tegen Vergadering Hoofdbestuur Z.L.M (Vervolg) het specifieke fungicide op basis van ORGANISCH TIN triphenyltinhydroxyde geconcentreerde samenstelling wetenschap in dienst van land- en tuinbouw PHILIPS-OUPfiAR NEDERLAND o.v. AFD. FYTOFARMACIE - TOLSTRAAT 129 AMSTERDAM TEL (020)730961 9 uitvoer naar Duitsland is te constateren. De invoer uit derde landen werd vorige week belast met de halve heffing van circa 24,49 per 100 kg levend gewicht en 32,96 per 100 kg geslacht gewicht. De varkensprijzen blijven constant, terwijl het aantal dekkingen belangrijk is toegenomen. Ook voor de melkveehouderij is de marktsituatie alles zins gunstig. In de afzet is een voortgaande con centratie aan de gang. De heer Geluk spreekt nogmaals zijn bedenkin gen uit tegen de marktnoteringen van Rotterdam en acht het gewenst, dat hierin verandering komt. De heer Van Westen deelt mede, dat de Minister van Landbouw zich onlangs ook over deze kwestie heeft uitgelaten. Het is mogelijk, dat hierin binnen kort verbetering komt. De heer Harmsen deelt mede, dat het gelukt is voor Zeeland een toeslag van 2 cent op de melk te verkrijgen gedurende de zomermaanden. Voor de toekomst zal men zich echter moeten instellen op het landelijke prijsniveau. De Voorzitter dankt de sprekers voor hun mede delingen. WERKGEVERS- EN ARBEIDSZAKEN De bij de agenda opgenomen notities onder meer betreffende de premielast Sociale Verzekering per 1 juli 1967, het ontwerp wijziging B. W. opzegter mijn oudere werknemers, het sociaal verzekerings- beleid in de naaste toekomst, wijziging vakantie bepalingen in de C. A. O.'s en betreffende de veilig heidsframes voor landbouwtrekkers, worden voor kennisgeving aangenomen. VOORLICHTING Naar aanleiding van de werkverslagen van de agrarisch-sociale en economisch sociale voorlich ting merkt de heer S. de Visser op, dat uit dit ver slag weer blijkt dat de voorlichting door de eigen organisatie zeer veelzijdig is. Hij spreekt zijn waardering uit voor de wijze waarop dit werk verricht wordt. Deze waardering wordt door de vergadering on derstreept. GROND-, PACHT- EN TAXATIEBUREAU De heer Koster deelt mee, dat het Grond-, Pacht en Taxatiebureau omgebouwd zal worden tot een coöperatieve vereniging. Dit in verband met fis cale redenen. Het bureau is, aldus de heer Koster, zwaar bezet. Naar een nauwere samenwerking met praktijkdeskundigen wordt gestreefd. De problemen van de ruimtelijke ordening vra gen zeer veel aandacht. Steeds dient er voor te worden gewaakt dat de landbouw door allerlei maatregelen niet zal worden bevroren. Na eindeloos veel moeite en besprekin gen zal in de landschappelijk waardevolle gebie den, het kassenbouw-verbod niet zo stringent wor den doorgevoerd als eerst wel in de bedoeling lag. Verder deelt de heer Koster mede, dat de ver goeding voor een 3e en 4e hoogspanningsmast op het bedrijf aanmerkelijk zal worden verhoogd. Natuurlijk zal geen enkele landbouwer blij zijn hoe hoog de vergoeding dan ook mag zijn, omdat deze obstakels ware hinderpalen zijn voor de land bouw. Desondanks mogen we tevreden zijn met de behaalde resultaten wat de vergoeding betreft. De heer Harmsen vraagt of voor de bouw van varkensstallen een zelfde soepele regeling zal gaan gelden in de landschappelijk waardevolle gebieden. De heer Koster zegt, dat hierbij eveneens minder stringente bepalingen zullen gelden dan in eerste instantie de bedoeling was. Bestaande bedrijven zullen zich uit kunnen breiden. VERZEKERINGEN Het overzicht van de ontwikkeling van de ver schillende verzekeringsinstellingen wordt voor ken nisgeving aangenomen. ONDERWIJS Het bij de agenda gevoegde overzicht betreffende het Land- en Tuinbouwonderwijs en dat der Land- bouwhuishoudscholen wordt eveneens voor kennis geving aangenomen. De vergadering stemt in met het voorstel het voormalige gebouw Lagere Tuin bouwschool te Kapelle met harak aan de Van der Biltlaan, die niet meer voor het onderwijs gebruikt worden te verkopen aan de Gemeente Kapelle voor de som van 55.000, REKENING EN VERANTWOORDING 1966 De secretaris geeft een korte toelichting op de exploitatierekening van de Z.L.M. over het jaar 1966. Tevens wordt de verklaring voorgelezen van de financiële commissie waarin vermeld staat dat ingevolge het bepaalde in artikel 50 van de Statuten der Z.L.M. de Financiële Commissie, bestaande uit de heren A. B. J. Risseeuw te Schoondijke, C. P. L. de Jager te Rilland en J. J. de Regt te Zaamslag de jaarrekening 1966 op 1 juni j.l. heeft nagezien en in orde bevonden. Evenals vorige jaren heeft de com missie een aantal steekproeven genomen en de uit voerig gespecificeerde jaarrekening en de balans aan een beoordeling onderworpen. De overgelegde stukken geven een duidelijk beeld van de financiële positie der Maatschappij. Het totaal der ontvang sten bedraagt 398.377,35; het totaal der uitgaven 378.847,63. Het voordelig saldo bedraagt dus 19.529,72. In verband met een mogelijke overschrijding van de over 1967 geraamde uitgaven stelt de Commissie voor het voordelig saldo 1966 in zijn totaal aan de Algemene Reserve toe te voegen. Tenslotte deelt de Commissie mede kennis te hebben genomen van het rapport van de Accoun tantsdienst der Z.L.M., waaruit blijkt dat de boek houding volledig in orde is bevonden. Mede op grond van dit rapport geeft de Commis sie het Bestuur in overweging de penningmeester voor zijn over 1966 gevoerd beheer décharge te ver lenen. In het Rapport van het Boekhoudbureau en en Accountantsdienst van de Z.L.M., getekend door de direkteur de heer B. Meijers, wordt o.m. ver klaard dat het bureau de boekhouding over het jaar 1966 (1 januari tot en met 31 december 1966) te hebben gecontroleerd. De Kas-, Giro- en Bankbescheiden zijn in hun ge heel gecontroleerd. De daarvoor in aanmerking komende posten zijn behoorlijk door bescheiden ge dekt. Bij kascontrole, die tweemaal zonder voorafgaande kennisgeving plaats vond, bleek volkomen overeen stemming te bestaan tussen het aanwezige kasgeld en het kassaldo volgens het kasboek. De opgestelde jaarstukken zijn geheel overeen komstig de boekhouding. Gezien de controle en op grond van de over gelegde, zeer goed verzorgde jaarstukken, zijn wij van mening dat deze een juist en duidelijk beeld geven van het resultaat over 1966 en van de ver mogenspositie van Uw vereniging per 3i december 1966. Gezien het bovenstaande zijn wij bereid de door Uw sekretaris-penningmeester overgelegde balans en resultatenrekening mede te ondertekenen. STAND TENTOONSTELLINGSFONDS DF.R Z.L.M. Het overzicht van de stand van het Tentoonstel lingsfonds der Z.L.M. dat per 1-1-1967 een saldo van 20.788,77 aanwijst wordt voor kennisgeving aangenomen. ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD De gegevens verwerkt in een notitie betreffende het Zeeuws Land- en Tuinbouwblad worden voor kennisgeving aangenomen. Uit de exploitatiegege- vens ever 1966 blijkt dat 1000,minder is uitge geven dan geraamd werd. De oplage bedraagt ca. 10.900 exemplaren en binnenkort zal deze de 11.000 exemplaren hebben overschreden. RAPPORT OVER DE BEDRIJFSOPVOLGING n.a.v. het vraagpunt 66-67 Besloten wordt het rapport nader te bespreken in het Dagelijks Bestuur. RONDVRAAG De heer M. den Dekker wijst op het toenemend belang van de pluimveeteelt in Zeeland. De uitbrei ding van de pluimveehouderij in Zeeland is ver houdingsgewijs groter dan de landelijke stijging. Landelijk zijn we opgeklommen van 1,3 naar 4,7 In Zeeland is nu een opfokruimte voor 100.000 hennen, en met 360.000 leghennen en 155.000 mest- kuikens die per keer opgezet worden, neemt de be langrijkheid van de pluimveeteelt in Zeeland toe. De heer Dekker zou gaarne zien dat in het H.B. en in het Landbouwblad aan deze bedrijfstak meer aan dacht zou worden besteed. De voorzitter zegt toe dat met de wensen van de heer Dekker rekening gehouden zal worde*- SLUITING Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering onder dankzegging voor de in pret tige sfeer gehouden bespreking. (Advertentie) aardappelziekte du-ter extra

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 9