BESLISSING RUILVERKAVELING DE POEL—HEINKENSZAND VALT BINNENKORT ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU JtLSCLS. Koudekerke: Woensdag 18 okt. in hotel „Wal cheren", van 9 tot 1 uur. Oostburg: Woensdag 18 okt. in café „De Windt**. St. Maartensdijk: Donderdag 19 okt. in hotel „De Gouden Leeuw". Zierikzee: Donderdag 19 okt. in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag 19 okt. in hotel „De Eendracht". AP maandag 30 oktober a.s., 's morgens om tien uur, zal in „De Prins van Oranje" te Goes de vergadering van rechthebbenden worden gehouden, waarin gestemd zal worden over het al of niet door gaan van de ruilverkaveling De Poel - Heinkens- aand. Zij die bij het kadaster bekend staan „als hebbende een recht van eigendom, opstal, erfpacht, beklemming, vruchtgebruik of bewoning op onroe rende goederen behorende tot het blok van deze ruilverkaveling", worden tot het bijwonen van deze vergadering, ter voldoening aan hetgeen hierom trent in de Ruilverkavelingswet 1954 is opgenomen, opgeroepen. De gang van zaken tijdens deze vergadering is als volgt. Nadat gelegenheid is gegeven tot het verkrij gen van nadere inlichtingen omtrent de ruilver kaveling en zo nodig terzake toelichting is gegeven, zal na al of niet schorsing van de vergadering, ge legenheid tot stemmen bestaan tot 13.00 uur. BETREFFENDE het stemmen is het volgende van belang 1. Men kan in persoon of bij gemachtigde in de vergadering verschijnen en aan de stemming deelnemen. 2. Niemand kan als gemachtigde van meer dan één persoon optreden. 3. Als gemachtigde wordt slechts toegelaten hij, die desverlangd aan de voorzitter een schrif telijke volmacht overlegt en van wiens mach tiging G. S. tenminste twee dagen vóór de vergadering schriftelijk bericht van de last gever hebben ontvangen. 4. De voorzitter der vergadering kan weigeren personen, die de volle ouderdom van 21 jaren niet hebben bereikt of die onder curatele zijn gesteld, als gemachtigde toe te laten. £i Geen volmacht is nodig bij het stemmen door de vader voor zijn minderjarige kinderen of door de moeder indien deze in plaats van de vader de ouderlijke 'macht alléén uitoefent of door de wettelijke voogd. Eigenaren, niet zijnde natuurlijke personen, kunnen slechts stemmen op basis van het daar omtrent bepaalde in een wet, de statuten, het huishoudelijk reglement enz. Q Zij, die niet aan de stemming deelnemen, worden geacht hun toestemming tot de ruilverkaveling te verlenen. Gelijkgesteld met personen die bij het kadaster als eigenaren bekend staan, worden zij die door een verklaring van erfpacht aantonen erfge naam van een zodanig persoon te zijn. Als ver klaring van erfrecht komt slechts in aanmer king een door een notaris, of, zo de erfenis niet in Nederland is opengevallen, door de ter plaat se bevoegde autoriteit opgestelde en onderteken de verklaring, houdende: a. naam, voornamen, laatst bekende woonplaats, datum en plaats van geboorte en van overlijden van de erflater; b. naam, voornamen, woonplaats, datum en plaats van geboorte van hen, aan wie het onroerend goed is opgekomen, met vermelding van ieders aandeel krachtens wet of testament; c. zo moge lijk de naam, voornamen, datum en plaats van geboorte, woonplaats van de wettelijke ver tegenwoordigers van de onder b. bedoelde per sonen, daaronder begrepen de bewindvoerders; d. een nauwkeurige aanwijzing van het testa ment of, bij wettelijke erfopvolging, van de be trekking tussen de erflater en de erfgenamen, uit kracht waarvan het onroerend goed aan deze laatsten is opgekomen; e. een verklaring van de autoriteit, die de akte heeft opgemaakt, dat hij zich van de juistheid van hetgeen daarin is ver meld zo goed mogelijk heeft overtuigd. Zij die komen stemmen, dienen hun stemmings- oproep mede te brengen. Op het niet ontvangen van een oproeping kan geen beroep worden gedaan. Indien geconstateerd wordt dat naam of adres op de ter inzage gelegde naamlijst niet juist is vermeld, wordt aangeraden zorg te dragen voor een juiste tenaamstelling bij het kadaster. JONGE PAARDENKEURING TE GOES Op 8 december a.s. zal om 10 uur op de Grote Markt te Goes wederom worden gehouden een keu ring van veulens van 18 mnds-, 30 mnds- hengsten en merriën met afstammelingen, benevens stalgroe- pen. Deze keuringen die vorig jaar al veel succes hadden, beloven wederom zeer interessant te wor den, temeer daar nu definitief alle fokkers in één Zeeuwse Bond zijn verenigd. De kampioenschappen zullen dan ook provinciaal zijn. Tegelijkertijd houden dan ook de Shetlandpony- fokkers hun stamboek- en premiekeuring, terwijl er ook een premiekeuring is voor merriën van 2 jaar en ouder uit Oost- en West Zeeuws-Vlaanderen van de Afdeling Zeeland van het Nederl. Trekpaard. Wanneer er ook nog gelegenheid is 30-maandse merriën in het Keurstamboek te doen opnemen van het N. T. S., dan zal er toch wel heel wat te beleven en te zien zijn op deze paardendag voor groot en klein. WIJZIGINGEN IN DE VERZEKERINGSPLICHT SOCIALE VERZEKERING MINDERJARIGE, OP HET OUDERLIJK BEDRIJF WERKENDE, KINDEREN KUNNEN ONDER VERPLICHTE VERZEKERING VALLEN AE wijzigingen, die zich per 1 juli j.l. hebben vol- trokken in de sociale verzekeringswetgeving hebben onder meer ook konsekwenties met betrek king tot de verzekeringsplicht van op het bedrijf van hun ouders werkende kinderen, alsmede van direkteuren van naamloze vennootschappen en hun in de onderneming werkende familieleden. Werd voorheen bij de sociale werknemersverze keringen ter bepaling van de kring van verzekerden uitgegaan van het begrip loondienst, sedert 1 juli 1967 is daarvoor het begrip dienstbetrekking in de Zierikzee BESTEMMINGSPLANNEN Bij besluit van G. S. is goedkeuring onthouden aan het Bestemmingsplan „Scheepstimmerdijk". Dit plan ligt vanaf 10 oktober gedurende één maand ter inzage. Bezwaren tegen het onthouden van deze goedkeuring kunnen binnen deze termijn bij de Kroon worden ingediend. Vanaf 10 oktober ligt gedurende een maand ter in zage het besluit van G. S. houdende gedeeltelijke goed keuring van het bestemmingsplan „Raamstraat". Kloetinge Vanaf 28 september 1967 ligt gedurende één maand ter inzage 't ontwerp bestemmingsplan „Noordeinde", met ontwerp-bebouwingsvoorschriften (gebied tussen de Tervatenseweg en de bouwstrook ten westen van de Zomerweg). Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen voor noemde ontwerpen indienen. ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande plaats gekomen. Hoewel de begrippen loondienst en dienstbetrekking elkaar grotendeels dekken, zijn er toch wel enkele verschillen. VOOR 1 juli werd het bestaan van een loondienst- verhouding tussen op ouders en op het ouder lijk bedrijf werkende minderjarige kinderen uitge sloten geacht, omdat het standpunt werd ingeno men dat het gezag, dat ouders over hun minder jarig kind uitoefenen, het bestaan van een arbeids overeenkomst onmogelijk maakt. Nu kan, in verband met de invoering per 1 juli j.l. van het begrip dienstbetrekking, ook een min derjarig op het bedrijf van zijn ouders werkend kind verzekeringsplichtig zijn. Van een dienstbetrekking zal kunnen worden ge sproken, indien dit kind, voor wat betreft loon en andere arbeidsvoorwaarden, op het ouderlijk be drijf een zelfde positie inneemt als bij een vreemde arbeidskracht van dezelfde leeftijd het geval zou zijn. Wordt aan die eis voldaan, dan zijn die kinderen verzekerd krachtens de Wet op de arbeidsonge schiktheid, de Werkloosheidswet, de Ziekenfonds wet en het Bedrijfspensioenfonds voor de Land bouw. DE verzekeringsplicht van op het bedrijf werkende kinderen moet vastgesteld worden door het A.S.F., na onderzoek door de districtsagent. De werkgever wordt dan ook aangeraden zich met 't re gionaal kantoor van 't A.S.F. of de districtsagent in verbinding te stellen, indien hij kinderen heeft die op zijn bedrijf werkzaam zijn. Dit geldt speciaal voor minderjarige kinderen. Werd ten aanzien van meerderjarige kinderen in het verleden door het A. S. F. reeds verzekeringsplicht aangenomen, dan zijn zij, mits de omstandigheden waaronder werd gewerkt niet zijn gewijzigd, na 1 juli nog verzekerd en behoeft geen nadere beslissing te worden ge vraagd. ALHOEWEL dit in de landbouw nog bepaald niet veelvuldig voorkomt, toch nog even iets over de directeur van een Naamloze Vennootschap. Vóór 1 juli werd een directeur van een N. V., die de meer derheid van de aandelen bezat, niet geacht in „loon dienst" te zijn van die N. V. Op fiscaal terrein wordt echter al jaren het standpunt ingenomen, dat zelfs een directeur, die enig aandeelhouder is, tot die N. V. in „dienstbetrekking" staat. Dit standpunt zal voortaan ook ten opzichte van de sociale werknemersverzekeringen worden ge volgd. Dit betekent, dat vanaf 1 juli j.l. alle directeuren van naamloze vennootschappen, ongeacht hun aan delen-bezit, verzekerd zijn krachtens de Ziektewet, de Wet op de Arbeidsongeschiktheidsverzekering, de Werkloosheidswet, en voor zover hun vast salaris RAAD VOOR DE BEDRIJFSONTWIKKELING Het onderzoek vormde de hoofdmoot in de ver gadering van 3 oktober j.l. van de Zeeuwse Raad voor de Bedrijfsontwikkeling. Allereerst werd het Proefplan 1968 voor het technisch onderzoek, voor bereid door de Kommissie voor Bedrijfsvraagstuk- ken, kritisch besproken en vastgesteld. Vervolgens werd veel aandacht geschonken aan een verzoek van de Nationale Raad voor Landbouw kundig Onderzoek TNO om projekten voor te leg gen, die in landelijk verband nader onderzoek ver eisen. Besloten werd op een viertal onderzoekpro- jekten in het bijzonder de aandacht te vestigen. Zij betreffen de mogelijkheden, zowel in tech nisch als ekonomisch opzicht, van ontkopte en ont bladerde suikerbieten, het groen, kort en onkruidvrij houden van slootkanten met chemische middelen, het drogen van diverse erwtensoorten die vochtig zijn gedorst en vaak bij het drogen rimpelen en/of verkleuren en het optreden en de bestrijding van de bestrijding van de akkerpaardestaart op akker- bouwbedrij ven. De Kommissie voor Borgstellingsfonds aange legenheden behandelde een drietal aanvragen die alle werden goedgekeurd tot 'n bedrag van 47.000. RADIO Dinsdag 17 oktober, Hilversum I, 12.3012.40 uur „Het structuuronderzoek van de boomkwekerij in Boskoop", de heer J. F. B. M. Schupper van het L. E. I. „Een nieuw Friesch aardappelras", m.m.v. ir. J. Vollema, rijkslandbouwconsulent voor N.-Friesland. Donderdag 19 oktober, 12.30 uur: De stem van het K. N. L. C. in de AVRO-rubriek „Modern Platteland". De heer J. R. Westerhuis spreekt over „Vier weken in januari 1968". Vrijdag 20 oktober, Hilversum I, 12.3012.40 uur „Landbouwbeurs en paardenmarkt in Zuid-Laren", m.m.v. ir. P. W. Bakker Arkema van het Rijksland- bouwconsulentschap voor de landbouwwerktuigen te Wageningen. „Problemen bij de bewaring van aard appelen", ir. J. C. Hesen van het I. B. V. L. te Wage ningen. in geld minder bedraagt dan 12.400,per jaar, krachtens de Ziekenfondswet. Hetzelfde geldt voor de familieleden van de direc teuren, die in de onderneming werkzaam zijn. Volledigheidshalve kan hieraan nog toegevoegd worden dat ten aanzien van het Bedrijfspensioen fonds voor de Landbouw slechts verzekeringsplicht aanwezig wordt geacht voor directeuren van N. V.- 'en, die minder dan 50 van de aandelen in hun bezit hebben. Voor in de onderneming werkzaam zijnde fami lieleden van de directeur bestaat verzekeringsplicht t.a.v. dit pensioenfonds indien gewerkt wordt onder dezelfde voorwaarden als bij vergelijkbare vreemde arbeidskrachten het geval is.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 2