2 ZEEUWSE AGENDA Algemene vergadering der Z. L. M. op vrijdag 15 december in de „Prins van Oranje" te Goes. Kring Noord-Beveland der Z. L. M. De afdelingen Noord-Beveland van de Bond van Plattelands vrouwen, de Plattelands Jongeren Gemeenschap en de Zeeuwse Landbouw Maatschappij, nodigen haar leden uit voor een gezamenlijke bijeenkomst op donderdag 23 november, 's avonds 8 uur in „De Korenbeurs" te Kortgene. Het onderwerp waarover gesproken zal worden is „Vrijetijdsbe steding". Inleiders hierbij1 zullen zijn: Wika Hiensch te Goes en mevr. Molde Jager te Wolphaartsdijk. Kring Noord-Beveland der Z. L. M. Algemene vergade ring op vrijdag 1 december 1967, 's namiddags 2 uur in „De Stadswijnkelder" te Kortgene. Agenda: 1. Opening; 2. Notulen van de alg. verg. op 17 febr. 1967; 3. Ingekomen stukken en mededelin gen; 4. Begroting voor 1968; 5. Benoeming van een lid van de Financiële Commissie; 6. Causerie door de weledele heer J. Markusse, ekonomisch- sociaal voorlichter der Z. L. M., over „Aktualitei- ten in de landbouw"; 7. Gedachtenwisseling hier over; 8. Rondvraag; 9. Sluiting. Namens het be stuur, S. J. Dees, voorzitter. H. C. de Kater, sekretaris. Kring Walcheren der Z. L. M. Ledenvergadering op woensdag 13 december a.s. in hotel „La-Mar" te Middelburg. Aanvang 1.30 uur. Spreker mr. E. Wage, secretaris der Z. L. M. Onderwerp: De be tekenis van het Streekplan Midden-Zeeland voor Walcheren. De z.g. „Rondgang langs de kringen" te houden op vrijdag 1 december 1967, 's morgens 9 uur in „De Stadswijnkelder" te Kortgene (gevolgd door een gezamenlijke maaltijd). Convocaties aan de afd. besturen. Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Schouwen-Duive- land. Vergadering op dinsdag 21 november a.s., 's avonds half acht in „Het Huis van Nassau" te Zierikzee. Spreker: de heer M. J. Robijn te Goes. Onderwerp: Modern bedrijfseconomisch beheer. Afdeling Bruinisse der Z. L. M. Algemene vergadering op 23 november 1967 te 7.30 uur in hotel „Storm" te Bruinisse. De heer F. de Ronde zal spreken over De landbouw in Denemarken; met dia's. Afdeling Nieuw- en St. Joosland der Z. L. M. Feeste lijke herdenking 90-jarig bestaan der afdeling op 24 november 1967 te 17.30 uur in Nederlands Koffiehuis te Middelburg. Afdeling Zaamslag der Z. L. M. Jaarlijkse praatavond op vrijdag 29 november om 19 uur. Spreker mr. J. F. G. Schlingemann. Afdeling Domburg-Aagtekerke der Z. L. M. Gecombi neerde vergadering op donderdag 7 december 1967 om 7.30 uur in „Tramzicht" te Domburg. De heer Goeman zal spreken over „Ruimtelijke orde ning en streekplannen". Gezinsavond Z. L. M./Bond van Plattelandsvrouwen en P. J. G. afdeling Koudekerke der Z. L. M. op 17 november om 8 uur in hotel „Walcheren" te Koudekerke. De heer Drs. P. J. M. Kalmthout zal spreken over „Het leven ontsluierd", met ver toning van macro-dia's. Gezinsavond Afdeling St. Philipsland der Z. L.M. en afdeling St. Philipsland van de Bond van Platte landsvrouwen om 7.30 uur op donderdag 23 november a.s. in hotel „De Druiventros" te St. Philipsland. De heer P. Breure uit Rotterdam zal spreken over „Gevederde vrienden" met dia's. LAND- EN TUINBOUWEXAMENS STICHTING L. O. I. Op 27, 28 en 29 maart 1968 zullen in de Grote Stadsgehoorzaal te Leiden de schriftelijke Land- en Tuinbouwexamens afgenomen worden. Voorzitter van de examencommissie Landbouwexamens is Ir. S. Kingma, l.i. te Doetinchem; voorzitter van de examencommissie Tuinbouwexamens is Ir. H. Brug- mans, 1. i. te Utrecht. Deze examens van de Leidsche Onderwijsinstellingen staan onder toezicht van de Inspecteur voor Schriftelijk Onderwijs, waaraan o.a. meewerken de Stichting Examens voor de Ge organiseerde Landbouw, het Ministerie van Onder wijs en Wetenschappen en het Ministerie van Eco nomische Zaken. Kandidaten dienen zich vóór 1 januari 1968 op te geven. Examenprospectussen en alle verdere inlichtingen zijn te verkrijgen bij het bureau der examens. Oosterkerkstraat 11, Leiden. ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU Terneuzen: woensdag 22 nov. in hotel „Des Pays Bas". Oostburg: woensdag 22 nov. in café „De Windt". Middelburg: donderdag 23 nov. in hotel „De Eendracht". Zierikzee: donderdag 23 nov. in hotel „Huis van Nassau". Serooskerke: vrijdag 24 nov. in café „Huysse", van 9 tot 1 uur. RUILVERKAVELING CANISVLIET De Plaatselijke Commissie voor de Ruilverkave ling Canisvliet maakt bekend: I. De grondgebruikers in het Ruilverkavelings- blok Canisvliet, die bij de tijdelijke toedeling een ander perceel zijn toegewezen en die in 1967, op het perceel dat zij verlaten hebben, bieten hebben verbouwd, dienen de bietenkop pen te verwijderen binnen 3 weken nadat de bieten zijn gerooid. Wordt hieraan niet vol daan, dan wordt door de Plaatselijke Commis sie aan de grondgebruiker aan wie het betrok ken perceel is toegedeeld toestemming verleend om de bietenkoppen onder te ploegen zonder dat hiervoor enige schadevergoeding moet wor den betaald aan de- eigenaar van de bietenkop pen. II. In het Ruilverkavelingsblok is nog aanwezig een depot van gips hetwelk door de Ruilver kaveling niet meer moet worden gebruikt. Iedere grondgebruiker uit 't Ruilverkavelings blok die voor dit gips belangstelling heeft, ka deze verkrijgen mits hij hiervoor een schrifteii.i verzoek indiend bij de secretaris van de Plaa selijke Commissie, gemeentehuis Westdorpe. O dat verzoek zal een toewijzing worden gezon den dat een bepaalde hoeveelheid gips om niet kan worden beschikbaar gesteld. DE NIEUWE LANDBOUWGIDS IS UIT TRADITIEGETROUW verschijnt begin -*• november de Landbouw gids, daarmee het eind van een seizoen aankondigend en om tevens een begin te maken met de eerste beschouwingen voor het nieuwe jaar 1968. Hiermee ligt een belangrijk werkstuk op het gebied van de landbouwvoorlichting weer op tafel en iedere ondernemer die bij de tijd wil blijven kan er veel van zijn gading in vinden. Dat de ontwikkelingen snel gaan blijkt bij voorbeeld uit een artikel over de E. E. G., waarin de tot nu toe bereikte resultaten wor den behandeld. Een ander punt dat opvalt bij het door bladeren is de benadering van een onder werp in veel artikelen. Terwijl de Landbouw- gids vroeger veel technische wetenswaardig heden gaf, zien wij de laatste jaren een door braak naar artikelen, die de ondernemer ook bepaalde achter&ronden geeft van deze tech nische wetenswaardigheden. Wij noemen met name de benadering van de groei van de aardappel in loof, blad en knol en verder de benadering van de rundveefokkerij in zijn totaal. Vooral uit deze twee onderdelen blijkt, dat de redactie mikt op die ondernemers, die steeds meer en betere informatie willen heb ben van de technische problemen, waarmee zij op dé bedrijven kunnen zitten. IAAT de agrarische ondernemer steeds meer U en steeds beter moet worden geïnfor meerd blijkt ook uit de drie jaren opzet van de Landbouwgids, maar nog sterker uit de overzichten van de sectoren aardappelen en bieten en rundvee- en varkensfokkerij, die in deze nieuwe Landbouwgids staan. Het is een afgerond geheel waarmee de man in de praktijk zijn voordeel beslist kan doen. Het hierbij te laten zou tekort doen adn de op zet van de Landbouwgids, die vele gespeciali seerde takken en meer algemene onderdelen omvat maar het is niet mogelijk in dit-korte overzicht de vele gegevens die ook in de Landbouwgids 1968 weer zijn verwerkt vol ledig te behandelen. Het is een opzet, waarbij u van bedrijfsbenodigdheden via bestrijdings middelen naar meststoffen kunt gaan en dan arbeid, pluimvee, dierziekten en grasland moet overslaan, terwijl bedrijfsvraagstukken, varia en gezin dan ook nog om voorrang vra gen. Bovendien ontvangt elke Landbouwgids- lezer nog de afzonderlijk gebundelde Agra rische Adreslijst, waarin dit jaar ook de tuin- bouwadressen zijn opgenomen in verband met het wegvallen van deze gegevens in een andere uitgave. Deze Landbouwgids, en de Agrarische Adreslijst zijn a 11,50 verkrijg baar bij: de boekhandel, boerenleenbanken en coöperaties en bij „de Landbouwgids" Maliesingel 22, Utrecht. Tel. 030-25882. ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa P. J. van de Sande RUNDERHORZELBESTRIJDING Door de Gezondheidsdienst is verleden jaar een proef genomen met een nieuw middel ter bestrij ding van runderhorzellarven. Het bestrijdingsmid del wordt in de laatste week van november of de eerste week van december over de rug van het te behandelen dier gegoten (z.g. opgixtmethode). De resultaten van de proef, die ook werd ver richt in de provincies Utrecht en Overijssel, zijn buitengewoon gunstig te noemen. Gezien deze zeer gunstige resultaten heeft de Gezondheidsdienst voor een beperkt aantal runderen een hoeveelheid van dit bestrijdingsmiddel, genaamd Tiguvon, in voorraad genomen. Indien U uw runderen hiermee behandeld wenst te zien door onze bedrijfsvoorlichters, dient U zich vóór 25 november a.s. te hebben opgegeven bij de bedrijfsvoorlichter van onze Dienst in wiens werk gebied U woonachtig bent. De kosten per behandeld dier bedragen 0,25. BESTEMMINGSPLANNEN CTraauw en Langendam. Met ingang van 2 november ligt gedurende één maand ter inzage het bestemmings plan „kom Graauw". Overeenkomstig bovengenoemde wet kunnen door de personen, die reeds bezwaren hebben ingediend bij de gemeenteraad, bezwaren wor den ingediend bij G. S. vóór 3 december 1967. Brouwershaven. Vanaf 6 novémber 1967 ligt gedu rende één maand ter inzage het door G. S. goedge-' keurde bestemmingsplan „De Bulke". Zij', die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G. S. hebben gewend, kunnen gedurende boven genoemde termijn bij de Kroon beroep instellen. Valkenisse. Vanaf 6 november ligt gedurende één maand ter inzage de door G. S. goedgekeurde her ziening van de voorschriften behorende bij het be stemmingsplan kom Koudekerke 1963. Wolphaartsdijk. Het bestemmingsplan „Kom Wol phaartsdijk" ligt van 7 november 1967 af gedurende één maand ter inzage. Gedurende bovengenoemde ter mijn van één maand kunnen zij, die zich tijdig met be zwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bij G. S. bezwaren tegen bovengenoemd plan indienen. Vlissingen. vanaf 7 november 1967 ligt gedurende één maand het door de raad vastgestelde bestemmings plan, regelende de bestemming van de gronden, welke omsloten Worden door de Burgemeester van Woelde- renlaan, de Zwaanweg, de Galgeweg, respectievelijk aan de zuid-, west- en noordzijde, en aan de oostzijde gedeeltelijk door het plan Paauwenburg en verder door de bestaande watergang (bestemmingsplan Paauwenburg II). Gedurende genoemde termijn van één maand kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp tot de gemeenteraad hebben ge wend, bij G. S. tegen het bestemmingsplan bezwaren indienen. Middelburg. Ingaande maandag 13 november 1967, ligt gedurende één maand ter inzage het ontwerp- bestemmingsplan Lange Geere en omgeving, fase II. Gedurende de bovengenoemde termijn kan een ieder tegen dit ontwerp bij de gemeenteraad schriftelijk be zwaren indienen. RADIO Dinsdag 21 november a.s., Hilversum I, 12.30 12.40 uur „De ruilverkaveling Akmarijp", m.m.v. ir. L. Eelkema, hoofdingenieur-directeur van de Cul tuurtechnische Dienst voor de provincie Friesland. „Mechanisatie van de teelt van bloembollen", ir. W. G. de Haan van het Landbouw-Economisch Instituut. Vrijdag 24 november a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur „Ligboxen-stallen in Brabant", m.m.v. ir. A. J. M. Corten, rijkslandbouwconsulent voor Midden Noord-Brabant. Aktualiteiten van het Proefstation voor de groente- en fruitteelt onder glas te Naaldwijk.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 2