r r V 13 Een nieuw John Deere onderdelen en ser vice punt in Illinois - U.S.A. van een dealer. werking, capaciteit en bedrijfszekerheid betreft. Een aantal bij te leveren nuttige accessoires geven de mogelijkheid om het werk van de maaidorsers aan de omstandigheden aan te passen. I\E Lantz-fabrieken te Mannheim werden tijdens "de tweede wereldoorlog praktisch geheel ver woest. Alhoewel in de naoorlogse jaren het nodige heropgebouwd en hersteld werd, eerst na het sa mengaan met John Deere is het gehele complex ge moderniseerd en aan de eisen van de tijd aange past. Onder meer verzorgt een nieuwe centrale gie terij de levering van gietstukken voor zowel trek kers- als maaidorsersonderdelen en voor de mo toren hiervoor. Deze motoren worden echter op de John Deere fabriek te Sarlan bij Orleans (Frank rijk) gebouwd, eveneens een nieuwe fabriek. Tus sen Mannheim en Sarlan rollen dagelijks een 40 ton onderdelen in de ene en motoren enz. in de andere richting. De nieuwe John Deere trekkerserie 820, 920, 1020, 1120, 2020 en ook de modellen speciaal geschikt voor de fruitteelt, komen te Mannheim van de transport band af. Momenteel circa 90 per dag. De maximum te behalen capaciteit ligt echter hoger en wel circa 120 trekkers per dag. En dit gebaseerd op een acht urige werkdag. Opvoeringsmogelijkheden van de leveringscapaciteit zijn dus voldoende aanwezig. De John Deere 920 47 pk 3 cilinder 4 takt dieseltrekker één van de nieuwe serie die te Mann heim van de band rolt. In deze serie heeft de 820 trekker een nuttig vermogen van 37 pk. De serie 1020 heeft 47 pk, de 1120 52 pk en de 2020 64 pk. Speciaal voor de fruitteelt worden trekkers in de serie 1020 en 2020 gefabriceerd. Vooral voor de trekker 2020 met zijn 64 pk motor is de laatste tijd de belangstelling het grootsx. Gezien de toenemende vraag naar meer pk's kan verwacht worden dat te zijner tijd aan deze serie een trekker zal worden toegevoegd van 70 pk. John Deere heeft zich met zijn Europese vesti gingen op de E.E.G.- en Vrijhandelszonemarkt be geven. Verkoopkantoren zijn er in Duitsland, En geland, Frankrijk, België, Zweden, Italië en Spanje. Daarnaast verzorgt in andere landen de groothan del de verkoop. Overigens, van de in Duitsland ver vaardigde produktie wordt rond 75 in Europa, Afrika, Azië, Australië en Canada afgezet. MET het leveren van een trekker of maaidorser is men echter niet klaar. Voor de gebruiker is een goede onderdelenvoorziening en hulp en ser vice bij noodzakelijke reparaties tegen een redelijk tarief van minstens even groot belang. Een net van dealers die regelmatig door voorlichting en cursus sen op de hoogte blijven van de technische verande ringen en verbeteringen draagt hiervoor zorg. Door John Deere wordt aan vakbekwaamheid van de dealer dan ook hoge eisen gesteld. Wat ons bij het bezoek in het bijzonder opviel was dat in beide fabrieken grote orde en netheid heersten en er bijzonder hard gewerkt werd. Toe gegeven, bij het werk aan een lopende band, die met tijdstudies zodanig opgezet zijn dat op hoog tempo geproduceerd wordt, moet doorgewerkt wor den. Maar ook dat in aanmerking nemende was onze indruk dat op bijzonder efficiënte wijze kwa liteitswerktuigen worden vervaardigd. Nadat de trekker zijn laatste behandeling heeft ondergaan komt hij na 2600 controle stations gepasseerd te zijn op de „roller- testbank" voor de laatste inspectie en beproeving. Eerst wanneer deze bevredi gende resultaten opgelevert wordt de machine vrijgegeven voor aflevering. De modernste produktiemethoden worden bij John Deere te Mannheim toegepast. Motoren, versnellingsbakken en vele andere onderdelen worden op de montageband samen gevoegd tot één geheel, de trekker. De laatste vijf etappes zijn alleen slechts controlestations.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 13