MEDEDELINGEN (Vervolg; van pag. 2) Tuinbouwdag 1968 Koninklijk Nederlands Landbouw-Comité Houdt 12 februari a.s. vrij Uitslag prijsvraag Land- en Tuinbouwmechanisatie 4 WERKGROEP VEEHOUDERIJ Op vrijdag 9 februari a.s. wordt 's avonds om half acht een vergadering gehouden van de Werkgroep Veehouderij van de Vereniging voor Bedrijfsvoor lichting West Zuid-Beveland. Deze vergadering wordt gehouden in het Landbouwcentrum Zeeland, West singel 58 te Goes. De heer J. H. Lantinga, Hoofd assistent A bij de Rijksveeteeltvoorlichting, zal een inleiding verzorgen over: „Het verleden, heden en toekomst van de melkerij". Afdeling Axel der Z. L. M. Algemene vergadering op vrijdag 9 februari 1968 om 14.00 uur in de Stads herberg te Axel. Spreker: Mr. J. F. G. Schlinge- mann. Afdelingen Schoondijke en IJzendijke der Z. L. M. Ge combineerde vergadering op vrijdag 9 februari om 2.15 uur in zaal Wijffels te Schoondijke. De heer J. de Lange zal spreken over „Verzekerings- aktualiteiten". Afdeling Groede der Z. L. M. Algemene vergadering op vrijdag 9 februari in hotel „Drie Koningen" te Groede. Aanvang 2 uur. De heer D. Hooghiemstra zal spreken over: „Aangepaste uienteelt". Afdeling Waarde der Z. L. M. Maandag 12 februari. De heer W. Sinke spreekt over zijn reis naar Israël en de Arabische landen (met film en dia's). Afdeling Stavenisse der Z. L. M. Algemene vergade ring op dinsdag 13 februari in hotel Peters te Stavenisse. Aanvang 19 uur. De heer Ir. Prins zal spreken over: „Actuele landbouwproblemen". Vertoning van Z. L. M.-journaal 1967. Afdeling Kats der Z. L. M. Algemene vergadering op dinsdag 13 februari om 2 uur in „De Vriend schap" te Kats. De heren Meyer, Noordam en De Dreu zullen spreken over „Ruilverkaveling in Noord-Beveland". Eiland Tholen „CAVETHO". Algemene jaarver gadering op donderdag 15 februari a.s. aanvang 14.00 uur in het Dorpshuis te Sint Annaland. Inleider plv. algemeen directeur van Cebeco, de heer F. de Wit, onderwerp: „Wat heeft de coöpe ratie de boer te bieden?" Tuinbouwdag 1968 K. N. L. C. De jaarlijkse tuinbouw- dag van het K. N. L. C. wordt gehouden op 20 februari 1968 om 10.30 uur in „Krasnapolsky" te Amsterdam. De heer D. J. A. M. van Arcken, voorzitter produktschap voor Groenten en Fruit, zal belichten wat 10 jaar E. E. G. voor de tuin bouw bracht. Afdeling Arnemuiden der Z. L. M. Algemene vergade ring op woensdag 21 februari in het Verenigings gebouw te Arnemuiden. Aanvang 13.30 uur. De heer F. de Ronde zal spreken over: „Bouw/Gras land" en „Waarom kan een kleinbedrijf groot zijn?" Vertoning van dia's van de landbouw in Denemarken. COÖPERATIEVE VARKENSVOORLICHTINGSDAG te organiseren door CEBECO-Landbouwcoöperaties in Zeeland en West-Brabant en de S. O. L. te Utrecht op donderdag 22 februari 1968 in „De Prins van Oranje" te Goes. Aanvang 10 uur. Het programma vermeldt: Opening door Drs. J. Dijkgraaf, sekretaris van het L. C. C. te Goes. Inleiding door Ir. W. L. Harmsen, Rijksveeteelt- consulentschap te Goes, over het onderwerp: „Ont wikkelingen in de varkenshouderij". Inleiding door Ir. B. J. Hof, Cebeco te Rotterdam, over het onderwerp: „Ontwikkelingen in de techniek in de varkenshouderij". Inleiding door Ir. G. J. M. van Kempen, Stichting C. L. O.-controle te Hoogland, over het onderwerp: „Het opfokken en het spenen der biggen". Inleiding door de heer Ir. G. J. van Norel, S. O. L. te Utrecht, over het onderwerp: „De varkenshouderij in Zweden". Discussie. Sluiting door J. H. Wolthuis, C. L. V. Eiland Wal cheren te Middelburg. Belangstellenden kunnen zich voor deelneming op geven bij het L. C. C. te Goes. Kring Schouwen-Duiveland der Z. L. M. Algemene vergadering op vrijdag 23 februari a.s. des n.m. 7.30 uur in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Spreker op deze avond is de heer B. Heringa, adj. dir.-gen. v. d. Landbouw bij de E. E. G. met als onderwerp: „De landbouw in West-Europa". INTERNATIONALE WEEK VAN DE LANDBOUW IN BRUSSEL Van 1825 februari a.s. wordt in de Eeuwfeest- paleizen-Heizel-Brussel de Internationale week van de landbouw gehouden. Op 67.000 m2 (netto) worden o.m. land- en tuinbouwmachines geëxposeerd, waar bij alle belangrijke merken vertegenwoordigd zullen zijn. Tevens zullen nieuwe werktuigen worden ten toongesteld die door de „Technische groep van het comité voor de aanmoediging en verspreiding van de technische navorsing zijn geselecteerd. De criteria waaraan machines en materiaal van deze noviteiten moeten voldoen omvatten o.m. kwaliteit van de con structie, praktische prestaties, eenvoud, veiligheid en kosten van onderhoud. Tevens is een vee-expositie in gericht, en worden er veekeuringen georganiseerd. De openingsuren van deze manifestatie is op werkdagen van 9 tot 17 uur en op zaterdag- en zondagen van 9 tot 18 uur. De toegangsprijs is 30 Bfrs terwijl bui tenlandse bezoekers gratis toegang hebben op ver toon van indentiteitskaart of paspoort. Voor 1968 worden er zo'n 400.000 bezoekers verwacht. C. L. O.-STUDIEDAGEN Op woensdag 14 en donderdag 15 februari zullen te Utrecht in „Tivoli" wederom de bekende C. L. O.- studidagen worden georganiseerd. Gewoontegetrouw worden op deze beide dagen in de koncertzaal en in de grote en kleine foyer door een groot aantal inlei ders vele aktuele vraagstukken betreffende de rund vee-, varkens- en pluimveehouderij behandeld. Aan vang op beide dagen 9.30 uur en einde circa 16.30 uur. Belangstellenden voor deze studiedagen kunnen het volledige programma bij het secretariaat van de Stich ting C. L. O. Controle „De Schothorst" te Hoogland, aanvragen. L.E.I.-PUBLIKATIES In de maand december 1967 zijn bij het L. E. I. de volgende publikaties verschenen: Verslag no. 200: Bedrijfsplannen voor nieuw te stichten bedrijven met kleinfruit en aardbeien onder glas in het gebied Kapelle-Wemeldinge. Deel 111 3,-. Studie no. 58: Een onderzoek naar de werking en het effect van de beëindigingsregeling I van bet ont- wikkelings- en saneringsfonds voor de landbouw. ƒ5,-. Bestellingen kunnen geschieden door overschrijving van het bedrag op girorekening 41.22.35 ten name van het Landbouw-Economisch Instituut te 's-Graven- hage. Vermeld dient te worden: „Zend (volgt nummer van de publikatie). PERSONEELSWIJZIGING BIJ MOMMERSTEEG N.V. N.V. H. Mommersteeg's Zaadteelt en Zaadhandel te Vlijmen deelt ons mede dat na bijna 14 jaar in dienst van deze firma te zijn geweest, de heer J. Tolner zijn funktie bij de N.V. H. Mommersteeg's Zaadteelt en Zaadhandel heeft neergelegd, onder dankzegging voor de vele door hem voor de gras zaadteelt en de N.V. H. Mommersteeg verrichte diensten. De verschillende taken van de heer Tol ner zullen vanaf 1 januari 1968 waargenomen wor den vanuit het hoofdkantoor van de N.V. te Vlijmen. BESTEMMINGSPLANNEN Zaamslag. Vanaf 24 januari 1968 ligt gedurende één maand ter inzage het plan tot herziening van het be stemmingsplan voor de kom der gemeente (noord westelijk deel, gelegen aan de Polderstraat). Bezwaren kunnen binnen één maand bij de raad worden inge diend. RADIO Dinsdag 30 januari 1968, Hilversum II, 12.3012.40 uur „Schaalvergroting in de Nederlandse tuin bouw", wetenswaardigheden van de voorlichtingsdag van de Nederlandse Tuinbouwraad te Scheveningen. Vrijdag 2 februari 1968, Hilversum II, 12.3012.40 uur „Past de teelt van graszaad in mijn bouwplan", m.m.v. de heer J. E. Wolfert van het rijkslandbouw- consulentschap voor handelsgewassen te Wagenin- gen. Het landbouwkundig weeroverzicht door de heer M. Scharringa van het K. N. M. I. in De Bilt. Dinsdag 20 februari 1968 „Krasnapolsky" - Amsterdam 10.30 uurHuishoudelijke vergadering. Uitsluitend toegankelijk voor bedrijfsgenoten/ leden van de gewestelijke landbouwmaatschappijen, aangesloten bij het K. N L. C. 13.30 uur Openbare vergadering. openingsrede door de voorzitter van het K. N. L. C., de heer ir. C. S. Knottnerus. - jaarrede door de voorzitter van de afdeling Tuinbouw van het K. N. L. C., de heer G. W. Bos. inleiding door de heer D. J. A. M. van Arcken, voorzitter van het produktschap voor Groenten en Fruit, waarin zal warden belicht wat 10 jaar E. E. G. voor de Nederlandse tuinbouw betekent. HOUDT DEZE DAG VRIJ!! Op 12 februari a.s. des avonds te 19.00 uur zal te Terneuzen een buitengewone algemene ledenvergadering van de Veiling Terneuzen worden gehouden, waarin belangrijke besluiten zullen worden genomen betreffende de uitbrei ding van het bestaande veilingcomplex. Andere organisaties en instellingen worden vriendelijk doch dringend verzocht bij het orga niseren van activiteiten deze avond vrij te laten in aller belang! HET BESTUUR. Ter gelegenheid van de tentoonstelling „Het land bouwwerktuig" hebben de federatie „Het Landbouw werktuig" en RAI-gebouw N.V. een prijsvraag land en tuinbouwmechanisatie uitgeschreven. Aan elf in zenders zijn prijzen of eervolle vermeldingen toe gekend. Deze zijn vorige week dinsdag op de tentoon stelling uitgereikt, waar ook hun constructies te zien waren. In de categorie landbouw was de eerste prijs van 750,voor P. van Nieuwenhuijzen uit Oude Tonge met een tweerijige zelfrijdende aanbouwrooier, twee de prijzen van ieder 500,voor A. E. Wunderink uit Haarlem met een grondmonsterboor en G. Door nenbal uit Benschop met een slootreiniger, de derde prijs van 250,voor G. van Dijk uit Wommels met een verzamelkorf, en eervolle vermeldingen met 100,- voor J. Timmers uit Rijnsaterwoude met een hooipakkenstapelaar en G. Veenstra uit Opende (Gr.) met een beweegbare vork op voorladder. In de categorie tuinbouw was de eerste prijs voor J. J. Koomen uit Ens met een gladiolenspoelsysteem, de tweede prijs niet toegekend, de derde prijs voor J. W. Sammels uit Hoevelaken met een regelbare sproeier, eervolle vermeldingen voor M. Kooy uit Heer-Hugowaard met een koolplukmachine en J. Vollebregt uit Zoetermeer met een transportlorrie. In de categorie groepinzendingen tuinbouw kwam de 2e prijs ad 1500,aan een groep onder leiding van G. N. M. Grootscholten te Naaldwijk voor een verbeterde variant op een zwenkverwarming.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 4