MEDEDELINGEN (Vervolg van pag 2) K. N. L. C. 4 Afdeling Nieuwerkerk der Z. L. M. Algemene vergade ring op dinsdag 13 februari in „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk. Aanvang 9.30 uur v.m. Mr. E. Wage zal spreken over: „Landbouw vandaag". Afdeling Meliskerke der Z. L. M. Algemene vergade ring op woensdag 14 februari in café Boone te Meliskerke. Aanvang 13 uur. De heer De Buck zal spreken over: „Veehouderij-aangelegenheden". Behandeling jaarverslagen. Eiland Tholen „CAVETHO". Algemene jaarver gadering op donderdag 15 februari a.s. aanvang 14.00 uur in het Dorpshuis te Sint Annaland. Inleider plv. algemeen directeur van Cebeco, de heer F. de Wit, onderwerp: „Wat heeft de coöpe ratie de boer te bieden?" Afdeling Wolfaartsdijk der Z. L. M. Algemene vergade ring op vrijdag 16 februari in hotel Verbeke te Wolfaartsdijk. Aanvang 19.30 uur. De heer Ir. Grootenhuis, medewerker van het instituut voor bodemvruchtbaarheid te Groningen, over het onderwerp: „Ervaringen met groenbemestingen op klei- en zavelgronden. Afdeling Biggekerke der Z. L. M. Algemene vergade ring op maandag 19 februari om 7 uur in zaal „Juliana" te Biggekerke. De heer W. C. Sinke zal spreken over „Reisindrukken uit het Nabije Oosten". Kleurendia's en kleurenfilm. Tuinbouwdag 1968 K. N. L. C. De jaarlijkse tuinbouw- dag van het K. N. L. C. wordt gehouden op 20 februari 1968 om 10.30 uur in „Krasnapolsky" te Amsterdam. De heer D. J. A. M. van Arcken, voorzitter produktschap voor Groenten en Fruit, zal belichten wat 10 jaar E. E. G. voor de tuin bouw bracht. Afdeling Middelburg der Z. L. M. Gezinsavond op dinsdag 20 februari in het „Ned. Koffiehuis" te Middelburg. Aanvang 19.30 uur. De heer W. C. Sinke zal spreken over: „Reisindrukken uit het nabije oosten". Vertoning Z. L. M.-journaal '67. Afdeling Arnemuiden der Z. L. M. Algemene vergade ring op woensdag 21 februari in het Verenigings gebouw te Arnemuiden. Aanvang 13.30 uur. De heer F. de Ronde zal spreken over: „Bouw/Gras land" en „Waarom kan een kleinbedrijf groot zijn?" Vertoning van dia's van de landbouw in Denemarken. Kring Schouwen-Duiveland der Z. L. M. Algemene vergadering op vrijdag 23 februari a.s. des n.m. 7.30 uur in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Spreker op deze avond is de heer B. Heringa, adj. dir.-gen. v. d. Landbouw bij de E. E. G. met als onderwerp: „De landbouw in West-Europa". Afdeling Oud-Vossemeer der Z. L. M. Gezinsavond op dinsdag 5 maart 1968 te 19 uur in hotel „Hof van Holland" te Oud-Vossemeer. RADIO Dinsdag 6 februari a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur „Boer zijn in 1968", een nabeschouwing over de rundveedag te Assen. „De centrale hengstenkeu- ring in Utrecht". Vrijdag 9 februari a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur „Ontwikkelingen op het gebied van de ver werking van aardappelen", m.m.v. ir. J. C. Hesen van het I. B. V. L. te Wageningen. WAT BIEDT DE MAMMOETWET UW KIND? Onder bovenstaande titel zal de N. R. U. op korte termijn een serie uitzendingen wijden aan de Mam moetwet. De eerste uitzending in deze serie van veertien zal plaatsvinden op zaterdag 3 februari a.s. van 15.00 —15.10 uur op Hilversum II. Vervolgens iedere za terdag op hetzelfde uur en op dezelfde golflengte. In principe zal in elke uitzending iets verteld wor den over een bepaald type onderwijs onder de nieu we Wet op het voortgezet onderwijs, waarna zij be sloten wordt met een interview van ongeveer 4 mi nuten. Als samensteller en presentator van dit nieuwe N. R. U.-programma zal optreden de heer T. Elias. Het schema van de uitzendingen is voorlopig als volgt samengesteld; 1. Brugklas; 2. idem; 3. De 1.1. s.; 4. Het nijverheidsonderwijs voor meisjes; 5. Het 1. a. o. en de school voor de detailhandel; 6. Het landbouwonderwijs; 7. Doorstroming en leerlingenstelsel; 8. M. a. v. o.; 9. H.a.v.o.; 10. Atheneum; 11. Gymnasium; 12. Lyceum en scholengemeenschappen; 13. Schoolkeuze is het begin van beroepskeuze; 14. Sinds uw tijd. OPENBARE DISTRICTSVERGADERINGEN WATERSCHAP WALCHEREN Districten I en II (Noord- en Oostwatering) te houden in een gecombineerde vergadering op maandag 12 februari 1968, 2 uur, Verenigingsgebouw Oost- kapelle. Het gebied van de Noordwatering wordt omslo ten door de Noordendolfer, Blaauwpoortse-, Ma- riekerkse-, Poppendamse-, Grijpskerkse-, en Duin weg. De Oostwatering omvat het gebied liggende ten oosten van de Seisweg, Grijpskerkse- en Duin weg en ten westen van het Kanaal door Wal cheren. District III (Westwatering) omvattende het gebied ten zuiden van de Blaauwpoortse-, Mariekerkse-, Poppendamse-, en Seisweg en ten westen van het Kanaal door Walcheren oo maandag 19 februari 1968, 2 uur, hotel „Walcheren", Koudekerke. District IV (Zuidwatering) omvattende het gebied ten oosten van 't Kanaal door Walcheren op woens dag 21 februari 1968, 2 uur 15, café „De Roode Leeuw", Nieuw en Sint Joosland. Stembevoegd in de districtsvergaderingn zijn die ingelanden, die eigenaar of zakelijk gerechtigde zijn van tenminste 2 hectare ongebouwde eigendommen of van gebouwde eigendommen met een belastbare opbrengst volgens de grondbelasting van tenminste 150,gelegen in het betreffende district. Convocaties voor deze vergaderingen worden niet verzonden. KALENDERS 196C Bekaert Nederland n.v. Bezuidenhoutseweg 91, Den Haag, het verkoopkantoor voor Nederland van de bekende Bekaertprodukten zoals de verschil lende soorten „Ursus" afrasteringsgaas, mottopunt- draad, enz. Een met bijzonder aardige kleurenfoto's verluchtigde maandkalender, afgestemd op de ver schillende gaasprodukten van Bekaert. ALGEMENE VERGADERING EN VOORLICHTINGSBIJEENKOMST NEDERLANDSE KONTRAKTTELERSVERENIGING De Nederlandse Kontrakttelersvereniging van de 3 C. L. O. houdt op vrijdag 23 februari 1968 in hotel Noord-Brabant te Utrecht haar algemene vergadering. Deze begint om 11.00 uur. Na de ochtendvergadering, die alleen voor leden toegankelijk is, zal 's middags aanvang 14.00 uur een openbare voorlichtings bijeenkomst worden gehouden. Het accent zal dit jaar worden gelegd op de toe passing van de Zaaizaad- en Plantgoedwet. Inleiders zullen zijn de heren: Ir. C. S. Knottnerus, die de zienswijze van de land bouw zal belichten; Ir. U. Mansholt, voorzitter van de Nederlandse Kwekersbond, die vanuit kwekersoogpunt over de nieuwe wet zal spreken. Na de inleidingen is er ruim gelegenheid tot het stellen van vragen. Voor de middagbijeenkomst zul len ook de contractpartners worden uitgenodigd. TENTOONSTELLING IN BRUSSEL De redactie van „Landbouwmechanisatie" verzoekt ons mee te delen dat de Internationale Week van de Landbouw te Brussel plaatsvindt van 1825 februari a.s. en niet van 1118 februari zoals in de agenda van „Landbouwmechanisatie" is vermeld. In ons num mer van de vorige week was de datum juist ver meld. BESTEMMINGSPLANNEN Hoek. Met ingang van 22 januari 1968 ligt ge durende een maand ter gemeentesecretarie ter in zage het ontwerp van een bestemmingsplan „Hoek 1966", vervat in een kaart met de daarbij behorende toelichting. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp indienen. Borssele. Vanaf 29 januari 1968 ligt gedurende één maand ter inzage de ontwerpen van bestemmings plannen: a. Industrieterrein Sloe 1967; b. Noord-West 1967. Gedurende de ter inzageligging kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen de ontwerpen. Zuidzande. Vanaf 1 februari 1968 ligt gedurende één hiaand ter inzage 't ontwerp bestemmingsplan „Zuid zande 1966". Gedurende, bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen bij de ge meenteraad. ZIEKTENKOSTENREGELING AMBTENAREN NADELIG VOOR ZELFSTANDIGEN IJE regering wil voor de ambtenaren een eigen ziektekostenvoorziening invoeren. Een daartoe strekkend wetsontwerp werd bij de Tweede Kamer aanhangig gemaakt en zal binnenkort in openbare behandeling komen. Gaat de volksvertegenwoordiging met de plannen van de regering akkoord dan zullen ca. 500.000 ambtenaren t.w. allen wier jaarinkomen beneden de weistandsgrens van 13.200,ligt, uit de vrijwillige ziekenfondsverzekering treden waar zij thans verzekerd zijn. Het gevolg is dat de verzeker denbestand van de vrijwillige ziekenfondsverzekering en dus ook het financiële draakvlak, worden ver kleind. Het resterende verzekerdenbestand immers zal in dat geval bestaan uit alle niet loontrekkenden, waaronder de zelfstandigen uit landbouw en midden stand, voor zover het jaarinkomen althans beneden de weistandsgrens ligt. In deze gevallen immers bestaat ongeacht het ziektekostenrisico aanspraak op toelating tot de vrijwillige verzekering. De premie die hiervoor moet worden betaald is uitgedrukt in nominale bedragen. De hoogte loopt als gevolg van verschillende oorzaken in de pro vincies uiteen. De gemiddelde premie bedraagt thans 30,per persoon boven 16 jaar per maand. Tot het verzekerdenbestand behoren ook bejaarden met een inkomen tussen 6.656,en 13.200,per jaar. Het ziektekostenrisico van deze categorie is veelal niet gunstig. Bedraagt het inkomen van een bejaarde minder dan 6.656,per jaar, dan bestaat recht op deelneming in de ziekenfondsverzekering voor be jaarden. De premie voor deze verzekering wordt ge subsidieerd, deels door de overheid en deels uit de premie voor de verplichte verzekering voor loon trekkenden. yyoRDT het wetsontwerp aanvaard dan moet worden verwacht dat de premie voor de vrij willige ziekenfondsverzekering omhoog gaat. Boven dien zal dit tot gevolg hebben dat de particuliere ver zekeringsinstellingen een deel van hun verzekerden zullen verliezen. Ook als een eigen administratie voor de ambtenarenvoorziening in het leven moeten wor den geroepen. In al deze bezwaren hebben de centrale organisaties uit Landbouw en Middenstand aanleiding gevonden zich met een Adres tot de leden van de Tweede Ka mer te richten. In overweging werd gegeven het wets ontwerp niet aan te nemen. In het Adres is erop ge wezen dat een ziektekostenvoorziening voor de amb tenaren niet los gezien moet worden van de gehele problematiek van de ziekenfondsverzekering voor ons gehele volk. De vrees werd uitgesproken, dat aan vaarding van het wetsontwerp belangrijke konse- kwenties zal hebben voor de toch al zorgwekkende premie-ontwikkeling van de vrijwillige ziekenfonds verzekering. Het is verheugend dat bedoelde organi saties, zeven in tal, deze stap hebben ondernomen teneinde aldus voor de belangen van de zelfstandigen op de bres te springen. N. A. V. FRUITTEELTBEDRIJF TE KOOP OF IN PACHT IN RUILVERKAVELING KAPELLE-WEMELDINGE De Stichting Beheer Landbouwgronden biedt in de ruilverkaveling in voorbereiding KapelleWemel- dinge te koop en of te pachten in gedeelten aan, ter wijl koop voorgaat, een fruitteeltperceel groot 16 ha, gelegen aan de Oudepolderweg te Wemeldinge waarvan 12 ha beplant met peren. De gebouwen staande op dit perceel kunnen desgewenst mede wor den overgenomen. Als gegadigden kunnen zich mel den zij die reeds een zelfstandig bedrijf exploiteren. Eventueel kunnen grasland, bouwland of oude boom gaarden in ruil worden aangeboden. Belangstellenden kunnen ter verkrijging van nadere inlichtingen en voorwaarden zich vóór 9 februari 1968 wenden tot de Stichting Beheer Landbouwgronden, Westsingel 58 te Goes. BEDRIJFSDISCIPLINE In een voorlichtingsblad van een internationale pluimveefokorganisatie werd in het kader van een preventieve ziektebestrijding de pluimveehouders dringend aangeraden de hokken af te sluiten, op dat onbevoegden geen toegang hebben. Voor iedereen die wel naar binnen moet dient ontsmette kleding en schoeisel beschikbaar te zijn, terwijl bovendien de handen ontsmet moeten worden. Schoenen verwisselen is de goede methode tegen besmetting en kleding kan doelmatig wor den ontsmet in een formalinekast met een uur gas sen. Ziektekiemen kunnen ook door vogels zoals mussen en zwaluwen in de hokken komen, terwijl ook bestrijding van ratten en ander ongedierte nood zakelijk is. Uiteraard moeten materialen en gereedschappen zuiver gehouden worden en dienen dode en zieke dieren onmiddellijk uit de koppel verwijderd te wor den. Het voorbehoedend gebruik van entstoffen dient schematisch en deskundig te geschieden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 4