Wie Polykuhn zaait, zal winst oogsten Nieuwe moderne bedrijfsgebouwen Firma Gebrs De Jongh te Goes De verstandige bietenteler kan de toekomst voorspellen (omdat hij bij-de-tijd blijft). Hij weet nu al alles van zijn volgende oogst. Want hij zaait Polykuhn, dan heeft hij zekerheid. Een succesvolle teelt, een rijke oogst. Bent u èök zo'n verstandige bietenteler? De melkbaarheidsvererving van de stier Nienke's Hotse, 61953 S 10 leverbaar als: normaal zaad precisie zaad C 3,25 - 4,25 mm D 3,50 - 4,50 mm M 3,25 - 4,75 mm POLYKUHN produkt van de Koninklijke Beetwortelzaad-Cultuur, Kuhn&Co. n.v., Naarden. TELEURSTELLEND RESULTAAT In 1967 zijn bij 32 eerste kalfsdochters van de stier Nienke's Hotse proef melkin gen uitgevoerd teneinde de vererving van de melkbaarheid vast te stellen. De resultaten hiervan waren als volgt: maximale melksnelheid, gecorrigeerd naar 7 kg 1.75 kg percentage melk in de voorkwartieren 46.9 namelk 141 cc Enkele dieren waren bij de proefmelkingen iets zenuwachtig. De conclusie op basis van de landelijke klasse-indeling is: maximale melksnelheid slecht percentage melk in de voorkwartieren gunstig hoeveelheid namelk gunstig De stier Nienke's Hotse werd op 21 maart 1961 geboren op het bedrijf van J. S. Boelstra te Lieve Vrouwen Parochie en L. W. Schuurmans te Grouw. Vanaf 18 maart 1963 was hij gestationeerd op het Centraal stierenstation te Goes. In de na zomer van 1967 is hij geslacht vooral mede op grond van de vererving van een slechte melkbaarheid. Het toen nog lopende onderzoek gaf meer dan voldoende aanwijzingen om deze stier voor de fokkerij uit te stoten. In totaal zijn van deze stier 5306 eerste inseminaties uitgevoerd. J. H. LANTINGA, Hoofdass. A R. V. V. D. VEILIGHEIDSWEDSTRIJD R.A.I. 1968 Dit is de 37-jarige Otto van Noord uit Dwingelo (Dr.) op de trekker die hij twee jaar geleden heeft gewonnen in de veiligheidswedstrijd welke ter gelegenheid van de landbouwwerk tuigententoonstelling in de RA.I. te Amsterdam werd georganiseerd. De heer Van Noord was één van de 40.000 inzenders. De hoofdprijs bestaat deze keer niet uit een trekker. Er zijn namelijk drie geldprijzen van resp. 5000, 2000,— en 1000,—. Laat het wedstrijdformulier dus niet ongebruikt, want .veiligheid wordt nu extra beloond. "W mm v- Donderdag 4 januari 1968 zal bij de geschied schrijving van de Firma Gebrs. De Jongh te Goes zeker ingaan als een bijzonder feestelijke en vreugdevolle dag. Het officieel in gebruik nemen van het nieuwe moderne kantoor- en bedrijfspand aan de 's-Heer Hendrikskinderendijk 117 te Goes. Het oude getrouwe en bekende kantoorgebouwtje bovenaan de dijk en de bedrijfsruimte beneden hebben moeten wijken voor spoorlijn en aanslui- tingsweg naar het Goesse industrieterrein. De fir manten De Jongh hebben deze gelegenheid tot nieuwbouw terecht aangegrepen om een modern ge bouw te plaatsen waarin de inrichting geheel aan gepast is aan zich steeds wijzigende omstandig heden. Een mijlpaal in het nu 36-jarig bestaan van het bedrijf! De landbouwzaadafdeling, zowel voor opslag als expeditie, eenzelfde afdeling voor granen en pootgoed, en een grote schoningskamer met de nodige installaties voor schonen en ontsmetten en de inpakafdeling van de boomkwekerij zijn ruim van opzet. Dit geldt eveneens voor de opslagruimte voor de Asef produkten, die door heel Zeeland van hieruit worden geleverd en de ruimte voor opslag van de verschillende tuinbouwmachines. De hal voor de bestrijdingsmiddelenopslag gebouwd, vol gens de daarvoor geldende speciale voorschriften, is bijzonder modern ingericht. Met een totale opper vlakte van ruim 1500 m2 der gebouwen kan de Firma voorlopig even vooruit. Al wordt door de firmanten P., C. en L. de Jongh gedachtig het devies van de Stichter van het bedrijf J. J. de Jongh: „De hand aan de ploeg en niet zien wat achter ons is", nu reeds gedacht en gesproken over de eerste uitbreiding. Firma De Jongh voert een groot aantal artikelen op verschillend terrein, zoals groente-, tuinbouw-, bloemen-, weide- en gazonzaden, zaaigranen, pootaardappelen, bloem bollen, bomen en heesters. Tevens vertegenwoor digt De Jong de Shell in bestrijdingsmiddelen, de Asef in de meststoffen en J. Heybroek in de tuin- bouwgereedschapsector. En dan hebben wij nog niet genoemd het vele werk dat door de Firma De Jongh op het gebied van de uienselectie verricht wordt. Voor het seizoen 1968/'69 komt een nieuw ras uit dat op de landelijke proefvelden als een top- ras is gekwalificeerd. Dit ras, nu nog onder No. 1228 geregistreerd, is wat vroegheid betreft gelijk aan „Selectie P" en is voortreffelijk van vorm en kleur. Een ander ras, dat enkele dagen later afrijpt, is de „Hybride H IV". Het zaad van deze hybride wordt in beperkte mate geproduceerd. Dit ras geeft een hoge opbrengst en is behoorlijk houdbaar. Ver volgens een gloednieuw Tas dat speciaal gekweekt is voor die gebieden waar in sommige jaren het ras „Victoria" wat laat afrijpt. Dit ras, dat voorlopig nog onder nr. 48-48 wordt gebracht, is een week vroeger oogstbaar als „Victoria". Uit de „Victoria" is een lijn gecreëerd waarin speciaal op de ronde vorm is geselecteerd. Deze selectie wordt als „Vic- toria-C." gekweekt. De resultaten van diverse proe ven met deze selectie zijn zeer goed. Tenslotte „Enormus", een bolronde selectie met een bijzoader goede opbrengst en waarvan de huidvastheid en de bewaarbaarheid prima zijn. Het is voor de leiding maar ook voor het perso neel van de Fa. Gebrs. De Jongh voldoening gevend dat alle inspanning heeft geleid tot de bouw van deze fraaie, doelmatige en representatieve bedrijfs gebouwen. Aan de gelukwensen die de Firma van vele zijden mocht ontvangen voegen wij gaarne ook de onze! BI. PARASITOLOOG BIJ RESEARCH AFD. MERCK SHARP DOME Per 1 januari 1968 is bij Merck Sharp Dohme Veterinaire Research Afdeling in dienst getreden de parasitoloog, Dr. M. R. Honer. Reeds eerder in 1966 was deze Nederlandse onder afdeling van de Internationale Veterinaire Research Afdeling opgezet door Dr. P. W. M. van Adrichem, voormalig medewerker aan het Hoornse Instituut voor Veevoeding (Directeur: Prof. Dr. A. M. Frens, Ir. F. de Boer). Dr. Honer was tot 1 januari 1968 werkzaam als parasitoloog op de afdeling Zoologie van de Wage- ningsche Landbouw Hogeschool".

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 10