PLATTELANDSJEUGD Internationale jongerenconferentie P. J. G. Ploegkampioenschappen 1967 20 Op het Internationale Huis ,,Sonnenberg" bij St. Andreasberg in de Harz wordt van 110 oktober aanstaande door de Arbeitskreis „Sonnenberg" in samenwerking met de „Niedersachsischen Land- jugend" een internationale jongerenconferentie ge organiseerd, waarvoor plattelands jongeren uit al lerlei landen worden uitgenodigd. De leeftijd der deelnemers is van 1825 jaar. De voertaal is Duits. Het thema luidt: „Probleme der Landwirtschaft in Industriezeitalter". Deelname kost, inclusief on derdak en volledige verzorging, DM. 65, exclusief reiskosten. Aansluitend bestaat voor de deelnemers de moge lijkheid deel te nemen aan een studiereis door Nie- dersachsen en wel van 1012 oktober 1967. Hierbij wordt men ondergebracht bij Duitse fami lies. Deze reis brengt geen extra kosten met zich mee. Nadere inlichtingen en aanmeldingsformulieren kunnen worden aangevraagd bij het secretariaat van de Nederlandse Sonnenberg Vereniging, Ka- naalweg 131, Utrecht, tel. 03032981. Spoedige aanmelding gewenst, in ieder geval vóór 1 september aanstaande. De conferentie begint op de avond van de le ok tober en eindigt op 10 oktober 's morgens vroeg, zodat men op die data heen en terug kan reizen. PLOEGWEDSTRIJD WALCHEREN Op zaterdag 2 september a.s. wordt weer de jaar lijkse ploegwedstrijd voor Walcheren gehouden. Deze zal plaats hebben op 't bedrijf van de heer L. Kodde te Oost- en West-Souburg gemeente Vlis- singen. Het perceel ligt aan de Bergweg aldaar. De aanvang is om 13.00 uur. De wedstrijd staat voor EEN IEDER open. Er wordt geploegd in 3 categorieën, n.l.: a. Paardenploegen. b. Tractor rondgaande ploegen. c. Tractor wentelploegen. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 per deelnemer. Deelnemers kunnen zich opgeven bij: A. Dinge- manse, Werendijke 12, Zoutelande, tel. 01186 - 238, vóór zaterdag 26 augustus a.s. 100 FRANSEN TE GAST IN WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Van 22 tot 25 augustus zal een groep landbouw- jongeren uit het zuiden van Frankrijk West Zeeuws-Vlaanderen bezoeken. De bedoeling van dit bezoek is de bestaande kontakten tussen Fran se en Zeeuwse landbouwjongeren te bestendigen. Van Franse zijde is er al op aangedrongen een per manent Frans-Hollands kontaktorgaan te vormen. Op 23 augustus wordt er in Hotel-Restaurant „De Braakman" een gezellige avond georganiseerd waar alle P.J.G.-leden welkom zijn. Tijdens hun. verblijf zullen enige excursies plaats vinden o.a. naar de Deltawerken. De Fransen worden ondergebracht in de Bleye Haghe in Axel en in de Van Eeghen stichting in Aardenburg. Op zaterdag 26 augustus a.s., één week vroeger dan de gebruikelijke datum, zullen de ploegwed- strijden om het Zeeuwse Kampioenschap 1967 op het bedrijf „Goenje" in de Wilhelminapolder wor den gehouden. Zoals gebruikelijk wordt in twee categorieën geploegd, t.w. voor rondgaande trekkerploegen en voor trekker-wentelploegen. De voorlopige lijst van deelnemers vermeldt 9 kandidaten voor de eerste categorie en 18 deelnemers in de tweede categorie. Onder hen bevinden zich de beide kam pioenen van 1966, die thans hun titel moeten ver dedigen. Het aantal deelnemers is dus ruim vol doende om een spannende strijd tegemoet te kun nen zien van oude bekende rivalen, maar gelukkig ook van enkele nieuwelingen, die in de voorron de, het vorige jaar in de diverse gewesten in Zee land gehouden, tot deze provinciale finale zijn doorgedrongen. En mogelijk wacht hen nog een feller strijd als zij via deze wedstrijd uitgezonden worden naar de landelijke kampioenschappen. Ook dit jaar weer zijn er een aantal fraaie prij zen voor de deelnemers en zal Esso-Nederland weer voor een fleurige entourage zorgen, waar door het geheel een feestelijk tintje krijgt. We hopen daarom op goed weer en gunstige voor waarden, opdat het ploegen des te beter tot zijn recht kan komen. En natuurlijk op een grote be langstelling van het publiek, waarvoor wij even eens wat in petto hebben. Wie worden kampioen 1967 Het ploegwerk wordt beoordeeld door een groep deskundige juryleden aan de hand van vooraf vastgestelde eisen. Deze eisen en de daaraan ma ximaal toe te kennen punten, vindt U in het pro grammaboekje vermeld. Niet alleen de jury, maar elke toeschouwer kan aldus volgens eigen inzicht het ploegwerk beoor delen en de kampioenen één voor de rondgaan de en één voor de wentelploegen aanwijzen. Vul deze namen van beide winnaars (rugnummer naam) in op het formulier, dat U in het pro grammaboekje aantreft en deponeer dit vóór het einde van de wedstrijd in de daarvoor bestemde bus bij het secretariaat op het veld. Direct na de officiële uitslag en de prijsuitrei king aan de deelnemers, wordt tevens bekend ge maakt wie van de toeschouwers de winnaar is ge worden van deze prijsvraag, waarvoor een fraaie prijs beschikbaar is. De deelname is geheel gratis, jury- en commissieleden zijn van deelname uitge sloten. Goed ploegen is een eerste vereiste om een goe de structuur van de grond te bevorderen. Hieraan wordt vaak veel te weinig aandacht geschonken. Door middel van deze ploegwedstrijden, waarop men wel op diverse bijzonderheden dient te letten, wordt hierop nog eens extra de nadruk gelegd. In de praktijk zal dit niet altijd mogelijk zijn, doch juist het leren onderkennen van de diverse mo gelijkheden bevordert het leveren van goed ploeg werk. Niet alleen voor de ploegers zelf, maar ook voor de nauwlettend toeziende belangstellende is dit leerzaam. Volg daarom de verrichtingen van deze wedstrijdploegers nauwkeurig en doe mee aan deze prijsvraag. De foto laat de vlakke laadbak zien met opstaand stuk. Als de laadbak stijgt, kan het produkt reeds afglijden. Bij volledig schuine stand van de laadbak sluit het bodemstuk rondom vlak aan. Wanneer de verbinding met het onderchassis wordt losgekoppeld kan een normaal achterboord gemonteerd worden en vormt het bodemstuk één geheel met de vloer. VERKOOP CAPPON-PLOEGEN THANS OOK VIA LOUIS NAGEL TE ARNHEM NIEUWE HANOMAG TREKKERS Naast de bekende typen Hanomag Perfekt 400 en Hanomag Granit 500 heeft Rheinstahl Hanomag nu twee nieuwe typen uitgebracht. Aldus meldt ons H. J. Hoegen Dijkhof Handelmij te Doetinchem, die Hano mag in Nederland vertegenwoordigt. Behalve een groter motorvermogen bieden deze typen enkele op merkelijke constructie-details. De versnellingsbak biedt 9 versnellingen vooruit en 3 achteruit; schakelbaar in 3 groepen. Er staan twee aftakas-toerentallen ter beschikking n.l. het genormaliseerde toerental van 540 omw./min. en 1080 omw./min. De hefinrichting heeft twee olie-circuits en biedt drie regelingsmogelijkheden, le positieregeling, 2e topkrachtregeling, 3e Pilot (diepte) regeling. Daar naast kunnen aan beide typen aan de hefinrichting zowel voor de vooras, tussen de assen als achter de achteras, werktuigen zonder gereedschap door 1 man snel af- en aangebouwd worden. Enkele technische gegevens zijn: Perfekt 400 E Granit 500 E Motorvermogen 2400 omw./min. 34.0 pk 48.0 pk Aftakasvermogen bij 540 omw./min. 32.0 pk 46.0 pk Hef kracht tussen de kogels 1300 kg 1650 kg Hefkracht van de voorlader 650 kg 1000 kg (Vervolg van pag. 12 en 13) SPIJKSTAAL HYDRAULISCHE KIPWAGEN te komen tot een methode, waarbij met het lossen van hydraulische kipwagens de bestuurder de tractor niet behoeft te verlaten, een storthoogte van bieten e.d. wordt bereikt van tenminste 2 meter en daarbij de wagen zodanig geconstrueerd is, dat hij bruikbaar blijft voor alle voorkomende werkzaamheden. Het on derzoek en daarna de praktijk heeft in het afgelopen jaar bewezen, dat de constructie van de scharnierende bodem tegemoet komt aan de wensen, die er op dit ge bied leven. De bodem van de kipwagen is 60 cm vanaf de ach terzijde voorzien van een stalen scharnier over de volle breedte van de wagen. Aan dit scharnier is een vlakke staalplaat bevestigd, welke aan de onderzijde versterkt is met stalen bruggen. Het aldus verkregen bodemstuk -wordt door middel van enkele nastelbare draadstangen verbonden met het onderchassis. Wan neer de laadbak zich in horizontale stand bevindt staat het bodemstuk omhoog onder een hoek van ca. 60*. Wanneer tijdens het lossen de laadbak stijgt, wordt door middel van de verbindingen met het onderchassis het scharnierende bodemstuk vastgehouden, waardoor automatisch het bodemstuk zakt en een vloeiende af voer van het produkt tot stand komt en waarbij een storthoogte van ruim 2 meter bereikt wordt. Een zeer degelijke constructie, die ongetwijfeld op het landbouwbedrijf vele goede diensten kan bewijzen. bpijKsiaai is een Dexenae naam op net geoiea van landbouwwagens. Sinds IV2 jaar zijn bij Spijkstaal N.V. te Spijkenisse de mogelijkheden onderzocht om De N.V. Louis Nagel Co te Arnhem deelt ons mede, dat met de Ploegenfabriek Cappon te Heinkens- zand overeenstemming is bereikt omtrent de opname van Cappon-ploegen in haar verkoopprogramma. De Cappon-wentelploegen hebben de laatste jaren in Ne derland sterk aan belangstelling gewonnen, waaraan zeer gunstige resultaten op diverse demonstraties en beproevingen zeker ten grondslag liggen. Vooral het Cappon-ristertype „Universeel" staat momenteel sterk in de belangstelling in verband met de wenselijkheid om met grotere snelheid te kunnen ploegen met be houd van goed ploegwerk.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 20