Wie Polykuhn zaait, zal winst oogsten De verstandige bietenteler kan de toekomst voorspellen (omdat hij bij-de-tijd blijft). Hij weet nü al alles van zijn volgende oogst. Want hij zaait Polykuhn, dan heeft hij zekerheid. Een succesvolle teelt, een rijke oogst. Bent u óók zo'n verstandige bietenteler? 9 J. KOOPMANS. Een dubbele vijfstands melkstal, waar de koeien visgraatsgewijs in staan. Er wordt gemolken met tien apparaten en een laagliggende melkleiding. Eén man melkt hier per uur 4060 koeien. Vóór de koeien bevinden zich de krachtvoerautomaten. Een melkstroommeter waarschuwt wanneer een koe „uit" is. GUNSTIGE ONTWIKKELING RUNDVLEESMARKT Betreffende de huidige marktsituatie op de rundvleesmarkt merkt de voor zitter op dat dé slachtveeprijzen gestegen zijn tot juist boven de oriëntatie prijs van 2,26. Daardoor wordt bij de invoer van rundvee en -vlees uit derde landen de halve heffing opgelegd. Sinds lange tijd is dit niet meer voorgekomen. Omdat ook België de halve heffing hanteert, is de huidige ont wikkeling gunstig, daar omleiding van het handelsverkeer dan niet winst gevend is. Door de halvering van de heffing zien we echter reeds een toe name van de invoer van Deens en Iers vee en vlees. In hoeverre deze import weer prijsdrukkend zal werken, moet worden afgewacht. In Duitsland, Italië en Frankrijk bevinden de rundveeprijzen zich nog beneden het oriëntatie niveau. Het valt op dat ondanks de grote hoeveelheden rundvlees, die in Frankrijk ingevroren zijn, de rundveeprijs daar nog het laagst is van de E. E. G. en gemiddeld 2,13 per kg levend gewicht bedraagt. R. leverbaar als: normaal zaad precisie zaad C 3.25 - 4,25 mm D 3,50 4,50 mm M 3,25 - 4,75 mm POLYKUHN produkt van de Koninklijke Beetwortelzaad-Cultuur, Kuhn&Co. n.v.. Naarden. andere is 90 kuil, dus juist andersom. De pinken, die gehuisvest zijn in een open lig- boxenloopstal, krijgen hooi uit een ruif en kracht voer uit een bak. U kunt hier zien hoe het mogelijk is voor pinken een heel eenvoudige huisvesting te maken en ze daarin met heel weinig arbeid te ver zorgen in de winter. DE KALVEROPFOK De kalveren op de melkveebedrijven krijgen de eerste week biest en vervolgens 7 weken volle melk, in totaal ruim 200 liter. Na twee weken wordt begonnen met eiwitrijke kalverkorrels, langzaam oplopend tot 2 kg per dag in de negende levens week. Dan wordt definitief gestopt met het geven van melk. Hooi krijgen ze zo snel mogelijk en on beperkt. Van de vijfde week af wordt er onbeperkt water gegeven uit drinkbakjes. Op een leeftijd van 4 tot 6 weken worden de kalveren onthoornd. Ze gaan naar buiten zodra de eerste snede gemaaid is en ook daarna weiden ze steeds in etgroen om wormziekten te voorkomen. Eén van de kalverhokken. Zo'n hok is verdeeld in kleinere hokjes om de dieren naar leeftijd te kunnen scheiden. Op de voorgrond de kracht voerbak. Op de achter grond de hooiruiven. De kalveren krijgen de eerste week biest, daarna gedurende zeven weken volle melk, in totaal ruim 200 liter. HET MESTVEEBEDRIJF Hier worden in het voorjaar een 50-tal stierkal veren aangekocht, waarna ze ongeveer 2 Va jaar later als slachtrijpe ossen met een levend gewicht van 550 a 600 kg worden afgeleverd. Hier zijn de hokken te zien voor de opfok van de kalveren, een speciale grupstal voor een 50-tal één jarige dieren en een loopstal met uitloop voor de 50 tweejarige dieren. Deze ossen worden buiten ge voerd aan een Zweeds voerhek. Het mestveebedrijf wordt door één man verzorgd. U BENT WELKOM U hebt nu een indruk van hetgeen er te zien is. Wilt u er meer van weten, ook om het zelf eens te bekijken en vragen te stellen, dan kunt u het beste een bezoek aan het bedrijf gaan brengen. Het be drijf is op dinsdag en donderdag voor excursies ge opend. Excursies dienen tijdig te worden aange vraagd bij de proef boerderij. Het adres is: C. R. Waiboer-hoeve te Millingen aan de Rijn (telefoon 08803386). Millingen is uitsluitend te bereiken vanuit de richting Nijmegen. GOEDE KANSEN BIJ EFFICIENTE PRODUKTIE KWALITEITSVLEES In de vergadering van het bestuur van het Produktschap voor Vee en Vlees op 10 januari j.l. heeft de voorzitter, mr. F. G. van Dijk een nieuw jaarsrede uitgesproken waaraan wij gaarne aandacht besteden. De voorzitter stelde dat een gemeenschappelijke visie op het landbouwbeleid steeds pijn lijker gemist wordt. Hij hield er rekening mee, dat het prijsbeleid een uit breiding van de produktie zal veroorzaken, waardoor niet efficiënt werkende bedrijven in stand worden gehouden. De groei van de consumptie in de E. E. G. zai te kort schieten om de produktieuitbreiding bij te houden. Voor de Ne derlandse veehouderij liggen de kansen bij een efficiënte produktie, die kwa litatief hoogwaardig is. Voor de modern uitgeruste varkenshouderijbedrijven van voldoende om vang zag mr. Van Dijk goede mogelijkheden. Voor de E. E. G. als geheel nade ren we thans het cyclische dieptepunt in de prijzen. Indien de produktie in Nederland op peil blijft profiteert men mede van betere afzetmogelijkheden later in het jaar. Wel meende mr. Van Dijk dat het verstandig zou zijn de mate van uitbreiding van de varkenshouderij niet te versnellen om de basis gezond te houden. Op de E. E. G.-markt is en blijft het voor Nederland van primair belang, dat wy in de sector varkensvlees eerste kwaliteit leveren.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 9