VRIJDAG 12 APRIL 1968 56e Jaargang No. 2926 ill Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van Land- en Tuinbouw en Veeteelt in Zeeland ill pp <-asen heeft voor velen een klank van prilheid, nieuwheid, jeugd. Tegen die tijd is letterlijk en figuurlijk de poëzie aan de orde, de romantiek: éven gfen we de wereld gestoffeerd met lammeren, kalfjes en fris groen. En er gonzen zinnen door ons hoofd als: „terwille van de boer die ploegt bestaat de wereld voortM Oat is natuurlijk allemaal een wat vluchtige stemming, waarbij je niet al te goed naar de werkelijkheid moet kijken, want die is anders. Vandaar dat dat paasgevoel wat onwerkelijk is. Terug in de werkelijkheid ontdek je dat die lieflijke stoffering er anders uitziet: wolproduktie, bedreigde vleesprijzen, zuivelperikelen en graan markt. En bovendien dat 't tegen die tijd voor ploegen wel wat rijke lijk laat is. De werkelijkheid, óók tegen de lente: een bedreigd voortbestaan. Over dié werkelijkheid gaat het paasevangelie: over deze door duizend do den bedreigde werkelijkheid, waar men zich op duizend wijzen tegen tracht te beveiligen, beschermen, verzekeren en verdedigen. De wer kelijkheid die ons lot is, en waarin wij op onze beurt noodlottig wor den voor anderen, even noodwendig als die jaarlijkse terugkeer van Aan dié werkelijkheid heeft Christus een dimensie toegevoegd: zichzelf. Daar in is Hij ondergedoken, ondergaan. Daaruit is Hij opgestaan: een nieuwe mogelijkheid geforceerd, een doorbraak door de noodlottige wetmatigheden van natuur en geschiedenis, ten gunste van een nieuwe wereld. Sindsdien is de bestaande werkelijkheid voor ons niet meer maatgevend, ons uitgangspunt is de werkelijkheid van de opgestane. Niet terwille van de boer die ploegt is aan ons een toekomst gegarandeerd, maar terwille van Jezus Christus. En in die gang van zaken mag ook de boer een plaats krijgen, méé de oogst inhalen van het zelfoffer van God, die als een graankorrel zich in deze aarde liet vallen, om voor ons honderdvoudige vrucht te zijn: brood des levens. Voor de héle aarde. Biervliet Ds. G. F. H. KELLINGL

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 1