S3 ORAIFFEISENBANK O jLaat uw veilinggelden uitbetalen via de Haiffeisenbanfc. Oostelijk Flevoland in opbouw spaarbank en alle bankzaken E E J KVERNELAND PLOEGEN ONDER ALLE OMSTANDIGHEDEN KAMPIOEN IN NEDERLAND 16 Hoofdkantoor: Haarlem, Spaardamseweg 180, tel. 023-581 11 Bijkantoren: Groningen, van der Hoopstraat 4, tel. 050-25149 Zwolle, Harm Smeengekade 17, tel. 05200-15923 Geldrop, Eindhovenseweg 16. tel. 04903-3968 Goes, Buys Ballotstraat 35, tel. 01100 - 69 55 (Vervolg van pag. 13.) familieleden in exploitatie worden genomen. De sollicitanten uit de derde categorie behoren tot de z.g. vrije sector. De resterende 25 van de bedrijven is voor hen bestemd. Zij behoeven geen gronden in te leveren. Daar het aantal sollicitan ten per categorie groter is dan het aantal voor elke categorie beschikbare bedrijven, moet een selec tie worden toegepast. Nadat dit gebeurd is, wordt naar een aantal sollicitanten een nader onderzoek ingesteld. Dit onderzoek dient om de verkregen gegevens te verifiëren en een indruk te verkrijgen omtrent hun vakbekwaamheid en omtrent de ge schiktheid van de sollicitant en zijn gezin voor een van de door hem gevraagde bedrijven. Ten slotte wordt aan de Minister een toewijzingsplan voorgelegd en na instemming zijnerzijds wordt aan degenen die in dit toewijzingsnlan staan ver meld het hun toegedachte bedrijf aangeboden. Zij die niet voor een bedrijf in aanmerking kon den komen en dat zijn er ieder jaar veel meer dan degenen aan wie wel een bedrijf kon worden aangeboden ontvangen daarvan eveneens per soonlijk bericht. Nadat is voldaan aan de voorwaarden die bij de toewijzing van de bedrijven zijn gesteld, kunnen de pacht-, resp. erfpachtovereenkomsten worden ondertekend, waarmee dan weer een jaarlijkse uit gifte een feit is geworden. Naast een aantal landbouwbedrijven worden jaarlijks ook enkele fruitteeltbedrijven uitgegeven. De wiize van aanmelding en sollicitatie zijn gelijk aan die voor de landbouwbedrijven, echter zonder toepassing van de prioriteitstoewijzing. De finan ciële eisen voor het pachten van een fruitteelt- bedrijf zijn, dat men moet kunnen beschikken over een bedrijfskapitaal van 15.000,vermeerderd met 500Ó,voor iedere ha die het bedrijf groot is. De erfpachters zullen buitendien voor het stich ten van de opstallen tenminste moeten kunnen "beschikken over 1500,voor iedere ha die het bedrijf groot is voor het bedrijfsgebouw en over 40.000 voor de woning. Overigens ligt de animo om voor een landbouw- of fruitteeltbedrijf in Oost-Flevoland in aanmer king te komen zeer verschillend. Voor de uitgifte 1967 van 58 landbouwbedrijven gaven zich 2100 kandidaten op en voor de 17 fruitteeltbedrijven waren er slechts 100 geïntresseerden IN Lelystad heerst een koortsachtige bedrijvig- heid om alles daar op tijd voor de eerste be woners in gereedheid te brengen. Binnen het kader van het structuurplan, opgesteld door prof. Van Eesteren voor 100.000 inwoners, wordt Lely stad thans gebouwd volgens een gewijzigd ont werp met een eerste groeifase van slechts 10.000 15.000 inwoners. Het is n.l. noodzakelijk gebleken om een aantal uitgangspunten die destijds aan het structuurplan ten grondslag zijn gelegd, nader te toetsen aan inmiddels gewijzigde inzichten en omstandigheden, zoals de verkeersvoorzieningen, de bebouwingsdichtheid en de financiële conse quenties van de realisering van dit plan. Afhan kelijk van de bevindingen van deze toetsing zal het structuurplan t.z.t. moeten worden aangepast of gewijzigd. Er is enige achterstand ontstaan in de uitvoe ring van het programma, door de. bestedingsbe perking van het vorige jaar. Hoewel de R.IJ.P. graag nog wat verder zou zijn geweest met de realisering van de verschillende voorzieningen, alvorens de eerste bewoners gelegenheid te geven zich te vestigen, noopte anderzijds de geleidelijke inbedrijf stelling van de P.G.E.M.-centrale tot grote spoed. Het tijdstip, waarop de eerste wonin gen voor bewoning worden vrijgegeven, is daar door min of meer een compromis. Besloten is dat, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, in ok tober met de bewoning van Lelystad een begin zal worden gemaakt. Het gaat hierbij om de eer ste 100 woningen. De allernoodzakelijkste primaire voorzieningen, zoals een aantal winkels, een lagere school en oen kleuterschool, twee tijdelijke sport terreinen met een tijdelijk kleedgebouw zullen dan gereed zijn. Dit geldt ook voor de kantine, die o.a. gelegenheid zal bieden voor het houden van godsdienstoefeningen en voor ontspanning. Tevens zullen er goede busverbindingen zijn met Dronten, Kampen en Harderwijk. Hoewel gezegd kan worden dat hiermee de voorzieningen op het tijdstip van de eerste vestigingen aan redelijke eisen voldoen, wordt gestreefd naar een snelle en effectieve verhoging van het voorzieningenpeil. Er zullen ongetwijfeld de eerste tijd onvolko menheden en kinderziekten aan het licht komen. De R.IJ.P. zelf zou graag iets meer tijd hebben gehad voor het betrekken van de eerste wonin gen, maar het zijn vooral de (overigens volkomen begrijpelijke en redelijke) verlangens van de P.G.E.M. geweest, die tot grote spoed hebben ge leid. Overigens moet wel gerealiseerd worden dat nog nooit in een woonkern in de polders de eerste bewoners zich onder zo gunstige omstandigheden hebben gevestigd (100 gezinnen tegelijk, scholen, definitieve winkels, sportterreinen enz.) als thans in Lelystad gaat geschieden. Een compliment voor al diegenen die aan de planning, de ontwikkeling en de uitvoering daar van hun steentje hebben bijgedragen BI.' Als de veiling uw veilinggelden uitbetaalt via en ontvangsten via die rekening-courant laten de Raiffieisenbank, kunt u uw eigen rekening- lopen. 2jilj ^unt u onmiddellijk over kontant courant openen. Dan kunt u al uw betalingen geld beschikken. Gemakkelijk enveilig! Na proefnemingen In 1965, besloot de Dir. N.O P. tot de aankoop van een aantal 6- scharige ploegen voor de Flevopolder in 1966 en mede door de opgedane ervaringen werd nu in 1967 wederom een belangrijk aantal scharige ploegen bestekf. Elke 2 schaar ploeg kan uitgebreid worden tot 3/4/5 of 6 schaar. Met elke meerscharige ploeg kan smaller geploegd worden door 1 of meerdere licha men omhoog te klappen. Hiervoor behoeft slechts 1 bout verwijderd te worden. Grondlegging ideaal. hydrein rister voor zwaardere gronden agrator M lichtere Staal kwaliteit onovertrefbaar, daardoor minimum slijtage.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 15