s ZEEUWSE AGENDA Donderdag 24 augustus. Algemene ledenvergadering Coöperatieve Groenvoederdrogerij „De Bevelan- den" G. A. te Kortgene in de „Stadswijnkelder" te Kortgene. Aanvang 19.30 uur. STREEKPLOEGWEDSTRIJD OOST ZEEUWS-VLAANDEREN Op zaterdagmiddag 9 september a.s. wordt door de gezamenlijke landbouworganisaties een streek- ploegwedstrijd georganiseerd voor twee catego rieën, n.l. wedstrijdploegers en beginnelingen. Deze laatste categorie speciaal voor leerlingen en afgestudeerden M. L. S. en Lagere Landbouw scholen. Er kan geploegd worden zowel met wentel- als rondgaande ploegen. Er zijn fraaie prijzen beschik baar. De wedstrijd worcjt gehouden in de omgeving van de Kraaghoeve en begint om 13 uur. Opgave tot deelname zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vóór zaterdag 2 september a.s. bij het secretariaat onder vermelding van één- of twee- schaar wentel- of rondgaande ploeg. Als attractie zal om ongeveer 16.00 uur een demonstratie worden gegeven met een sproeivlieg- tuig van het Zeeuws-Vlaamse luchtvaartsproeibe- drijf He ij ens met aan de microfoon deskundige voorlichting en bespreking van de sproeibeelden enz. De Secretaris F. H. BUIJZE, Van Gistellelaan 45, Axel, tel. 01155—306. BESTEMMINGSPLANNEN VVesterschouwen. Vanaf 7 augustus 1967 ligt ge durende één maand ter gemeentesecretarie van Wes- terschouwen, te Haamstede, ter inzage het ontwerp- bestemmingsplan „Kloosterweg I". Gedurende de ge noemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen tegen het ontwerp bij de gemeenteraad van Westerschouwen, te Haamstede. Kortgene. Met ingang van 7 augustus 1967 ligt ge durende één maand op de secretarie ter inzage het ontwerp-bestemmingsplan „Kampeerterrein Zuidvliet 1967". Gedurende de bovengenoemde termijn kunnen bezwaren tegen dit plan worden ingediend bij de raad van de gemeente Kortgene. 's-Heer Abtskerke. Vanaf 5 augustus 1967 ligt ge durende één maand ter inzage het „bestemmingsplan Kom 's-Heer Abtskerke 1966" met bijbehorende toe lichting en voorschriften. Zij, die zich tijdig met be zwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn schriftelijk bezwa ren tegen dit plan indienen bij G. S. Goes. Vanaf maandag 14 augustus 1967 ligt ge durende één maand ter inzage het ontwerp-bestem mingsplan Zuid-West, strekkende tot herziening van de bestemmingsplannen Zuid-West, Zuid, West en het bestemmingsplan '54. Gedurende bovengenoemde ter mijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad be zwaren tegen het ontwerp-plan indienen. Baarland. Vanaf 16 augustus 1967 ligt gedurende één maand ter inzage het bestemmingsplan „Zomer woningenterrein 1966" van de gemeente Baarland. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad en tot G. S. hebben gewend, kunnen gedurende boven genoemde termijn bij» de Kroon beroep instellen. Vlissingen. Vanaf 1 augustus 1967 ligt gedurende één maand ter inzage het ontwerp van een bestem mingsplan, regelende de bestemming van gronden, ge legen ten oosten van de Zwaanweg (bestemmingsplan Paauwenburg II). Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen bij de ge meenteraad. Waarde. Vanaf dinsdag 8 augustus 1967 ligt ge durende één maand ter inzage het door G. S. goed gekeurde bestemmingsplan Oost. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de Raad en G. S. hebben gewend kunnen binnen genoemde termijn schriftelijk bezwa ren indienen bij de Kroon. UITGIFTE FRUITTEELTBEDRIJVEN OOSTELIJK FLEVOLAND Hoewel de Redaktie daar officieel geen bericht van heeft ontvangen, is ons gebleken dat naast de in ons nummer van 4 augustus aangekondigde uitgifte van landbouwbedrijven in O. Flevoland door de Direktie IJsselmeerpolders met ingang van 1 november 1968 ook een 17-tal fruitteeltbedrijven van 7 tot 14 ha grootte zullen worden uitgegeven; eveneens voor een deel in pacht en voor een deel in erfpacht of eigendom. Gegadigden voor deze bedrijven moeten op 1 no vember 1968 ten minste 26 jaar oud zijn, doch mogen op deze datum de leeftijd van 50 jaar niet hebben overschreden. Zij moeten voorts fruitteeltonderwijs hebben genoten en daarvan een diploma bezitten. Als minimum eis wordt gesteld het bezit van een diploma van een fruitteeltvakschool. Aanmelding als gegadigde dient uitsluitend per briefkaart te geschieden vóór 25 augustus 1967. Op de adreszijde van de briefkaart dient te worden vermeld: Rijksdienst voor dë IJsselmeerpolders, Post bus 56, Zwolle. Op de andere zijde van de kaart uitslui tend te vermelden: naam, adres, postbestelling en pro vincie van inwoning, alsmede de aanduiding „Fruit- teeltbedrijf O. F. '68". Een prospectus waarin nadere bijzonderheden over de bedrijven en over de wijze van uitgifte worden ge geven, is verkrijgbaar door betaling van 1,50 op girorekening 869847 van de Rijksdienst voor de IJssel meerpolders te Zwolle. Op het girostrookje dient behalve de naam en het adres aan degene die een prospectus bestelt, eveneens te worden vermeld: „Fruitteeltbedrijf O. F. '68". Denkt aan de termijn van 25 augustus. Het is kort dag Heinkenszand. Met ingang van 17 augustus ligt ge durende een maand ter inzage het door G. S. goed gekeurde bestemmingsplan Heinkenszand 1966 en de gedeeltelijk goedgekeurd bij dit plan behorende voor schriften. Een ieder, die tegen de gedeeltelijke ont houding van goedkeuring bezwaren heeft, kan ge durende de hiervóór genoemde termijn beroep instel len bij H. M. de Koningin. Het beroepschrift moet aan Haar worden gericht en kan worden ingediend bij de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning, te 's-Gravenhage. Mariekerke. Ter gemeentesecretarie ligt van 10 aug. 1967 af gedurende een maand ter inzage het bestem mingsplan kampeerterrein Brouwerijweg. Degenen die zich tijdig met bezwaren, zowel tot de gemeente raad als tot G. S. hebben gewend, kunnen gedurende de genoemde termijn bij de Kroon beroep instellen. RADIO Maandag 21 augustus, 12.30 uur in de AVRO-rubriek „Modem Platteland" de stem van het K. N. L. C. De heer C. G. Trouw spreekt over: „Welke koers vaart de Nederlandse groenteteelt?" Vrijdag 25 augustus, Hilversum II, 12.3012.40 uur „Beregeningsresultaten in 'n warme, droge zomer", m.m.v. ir. A. J. M. Corten, rijkslandbouwconsulent voor Midden Noord-Brabant. „De ontwikkeling van onze bloementeelt", ir. J. v. Doesburg, directeur van het proefstation voor de bloe misterij in Nederland. RÜBR1EK „MODERN PLATTELAND" In verband met programma-wijziging voor het win terseizoen zal de AVRO-rubriek „Modern Platteland", waarin eens per veertien dagen de stem van het K. N. L. C. kan worden beluisterd, niet meer plaats vinden op maandagmiddag. Deze uitzending vindt met in gang van oktober 1967 plaats op dezelfde tijd n.l. van 12.3012.35 uur op donderdagmiddag om de veertien dagen. De eerste uitzending in-oktober valt niet op maandag 2 maar donderdag 5 oktober a.s. en daarna om de veertien dagen. Tot en met september blijven de uitzendingen op maandagmiddag gehandhaafd. Werkgevers- en Arbeidszaken NA-INLEVERING OUDE VAKANTIEBONNEN '66-'67 Het Vakantiefonds voor de Landbouw deelt mede, dat aan werkgevers zowel als aan werknemers nog éénmaal gelegenheid wordt gegeven om de even tueel nog in hun bezit zijnde oude vakantiebonnen van het boekjaar 1966/1967, kenbaar aan de opdruk „Geldig tot en met 30 april 1967", in te wisselen. Ofschoon de periode, waarbinnen deze per 1 mei 1967 ongeldig geworden vakantiebonnen ter ver zilvering moesten worden aangeboden, reeds lang is verstreken, zal bij wijze van uitzondering nog uiterlijk tot en met 30 november 1967 de gelegen- ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU Oostburg: Woensdag 23 aug. in café „De Windt" St. Maartensdijk: Donderdag 24 aug. in hotel „De Gouden Leeuw". Zierikzee: Donderdag 24 aug. in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag 24 aug. in hotel „De Eendracht". Serooskerke: Vrijdag 25 aug. in café „Huysse", van 9 tot 1 uur. PROVINCIALE TENTOONSTELLING VARKENS EN SCHAPEN Vrijdag 1 september, Grote Markt, Goes Nadere mededelingen volgen EXCURSIE NAAR OMMEN Gezien het succes van vorig jaar zal de Vereni ging ter verbetering van het Rundvee in Zeeland wederom een excursie organiseren naar de Cen trale Fokveedag voor Drente, Overijssel en de IJsselmeerpolders te Ommen, op woensdag 6 sep tember a.s. Evenals vorig jaar zal tijdens de terugreis een bezoek worden gebracht aan een goed fokbedrijf. Ditmaal zal dit zijn het ruim 40 ha grote rundvee- fokbedrijf van de heer C. H. Spithoven te Houten, provincie Utrecht. Het reisplan is als volgt: 5.00 uur: Vertrek Markt Middelburg (voor deelnemers uit Walcheren); 5.25 uur: Vertrek Goes, Westwal (voor deelnemers uit Zuid en Noord-Beveland en Schouwen-Duive- land); 5.35 uur: Vertrek Kruiningen Veerhaven (voor deelnemers uit West en Oost Zeeuws-Vlaan deren); 6.05 uur: Vertrek Bergen op Zoom, Sta tion (voor deelnemers uit Tholen en St. Philips- land). 10.00 uur: Aankomst fokveedag Ommen, waar ca. 600 stuks fokvee en een groot aantal af stammelingen groepen van vooraanstaande fok stieren zullen worden voorgebracht; 16.45 uur: Bezoek aan het fokbedrijf van C. H. Spithoven te Houten, waarna diner in hotel te Houten; 22.00 uur: Aankomst Veerhaven Kruiningen en even later te Goes; 23.30 uur: Markt Middelburg. De kosten voor deze excursie, met inbegrip van de toegangsprijs, een catalogus en het diner komen op ca. 27,a 30,(voor deelnemers uit de Streekverbetering Walcheren of de Streekontwik- keling Stoppeldijk/Walsoor den lager daar die slechts de halve prijs van de buskosten moeten be talen). Voor dranken en lunch moeten de deel nemers zelf zorgen. De excursie wordt geleid door de Rijks veeteelt consulent voor Zeeland of een van zijn medewer kers. De catalogus wordt in de bus uitgereikt en toegelicht. Aanmelden vóór 1 september bij de heer W. C. Sinke, Landbouwhuis, Grote Markt 28 te Goes (tel. 01100—5010). DEMONSTRATIE ROOIEN EN TRANSPORT VAN AARDAPPELEN De Federatie van Verenigingen voor Bedrijfsvoor lichting en de R. L. V. D. voor de Zeeuwse Eilanden organiseren op dinsdag 19 september a.s., aanvang 13.30 uur te St. Annaland een demonstratie met werk tuigen voor de oogst en het transport voor aardappe len. De volgende machines en werktuigen zullen op deze demonstratie aanwezig zijn: a. éénrijige rooimachines; b. tweerijige rooimachines; c. diverse wagens; d. opvang- en stortbakken; e. transporteurs en boxenvullers. Uitsteldata zijn 22, 27, 28 en 29 september. Er wordt naar gestreefd om van de genoemde machines en werktuigen de nieuwste typen en/of eventuele ver beteringen te tonen. Een bezoek zal zeker de moeite waard zijn. heid daartoe worden opengesteld. Echter zal een korting worden toegepast van 10 pet wegens de te late inlevering. De werkgevers kunnen de bonnen, zoals gebrui kelijk, toezenden aan de Administratie van het Vakantiefonds voor de Landbouw, Buitenrustweg 3 te 's-Gravenhage. Werknemers dienen de bonnen, welke geplakt moeten zijn in de hiervoor bestemde opplakboekjes, in te leveren bij een afdelingspen ningmeester van één der agrarische werknemers bonden. Met nadruk wordt erop gewezen, dat dit de LAATSTE GELEGENHEID is om vakantiebonnen van het boekjaar 1966/1967 in te leveren. Na 30 november 1967 zal dan ook onder geen enkele voor waarde meer tot vergoeding van deze bonnen wor den overgaan. ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 2