Ziekenhuiskostenverzekering I ZEEUWSE AGENDA Afdeling Heinkenszand der Z. L. M. Kontaktavond op woensdag 20 maart om 19.30 uur in café „Ta verne". Spreekster mej. A. v. d. Leeden, over: „Wel en wee rond de T.V." VERGADERING N. O. P. De Afdeling Zeeland van de Nederlandse Organi satie van Pluimveehouders N. O. P. zal op woensdag 20 maart 1968, aanvang 19.30 uur een vergadering houden in hotel „Centraal", Grote Markt 40, Goes. Ir. H. Dijkstra van het L. E. I. zal een inleiding houden over. „Zelf malen en mengen van pluimvee voeders". Tevens geeft ir. J. A. A. Bokx, algemeen sekretaris van de N. O. P., een korte uiteenzetting over de N. O. P. OPSPORING VERZOCHT Oude landbouwwerktuigen voor Z. L M.-tentoonsteiling 1843—1968 BESTEMMINGSPLANNEN Groede. Met ingang van 28 februari ligt gedurende een maand ter inzage het „Herziene bestemmingsplan Kom 1967". Aangezien niemand zich met bezwaren tot de raad heeft gewend, kunnen tegen het plan geen bezwaren bij G. S. worden ingebracht. Sint Jansteen. Een bestemmingsplan wordt voor bereid voor die gebieden aangegeven op de tekening nr. D-22 van 12 april 1967 van het Stedebouwkundig Adviesbureau Kuyken, te Middelburg. 's-Gravenpolder. Een bestemmingsplan wordt voor bereid voor het gebied, dat met een groene kleur en een blauwe omlijning is aangegeven op 'n bijbehoren de kaart. Het voorbereidingsbesluit met bijbehorende kaart ligt vanaf 1 maart 1968 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. EXAMEN SPUITEN IN DE LANDBOUW Op 1 maart j.l. werden te Hulst de examens voor het diploma „Spuiten in de Landbouw" afgenomen. De namen van de geslaagden (behoudens een nog af te leggen praktisch examen deze zomer) zijn: B. P. van Acker te Axel, C. T. B. Asselman te Hontenisse, E. P. S. Baecke te Nieuw Namen, H. P. J. Baecke te Westdorpe, A. J. M. Bun te Hengstdijk, R. A. M. Ferket te Nieuw Namen, A. F. van Geer- truy te Terhole, H. A. A. de Gendt te Nieuw Namen, J. H. E. van Hove te Stoppeldijk, J. L. de Schepper te Lamswaarde, J. A. M. Serrarens te Ossenisse, J. J. Sponselee te Stoppeldijk, K. B. L. Steyaert te Graauw, E. H. Verdurmen te Stoppeldijk, R. P.Ver- rassel te Stoppeldijk, H. A. J. Verstraate te Graauw, R. H. M. A. Vervaet te Westdorpe, E. E. R. de Waal Ossenisse, Jac. v. d. Waart te Hulst, L. G. M. van Waes te Westdorpe, A. J. E. Warrens te Stoppeldijk, T. P. M. de Winne te Westdorpe, J. A. Ysebaert te St. Jansteen, A. Boone te Nieuw- en St Joosland en M. Francke te Cadzand. ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU Oostburg: Woensdag 20 maart in café „De Windt". Terneuzen: Woensdag 20 maart in hotel „Des Pays-Bas". Zierikzee: Donderdag 21 maart in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag 21 maart in hotel „De Eendracht". Tholen: Zaterdag 23 maart in hotel „Hof van Holland". Aan het organiseren van een tentoonstelling zit bijzonder veel voorberei dend werk vast. Maanden vooruit is de tentoonstellingscommissie al in touw om alles rond te krijgen. Er bestaan plannen om op deze tentoonstelling ook aandacht te schenken aan de grote evolutie die de mechanisatie in de landbouw in de jaren van 1843 tot 1968 heeft ondergaan. Men wil daar gestalte aan geven door bij voorbeeld van verschillende gewassen de daarvoor in de loop van deze 125 jaren bereikte werktuigen te tonen. Bijvoorbeeld voor de aardappels, al de werktuigen die er vanaf 1843 tot nu toe werden en worden gebruikt bij het poten, verplegen, en oogsten. Dat zijn er een hele reeks, dat ligt voor de hand. Die van de laatste jaren geven geen moeilijkheden; veel meer die uit de oude tijd. Een kleine commissie bestaande uit onderstaande personen zou dit be halve voor aardappels, voor suikerbieten en granen alsook voor de grond bewerking willen doen. U kunt persoonlijk als lid der Z. L. M. op Zuid- en Noord-Beveland ons helpen bij het opzoeken van dit materiaal. In de oud- ijczerhoek of misschien ook goed bereikbaar staan misschien nog oude werk tuigen, die uitstekend voor dit doel geschikt zijn. Misschien is één of meer Z. L. M.-TENTOONSTELLING 1968 WILHELMINADORP HEREN RUNDVEEHOUDERS, Dezer dagen zullen de vraagprogramma's voor de afde ling rundvee op de Z. L. M.-jubileumtentoonstelling 1968 worden verzonden. Als uitgangspunt voor deze verzending zijn de lijsten van inzenders genomen, die in de catalogi der diverse Zeeuwse fokdagen van de laatste jaren voorkwamen. Diegenen, die geen vraagprogramma ontvangen, doch interesse hebben om vee in te zender», kunnen het formu lier aanvragen bij het Rijksveeteeltconsulentschap, Land bouwcentrum te Goes (tel. 01100 6440). onzer leden nog in het bezit van een waalpïoeg (houten wielen en kar), een Cohsploeg, een Sacksploeg (ijzer), een houten egge, een geeselsteen met stander (paard), een vatspuit (ton), een Veluwielspuit een heel oude trek ker ('30), een tarwezeef, een handhekeldorsch (reeds toegezegd), een zaai- kruiwagen, een graanafiegger of apparaat, een houten rolblok, een oude Vicon paardenbietenlichter. U ziet het zelf, er is veel nodig maar er is wel licht nog veel meer beschikbaar. Mocht u van bovenstaande wat in uw bezit hebben en we mogen het 3 dagen in Wilhelminadorp op de tentoonstelling te kijk stellen dan kunt u ons melden wat u hebt. Wanneer we het nodig hebben zullen we het u melden. Krijgt u geen bericht dan is hetgeen u aanbood reeds aanwezig en niet meer nodig. Wilt u allen eens de boel nakijken, liefst zo spoedig moge lijk, en aan één van de commissieleden berichten wat u hebt. U doet deze commissie er een zeer goede dienst mee om hun werk aan deze tentoonstel ling te doen slagen. Adressen C. BURGER, Kerkstraat 26, Wilhelminadorp, tel. 011005228. J. v. d. VELDE, Wilhelminastraat 5, Kloetinge, tel. 011007369. VERZEKERINGSZAKEN ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredakteur Ir. J. Prins Redaktie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande HET is ons gebleken, dat in de afgelopen week een aantal Z. L. M.-leden (zelfstandigen) van het ziekenfonds bericht hebben ontvangen, dat zij elders een ziekenhuiskostenverzekering moeten sluiten, omdat zij de inkomensgrens van 13.200 hebben overschreden of mogelijk zullen overschrij- den. De zelfstandigen kunnen n.L vrijwillig bij het ziekenfonds verzekeren, mits hun inkomen niet ho ger is dan 13.200, Wij stellen hier met nadruk „kunnen" verzekeren. De ziekenfondsen zijn in principe met de uitvoe ring van de ziekenfondswet belast. Onder deze wet vallen de loontrekkenden, even eens met een loongrens van 13.200,De loon trekkenden hebben geen keuze en moeten zich melden bij het ziekenfonds in hun gebied. De zelfstandige ondernemer kan wel een keuze maken n.L of: a. zich vrijwillig bij een ziekenfonds verzekeren, waaraan de beperking van genoemde inkomen- grens van 13.200,vast zit; b. zich aansluiten bij een Vereniging voor Zie- huisverpleging, welke verzekeringen zich uit sluitend bezig houden met het afsluiten van vrijwillige verzekeringen en derhalve geen inkomensgrens kent. DE KOLLEKTIEVE VAN DE Z. L. M. HET zal de leden zo langzamerhand bekend zijn, dat de Z. L. M. zich sinds 1 januari 1968 aktief bezig houdt met de vrijwillige ziekenhuiskosten verzekering. Daartoe is een kollektief kontrakt ge sloten met de Vereniging voor Ziekenhuisverpleging (Z. H. V.) te Goes. Die Z. L. M.-leden, die voornoemd schrijven ont vangen hebben, kunnen wij dringend aanraden zich nu metéén te verzekeren via de kollektieve van de Z. L. M. Afgezien van uw inkomen, of deze onder of boven de 13.200,per jaar ligt, kunt U zich via deze kollectieve van de Z. L. M. tegen de zie kenhuiskosten, specialistenhulp etc. verzekeren. De kollectieve geeft recht op een extra Z. L. M.-kor- ting. De dekkingsvoorwaarden zijn gunstig, de pre mietarieven voordelig. Ook al hebt U als Z. L. M.-lid niet zo'n schrijven ontvangen, dan verdient het evenzeer aanbeveling inlichtingen te vragen. Deze zijn dagelijks verkrijg baar op het Landbouwhuis te Goes, tel. 011005010 of op het kantoor van het Z.H.V., Heernisseweg 188a te Goes. 01100—7603. LANDBOUW-HAGEL VERZEKERING I\E akkerbouwers zijn alweer volop bezig met hel zaaien en poten van de nieuwe oogst 1968. De seizoenen volgen elkaar snel op. Eén en ander betekent, dat binnen afzienbare tijd de jonge ge wassen zichtbaar zullen worden en daarmede bloot komen te staan aan alle mogelijke weersinvloeden. Terwijl U nog aan het zaaien en poten bent is tevens het tijdstip aangebroken te overwegen of uw oogst tegen hagelrisiko verzekerd moet worden. U moet daar n.L niet mee wachten tot de oogst ver- hageld is Wij menen ditmaal te moeten volstaan met U het adres te geven van de Onderlinge Zuidelijke Hagelverzekering Maatschappij gevestigd ten kan tore van de Noord-Brabantse Mij van Landbouw te Zevenbergen. Zoekt U een hagelverzekeraar dan is dit uw adres, waarover U alle gewenste inlichtingen kunt verkrijgen bij de Verzekeringen van de Z. L. M., Landbouwhuis te Goes. DEL.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 2