Nieuwtjes op de tentoonstelling i i»:/.ïo/9h •aiï^'68 het landbouwwerktuig Standno. amsterdam VEILIGHEID WORDT BELOOND VEILIGHEID:.... MAAK ER EEN GEWOONTE VAN! WEDSTRIJDFORMULIER 12 No. 85. Lang's Automobielbedrijven N.V., J. Leonard, Amsterdam. Fiat/Someca landbouwtrekker type 715-SL en 715-SL-TD; LaverÖa maaidorser type M 84; Gallignani opraappers type 149 F. No. 97. N.V. Franken en Van Weel, Roermond brengt onder meer Huard ploegen; nieuwe typen en diverse veranderingen; Lely maaidorsers, opraapwagens (nieuw), doseermaster; Steib stalmeststrooiers, kunstmeststrooiers, een nieuw type 2 schij- venstrooier en vacuum mengmesttanks (nieuw); Velda opraappersen (nieuw), trom- melschudders (nieuw); Heywang rotacoup snelmaaier (nieuw); Baas hefmasten; Velhouse diepvriesmeubelen. No. 82. Poiesz N.V., Oosterwolde (Fr.) exposeert o.m. kustmeststrooier „Nord- sten-Exact-O-Matic voor kunstmest in korrelvorm. Leverbaar in twee uitvoerin gen n.l. werkbreedte 3.80 meter en 5.60 meter. De machine werkt volgens het nokkenradsysteem met zaaihuisjes en zaaipijpen en kan op 40 verschillende uit zaai mogelijkheden zonder verwisseling van tandwielen ingesteld worden. Uitzaai mogelijkheden op „precisie"-basis vanaf 40/50 kg/ha tot 1450/1500 kg/ha. De machine leent zich ook bij uitstek voor breedvormige uitzaai van granen. Rijsnel heid 15 km per uur en kan geleverd worden met achtereg (zaaien en ineggen in één). Ook de Schwarting Transportband type Fbk, een transportband die bestaat uit bouwelementen, die naar gelang de behoefte aangeschaft kunnen worden. De verschillende mogelijkheden zijn: a. horizontale transportband (type Fbkh); b. hori zontale transportband en stijgtransportband (type Fbkh -F type Fbks) en c. horizon tale transportband stijgtransportband 4- verdeelband (type Fbkh Fbh6 Fbkv). De standaard-lengte van elke soort band is 5 meter, doch langere of kortere banden zijn ook leverbaar. De aandrijving van de band vindt plaats door middel van een electro-motor van 2 pk (220—380 V) met vertragingskast, gemonteerd aan de loszijde van cje totale transportband. De transportband is voorzien van dub bele rollenkettingen in slijtvaste uitvoering. De transportbreedte is 60 cm. De hoogte van de wand van de transportbak is 40 cm, de hoogte van de band met standers is 80 cm. De eerste helft van de horizontale transportband is over 2\'2 meter lengte inschuifbaar. No. 80/24. Veldkoning N.V.,Roermond presenteert een groot aantal nieuwe ma chines, waaronder op stand 24 in het bijzonder gericht op de tuinbouw, waarvan wij vermelden: Bogballe pakkenwerpers en ploegrol-verkruimelaar, de Mentor snelmaaiers met 2 en 4 maai-elementen; Hagedom opraapwagens; Braun frezen, aardappelpootmachines, bietenrooiers en de Faucheuy voorladers J.R.H. En wat de tuinbouwsector betreft de Turbair fijnnevelspuit en het Rasspe plantenbundel- apparaat. No. 88. Englebert N.V., Voorschoten. Catchpole T 33 bunkerrooier; Mc Cormick International 624 trekker met 4-wiel aandrijving; de Massey-Emar grondfrees is een nieuwe conceptie op dit gebied. Een grondfrees waarbij de messen vertikaal draaien. Er ziin 3 aftakas aansluitingen t.w. 120, 230, 520 omw. per minuut. De aandrijving geschiedt door middel van een kroonwiel en pignon en het geheel is uitermate solide geconstrueerd. Een proef deze zomer in graszaadstoppel op zeer zwaar land liet uitstekende resultaten zien. Ook op nat land werkt deze frees prima, daar door de vertikaal werkqnde messen het zgn. „aansmeren" uitgesloten is en zodat de capilaire werking aanmerkelijk verbeterd wordt. Er zijn dan ook vele gebruiksmogelijkheden. Deze Massey-Emar grondfrees wordt geleverd in de breedten 0,85 m, 1,30 m, 1,70 m, 2,15 m. No. 74/75. G. W. van Driel Van Dorsten N.V., Hoofddorp. Nieuw zijn de na volgende machines: New Holland-Clayson maaidorser „M 122" voor het middel grote bedrijf; de New Holland opraappersen „Super 268" en „278",, die nu een nauwere tandzetting op de balken van de opraaptrommel hebben (nu 20 per balk; vroeger 12); de Schmotzer bietendunmachine, door de aftakas aangedreven; de machine werkt elektrisch-hydraulisch en heeft een eigen hydraulisch en elektrisch circuit; Favoriet-Van Driel trommelschudder met transport in de lengterichting; Hassia volautomatische aardappelpootmachfne „FLO"; Hoekenga-Van Driel rijen- frees, verstelbaar naar rij-afstand en ook in combinatie met pootmachine te ge bruiken; Duett centrifugaal-kunstmeststrooier met twee srooischijven; WestfaHa gesmeerde schoepenpompen, melkleiding met bijbehorende onderdelen, beantwoor dend aan de nieuwe eisen op dit gebied, met melkopvancontained van pyrex glas Veiligheidswedstrijd georganiseerd door de werkgroep iandbouwveiligheid waarin samenwerken Veiligheid wordt beloond \l///x Agrarische Sociale Fondsen Landbouwschap Directie Landbouwonderwijs van het Ministerie van Landbouw en Visserij Directie van de Arbeid van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid Als U van veiligheid een gewoonte maakt wordt U dagelijks ongemerkt beloond. Nu is er de kans op een extra beloning le prijs 5000,—, 2e prijs 2000,—, 5e prijs 1000,—. Veiligheid wordt beloond. HOUDT U AAN DEZE REGELS: 1. deelname is gratis, staat open voor allen die recht streeks bij de landbouw zijn betrokken en zij die een landbouwopleiding volgen; 2. formulier uitknippen; 3. het naar Uw mening goede antwoord in het bijbeho rende hokje van elke vraag aankruisen; 4. persoonlijke gegevens met blokletters invullen; 5. elk formulier apart als brief in gesloten enveloppe ge frankeerd met 20 ct. postzegel moet vóór 21 februari 1968 in postbus 316, Den Haag, zonder corresponden tie en postzegels bij te sluiten, zijn ontvangen; 6 over de wedstrijd wordt geen correspondentie gevoerd. Prijsbepaling op 29 februari 1968 Ministerie van Landbouw en Visserij, Den Hoog. Deelnemers aan de wedstrijd, die tot doel heeft het bevorderen van de arbeidsveiligheid in de landbouw en de verkeersveiligheid met landbouw werktuigen, moeten dit formulier uitknippen, duidelijk invullen en als brief inzenden aan postbus 316 Den Haag. 1. Bestrijdingsmiddelen moeten worden bewaard: De hoogteverstelling van een zware, verplaatsbare transporteur moet: Een propaangasfles voor verwar ming van b.v. pluimveehokken moet: 4. Indien een schrikdraadinstallatie werkt op batterijvoeding, dus niet is aangesloten op een electriciteitsnet, dan is: 5. Tussen een trekker en een stalmest- strooier wordt soms een laag-aan- gespannen ketting aangebracht: 6. Bij een vaste trap in een bedrijfsge bouw is een leuning verplicht, in dien: 7. Het lopen of werken op een asbest- cementdak mag alleen: 8. Mag een auto een landbouwtrekker inhalen indien een inhaalverbod geldt? 9. Mag men een landbouwvoertuig parkeren op de rijbaan van een voorrangsweg? 10. Bij nacht loopt men als voetganger op een onverlichte weg zonder voet pad buiten de bebouwde kom het veiligst: Q op een plank die tenminste op een hoogte van 1.80 m is aangebracht en is voorzien van goede opschriften in een ruimte waaruit geen damp kan ontwijken in een uitsluitend voor dit doel ge bruikte, afgesloten bewaarplaats motorisch aangedreven zijn Bzelfremmend zijn beveiligd zijn met een palradcon- structie in het hok nabij de deuropening zijn geplaatst in de voederopslagruimte op ce- mentteaels zijn opgesteld in de buitenlucht op tenminste 3 ra van ramen of deuren staan O oen verklaring van de erkende in stallateur nodig geen verklaring nodig slechts een verklaring nodig indien de draden van de weg af kunnen worden aangeraakt omdat de koppeling te licht van constructie is om het achteroverslaan van de trekker te voorkomen om te voorkomen dat de tussenas door obstakels beschadigd wordt O de trap erg steil is de trap meer dan vier treden heeft de trap breder is dan 60 cm met behulp van een ladder, plank of badding door personen met een lichaamsge wicht van ten hoogste 62,5 kg O als de platen geheel droog zijn ia, aangezien de landbouwtrekker langzaam verkeer is ja, mits zowel het achteropkomend als het tegemoetkomend verkeer niet wordt gehinderd neen B}o, als men het verkeer niet hindert neen, op de rijbaan van een voor rangsweg mag niet geparkeerd wor den in de bebouwde kom wel, buiten de bebouwde kom niet uiterst rechfe middenop Lj links NAAM: BEROEP: LEERLING VAN: Tt ADRES: WOONPLAATS: LEEFTIJD: Vergunning verleend door de Minister van Justitie dd. t1-12-'67 no. tO 650/103/146 Werkgroep Iandbouwveiligheid, Postbus 316 Den Hoog.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 12