PLATTELANDS JEUGD P.J.G. - Sportdag Bij ons, over ons maar met ons P. J. G. jongerenaktiviteiten moeilijke bloesemrit met record-aantal deelnemers ingezonden 23 OP ZATERDAG 3 JUNI 1967 IN HET ZUIDERSPORTPARK TE TERNEUZEN, georganiseerd in samenwerking met de Streek Oost Zeeuws-Vlaanderen. Aanwijzingen Het Zuidersportpark is als volgt te bereiken: vanaf Breskens door de stad heen rijden, bij VW-garage Voet •de hoofdweg oversteken; vanaf Zaamslag bij VW-garage Voet rechtsaf. Indien door de weersomstandigheden onzekerheid bestaat over het al dan niet doorgaan van de Sportdag, kan men zaterdagochtend inlichtingen vragen op tel.nr. 01154384 (Van Doorn). PROGR AMMA: VOETBAL 9.00— 9.30 u. 9.35—10.05 u. 10.10—10.40 u. 10.45—11.15 u. 11.20—11.50 u. 11.55—12.25 u. 9.009.20 u. 9.25— 9.45 u. 9.50—10.10 u. 10.15—10.35 u. 10.40—11.00 u. 11.05—11.25 u. POULE A O. Z.-Vlaanderen IZuid-Beveland. SchouwenO. Z.-Vlaanderen I. Zuid-BevelandTholen. TholenO. Z.-Vlaanderen I. SchouwenZuid-Beveland. TholenSchouwen. VOLLEYBAL O. Z.-Vl.derenW. Z.-Vl.deren. TholenO. Z.-Vlaanderen. Zuid-BevelandW. Z.-Vlaanderen. O. Z.-Vl.derenZuid-Beveland. TholenW. Z.-Vlaanderen. Zuid-BevelandTholen. 9.00— 9.30 9.35—10.05 10.10—10.40 10.4511.15 11.20—11.50 11.55—12.25 POULE B u. W. Z.-Vl.deren— O. Z.-Vl.deren II. u. Noord-BevelandW. Z.-Vlaanderen. u. WalcherenO. Z.-Vlaanderen II. u. W. Z.-VlaanderenWalcheren, u. O. Z.-Vl.deren IINoord-Beveland. u. Noord-BevelandWalcheren. MIDDAGPROGRAMMA 13.3014.00 u. Voetballen. Winnaar poule AWinnaar noule B. No. 2 poule ANo. 2 poule B. 14.15 u. Balwer^en voor dames. Kogelstoten voor heren. 14.45 u. Series 100 meter hardlopen voor dames en heren. 15.00 u. Hoogspringen voor dames en heren. 15.30 u. Estafette. 15.45 u. Vèrsoringen voor dames en heren. 16.15 u. Finale 100 meter hardlopen. 16.30 u. Touwtrekken voor teams. 17.00 u. 1500 meter hrrdlopen. Deelgenomen kan worden aan een driekamp, die voor de dames bestaat uit 100 meter, vèrspringen en bal- werpen en hardlopen, en voor de heren uit 100 meter, 1500 meter hardlopen en /èrspringen. Hiervoor ~ijn extra prijzen beschikbaar. Deelnemers aan de driekamp krijgen reduktie op het inschrijfgeld. De prijsuitreiking vindt om 19.30 uur plaats in hotel „Centraal", Markt 6 te Terneuzen. Na de prijsuitreiking volgt een gezellig SPORTBAL. Ook niet-deelnemers zijn hier van harte welkom. WEDSTRIJDENDAG NOORD-BEVELAND Op zaterdag 17 juni organiseert de Streek Noord- Beveland een Wedstrijdendag. 's Avonds wordt het traditionele „Midzomeravond- bal in Peeland" gehouden, met medewerking van de befaamde „New Black and White". Volgende week leest u alle gegevens. PROVINCIALE HENGEL WEDSTRIJD Op de ochtend van de Wedstrijdendag op Noord- Beveland (17 juni) wordt een provinciale hengelwed- strijd georganiseerd, waaraan alle P. J. G.-leden kun nen deelnemen. Nadere gegevens volgen nog. GROOT BAL IN TERNEUZEN Ter gelegenheid van de Sportdag zal op zater dag 3 juni in hotel „Centraal", Markt te Terneu zen, een groot bal worden gehouden. Vóór dit bal vindt de prijsuitreiking van de Sportdag plaats. De muziek wordt verzorgd door het bekende orkest „The Swinging Five". Aanvang 19.30 uur. Iedereen is welkom. Onder zomerse weersomstandigheden hadden zich op 6 mei zeer velen verzameld in en om het Dorpshuis te Wolfaartsdijk, om deel te nemen aan de traditionele Bloesemrit van de P. J. G. Z. De organisatoren mochten zich verheugen in een record-aantal deelnemers, n.l. 95. Het gunstige weer zal daar ongetwijfeld aan meegeholpen hebben. Deze 60 km lange rit door het Zuidbevelandse land schap zal waarschijnlijk gekenmerkt blijven als de moeilijkste in zijn bestaan. De inschrijving en start verliepen vlot. Maar meestal is dat ook niet het moei lijkste van een puzzelrit. Om 14.01 ging het eerste, en zo elke minuut daarna een volgend voertuig van start. Vanaf dat moment dus hebben 95 chauffeurs met hun inzittenden de gehele middag het prachtige Zuidbevelandse landschap met zijn meidoorn en appel bloesem enz. doorkruist. De route liep van Wolfaarts dijk via 's Heer Arendskerke, Heinkenszand in de richting van 's-Heerenhoek en Ovezande, via 's-Heer Abtskerke, Nisse en 's-Gravenpolder naar het land bouwbedrijf van de heer P. Scheele te Biezelinge. De vraag is echter of allen zo genoten hebben van het natuurschoon dat hun langs de route geboden werd. Velen hebben tevergeefs gezocht naar allerlei route- beschrijvingspunten zoals hekken, spijkers, hangslo ten, bonestaken en niet te vergeten rabarber. Zij wa ren het spoor dan ook enkele malen dusdanig kwijt dat zij herhaaldelijk op hun schreden moesten terug keren. Er waren deze keer, zeker voor de wat minder geoefende puzzelaars, onoverkomelijke moeilijkheden. Ook het grote aantal strafpunten van de bestge- klasseerden wijst erop dat de routebeschrijving zeer moeilijk was, en m.i. hier en daar zelfs dubieuze of foute punten bevatte. Dat het dit jaar zo'n slijtageslag is geworden had, vermoed ik, toch wel niemand gehoopt en verwacht. Zeer velen moesten gedesillusioneerd voortijdig de strijd opgeven en dat is toch eigenlijk jammer. Maar een uitslag is er toch, en die luidt dan als volgt: 1. D. C. Wielemaker, Koudekerke, 86 str.p.: 2. A. Lindenbergh, Wolfaartsdijk, 102 str.p.; 3. R. de Weerd, Wilhelminadorp, 133 str.n.; 4. W. J. Minnaard, 's-Heer Abtskerke, 134 str.p.; 5. F. Eversdiik, Kaoelle. 159 str.p.; 6. H. P. de Dreu, Ellewoutsdijk, 164 str.p.; 7. Mej. C. Jeronimus, Hoedekenskerke, 182 str.p.; 8. R. G. Meester, Kruiningen, 186 str.p. A. LINDENBERGH. BLOESEMRIT 1967 Over de Bloesemrit 1967 is veel of weinig te schrij ven. De deelname was uitstekend. Wat de rit zelf be treft, deze was misschien wel goed uitgezet, maar er was te veel gewerkt met het K. N. M. V.-reglernent. Telde de weg wel of niet mee, was het aantal rtwers er wel? Het was een te moeilijke rit voor de P. J G.- ers. Waarom was de Bloesemrit van 1966 te makkelijk. Er is geen enkele rit die te makkelijk kan zijn, het is toch veel mooier dat iedereen de finish haalt zoals vorig jaar. Dan praat je met elkander: daar reed ik verkeerd, maar ben teruggereden en verder de soede route gevolgd. Maar nu soms wel driemaal zonder de goede route vinden. Om de 10 punten zat je wel een half uur verkeerd. Dus rijden en nog eens rijden. Ik heb al vele ritten gereden, ook oriëntatie in het don ker, maar nog nooit zo'n rotrit als deze. Wat de bloe sems betreft, jammer dat we in de verkeerde hoek zaten, maar ja, naar omstandigheden had je toch geen bloesems gezien. Dit was de eerste rit welke ik niet heb uitgereden. Wat betreft het volgend jaar hoop ik dat er veel bloesems zijn en dat het een echte Bloesem rit is die iedereen kan rijden zoals vorig jaar. No. 59. (naam aan de redaktie bekend) WIE rondkijkt in onze dorpen en daarbij let op het „verenigingsleven" valt het op, dat van dit „verenigingsleven" steeds meer wordt geëist. Vaak is het beste niet goed genoeg, om de leden nog te boeien. De zuigkracht van het reizen en trekken, van de televisie en het betaalde amuse ment zijn groot geworden. Zo groot vaak, dat het bijna onmogelijk wordt om als „amateurs" mee te doen naast al die „professionals" die ons be roepshalve bezig houden. Elk van onze algemene plattelandsorganisaties, Bond van Plattelandsvrouwen en plattelandsjonge- ren heeft wel eens met deze vaak als concurren tie aangevoelde ontwikkeling te maken. Kwart over acht: en de voorzitter opent de vergadering zich afvragend en een verklaring zoekend waar om blijkbaar (toevallig deze keer?) de vergadering zo weinig belangstelling ondervindt. Omdat elk van onze organisaties daarmee te maken heeft zal er meer samen moeten gebeuren. Het is ook om allerlei andere redenen van belang dat plaatselijk wordt samengewerkt tussen de afdelingen van de landbouworganisaties, de plattelandsvrouwen Bond en de plattelands jongeren. Ook al denken zij, dat ze elkaar niets te zeggen hebben, toch is er meer dan één terrein waarop ze elkaar kunnen vin den en samen actief kunnen zijn. IUAT er nu gebeurt heeft zijn gevolgen voor la- ter. Wie nu niet bij de tijd is, is straks te laat om nog veranderingen aan te brengen. Het kan daarom van het hoogste belang zijn om nu te spre ken over wat er „bij ons", dat wil zeggen in ons dorp, in onze gemeente in onze provincie gaat ge beuren. Niet voor niets bestaan er overal plannen die zich richten op het magische jaar 2000. Dat jaar is niet meer dan een enkele generatie van ons ver wijderd. Als wij in die plannen niet mee beslissen, wie beslissen er dan over ons? Dat is de overheid met haar nationale, provinciale en gemeentelijke dien sten. Het bestuur maakt bij ons en over de dienst uit als wij verzuimen mee te doen. Want het be stuur kan niet op ons wachten. Er moeten verkeers wegen worden aangelegd, er moeten woningen wor den gebouwd, uitbreidingsplannen worden ge maakt, er moet werkgelegenheid worden gescha pen, er moeten scholen en zwembaden komen. Het is van belang dat de plaatselijke gemeen schap zich direct interesseert in de plaatselijke ont wikkeling. Gelukkig kan dat in ons democratisch staatsbestel. De volkenvertegenwoordiging en de overheid hebben de plaatselijke gemeenschap dagelijks no dig. Daarom heeft de Raad voor hel Vormingswerk onder het motto „Bij ons, over ons en met ons" als winterthema voor het komende seizoen dit onder werp gekozen. Er is een handleiding over dit onder werp bij de Raad voor het Vormingswerk van de algemene plattelandsorganisaties in voorbereiding. Het is voor nu van belang dat U weet, dat de af delingen van de landbouworganisaties, de Bond van Plattelandsvrouwen, de Plattelands jongeren en mogelijk nog enkele organisaties meer, zich samen zullen kunnen verdiepen in de vraag wat de over heid voor ons doet: „bij ons, over ons en met ons".

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 23