De hal het visite-kaartje van ons huis 6 Door: WILL SIMONS WEET u welk vertrek van uw huis het meest door anderen wordt gezien? Zelfs door men sen, die nog nooit een voet bij u over de drempel hebben gezet! De gang, de hal, de entree of hoe we deze ruimte ook willen noemen, is het visite-kaartje van uw huis. Een gezellige hal waar de bezoeker op z'n gemak z'n jas uit kan pellen, is het eerste persoonlijke stukje wat de bezoeker van uw woning ziet. HOE kunt u nu die ruimte, die velen al dan niet over uw schouder zien, gezellig maken? Daarvoor zijn natuurlijk verschillende oplossingen. In de eerste plaats denken we aan de vloerbedek king, die veel aandacht vraagt en krijgt! Ideale materialen voor de ingang zijn wel linoleum, eolo- vinyl-tegels, plastic vloerbedekking of tegels van vilttapijt. Deze laatste soort van vloerbedekking moet regelmatig besproeid worden, wilt u een lange levensduur verwachten. In dit artikel willen we speciale aandacht schenken aan linoleum, dat zowel in een moderne als ouderwetse behuizing uitstekend voldoet. We denken hierbij aan huizen, waarin nog een ouderwetse granieten vloer ligt. Deze kan beel gemakkelijk beplakt worden met linoleum. Is de gang smal, dan kan deze breder lijken door smalle stroken linoleum schuin of in de breedte op de gangvloer te laten plakken. Als linoleum decoratief is gelegd, dus met gebruik van andere getinte biezen, stroken, blokken, dan is ex- geen loper nodig. Een linoleumvloer vraagt zeer weinig onderhoud: het is voldoende als u de vloer tijdens de jaarlijkse schoonmaak afneemt met een in petroleum gedrenkte doek en hem daarna met vloeibare was behandeld. OOK de trap kunt u met linoleum laten beplak ken. Om het wat hinderlijke lawaai tegen te gaan legt u onder het linoleum 'n laag kurkment en als de trap over een kelder loopt, bekleedt u de onderzijde dus de zijde die vanuit de kelder zichtbaar is met zachtboard. Dit laatste is beter omdat zo'n kelder werkt als een klankkast. Het lawaai valt trouwens nog wel mee, vooral als er in uw gezin alleen op rubberzolen wordt gelopen. De voorzijden van de treden kunnen worden af gebiesd met een strip van hout, aluminium of van kunststof. Natuurlijk kunt u ook tapijt op de trap nemen, dat isoleert het geluid beter dan linoleum. Om slijtage te voorkomen is het gebruik van strips bij deze wijze van bekleden ook aan te raden. De wanden zijn vaak (ook in de gang) een steeds terugkerende bron van ergernis. Zwarte vegen, af drukken van kinderhandjes enzovoort zorgen er wel voor, dat u aan 't werk blijft. Als u de muren nu eens behandelt met een muurverf of beplakt met plasticleer? Beide zijn afwasbaar en dat is wel belangrijk in de gang. Heel decoratief staat een gedeeltelijk houten wand, die u bijvoorbeeld achter de kapstok zou kunnen maken. Over een kapstok gesprokenAls er ruimte voor is, zouden we ons moeten afvragen of we niet een kapstok zouden nemen, waarbij de jassen «an kleerhangers, achter elkaar, dus als in een hang kast kunnen worden opgehangen. Op deze manier zal de kapstok er altijd netjes uitzien (omdat door het ontbreken van gewone haakjes geen jassen op de kapstok „gesmeten" kunnen worden) en zal er bij veel visite niet zo'n „uitwas" aan de muur ont staan. IN veel huizen bevindt de telefoon zich in de gang. Vaak is het ook alleen maar de tele foon en in het gunstigste geval hangt er een bloc note naast en bungelt er een potlood aan een touw tje. Veel leuker is het om gebruik te maken van die handige telefoonwandrekjes, die in de handel zijn. Hierbij staat het toestel op het bovenblad en onder het blad is een laatje voor het aanteken boekje. Daaronder bevindt zich nog een vak voor telefoonboeken. Een gemakkelijk modern stoeltje van draadwerk of rotan zal er voor zorgen dat uw De traptreden laten oversteken om planten op te zetten. telefoonrekening op een comfortabele manier wat hoger wordt! Een spiegel mag natuurlijk in de gang niet ont breken. Als u hieronder een bakje hangt voor de handschoenen en shawls, dan zullen deze voor werpen niet meer behoren tot de „eeuwig rond slingerende attributen"! Planten kunnen uw gang een extra gezellig tin tje geven. Een grote bak met weelderige klimplan ten, die geen zon behoeven, is hiervoor heel ge schikt. Wilt u eens wat anders dan anders, dan kunt u de traptreden buiten de leuning laten over steken en op deze overstekende stukken kunt u planten zetten. Op deze manier krijgt u een hangen de tuin. Hoewel er natuurlijk nog wel meer tips zijn, om uw gang gezelliger te maken, geloven we toch wel, dat u op deze wijze u zelf en uw bezoe kers zult verrassen, als u de deur opendoet!

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 6