jammer dat u er niet doorheen kunt kijken... Esso Gas - in de flos waarop n hunt vertrouwen 8 W. G. HEIJ R. V. V. D. - Goes. Het rundvee op1 OOR de dertigste maal is te Oostburg dit jaar de veetentoonstelling en -markt georgani seerd. Op de fraai gelegen veemarkt stond het vee onder een reeds vroeg verschenen zonnetje opge steld. Het bleef verder de gehele dag fijn zonnig weer. Dank zij de goede organisatie en de niet al te druk bezette rubrieken liepen de keuringen vlot. Een goed overzicht kon op deze manier worden ver kregen. Er werd in drie, door de gemeente goed verzorgde, ringen gekeurd. Er werden vele goede gebruiksdieren ter beoordeling door de jury voor gebracht. De rubrieken vaarzen en jonge koeien vertoon den nogal wat verschillen in uniformiteit en type. De indruk van de fokkoeien, naarmate deze ouder waren, werd evenwel steeds beter. De totale indruk van deze fokveedag leed enigszins doordat enige fokkers meenden zich van inzending te moeten ont houden. Gaarne vertrouwen we dat deze fokkers volgend jaar weer present zijn. De keuze der vader- dieren is in de fokkerij bijzonder belangrijk. De K.l. in Zeeland tracht, in samenwerking met de werk groep Westmaas, tegen een zo laag mogelijk in- seminatiegeld een aantal goed verervende fokstie ren beschikbaar te stellen. Jennie 6 van G. Ceulenaere, voornoemd, werd in de namiddag uitgeroepen tot de beste vaars. Deze Lytse Rudolf-dochter is een goed ontwikkelde typi sche vaars met sterke benen en een beste midden hand. Als tweede beste vaars en la in haar rubriek noemen we Dina 26 van G. Ingels uit Biervliet. Als dochter van Skyldumer Bouke toonde zij een vlot goed type en behoorlijk goede ontwikkeling doch een wat matig fraai afgewerkt kruis. Voorts zijn goede vaarzen Jaantje 6 van het Pavil joen (v. Jels. Gerard Wouter 6, pref B.) van G. F. Modde te Oostburg, en Sarina 14 (v. Pietjes Ade- ma 15) van J. de Rijcke te Aardenburg. In de rubriek van de kampioene zijn de goed ontwikkelde Trees van 't Paviljoen, eigenaar G. F. Modde, en de wat minder gegroeide Thetera van Bakkersdam, eigenaar A. P. v. d. Vijver, vermel denswaard. Voorts noemen we nog Celina 2 van G. Ingels, en Elsje 6 van Bakkersdam van de stal Van de Vijver, De groepen van G. F. Modde, A. J. Buijsse en J. de Rijcke werden in deze volgorde geplaatst in de tweede prijsklasse. FOKKOEIEN Van de 64 in Oostburg voorgebrachte fokkoeien werd bijna tweederde deel met een eerste prijs bekroond, n.l. 42 stuks; 19 in de tweede en 3 stuks in de-derde prijsklasse. Het peil van de fokkoeien is hiermede voldoende getekend. Het zou te ver voeren al deze dieren te noemen. We willen daarom volstaan met de meest op de voorgrond tredende dieren min of meer te omschrijven. Bij de melkvaarzen kwam Mirza 3 (v. Rudolf Siccama) van G. Ceulenaere vooraan. Een goed ontwikkelde, typische in de gang iets gespannen melkvaars. In de rubriek melkvaarzen, langer dan 6 maan- STIEREN In Oostburg werden 3 stieren voorgebracht. Twee ervan werden door de eigenaars zelf gefokt, een eerste en een tweede prijs waren het resultaat. De aangekochte stier werd gehonoreerd met een eerste prijs. Deze laastgenoemde stier, Souverein, van J. van Hal uit Eede, werd in de namiddag uitgeroepen tot beste stier. Deze donkergekleurde Hille-Odoorn- zoon is een wat matig ontwikkelde typische stier met goed beenwerk. Olgaan 2, gefokt door G. Ceu lenaere te Biervliet, is een gezonken, normaal ont wikkelde stier van behoorlijk doch iets vroegrijp type. Olgaan werd bedeeld met een le prijs; z'n vader is de bekende Jelsumer Gerard Wouter 6 (pref. B.). De nog jonge Bakkersdams Hennie's Adema, geb. 25-l-'67, werd in de tweede prijsklasse geplaatst. Dit stiertje van A. P. v. d. Vijver uit Waterlandkerkje is een vrij typische behangen nog iets kleine, solide stier. VAARZEN In 4 leeftijdsrubrieken verdeeld werden in Oost burg 35 vaarzen ter beoordeling aangeboden. Hoe wel aan 12 dieren een eerste prijs werd toegekend, imponeerden deze rubrieken niet bijzonder. On danks het dooreengenomen goede type werd er weinig uniformiteit en soms matige ontwikkeling geconstateerd. Enkele dieren maakten hierop een gunstige uitzondering. Dina II van G. Ingels te Biervliet - Kampioene Oostburg 1967 vaders resp. Jelsumer Gerard Wouter 6, pref. B. en Anna's Rudolf. In de jongste rubriek vaarzen viel wat weinig uniformiteit in ontwikkeling te bespeuren, terwijl het type doorgaans behoorlijk goed was. Eerste prijzen konden niet worden toegekend. den gekalfd, was Mirza's Bonte van G. Ceulenaere eerste, gevolgd door Anna van J. Cauwels. De vaders waren resp. Jelsumer Gerard Wouter 6 en Rudolf Siccama. De Lytse Rudolf-dochter Dina 25 van G. Ingels, ge- dan zou u kunnen zien dat een fles Esso Gas is met zuiver butaan. is het gas met. het hoogste aantal warmte-eenheden per kilo.Neem dus geen risico. Neem Esso Gas! ongeschonden zegel aan de fles is uw waarborg voor kwaliteit èn inhoud.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 8