,HET LANDBOUWWERKTUIG 11 met roestvrij stalen melkpomp, buisfilter en gewichtschakelaar en een opvang- container met alle toebehoren van roestvrij staal; Westfalia „Autonoom" diepkoel- tank. No. 55. Erven P. Brouwer N.V., Oudenbosch. BAV geheel stalen landbouwwagen type 2170 en BAV aardappelrooimachine type 21 model '68. No. 21/98. CEBECO Land- en Tuinbouwmechanisatie, Steenwijk. Bietenrooier merk Kleine type KRX 25; JF cilindermaaier en JF trommelschudder, Weiger grotere hoogdrukpers AP 71; Weiger opraapwagen EL 71; Eberhardt rondgaande ploeg BSr 540/3 met verwisselbare risters; Cramer 6-rijige aardappelpootmachine; Victoria trommelschudder, getrokken model. No. 97. Franken Van Weel N.V., Roermond. Huard ploegen met nieuwe LX- risters; Heywang Rqtacoup snelmaaier, Lely opraapwagen type Joker. No. 116, Groenewegen's Landbouwwerktuigen, Rozenburg. Krakei loof klapper, aangebouwd aan de Krakei 2-rijige aardappelrooier. Hiermee worden de aardappel ruggen over de gehele ronding in de geulen bewerkt. No. 214. Instituut voor Tuinbouwtechniek, Wageningen. Hydraulische afstand besturing voor trekkers. Met deze door het ITT ontwikkelde lagedruk-hydraulische afstandsbesturing is het mogelijk een trekker op korte afstand te besturen. De trekkerchauffeur kan dan meehelpen op de plantmachine of controle houden op de zaaïmachine en tevens vanaf zijn zitplaats of standplaats de trekker besturen. De bestuurer heeft een beter zicht op het jverk, hetgeen de nauwkeurigheid ten goede komt. Bij sommige werkzaamheden wordt een tweede man overbodig, zodat deze afstandbesturing tevens een arbeidsbesparing kan geven. No. 120. Kongskilde Maskinfabriek A/S, Breda. Kongskilde sneldroog-silo, uitge rust met een zelflossende bodem, droogcapaciteit 1 h V/2 ton/uur, Kongskilde graanvochtigheidsmeter, uitgerust met een temperatuurmeter voor het bepalen van de graanvochtigheid alsmede graantemperatuur; Kongskilde verkruimelaar eventueel ln combinatie met triltandcultivator voor het direct klaarleggen in één bewerking van zaailand; Kongskilde heteluchtkanonnen met een capaciteit van 20.000 en 40.000 KCal, uitgerust met een direct uitwisselbaar bedieningspaneel. No. 26/77. Lindeteves-Jacoberg N.V., Harderwijk. Eicher Mammoet HR trekker met traploze, omkeerbare, hydrostatische aandrijving. Het toerental kan worden aangepast aan de werksnelheid van de aangebouwde werktuigen, regeling van snelheid, vóór- en achteruitrijden geschiedt met één pedaal. De motor is in on onderbroken verbinding met de aangedreven machine, waardoor soepel en veilig werken vooral op hellend terrein verzekerd is. No. 163. Manus Holland N.V., Zutphen. Aerodyn pulsator, het nieuwste systeem voor machinaal melken; Ierland koeler, melkkoeler volgens de constructie van de Coöp. Zuivelfabrieken in Ierland.. No. 27/29. N.V. Kon. Handelmaatschappij Wed. J. C. Massee Zoon, Zwoile- Goes. Garnier Franse maaibalk volgens het principe van de cirkelmaaier. No. 107/160. Gezamenlijke Claas-Importeurs - Hendrik Ido Ambacht. Nieuwe serie Claas-maaidorsers w.o. de Mercator, Consul en de Garant. De zelfrijdende Claas-consul maaidorser. No. 150. Fa. G. J. Vlogtman Zn C.V., Holten. „FAUN" half-automatische aard appelrooier. De „FAUN" half-automatische aardappelrooier, waarvoor in de Scan dinavische landen en Engeland een zeer grote belangstelling bestaat vanwege het opvallend lage beschadigingspercentage, is in de eerste plaats een machine bij uitstek geschikt voor het rooien van konsumptie- en pootaardappelea De machine bestaat uit een basismachinae „Faun 1508", waaruit met diverse toebehoren 5 variaties zijn samen te stellen en wel voor het rooien in zakken, veilingkistea grote verzamelkisten, als wagenrooier en als bunkerrooier. De machine wordt op de hydraulische hefinrichting gemonteerd en is geschikt voor trekkers vanaf 3540 pk en een 3-punts hydrauliek met een hefvermogen van ca. 1000 kg. De voor elk verzamelsysteem benodigde toebehoren vormen slechts een gering bestanddeel van de overigens gunstige prijs der basismachine, zodat met weinig kosten op een ander verzamelsysteem kan worden overgestapt Naast het lage beschadigingspercentage en de gunstige prijs, zijn zeker ook het ge ringe onderhoud, goede wendbaarheid en gemakkelijke montage van deze machine interessant. Juist voor bedrijven met kleinere aardappelpercelen en voor loon bedrijven welke regelmatig kleinere percelen te rooien hebben zal de „FAUN" een grote arbeidsbesparing betekenen. De Ford 5000/6 dl. een rugsteun voor de passagiers, doordraaiende aftakas, 6.00 x 16 banden voor en 11 (12.4) x 28 banden achter. De motor en overige technische specificaties zijn gelijk aan die van de Ford 2000. Onafhankelijke aftakas. Er bestaat nog altijd verwarring over het verschil tussen een doordraaiende en een onafhankelijke aftakas, waarmee o.a. de Ford 4000 en Ford 5000 zijn uitgerust. Om de werking van deze aftakas te tonen is de volledige onafhankelijke aftakasconstructie van een Ford 5000 op een showtafel geplaatst Daaromheen zijn de contouren van de trekker aangegeven. Hierdoor is precies te zien waar de verschillende delen van de aftakas in de trekker zijn ingebouwd. Doordat de aftakas langzaam ronddraait kan men tevens zien hoe de in- en uit schakeling van de as tot stand komt. De „Faun" als bunkerrooier. De bunker is op de frontlader gemonteerd en kan ge makkelijk op een wagen gelost worden. No. 53. Borg Mensinga's Machinefabriek N.V., Appingedam. Bonenplukmachina voor het gelijktijdig plukken van 2 rijen bonenplanten. Doelmatig geconstrueerd, met verstelbare instelling van de pluktrommel en van het toerental kan de machine aangepast worden aan de wisselende omstandigheden van bodemgesteldheid en gewas. Grote pluksnelheid, reinigings- en oppervlaktecapaciteit. Aandrijving door 35 pk tractor met onafhankelijke aftakas. No. 90. N.V. Ford Automobielfabriek Afd. Tractoren en Werktuigen, Amster dam. Naast de representatieve verzameling van de moderne serie Ford-trekkers waaraan verschillende recente verbeteringen zijn aangebracht zoals o.a. de brede, overhangende spatborden en de Ford 3000 met 11 x 32 achterbanden en 600 x 19 voorbanden, brengt Ford een nieuwe trekker de Ford 9500, 90 pk. Deze trekker fs uitgerust met een 6 cilinder dieselmotor, die aan de aftakas bij 540 omw./min. een vermogen levert van 80 pk. De aftakas is onafhankelijk hydraulisch in- en uit- schakelbaar. Tot de standaard uitvoering horen o.a. een 8/2 versnellingsbak, hy draulische hefinrichting met dubbelwerkende trekkrachtregeling (voor optimale diepteregeling bij zware werktuigen), hydraulische stuurbekrachtiging en 12 x 38 achterbanden met Nylabourprofiel. Nieuw is ook de Ford 2000 Super, een super uitvoering van de bekende Ford 2000. Vergeleken met het model 2000 heeft de Super de volgende extra's: een 8/2 ver snellingsbak in plaats van de 6/2, overhangende spatborden met knipperlichten,

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 13