ZEEUWSE AGENDA NEGENDE ZEEUWS-VLAAMSE STUDIEDAG met als onderwerp: „Intensivering van het Akker bouwbedrijf" te houden op dinsdag 19 december 1967 in de zaal van het Luxor-Theater, Grand-Hotel „Rot terdam" te Terneuzen. Aanvang 9.30 uur. Programma: 9.30 uurOpening door de voorzitter, de heer A. de Feijter. 10.00—10.30 uurIr. L. Th. J. M. de Wit De toekomst „Akkerbouw- of gemengd bedrijf". 10.3011.00 uur: Pauze. 11.0011.30 uur: Ir. R. K. Elema „Fruitteelt op 't akkerbouwbedrijf". 11.3012.00 uur: Ir. D. Meijaard „Groentegewassen op het akker bouwbedrijf". 12.0013.30 uurMiddagpauze: 13.3014.00 uurL. Gijsberts „De afzet van enkele tuinbouw- produkten". 14.0014.30 uur: A. Tebbens Torringa „Toegepaste intensivering op een akkerbouwbedrijf". 14.3015.00 uur Pauze. 15.0016.00 uur Bespreking gehouden inleidingen. 16.00 uurSluiting. Tijdens de opening en de inleidingen zullen de deu ren van de benedenzaal gesloten zijn. Tijdens elke pauze kunnen schriftelijk vragen worden ingeleverd. BELANGRIJK AAN DE ZEEUWSE VEEHOUDERS In tegenstelling tot een vorig bericht deelt de Stich ting Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland mede dat de jaarvergadering zal worden gehouden op don derdag 21 december 1967 in de boven-foyer van de Schouwburg, Molenwater 99, Middelburg. Er is een ruime parkeergelegenheid voorhanden De agenda luidt 1. Opening door de voorzitter, de heer G. de Jager. 2. Overzicht van de werkzaamheden in het afgelopen jaar door Dr. J. Tesink, directeur. 3. Film inzake parasitaire ziekten met toelichting. 4. Koffiepauze. 5. Bestrijding varkensziekten door de heer R. T. Haalstra, dierenarts bij de Gezondheidsdienst. 6. Bestrijding pluimveeziekten door de heer O. J. H. Devos, dierenarts bij de Gezondheidsdienst. 7. Gelegenheid tot vragenstellen. 8. Sluiting. Nagekomen Zeeuwse agenda's zie pagina 18. Z. A. R. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND Gezinsavond te Scherpenisse in het „Hollands Huis" op vrijdag 15 december 1967. Aanvang 19.30 uur, zaal open 18.45 uur. Afdeling Grijpskerke der Z. L. M. Algemene vergade ring op vrijdag 15 december in 't Dorpshuis te Grijpskerke. Aanvang 19.30 uur. De heer W. Goe man zal spreken over: Streekplan Midden-Zee land. Algemene vergadering C.Z.A.V. op dinsdag 19 decem ber a.s. om 10 uur in de „Prins van Oranje" te Goes. Landbouwvereniging Brouwershaven. Ledenvergade ring op woensdag 20 december om 19.30 uur in hotel „Jacob Cats" te Brouwershaven. Lening door drs. H. H. Vogel over: Ruimtelijke ontwik keling. Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Schouwen en Duiveland. Vergadering op woensdag 20 decem ber om 9.30 uur in „De Blauwe Keet" te Ooster- land. Spreker de heer P. A. de Hollander over „De teelt van grove tuinbouwprodükten op akker- t bouwbedrijven". De heer J. J. van Kampen, direc teur veiling Z. H. E., over: „Afzet van grove tuin- bouwprodukten van akkerbouwbedrijven". Afdeling Wissenkerke der Z. L. M. Ledenvergadering op donderdag 21 december 1967 in hotel „De Kroon" te Wissenkerke. Aanvang 19.30 uur. De heer J. B. Meijers zal spreken over: Ruilverkave lingsaangelegenheden en de Weled. heer W. de Bruijn zal spreken over: Erfbeplanting. Stichting Gezondheidsdienst voor Dieren. Algemene vergadering van de Gezondheidsdienst op donder dag 21 december 1967 in de kleine foyer van café Toet, Lange Delft 10 te Middelburg. Aanvang 10.15 uur. Noteert alvast: Vrijdag 5 januari 1968, Zeeuwse Spuit dag te Goes. Afd. Kloetinge der Z. L. M. Algemene ledenvergade ring op vrijdag 5 januari 1968 's avonds in Ama- citia te Kloetinge. Spreker: de heer J. Markusse over de Ruilverkaveling. Afd. Serooskerke (W.) der Z. L. M. Algemene vergade ring op maandag 8 januari 1968 in café Huisse te 19 uur. De heer W. Sinke spreekt over het Nabije Oosten met dia's en films, w.o. Z. L. M.-journaal. Veehouderijdag Axel dinsdag 9 januari 1968 om 12.30 uur in het „Gezellenhuis". Sprekers: ir. M. J. de Jong, rijksveeteeltconsulent voor de veevoeding en ir. H. Thomas, rijkslandbouwconsulent voor de weide- en voederbouw. Daarna forum met bovengenoemde inleiders en ir. W. Harmsen, rijksveeteeltconsulent, R. C. C. de Bruyckere, bedrijfsdeskundige gemengde bedrijven, onder voorzitterschap van ir. L. Th. J. M. de Wit, rijks landbouwconsulent voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Algemene vergadering van de Vereniging voor Be drijfsvoorlichting West Zuid-Beveland op woens dag 10 januari 1968 in de filmzaal van het Land bouwcentrum te Goes. Aanvang 1.15 uur n.m. Spreker: de heer M. J. Robijn over: „Bedrijfseco nomische vraagstukken". Studiedag Federatie van Verenigingen voor Bedrijfs voorlichting en het Rijkslandbouwkonsulentschap voor de Zeeuwse Eilanden. Deze studiedag zal gehouden worden op vrijdag 26 januari 1968 in de „Prins van Oranje" te Goes. Het thema voor deze dag zal zijn „Het najaar op het Zeeuwse landbouwbedrijf". IN MEMORIAM Mevrouw A. A. van NieuwenhuyzenSand- stra in leven directrice van de Landbouwhuis- houdschool te Kruiningen. Deze week werden wij opgeschrikt door het droeve bericht dat op zaterdag, 9 december j.l.r mevrouw A. A. van NieuwenhuyzenSandstra in onze kring beter bekend als „Ans" nog onverwacht is heengegaan. Nadat de berichten over haar ziekte steeds onheilspellender werden moesten wij sinds vorige week onder ogen zien, dat genezing men selijkerwijs uitgesloten moest worden geacht. Op *1 augustus 1963 aanvaardde zij toen nog als mejuffrouw Sandstra haar benoe ming als directrice aan de Landbouwhuishoud- school te Kruiningen. Met groot enthousiasme en met een nuchtere zakelijke aanpak van de problemen heeft zij haar werkzaamheden aldaar verricht. In de kring van directrices was zij een hartelijke col lega, die vooral opviel door de milde rust, die er van haar uitging. In Kruiningen leerde zij ook haar echtgenoot kennen met wie zij maar twee jaar getrouwd mocht wezen. Onze deelneming gaat in de eerste plaats uit naar de heer Van Nieuwenhuyzen, maar daar naast ook naar haar ouders, haar schoonmoeder en verdere familie, die haar bijzonder zullen missen. Ook in de kring der Z. L. M. Iaat zij een grote leegte achter. Dat zij nu de eeuwige vrede en blijdschap genieten mag is onze bede. RADIO Dinsdag 19 december a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur „Een voorbeschouwing over de tentoonstelling van het Landbouwwerktuig 1968", m.m.v. Ir. P. W. Bakker Arkema. „De ruilverkaveling Ursem", m.m.v. de Cultuurtechnische Dienst voor de provincie Noord- Holland. Vrijdag 22 december a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur „De nieuwe bedrijfsbeëindigingsregeling voor de landbouw", een vraaggesprek met Ir. H. Corver, secretaris van de Stichting Ontwikkelings- en Sane ringsfonds voor de landbouw. „Nogmaals de ligboxen- stal", m.m.v. Ir. P. Anema, rijkslandbouwconsulent voor de boerderijbouw te Wageningen. ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU St. Philipsland: Zaterdag 16 dec. in hotel „De Druiventros". Terneuzen: Woensdag 20 dec. in hotel „Des Pays-Bas". Oostburg: Woensdag 20 dec. in café „De Windt". Kortgene: Donderdag 21 dec. in hotel „De Korenbeurs". Zierikzee: Donderdag 21 dec. in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag 21 dec. in hotel „De Eendracht". STUDIEVOORLICHTINGSDAG LANDBOUWHOGESCHOOL Op zaterdag 6 januari 1968 zal aan de Landbouw hogeschool een studievoorlichtingsdag worden ge houden voor leerlingen van de hoogste klas van de middelbare scholen. Gegadigden voor de voorlichtingsdag van 6 janu ari aan de Landbouwhogeschool dienen zich aan te melden bij de Afdeling Onderwijs, Wetenschap en Studentenzaken van de Landbouwhogeschool, Salverdaplein 10, Wageningen. Ook de ouders zijn van harte welkom. KEURINGEN VAN TOT DEKKING BESTEMDE HENGSTEN De keuringen van tot dekking bestemde heng sten van het type trekpaard, die niet in een stam boek zijn ingeschreven, zullen op donderdag 4 januari 1968 te Zuidlaren en op donderdag 11 janu ari 1968 te 's-Hertogenbosch plaats hebben. Van het voornemen een zodanige hengst op een dezer dagen te doen keuren, moet tenminste drie weken van tevoren kennis worden gegeven aan de Directeur van het Veeteelt- en Zuivelwezen, Eerste van den Boschstraat 4 te Den Haag. BESTEMMINGSPLANNEN 's-Heer Abtskerke. Vanaf 8 december 1967 ligt ge durende één maand ter inzage het vastgestelde „Be stemmingsplan Kom 's-Heer Abtskerke 1966", met dien verstande, dat goedkeuring is onthouden aan enkele bepalingen van de bijbehorende voorschriften. Beroep tegen het goedkeuringsbesluit kan gedurende bovengenoemde termijn schriftelijk bij de Kroon wor den ingesteld door hen, die zich tijdig met bezwaren j zowel tot de gemeenteraad als tot G. S. hebben ge wend. Rilland-Bath. Ingaande 6 december 1967 ligt gedu rende één maand ter inzage het bestemmingsplan „Sportterrein 1967". Gedurende genoemde termijn kan een ieder, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeen teraad heeft gewend, bezwaren indienen bij G. S. tegen genoemd besluit. v Kruiningen. Goedkeuring is verleend aan het be stemmingsplan „Nieuwstraat 1967", vastgesteld bij raadsbesluit van 20 juli 1967, met uitzondering van het bepaalde in artikel 5, sub a, artikel 10, 1ste lid, sub c, en de laatste zinsnede van artikel 10, 1ste lid, sub b, van de voorschriften, waaraan goedkeuring is ont houden. Dit besluit ligt met het bestemmingsplan van 12 december 1967 tot en met 11 januari 1968 ter in zage. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G. S. hebben gewend, kunnen gedurende de termijn van ter-inzage-ligging tegen de beslissing van G. S. beroep instellen bij de Kroon, Gelijke beroepsmogelijkheden bestaan voor een ieder tegen de onthouding van goedkeuring door G. S. Axel. Vanaf 11 december 1967 ligt gedurende één maand ter inzage het ontwerp van het bestem mingsplan Noord I, met bijbehorende voorschriften en toelichting, betrekking hebbende op het gebied, voor namelijk begrensd aan de zuidzijde door de Emma- straat, aan de oostzijde door de Nieuwendijk, aan de noordzijde door de Vaartwijk en aan de westzijde door een denkbeeldige lijn, lopende van het punt, waar de Buthdijk de spoorlijn kruist, in ongeveer noordelijke richting. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ontwerp indienen. Hulst. Met ingang van 8 december 1967 ligt gedu rende één maand ter inzage een besluit van de raad der gemeente Hulst van 1 december 1967 tot vast stelling van het bestemmingsplan „Kom I", betrekking hebbende op drie saneringsgebieden in de binnenstad, t.w.: a. het saneringsplan „omgeving 's-Gravenhof", gelegen tussen de Vestdijkstraat, de stadswallen en de Overdamstraat; b. het saneringsplan „omgeving Koekebakkershoek", gelegen tussen de Nieuweweg, Zomerstraat, Lange Nieuwstraat, Broodmarkt, Bonte- hondstraat, Godsplein, Dubbele Poort en Walstraat; c. het saneringsplan „omgeving Lange Bellingstraat", gelegen tussen de Lange Bellingstraat en de stadswal len. Gedurende genoemde termijn kan ieder, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad heeft ge wend, bij G. S. bezwaren tegen dit bestemmingsplan inbrengen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen wij-zigingen, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aan gebracht. ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 2