U DOET EEN GOEDE De Studiedag om 20, 21 of 22 juni naar Wilhelminadorp te komen 2 ZEEUWSE AGENDA De familie Geuze dankt hartelijk voor de vele goede wensen tegen en bij de jaarwis seling ontvangen en wenst alle Z. L. M.'ers wederzijds een voorspoedig jubileumjaar. ZandhoevePoortvliet. ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschjjnt wekelijks) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredacteur: Ir. J. Prinj Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Afdeling Borssele der Z. L. M. Algemene vergadering op vrijdag 26 januari 1968 om 1.30 uur in het Verenigingsgebouw te Borssele. De heer .mr. E. Wage zal spreken over „Actuele landbouwvraag stukken". Afdeling Gapinge der Z. L. M. Algemene vergadering op maandag 15 januari 1968 in het Verenigings gebouw te Gapinge. Aanvang 19.30 uur. De heer F. de Ronde zal spreken over: „Graslandverhou ding en het inkomen van de boer". Ook leden van de Afdeling Veere zijn hartelijk welkom. Afdeling Domburg der Z. L. M. Jubileumavond op maandag 15 januari 1968 in „Tramzicht" te Dom burg. Aanvang 20.00 uur. Afdeling Breskens op Z. L. M. Algemene vergadering op dinsdag 16 januari om 14.30 uur in „Het Wapen van Breskens" te Breskens. De heer mr. E. Wage zal spreken over „Landbouwactualitei- ten". Na afloop gezamenlijke warme maaltijd. Afdeling 's-Heer Abtskerke-Nisse der Z. L. M. Verga dering op dinsdag 16 januari om 7.30 uiir in 's-Heer Abtskerke bij W. de Punder. De heer J. Markusse spreekt over de „Ruilverkaveling". Afdeling Middelburg der Z. L. M. Vergadering op woensdag 17 januari, aanvang 19.30 uur. Afdeling Middelburg der Z. L. M. Jaarvergadering op woensdag 17 januari om 19.30 uur in „De Een dracht" te Middelburg. De heer J. Markusse zal spreken over „Ondernemerschap in de land bouw". Afdeling Meliskerke der Z. L.M. Algemene vergade ring op donderdag 18 januari 1968 om 19 uur in café Boon te Meliskerke. De heer C. Paauwe zal spreken over „Veranderingen op belastinggebied". Afdeling Terneuzen der Z. L. M. Gezinsavond op don derdag 18 januari om 7.30 uur in hotel „Des Pays- Bas" te Terneuzen. Spreker de heer W. P. A. Colsen, dierenarts te Hulst, over „Oude land- bouwgebruiken" met dia's. Afdeling Aardenburg der Z. L. M. Algemene vergade ring op vrijdag 19 januari ora 7 uur in de Socië teit te Aardenburg. De heer J. van Aerts zal spre ken over „Gras groenbemesting en bodemvrucht baarheid". Kring West Zeeuws-Vlaanderen. Algemene vergade ring op dinsdag 23 januari 's middags om 2 uur in „Hotel du Commerce". Spreker ir. J. Prins oven „Leven en laten leven". De volledige agenda van deze vergadering volgt in het komend nummer. Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Noord-Beve land". Algemene ledenvergadering op woensdag 24 januari 1968 in „De Korenbeurs" te Kortgene. Aanvang 13.45 uur. De heren M. Murre te Goes en J. Scheele te Axel houden een inleiding naar aanleiding van het verschenen rapport: „Oriën tatie naar mogelijke combinaties van Arbeid, Me chanisatie en Bouwplan". Afdeling Biezelinge en Sehore der Z. L. M. Vergade ring op woensdag 24 januari om 19.30 uur in „De Caisson". Lezing van de heer J. Markusse: „Wat zijn de toekomstmogelijkheden?" Afdeling Kortgene der Z. L. M. Algemene vergadering op woensdag 24 januari om 2 uur in de „Koren beurs" te Kortgene. De heren Van Langeraad, Meyer, De Dreu en Noordam zullen spreken over „De ruilverkaveling op Noord-Beveland". Studiedag Federatie van Verenigingen voor Bedrijfs voorlichting en het Riikslandbouwkonsulentschap voor de Zeeuwse Eilanden. Deze studiedag zal gehouden worden op vrijdag 26 januari 1968 in de „Prins van Oranje" te Goes. Het thema voor deze dag zal ziin „Het najaar op het Zeeuwse landbouwbedrijf". over: „HET NAJAAR OP HET ZEEUWSE BEDRIJF" van de Fed. v. Ver. v. Bedrijfsvoorlichting wordt gehouden op vrijdag 26 Januari in „De Prins van Oranje" te Goes. Landbouwvereniging „Brouwershaven". Vergadering op woensdag 7 februari in hotel „Jacob Cats". Aanvang 19.30 uur. De heer W. Sinke vertoont film en dia's over Israël. Afdeling Serooskerke (W.) der Z. L. M. samen met de Afdeling Vrouwenpolder. Gecombineerde verga dering op maandag 5 februari in café Huisse, Serooskerke (W.) Aanvang 19.30 uur. De heer F. de Ronde zal spreken over: 1. „Bedrijfsvergro- ting"; 2. „Waarin een klein bedrijf groot kan zijn". Tuinbouwdag 1968 K. N. L. C. De jaarlijkse tuinbouw- dag van het K. N. L. C. wordt gehouden op 20 februari 1968 om 10.30 uur in „Krasnapolsky" te Amsterdam. De heer D. J. A. M. van Arcken, voorzitter produktschap voor Groenten en Fruit, zal belichten wat 10 jaar E. E. G. voor de tuin bouw bracht. ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU OOSTBURG: Woensdag 17 jan. in café „De Windt". TERNEUZEN: Woensdag 17 jan. in hotel „Des Pays-Bas". ST. MAARTENSDIJK: Donderdag 18 jan. in hotel „De Gouden Leeuw". ZIERIKZEE: Donderdag 18 jan. in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: Donderdag 18 jan. in hotel „De Eendracht". ST. PHILIPSLAND: Zaterdag 20 j.an. in hotel „De Druiventros". TUNIBOUW VOORLICHTINGSDAG De Nederlandse Tuinbouwraad houdt op woensdag 24 januari 1968 een voorlichtingsdag over: „Schaal vergroting in de Nederlandse Tuinbouw", in de feest zaal van het Kurhaus te Scheveningen. Aanvang 10 uur. Het programma vermeldt o.m. Inleidingen van de heren dr. A. Maris (directeur L. E. L) over: „Schaal vergroting bij de teelt van tuinbouwprodukten" en dr. A. J. Verhage over „Schaalvergroting bij de afzet van tuinbouwprodukten". Na de lunchpauze volgt een gedachtenwisseling tussen de leden van een forum en een slotwoord van de heer ir. A. de Zeeuw. Het de Schipper-expres naar de R.IA. Twee jaar geleden bracht de bekende „Schipper Expres" met uw eigen trein naar de tentoonstelling „Het Landbouw werktuig" zo'n duizend Zeeuwse boe ren en tuinders naar Amsterdam. Een groot succes waarover, niettegenstaande de geleden kou in het begin van de reis, nog lang is nagepraat. Dit jaar laten de organisatoren W. Schipper Zn, Leo nard Lang N.V. en D. J. van der Have liefst vier dagen deze R.A.I.-expres rijden waarbij tevens de dames de ge legenheid wordt geboden een bezoek te brengen aan het winkelcentrum te Am sterdam. Nadat de gelegenheid tot aan melden voor deelname was geopend bleek al gauw dat de belangstelling nog groter was dan verwacht werd. Extra wagons moesten nog worden ingescha keld. De deelnemers voor één der vier dagen 16, 17, 18 of 19 januari zullen bereids hun bescheiden hebben ontvangen. Alles is, evenals in 1966, wederom uitstekend verzorgd Het regelen van een dergelijk evene ment met alles wat daaraan vast zit, stelt bijzonder hoge eisen aan de organisato ren. Vandaar het beroep dat op de deel nemers wordt gedaan goede nota van de „Algemene aanwijzingen" te nemen en deze op te volgen. In het bijzonder diegenen die zich per auto naar het station van vertrek be geven de raad om tijdig aanwezig te zijn. Gezien het grote aantal deelnemers kan bij verschillende stations parkeerpro blemen worden verwacht. En het kost dan de nodige tijd om uw auto ergens in de buurt kwijt te raken. De trein wacht nietBI. BESTEMMINGSPLANNEN 's-Heer Arendskerke. De vaststelling wordt voor bereid van het bestemmingsplan „Zuid-Sloe 1966", omvattende de op de bij het raadsbesluit behorende tekening aangegeven gronden, gelegen in de Van Cit- terspolder, de Koningspolder (gedeeltelijk), de Zuid- Kraaijertpolder (gedeeltelijk) en de Nieuwe West Kraaijertpolder (gedeeltelijk). Dit voorbereidingsbe- sluit ligt met de bijbehorende tekening ter gemeente secretarie ter inzage. Vanaf 9 januari 1968 ligt gedurende één maand ter inzage het bestemmingsplan ,,'s-Heer Hendrikskinde- ren Kerkplein 1967", regelende de bestemming van de gronden, gelegen in de directe omgeving van het Kerkplein en de Oude Rijksweg te 's-Heer Hendriks kinderen, gemeente 's-Heer Arendskerke. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben ge wend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn WJ G. S. bezwaren tegen het bestemmingsplan indienen. RADIO Dinsdag 16 Januari, Hilversum II, 12.3912.40 uur „Het landbouwwerktuig 1968: trefpunt van de agra rische wereld", m.m.v. de heer ir. P. W. Bakker Ar- kema. Vrijdag 19 januari, Hilversum II, 12 3012.40 uur - „Cultuurtechnische activiteiten in 1967", een vraag gesprek met de heer ir. E. Denig van de Cultuurtech nische Dienst te Utrecht. „Stamslabonen in de volle grond", m.m.v. de heer ir. D. Meyaard van het Landbouw-Economisch Instl- tuut

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 2