21 (Vervolg van pag. 19) de fabriek verricht. De bediening bestaat slechts uit in- en uitschakelen. In geval van storing zijn geen uitgebreide reparaties nodig. Alle eenheden kunnen d.m.v. stekkers en vleugelmoeren binnen enkele minuten worden verwisseld. Proeven hebben aangetoond dat de machine zuiver sorteert bij een capaciteit van 12 ton per uur waarbij het percentage kluiten en stenen tot 30 mag oplopen. Indien het kluiten- en stenenpercentage hierboven komt, is een zuivere afscheiding te bereiken door een capaciteitvermindering. Inclusief de normale afschrijving met bijrekening van rente-, stroomgebruik en onkosten kost de machine per jaar 9000,waarmee 3 tot 4 personen uitge spaard kunnen worden en met 1 unit een omzet tot 60.000 ton per jaar verwerkt kan worden. Volgens studies in de verschillende landen kan als gemiddelde norm gesteld wor den, dat de aankoop van deze machines verantwoord is bij een verwerking van 1500 ton per jaar. Dokex Spruitenplukmachine M 52 die machinaal de spruiten van de stam „plukt". Dokex spruitenplukmachine, model M 52. No. 73. H. C. L. Sieberg N.V., Amsterdam. De hele serie Deutz dieseltrekkers met Iuchtgekoelde motoren van 20—85 pk met 26 cilinders is tentoongesteld. Nieuw zijn de vier-wielaangedreven uitvoering van de 4 cilinder D 6005 trekker, die met normale achterwielaandrijving van begin 1967 af in Nederland geleverd wordt, en de 6 cilinder D 9005 trekker met achterwielaandrijving of vier-wielaandrijving. Deze Deutz machines uit de zwaarste vermogensklasse hebben motoren met directe Fahr is uitgekomen met een nieuwe serie opraapwagens, zowel hoog- als diep- laders, met verschillende laadvermogens. De grootste opraapwagen is uitgerust met een tandemas en heeft een laadcapaciteit van 32 m3. Alle Fahr opraapwagens hebben het zelfde, speciale opvoersysteem, dat het gewas op halve hoogte van de laadbak brengt en daardoor het gewas bijzonder voorzichtig laadt. Twee soorten snijinrichting in het opvoerkanaal zijn leverbaar n.l. met snij> lengten van 14 en 28 cm. Wat de maaidorser betreft toont TFahr naast haar nieuwe type M 1000 met 90 pk Deutz dieselmotor, waarvan in het afgelopen seizoen reeds een aantal in Nederland heeft gewerkt, de grote M 1200 machine met 110 pk Deutz dieselmotor. Deze nieuwe machine-typen zijn uiteraard zeer modern, bijzonder makkelijk en licht te bedienen en hebben de voor alle Fahr maaidorsers bekend geworden grote capa citeit. Het drogen van de landbouwprodukten is in ons vochtrijke land een groot pro bleem, vandaar dat hulpmiddelen in de vorm van droogapparaten noodzakelijk zijn. Op de Sieberg-stand wordt een verplaatsbare landbouwdroger van Nederlands fabrikaat, de Agrabloc, is opgebouwd uit kwaliteitsonderdelen, de mantel is van speciaal hittebestendig staal, de beveiligingsapparatuur is van het merk Danfoss, een begrip voor betrouwbaarheid. No. 156. P. Heesters ZN N.V., Haaren (bij Oisterwijk) brengt 'n geheel nieuwe uitmonstering van de Surge-Melotte melkmachine met de pulsAmatic pulsator, de Medo tepelvoering, de T-lll tepelvoering, twee nieuwe typen pompen en een serie melkkoeltanks. De pulsAmatic, de nieuwe eenvoudige en betrouwbare pulsator van Surge-Melott* behoeft geen smering, geen bijregeling en heeft een zeer konstante pittige slag, met een zuig-persslagverhouding van 2 op 1. De pulsAmatic heeft 'n zuigpersslagverhouding van 67 33, behoeft geen smering, en geen bijregeling. De slagwisseling is versterkt, zodat sneller en beter wordt gemolken en een goede massage blijft gewaarborgd. De Medo tepelvoering en de T-lll tepelvoering vullen de aktiviteit van de pulsAmatic aan door soepele stoot- randen, gladde kop en de voorspanning in de bekers. De Medo-voering is middel- nauw terwijl de T-lll naar de kop konisch wijder uitloopt. De nieuwe oliegesmeer- de schottenpompen PR-30 en PR-14 hebben resp. 'n kapaciteit van 400 NL/min. en 180 NL/min. De open melkkoeltanks, met inhouden variërend van 4004000 Itr hebben een roestvaststalen binnen- en buitentank en hebben een direkt verdam pingssysteem. Ter kompletering worden de vakuumbestendige Hezo weidetanks gespresenteerd met inhouden van 120700 ltr. Deze roestvaststalen tanks met aftapkraan zijn uitermate geschikt om direkt in te melken en in de cirkulatie- spoeling te reinigen. Van Stille brengt Heesters N.V. de éénmans mechanisatie- keten bestaande uit de opraapwagen, de automatische doseerinrichting, een zij transporteur en een blazer of hakselaar met verdeelinrichting. Het met de opraap- (Zie verder pag. 23) Een zesscharige, halfgedragen Lemken wentelploeg achter een 4-wiel aangedreven 6 cilinder Deutz D 9Ö05 trekker. brandstofinspuiting. De lichtere trekkers, van de typen D 2505, D 3005, D 4005 en D 5005, hebben motoren met indirecte inspuiting. De Deutz D 9005 trekker wordt in 4-wielaangedreven uitvoering getoond in com binatie met een zesscharige, half gedragen wentelploeg van het fabrikaat Lemken. De werkbreedte van deze ploeg is 2,25 m bij een werkdiepte tot 35 cm. De totale lengte van deze trekkerploegcombinatie is ruim 12 meterVan het fabrikaat Lemken is bovendien nog een tweeschaars wentelploeg met verstelinrichting voor het kanten-ploegen te zien. Van t merk Fahr worden de reeds bekende uitvoeringen van turbomaaiers, cirkel- schudders, snelhooiers, grondfrezen, opraapladers en maaidorsers getoond. Als nieuwigheden van Fahr zijn de volgende machines interessant: Een nieuw type cirkelschudder met twee grote schudelementen is te zien, waarbij als bijzonderheid valt op te merken, dat met deze machine ook slootkanten e.d. uitgeharkt kunnen worden. Voor het bewerken van grotere oppervlakten is dit type machine ook met 4 schudelementen leverbaar. Van de turbomaaier is er een nieuwe uitvoering met 2 trommels voor aandrijving door trekkers vanaf 25 pk. Deze turbomaaier heeft een werkbreedte van 1,35 m. De nieuwe Fahr maaidorser M 1200, hier afgebeeld met een ruimzicht-cabine, behoort, evenals de in 1967 geïntroduceerde M 1000 machine, wat capaciteit en comfort betreft tot de internationale topklasse. Fahr maaidorsers zijn uitgerust met Iuchtgekoelde Deutz dieselmotoren.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 23