2 WINTERCURSUSSEN TUINBOUWSCHOOL „Ir. A. W. VAN DE PLASSCHE" TE KAPELLE Bij voldoende deelname worden door de Commissie Agrarisch Vakonderwijs in Zeeland Landbouwhuis Goes aan de Tuinbouwschool te Kapelle deze winter de volgende cursussen gegeven: 1. Bedrijfsleer. Bedrijfseconomie, boekhouden, rechts- en wetskennis. Belangrijke onderwerpen als finan ciering, economische winst, bedrijfsgrootte, ruil verkaveling, pacht e.d. komen in deze cursus aan de orde. Inzicht in deze kunt U bij Uw bedrijfs beheer node missen. Duur: 120 uur. 2. Ziekte en onkruidbestrijding in de fruitteelt. Prak tische cursus, waarin de nieuwste ontwikkelingen op dit gebied zullen worden behandeld en waarin ook op het gebruik der middelen zal worden inge gaan. Duur: 48 uur. 3. Handvaardigheid. Cursus voor beginners: houtbe werking, materialenkennis, metaalbewerking, ken nis van gereedschappen. De cursus voor „Doe het zeivers". Duur 72 uur. Leeftijd 15 jaar. 4. Bloementeelt (schakelcursus). Teelten van chrysan ten, anjers en potplanten en wat er verder samen hangt met het telen van bloemen. Duur: 36 uur praktijk en 60 uur kennis van de teelt. 5. Groenteteelt (schakelcursus). Behandeld worden de voornaamste glasteelten zoals aardbeien, tomaten, komkommers en sla, alsmede enkele vollegronds- teelten. Duur: 36 uur praktijk en 60 uur kennis van de teelt. 6. Motorengebruik (verbrandingsmotoren). Benzine en dieselmotoren: principe, afstelling, werking, zoeken van storingen e.d. Duur 72 uur." Verder wordt nog gedacht aan een cursus Tuinbouw techniek en Metaalbewerking. Deze cursussen worden gegeven door bevoegde leerkrachten en door de Commissie Agrarisch Vak onderwijs georganiseerd Aanmeldingen liefst zo spoedig mogelijk bij J. op 't Hof, directeur Tuinbouw school Kapelle, Vijverstraat 1, tel. 01102603. Toelatingseisen voor deze cursussen zijn in het algemeen: Diploma Lagere Land- of Tuinbouw school of 21 jaar en 3 jaar werkzaam in land- of tuinbouw. BESTEMMINGSPLANNEN Kattendijke. Ingaande 1 september 1967 ligt ge durende één maand te Wilhelminadorp ter inzage het bestemmingsplan voor de kom Wilhelminadorp 1963. Een ieder, die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp tot de gemeenteraad heeft gewend, kan binnen deze termijn bezwaren tegen het plan in dienen bij G. S. Mariekerke. Vanaf 1 september 1967 ligt gedu rende een maand ter inzage het ontwerp van het bestemmingsplan „Uitbreiding Kom Oost Aagte- kerke". Gedurende de bovengenoemde termijn kan een ieder tegen dit ontwerp bij de gemeenteraad schriftelijk bezwaren indienen. 's-Heer Arendskerke. Vanaf 25 augustus 1967 ligt gedurende één maand ter inzage het vastgestelde plan tot herziening van het bestemmingsplan „Kom 's-Heer Hendrikskinderen 1964". Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeen teraad hebben gewend, kunnen gedurende boven genoemde termijn bij G. S. van Zeeland bezwaren tegen het plan indienen. Kruiningen. Van 6 september 1967 tot en met 5 oktober 1967 ligt ter inzage een ontwerp voor het bestemmingsplan „Oude Plein en omgeving 1967", met bijbehorende toelichting. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp bij de gemeenteraad indienen. 's-Heer Arendskerke. Vanaf 8 september 1967 ligt gedurende één maand ter inzage het ontwerp- bestemmingsplan 's-Heer Hendrikskinderen „Kerk plein 1967" met toelichting. Een ieder kan binnen de hierboven genoemde termijn schriftelijk bezwa ren tegen het ontwerp-plan indienen bij de ge meenteraad. RUILVERKAVELING STOPPELDIJK Inzaai wintertarwe De Plaatselijke Commissie voor de ruilverkaveling Stoppeldijk maakt bekend dat binnenkort een nieuwe gebruiksregeling zal worden gemaakt voor het ge deelte van het blok Stoppeldijk liggende ten westen van de Rijksweg KloosterzandeHulst. In verband met mogelijke uitruil van gronden is het wenselijk dat alle grondgebruikers in genoemd gebied vooraf toe stemming tot inzaai vragen.. Hiertoe zullen twee zit dagen worden gehouden n.l. voor diegenen die hun grond gebruiken ten noorden van de lijn „de Vogel Kopwijkseweg" op vrijdag 15 september a.s. en voor diegenen die hun grond gebruiken ten zuiden van ge noemde lijn op vrijdag 22 september a.s. DERTIGSTE VEETENTOONSTELLING OOSTBURG Op woensdag 20 september a.s. zal de jaarlijk se tentoonstelling van fokvee, vetvee, handels vee, varkens, geiten en schapep te Oostburg wor den gehouden. Deze jubileumtentoonstelling (de 30- ste) vindt plaats op hej; Ledelplein. De aanvang van de keuringen is bepaald op 9.30 uur. ZEEUWSE VARKENS, SCHAPEN EN GEITEN NAAR DE NATIONALE TENTOONSTELLING De Nationale Tentoonstelling van varkens, schapen en geiten wordt op vrijdag 22 september a.s. te 's-Her- togenbosch in de Veemarkthallen gehouden. Vanuit het werkgebied van het Varkens-, Schapen en Geitenstamboek voor Zeeland worden naar deze landelijke tentoonstelling 17 varkens, 30 schapen en 20 geiten ingezonden. Vanzelfsprekend is al het nodige gedaan, de beste dieren hiervoor bijeen te krijgen. Begin juli zijn de zogenaamde voorkeuringen ge houden, aan de hand waarvan de definitieve aanwijzing heeft plaats gehad. Het was destijds niet eenvoudig voor de commissie, belast met de aanwijzing, enkele maanden voor de tentoonstelling reeds uit te maken, welke dieren de Zeeuwse varkens-, schapen- en geiten fokkerij op de komende Nationale moesten vertegen woordigen. De gehouden Provinciale Fokdag heeft inmiddels echter een zekere geruststelling gegeven. Alle in te zenden varkens en schapen werden op de j.l. vrijdag 1 september te Goes gehouden Fokdag in verschillende rubrieken op de voorgrond geplaatst. Met belangstel ling wordt dan ook de plaatsing van de Zeeuwse dieren in landelijk verband tegemoet gezien. Vanwege het Varkens-, Schapen- en Geitenstam boek voor Zeeland zal een excursie worden georgani seerd naar deze op 22 september a.s. in de Veemarkt hallen te 's-Hertogenbosch te houden Nationale Ten toonstelling. Opgave voor deelname is mogelijk tot uiterlijk 18 september bij het secretariaat van de Stamboeken, Landbouwcentrum, kamer 011, Goes. Tel. 011006440 (toestel 123). C. BACKX. PLOEGKAMPIOENSCHAP WEST ZEEUWS-VLAANDEREN In aansluiting op het bericht betreffende de op zater dag 9 september a.s. te houden wedstrijden ploeg- kampioenschap voor West Zeeuws-Vlaanderen kunnen wij nog mèdedelen dat als attractie bij de wedstrijden aanwezig zal zijn de Fa. Verduyn en Co. met een aan tal moderne Franse landbouwwerktuigen voor o.a. de suikerbietenteelt. Er zijn twee zesrijige bietenrooiers (Franquet en Matrot) waarvan er a.s. seizoen een aan tal in bedrijf komen. Verder een Moreau kopapparaat, een aantal Vigneron kipwagens (10, 6, en 5 ton), een strohakselaar, een sproeimachine en een mestversprei- der. Alle machines, die zeker de belangstelling van de praktijk zullen hebben. De ploegwedstrijden zelf beginnen om 13 uur en worden gehouden op een perceel grond van de heer L. Saloméde Bruine aan de Molendijk in de Strijders- gatpolder tussen Cadzand en Nieuwvliet. RADIO EN TELEVISIE Dinsdag 12 september, Hilversum II, 12.3012.40 uur „Serie: Interessante Overijsselse bedrijven; wij bezoeken een modern varkensfokbedrijf bij Goor", m.m.v. het Rijkslandbouwconsulentschap voor Oost- Overijssel. Aktualiteiten van het Proefstation voor de groente- en fruitteelt onder glas te Naaldwijk. Vrijdag 15 september, Hilversum II, 12.3012.40 uur „Het Friesche kweekbedrijf Ropta in Metsla- wier", een vraaggesprek met de heer G. Slager, as sistent-bedrijfsleider. „De maandelijkse keuring in Aalsmeer", m.m.v. het Proefstation voor de bloemiste rij in Nederland. TELEVISIE Woensdag 13 september, Nederland I, 19.2519.51 uur „De bezandingsmachine in actie in de ruilver kaveling Rouveen-Staphorst", als Nederlandse bijdrage in N.T.S.-rubriek „Internationaal Agrarisch Nieuws". ZITDAGEN VEERTIG JAAR VIMPOLTU Dit jaar bestaat de Vimpoltu de Vereniging van Importeurs van en Groothandelaren in Land- en Tuin- bouwmachines 40 jaar. In 1927 werd deze organi satie opgericht. De naam luidde toen Vimpol (Vereni ging van Importeurs van Landbouwwerktuigen), om dat de vereniging die toen 11 leden telde, alleen nog de importeurs van landbouwwerktuigen omvatte. In december 1956 onderging de Vimpol een uitbreiding en wel door het samengaan met de 5 jaar tevoren dus in 1951 opgerichte Vereniging van Importeurs van Tuinbouwmachines Vimtu. Omdat de belangen van beide organisaties parallel liepen en de werkter reinen ten dele samenvielen, besloot men tot het samengaan in één organisatie door het uitbreiden van de Vimpol tot Vimpoltu. De Vimpoltu telt thans 34 leden, die gezamenlijk vrijwel de gehele import van land- en tuinbouwtrekkers en land- en tuinbouwmachi nes voor hun rekening nemen. Het doel dat de Vimpoltu zich stelt is het bevorderen van de handel in eerdergenoemde artikelen in het algemeen, het bevorderen van de goede verstandhou ding tussen de leden onderling en het behartigen van de belangen van deze leden. In de loop van de veertig jaar van haar bestaan heeft de Vereniging de enorme evolutie op het gebied der land- en tuinbouwmechanisatie meegemaakt Wie het verkoopprogramma anno 1927 vergelijkt met het geen nu wordt aangeboden, beseft, dat in deze periode vrijwel alles is gewijzigd. Maaidorsers, opraappersen, veldhakselaars, aardappelpootmachines, precisiezaai- machines, aardappel- en bietenoogstmachines, bieten- dunmachines en vele andere benamingen, die nu heel normaal zijn, komen in het land- en tuinbouwwerk- tuigenboek van 1927 niet voor De eigenlijke stichtingsdatum van de vereniging viel op 29 juni. Door de seizoen- en vakantiedrukte heeft men echter besloten op een latere datum aandacht aan het jubileum te schenken. De receptie waar ieder hartelijk welkom is die deze vereniging wil compli menteren wordt nu gehouden op dinsdag 26 septem ber a.s. van 4.30 tot 6.00 uur in het Vondelparkpavil joen, Vondelpark 3 te Amsterdam. U.T.D. SLACHTKUIKENMESTERSMIDDAG r GETWIJFELD heeft de slachtkuikenmesterij een moeilijke tijd achter de rug, maar de voor uitzichten voor de toekomst zijn mede door het wegvallen van de heffingen tussen de lidstaten van de E. E. G. per 13 augustus LI. aanzienlijk beter. Hierover wordt gesproken op de Slachtkuiken- middag, die N.V. Mengvoeder U.T.-Delfia te Maars- sen op donderdagmiddag 5 oktober 1967 tijdens „Ornithophilia" van 13.30 tot 17 uur belegt in de Gehoorzaal van de Irenehal te Utrecht. De Irenehal ligt in de onmiddellijke nabijheid van de Bernhardhal, waar de tentoonstelling „Ornitho philia" wordt gehouden. Drie deskundigen op het gebied van de slacht kuikenmesterij houden op deze bijeenkomst een korte inleiding en wel de heren H. H. Garrelds, voorzitter van het Produktschap voor Pluimvee en Eieren, die spreekt over de toekomstmogelijkheden van de Nederlandse slachtkuikenmesterij, Ir. J. J. M. Hendrickx, inspecteur van de Pluimveeteelt, die enkele economische aspecten van het slachtkui- kenbedrijf belicht, en Drs. F. Borm, dierenarts bij de Gezondheidsdienst voor Pluimvee in Soester- berg, die de aanwezigen zal informeren over de stand van zaken bij de c.r.d.-bestriding en tevens iets vertelt over het bloedonderzoek. Tevens zal een forum, dat onder voorzitterschap van Ir. M. G. Wagenaar Hummelinck, adjunct-di recteur van de N. V. Mengvoeder U. T.-Delfia, staat, vragen uit de zaal beantwoorden. Met het bestuur van Ornithophilia is een regeling getroffen, dat men op hetzelfde toegangsbewijs voor Ornithophilia heen en weer kan van de Irenehal naar de Bernhardhal. Toegangskaarten voor deze ongetwijfeld inte ressante middag voor slachtkuikenmesters, kunnen worden aangevraagd bij N. V. Mengvoeder U. T.- Delfia te Maarssen, afdeling Publiciteit. ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande BOEKHOUD- BUREAU TERNEUZEN: Woensdag 13 sept, in hotel „Des Pays-Bas". WISSENKERKE: Woensdag 13 sept, in hotel „De Kroon". OOSTBURG: Woensdag 13 sept, in café „De Windt". ZIERIKZEE: Donderdag 14 sept, in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: Donderdag 14 sept, in hotel „De Eendracht".

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 2