hebben. De N.V. Nederlandse Liquidatiekas deelt mede, dat in overeenstemming met de Stichting Aardappelter- mijnmarkt is besloten voor de termijnhandel in con sumptieaardappelen van de oogst 1968 bij algemene aanwijzing conform artikel 2, lid 3b van het regle ment, de maximum openstaande positie per contrac tant vast te stellen op: 150 contracten voor bintje 40 mm opw. van de kleigrond. Genoemd) maximum geldt uiteraard voor zover niet uit hoofde van speciale aanwijzingen aan de betrokken contractant in dit opzicht beperkingen zijn of moeten worden opgèlegd. Voorts is de N.V. Nederlandse Liquidatiekas bereid met die gevallen waarin vaststaat dat een behoefte aan dekking tegen prijsrisico het innemen van een grotere openstaande positie wenselijk maakt, reke ning te houden. De retributie voor de Algemene Stichting ter Be vordering van de Termijnhandel in Produkten van de Nederlandse landbouw blijft ongewijzigd en bedraagt derhalve 2,per contract voor leden van de eer ste kring en 3,per contract voor alle overige contractanten. Conform het bepaalde in artikel 7 van het regle- UET was gisteren wat minder warm dan zater* dag en zondag, toen we ons midden in augus tus waanden. We lazen dat het in 't oosten van or* land tot 30° C. warm is geweest, een record dat ruim 19 jaar geleden eens gevestigd was. Het is dan ook in 'n week tjjds buiten veel veranderd. De kersen, de pruimen en de peren, ze zijn volop in bloei gekomen en het is wit van de bloesem waa neer men langs deze bloeiende bomen kijkt. De bloei was er ineens; ongelooflijk vlug is het gegaan! Hoe mooi is het nu om er langs te wandelen, fietsen of met de auto, al moet men met deze laat ste heel zachtjes rijden om het mooie toch te kun nen zien. Wat is ons land toch mooi in deze tijd. Wanneer men er door rijdt, ziet men ineens een wit fjjn kleed over het tere hout der pruimen uitgespreid, de weinig oude kersenbomen zijn zó dicht bezet met bloesem dat men er geen takken door kan zien en sommige perensoorten bloeien zó overda dig, dat je niet begrijpt hoeveel op één klein takje in bloei kan komen. Tussen de boomgaarden liggen de in verschil lende groene tinten gekleurd, de tarwe, de gerst en de graszaadvelden. Zij steken zo mooi en fel af tegen de oppervlakkige nog kale bietenvelden» waar men toch de fijngroene smalle rijtjes der op gekomen bietenplantjes reeds kan waarnemen en waar straks de nijvere handen wanneer nog aan wezig, zorgvuldig de plantjes op gelijke afstanden worden gezet, een werk, dat vroeger vele uren vergde, maar nu door precisiezaaa tot weinige uren is gedaald. Het onkruidwieden, vroeger ook vele uren ver gend, is door de chemische onkruidbestrijding ook zó ingekort dat er weinig werk meer aan de bie ten is. Dat heeft er ook aan meegewerkt dat er weer veel bieten zijn gezaaid hetgeen toch wel eens kan leiden dat we ons zelf in de oppervlakte moeten beperken opdat er straks geen grote finan ciële stroppen zullen komen. Alles ligt weer goed aan voor de bieten, prima gezaaid, prima zaaibed, goed opgekomen, wanneer zal het spaak lopen Wanneer we kranten lezen, ergeren we ons nog dat er zo weinig gang in zit te komen tot onder handelen over vrede in Vietnam. Het wil ons wel eens voorkomen dat de wil nog niet helemaal aan wezig is. Nog steeds hannessen over de plaats, vele steden genoemd en geen uitverkoren. En de oorlog gaat maar door, de bommenwer pers vernietigen nog vele burgerlevens, have en goed, de beschietingen van beide zijden vragen nog dagelijks jonge mensenlevens en waarvoor? Laten we hopen dat het toch tot de leiders mag doordringen dat geweld nooit tot een duurzame vrede kan leiden Jonathan deed voor de grote en middelmaat tus sen 35 en 40 cent per kg. Met de prijs van de Winston wil het niet zo best meer vlotten als enkele maanden geleden. Er waren mooie partijen van dit ras te koop maar duurder dan 65 cent per kg werden er geen meer afgedrukt op de veilingen en veel van het aanbod van dit ras ging weg voor 5055 cent, dat wil zeggen dat deze appel gemiddeld ongeveer 15 cent per kg goedkoper is geworden dan enkele maanden geleden. Kroetappelen van het ras Golden Delicious waren meestal niet te verkopen. De teler heeft hiervoor dan wel zijn bewaarkosten te betalen, die op het ogen blik rond 12 cent per kg liggen, en trekt er niets voor terug, wel een aanwijzing om te proberen geen kroet appelen in de cellen op te slaan in het najaar. Beter kan men ze bij de pluk maar direct laten vallen. ment voor de termijnhandel in aardappelen wordt in overeenstemming met de Stichting Aardappeltermijn- markt, ingaande 25 april 1968 ter registratie toege laten: consumptie-aardappelen. Ras: bintje 40 mm opw. oogstjaar 1968 van de kleigrond. Leve ringstermijn: april 1969. Van een kwaliteit volgens onderstaande door de Stichting opgestelde kwali teitseisen, welke dienovereenkomstig door ons zijn vastgesteld. Kwaliteits-eisen: Voor consumptie-aard appelen van het oogstjaar 1968, zoals opgesteld door de Stichting Aardappeltermijnmarkt en door de N.V. 'i Nederlandse Liquidatiekas te Amsterdam vastgesteld ep bekendgemaakt, conform het bepaalde in artikel 7 van het reglement voor de termijnhandel in aard* appelen. Consumptie-aardappelen: 1. De levering moet voldoen aan de minimum-eisen, die de plantenziektenkundige dienst te Wagenin- gen op de dag van de betrokken aanzegging tot levering, als bedoeld in artikel 22 van het regle ment voor de termijnhandel in aardappelen, bij do export van consumptie-aardappelen stelt. 2. De levering moet vergezeld gaan van een voor do betrokken partij door de dienst, als bedoeld onder 1. van deze kwaliteitseisen. Afgezien „inspecüo- rapport aardappelen", model 176 (blauw). lt

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 17