14 County op extra brede banden. Interessant op de Ford-stand is ook de County Super 6 met Terra Tyres. Deze Terra Tyres zijn speciale terreinbanden met een breedte van 42 inch (106 cmUitgerust met vier van deze banden heeft de County Super 6 met een totaal eigengewicht van 4.500 kg een bodemdruk van slechts 0,15 kg per cm2. Zelfs indien de bodem zo slap is, dat een mens er nauwe lijks over heen kan lopen, kan deze trekker er nog over rijden. De bodemdruk per cm2 van de trekker is slechts de helft van die van een gemiddeld manspersoon Ford trekkercabine. De bezoekers aan de Ford-stand worden uitgenodigd om plaats te nemen in de nieuwe Ford trekkercabine, die voor het eerst op de RAI wordt tentoongesteld. Bij deze cabine, die een bijzonder royaal glasoppervlak heeft, is de nadruk gelegd op het bestuurderscomfort. No. 76. Van Gemeren en Zonen te Greup, Aagtekerke en Sluiskil exposeert o.m. de Moreau-Franquet 6-rijige bietenrooicombinatie waarmee in het afge lopen seizoen zeer gunstige resultaten in de praktijk zijn bereikt. De machine wordt bevestigd aan de driepunts-ophanging van de trekker en (grondbewerking, planten, poten) met de Accord snelkoppeling met vele aanbouw- mogelijkheden voor-, achter en opzij van de trekker. Nieuw is het Accord zaai- systeem, waarbij het te zaaien zaad via een polyester doseermachine, die door de loopwielen van de trekker aangedreven in een sterke luchtstroom wordt gebracht. Het mengsel lucht-materiaal wordt in een. stijgbuis innig gemengd en in een ver- deelkop. over de verschillende uitlopen nauwkeurig verdeeld. Toe te passen voor het zaaien van alle zaaizaden in elke gewenste hoeveelheid met een werkbreedte De Moreau-Tranquet 6-rijige bietenrooier. wordt aangedreven door middel van de aftakas. Tijdens het werken loopt de machine op vier steunwielen, waarmee zij tevens hoger of lager kan worden afgesteld, al naar gelang van de bietensoort. Elk paar scharen van de machine is zelfzoekend-in-de-rij. Nadat de bieten zijn gelicht, worden zij overgenomen door twee naast elkaar geplaatste zeefraderen, die de bieten reinigen en op langszwaden van zes rijen afvoeren. De capaciteit is 6 - 8 ha per dag, het be nodigd vermogen 50 - 60 pk, breedte 2.90 m, lengte 2.55 m, hoogte 1.20 m en het gewicht 880 kg. Daarnaast de „Franquet" bietenlader met een capaciteit tot IV2 ton per minuut, doelmatige reiniging door drie achter elkaar geplaatste reinigingsrollen, hy draulisch verstelbare bovenketting. In verband met het transportprobleem hebben Van Gemeren Zn. in het verkoopprogramma opgenomen de Franse Drimont stalen kipwagens in laad vermogens van 4-10 ton. Elke wagen is in standaarduitvoering uitgerust met een eigen hydraulische pomp voor de hefcylinder welke door de aftakas wordt aangedreven. De stalen bak vergt minder onderhoud en de verende trekbalk maakt soepeler rijden mogelijk. Voordelen zijn ook de automatisch scharnie rende achterklep en de grote maat banden. Tevens worden geëposeerd Schlü ter trekkers van 45 - 145 pk. De Schlüter fabriek heeft zich de laatste jaren uitsluitend gespecialiseerd op de fabricage van zware landbouwtrekkers met en zonder vierwielaandrijving. No. 95/25. H. J. Hoegen Dijkhof Handelmlj N.V. te Boetinchem brengt een aantal nieuwe trekker modellen en landbouwwerktuigen. Om. zal 't geheel vernieuwde Hanomag-trekker-programma (32 t/m 85 pk) worden tentoongesteld. Enkele op vallende details zijn de onafhankelijk doordraaiende aftakas met 2 toerentallen de hefkracht van 3200 kg en de comfortabele chauffeur ruimte. Tevens de nieuwe Carraro fruitteelttrekker waarbij het groot vermogen (46 pk aan de aftakas) en de smalle bouwwijze, naast de prijs, aantrekkelijke punten zijn. Het HD Veldspuit- programma is weer aanzienlijk uitgebreid. Naast de Unimog opbouw spuit (tot 25 m) en de driepunts veldspuiten (12 en 15 m spuitbreedte) is nu ook een trekker- opbouw-spuit leverbaar met een spuitbreedte van 20 meter. De bediening van de spuitboom kan geheel automatisch plaatsvinden. Ook de nieuwe eenrijige Stoll bunker bietenrooimachine wordt op deze tentoonstelling getoond. De C 30 een machine met een bunker inhoud van 1500 kg is net als de andere Stoll typen uitge voerd met volledige éénmansbediening. Tenslotte de Accord werktuigenserie Luchtdruk Accord zaaimachine. van 5—7, 510 of 15 meter. Elke grootte of vorm van het zaad kan zonder enige moeilijkheid worden verwerkt. Tevens voor het kunstmeststrooien van alle beken de handelskunstmestsoorten met een werkbreedte van 5 en 10 meter, waarbij de windinvloed tot een minimum is teruggebracht. Zowel breedwerpig als rijenbemes- fing kan met dit Accord-systeem worden uitgevoerd. Ook kan zaaien en kunstmest strooien in een werkgang waarbij elke gewenste hoeveelheid kan worden verwerkt. Als voordelen van dit systeem worden genoemd een zaaisysteem praktisch zonder bewegende delen, met enorme werkbreedten, voor kunstmest en zaaizaden waarbij geen invloed van de wind met kunstmeststrooien en een scheiding mogelijk is tussen verdelings gedeelte en voorraadbak (gewichtsverdeling). Daarbij een zeer lichte bouw ondanks grote werkbreedte. No. 23/98. Brinkman Niemeijer N.V. te Zutphen brengt als nieuws de MF 510 S maaidorser met een in enkele minuten te monteren en demonteren afneembaar platform, zonder dat daartoe één enkel stuk gereedschap nodig is. Wanneer het platform wordt gedemonteerd, wordt het op een daarvoor speciaal geconstrueerde trailer geplaatst en daarna met trailer achter de -com bine gehangen voor transport. De totale breedte van de MF 510 S met ge demonteerd platform is 3 meter, waardoor nu gemakkelijk elk veld bereikt kan worden. Zeer belangrijke kenmerken van het nieuwe platform zijn de hydraulische haspelverstelling naar voor en achter vanaf de bestuurderszitplaats, het beter zicht op de maaibalk, de nieuwe mesaandrijving met hoger toerental, hetwelk de capaciteit vergroot (wankelaandrijving), zodat het toerental verhoogd is tot 535 slagen per minuut en tenslotte een vereenvoudigd onderhoud door min der smeernippels en snellere mon- en demontage van het mes. De stand van tie vingers is 19°, waardoor li^ende gewassen nog beter worden opgenomen. No. 86. A. J. Vogelenzang N.V. Andelst introduceert de nieuwe Votex Excen- tra cirkelmaaier met driepunts aankoppeling. Een nieuwe eenvoudige cirkel maaier voor hoge rijsnelheid met weinig trekkracht. En geheel nieuwe con structie met twee maaitorsen en een werkbreedte van 1.55 m. Deze gestroom lijnde rotors worden d.m.v. één dubbelgeprofileerde V-snaar aangedreven. Aan de omtrek van elke maairotor zijn vier snel verwisselbare mesjes scharnierend bevestigd. Bij een draaisnelheid van ca. 1600 o.p.m. strekken deze mesjes zich door de middelpuntvliedende kracht in hun werkstand en kunnen bij het bot sen tegen vaste voorwerpen naar achteren wegdraaien. De MF 510 S met gedemonteerd platform. Het zelfzoekende platform is bij de MF 510 S thans standaaröuitvoermg. Het behoeft dus niet met de hand bijgeregeld te worden en-vergroot derhalve de capaciteit. Het instrumentenbord is uitgebreid, terwijl eveneens de schud capaciteit 10 groter is. Het mes is naar voren gebracht en de versterkings- balk van het platform iets naar achteren, waardoor het zicht op het mes zeer gunstig te geworden. Het platform is voorzien van een accumulator, waardoor het schokvrij zijn werk kan doen. Het haspel is hydraulisch verstelbaar vóór en achteruit terwijl de snelheid is veranderd door wisseltandwielen (drie mogelijkheden). De bodem van de stro-opvoerelevator is verwisselbaar. '&W5 De nieuwe éénrijige bunker bietenrooier met een bunkerinhoud van 1500 kg met volledige éénmansbediening.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 14