EEN GOEDE VOOR ZEELAND De Z. L. M.-Tentoonstelling te Wilhelminadorp op 20, 21 en 22 juni 1968. 18 RONDGANG LANGS DE KRINGEN Kring West Zeeuws-Vlaanderen: vrijdag 12 januari 's middags 14 uur. Instruktiemiddagen bestrijdingsmiddelen CAVETHO. Op vrijdag 5 januari en donderdag 11 januari organiseert CAVETHO (Coöp. Aan- en Verkoop vereniging Eiland Tholen) in hotel „De Gouden Leeuw" te Scherpenisse voor landbouwers in struktiemiddagen betreffende de toepassing van bestrijdingsmiddelen. Onder meer worden behan deld de chemische onkruidbestrijding, gebruik C. C. C. en de nieuwe middelen voor seizoen '68. Aanvang 13.30 uur (beide dagen). Noteert alvast: Vrijdag 5 januari 1968, Zeeuwse Spuit- dag te Goes. Afd. Kloetinge der Z. L. M. Algemene ledenvergade ring op vrijdag 5 januari 1968 's avonds in Ama- citia te Kloetinge. Spreker: de heer J. Markusse over de Ruilverkaveling. Afdeling Oud-Vossemeer der Z. L. M. Vergadering op maandag 8 januari. Aanvang 19.30 uur. Spreker de heer J. Markusse. De streekverbeteringscommissie Walcheren organi seert in samenwerking met de Z. L. M. en de C. B. T. B.-een middag over verzekeringen en so ciale voorzieningen in restaurant „De Schakel", Bachten Stene 14 te Middelburg, op maandag 8 januari 1968, 's middags om 13.30 uur. Sprekers: de heer W. de Wolff van de C. B. T. B. met als. onderwerp: „De wettelijke sociale voorzieningen voor de zelfstandige"; de heer J. de Lange van de Z. L. M. met als onderwerp: „De partikuliere ver zekeringen voor de zelfstandige" Afd. Serooskerke (W.) der Z. L. M. Algemene vergade ring op maandag 8 januari 1968 in café Huisse te 19 uur. De heer W. Sinke spreekt over het Nabije Oosten met dia's en films, w.o. Z. L. M.-journaal. De P. J. G. jongeren te Oosterland. Vergadering op dinsdag 9 januari; aanvang 19 uur. Spreker de heer J. Markusse. Afdeling St. Philipsland der Z. L. M. Algemene verga dering op dinsdag 9 januari om 7 uur in hotel „De Druiventros" te St. Philipsland. De heer mr. Wage, alg. secretaris van de Z. L. M., zal spreken over „Agrarisch Zeeland, anno 1968". Vertoning Z. L. M.-journaal Ver. voor Bedrijfsvoorlichting Walcheren. Algemene ledenvergadering op dinsdag 9 januari 1968 's middags 13.30 uur in „De Schakel", Bachten Stene, Middelburg. Onderwerp: „Transport vanaf oogstmachine naar opslagplaats" in te leiden door landbouwer, loonwerker en voorlichter. Veehouderijdag Axel dinsdag 9 januari 1968 om 12.30 uur in het „Gezellenhuis". Sprekers: ir. M. J. de Jong, rijksveeteeltconsulent voor de veevoeding en ir. H. Thomas, rijkslandbouwconsulent voor de weide- en voederbouw. Daarna forum met bovengenoemde inleiders en ir. W. Harmsen, rijksveeteeltconsulent, R. C. C. de Bruyckere, bedrijfsdeskundige gemengde bedrijven, onder voorzitterschap van ir. L. Th. J. M. de Wit, rijks landbouwconsulent voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Schouwen-Dui- veland. Vergadering op woensdag 10 januari in het „Huis van Nassau" te Zierikzee. Aanvang 14 uur. Spreker ir. M. A. van der Beek over: „Me chanisatie van de suikerbietenteelt in het voor jaar". KALENDERS 1963 Oosterbaan Le Cointre N.V., Westwal 45 te Goes, drukkers, uitgeverij en reclamestudio, de bekende en praktische weekkalender (voor de 47e maalvoor kantoor en huishouding. B. A. S. F. (Colorchemie) Arnhem, bijzonder prak tische en mooi uitgevoerde handzame zakagenda. Maschinenfabrik Fahr A.G. te Gottmadingen, een maandkalender met prachtige kleurenfoto's. if N.V. Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij v.h. Firma P. J. van de Sande Terneuzen de bekende, handige kantoor maandkalender. ZEEUWSE AGENDA Algemene vergadering van de Vereniging voor Be drijfsvoorlichting West Zuid-Beveland op woens dag 10 jhnuari 1968 in de filmzaal van het Land bouwcentrum te Goes. Aanvang 1.15 uur n.m. Spreker: de heer M. J. Robijn over: „Bedrijfseco nomische vraagstukkën". Afdeling Nieuwerkerk der Z. L. M. Vergadering op donderdag 11 januari. Spreker de heer J. Mar kusse. Afdeling Nieuwerkerk der Z. L. M. Gezinsavond op donderdag 11 januari 1968 om 7.30 uur in Ons Dorpshuis te Nieuwerkerk. De heer J. Markusse zal spreken over „Bedrijfsopvolging" en de heer C. J. van Westen jr over „De landbouw in de U. S. A." (met dia's). Afdeling Zaamslag der Z. L. M. Gezinsavond: Lezing over Canada en de V. S. met vertoning van dia's door de heer J. J. de RegtDekker op 12 januari 1968 om 7 uur in „De Poort" te Zaamslag. Afdeling Oudelande der Z. L. M. Algemene vergade ring op vrijdag 12 januari om 14 uur in het Verenigingsgebouw te Driewegen. De heer W. Goeman, secr. Gew. Raad Landbouwschap, zal spreken over „Streekplan Midden-Zeeland" en de edelachtbare heer D. Lodder, burgemeester van Driewegen en Ellewoutsdijk, over „Gemeentelijke bestemmingsplannen en struktuurplan". Afdeling Aagtekerke der Z. L. M. Gezinsavond op vrijdag 12 januari 1968 om 7.30 uur in Amicitia te Aagtekerke. Mej. v. d. Leeden zal spreken over „Nemen en genomen worden". Filmvertoning Zeeland film „Waar de zee het land ontmoet"; de heer v. d. Meer dia's „De landbouwjongeren op reis". Afdeling Domburg der Z. L. M. Jubileumavond op maandag 15 januari 1968 in „Tramzicht" te Dom burg. Aanvang 20.00 uur. Afdeling Breskens op Z. L. M. Algemene vergadering op dinsdag 16 januari om 14.30 uur in „Het Wapen van Breskens" te Breskens. De heer mr. E. Wage zal spreken over „Landbouwactualitei- ten". Na afloop gezamenlijke warme maaltijd. Afdeling Middelburg der Z. L. M. Vergadering op woensdag 17 januari, aanvang 19.30 uur. Afdeling Middelburg der Z.L.M. Jaarvergadering op woensdag 17 januari om 19.30 uur in „De Een dracht" te Middelburg. De heer J. Markusse zal spreken over „Ondernemerschap in de land bouw". Afdeling Meliskerke der Z. L. M. Algemene vergade ring op donderdag 18 januari 1968 om 19 uur in café Boon te Meliskerke. De heer C. Paauwe zal spreken over „Veranderingen op belastinggebied". Afdeling Terneuzen der Z. L. M. Gezinsavond op don derdag 18 januari om 7.30 uur in hotel „Des Pays- Bas" te Terneuzen. Spreker de heer W. P. A. Colsen, dierenarts te Hulst, over „Oude land- bouwgebruiken" met dia's. Studiedag Federatie van Verenigingen voor Bedrijfs voorlichting en het Rijkslandbouwkonsulentschap voor de Zeeuwse Eilanden. Deze studiedag zal gehouden worden op vrijdag 26 januari 1968 in de „Prins van Oranje" te Goes. Het thema voor deze dag zal zijn „Het najaar op het Zeeuwse landbouwbedrijf'. Afdeling Borssele der Z. L. M. Algemene vergadering op vrijdag 26 januari 1968 om 1.30 uur in het Verenigingsgebouw te Borssele. De heer mr. E. Wage zal spreken over „Actuele landbouwvraag stukken". Landbouwvereniging „Brouwershaven". Vergadering op woensdag 7 februari in hotel „Jacob Cats". Aanvang 19.30 uur. De heer W. Sinke vertoont film en dia's over Israël. RADIO Dinsdag 9 januari a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur „De meerdaagse weersverwachtingen en de landbouw", m.m.v. het K. N. M. I. te De Bilt. „Een bezoek aan de kaaskeuring in Linschoten", m.m.v. ir. D. Rozeboom, rijkszuivelconsulent voor de boeren kaas. Vrijdag 12 januari a.s., Hilversum II, 12.30—12.40 uur „Samenwerkingsvormen in de landbouw", m. m.v. het rijkslandbouwconsulentschap voor Midden Noord-Brabant. Aktualiteiten van het Proefstation voor de groente- en fruitteelt onder glas in Naaldwijk. ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU UT OP U SAECK. I jgr va Hulst: Maandag 8 jan. in „Het Bonte Hert". Westkapelle: Maandag 8 jan. in „Kasteel van Batavia" van 9.15 uur tot 12.30 uur. Oostburg: Woensdag 10 jan. in café „De Windt". Kortgene: Donderdag 11 jan. in hotel „De Ko renbeurs". Zierikzee: Donderdag 11 jan. in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag 11 jan. in hotel „De Eendracht". R. L. V. D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN De bedrijfsvoorlichter Th. P. Hiel, Hulst is ver huisd van Vestdijkstraat 18 naar Julianastraat 28, Hulst. Het telefoonnummer is ongewijzigd gebleven (01140—2796). HENGSTENKEURINGEN 1968 De jaarlijkse verplichte hengstenkeuring voor trek paard- en Haflingerhengsten, door de Kon. Ver. „Het Nederlandsche Trekpaard" zullen voor Zeeland wor den gehouden op vrijdag 12 januari op de Markt te Goes. BESPREKING ONTWERPPLANNEN RUILVERKAVELING KIELDRECHT De voorbereidingscommissie voor de ruilverkave ling Kieldrecht maakt bekend dat de volgende voor lichtingsvergaderingen zullen worden gehouden, waar in de ontwerpplannen voor de ruilverkaveling Kiel drecht zullen worden besproken: op 15 januari 1968 om 13.30 uur in café J. L. de Vilder te Clinge; op 23 januari 1968 om 13.30 uur in het Parochiehuis te Nieuw Namen; op 30 januari 1968 om 13.30 uur in het Parochiehuis te Graauw. VERZAMELLOONSTAAT A. S. F. Een dezer dagen is door de Agrarische Sociale Fondsen aan de werkgevers een verzamelloonstaat 1967 toegezonden. In afwijking van de gewoonte in voorgaande jaren ligt het thans in de bedoeling, dat alleen de verzamelloonstaat 1967 volledig ingevuld en ondertekend door het A. S. F. wordt terug ontvangen, en wel zo spoedig mogelijk doch uiterlijk op 31 januari 1968. Het ten behoeve van de werkgever eind 1966 verstrekte loonboek 1967 kan door hem worden behouden. De werkgevers wordt verzocht de verzamelloon staat terug te zenden met gebruikmaking van de terugzendingsenveloppe die met de verzamelloonstaat werd toegezonden. In bepaalde rayons in Gelderland, Noord-Brabant en Limburg zullen de werkgevers echter ook in de gelegenheid worden gesteld de verzamelloonstaat per soonlijk bij de districtsagent in te leveren. De betref fende werkgevers zullen daartoe nog een uitnodiging ontvangen. UITBREIDING WINSTDELINGSSYSTEEM OLVEH VAN 1879 In de Buitengewone Algemene Vergadering van Deelnemers in het Onderling Levensverzekering Genootschap De Olveh van 1879 u. a., welke op 21 december 1967 in het hoofdkantoor te 's-Graven- hage plaats vond, werd het voorstel van de directie en de raad van commissarissen tot uitbreiding van de regeling tot verdeling van het premie-overschot (de winst) met algemene stemmen aanvaard. Zo als bekend is, wordt bij De Olveh de winst onder de deelnemers verdeeld, zonder dat hiervoor extra premie berekend wordt. Tot dusverre werd de op rekening van de deelnemer geboekte winst jaarlijks in Rentespaarobligaties Zekerheidsfonds. De uitbreiding houdt in dat voor individuele ver zekeringen met 'n uitkering bij leven van een kapi taal van ten minste 25.000,en een contractsduur van meer dan 10 jaar, het winstaandeel ter beschik king van de deelnemers gesteld zal worden in de vorm van een procentuele verhoging van het ver zekerd bedrag. Deze regeling is voor het eerst van toepassing bij de verdeling van het premie-over schot over het boekjaar 1968. De directie verwacht dat, bij gelijkblijvende be drijfsresultaten, een verhoging van c.a. Vz per jaar van de verzekerde kapitalen mogelijk zal zijn. Deze nieuwe mogelijkheid zal er ongetwijfeld toe bijdragen dat de groei van het genootschap ver groot wordt, hetgeen aan alle deelnemers ten goede komt

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1968 | | pagina 18