RENAÜLTtrekkers VELDKONING GRATIS Rapporten, Publikaties en Jaarverslagen Wisent,0,a,"0ma,ische BP r"™ i i I i i i Over een verstandige kombinatie gesproken L aardappelrooiers WM* 19 (Vervolg van pagina 17) saldo van ƒ2.929.423,— (v.j. ƒ2.039.123,—). Na dat hiervan een bedrag' van 106.262,is ge reserveerd voor te betalen vennootschapsbelas ting en 380.402,aan het waarborgfonds is toegevoegd kan een bedrag van 2.442.758, worden bijgeschreven op rekening „winstaan delen leden". Deze bijschrijving maakt het mogelijk aan de in 1967 tot uitkering komende verzekeringen een extra-uitkering toe te voe gen van 11,3 °/o. Met de bijschrijving op grond van de tarief verlaging van 1961 betekent dit dat de leden maximaal 22.36 extra kunnen ontvangen. Instituut voor Landbouwbedrijfsgebouwen te Wageningen. Verslag enquête drijf mest. Pu- blikatie nr. 33, prijs 2,Om een indruk te krijgen omtrent de resultaten bij de toepassing van het drijfmestsysteem is onder een groot aantal veehouders een onderzoek daarnaar in gesteld. In deze publikatie worden de resul taten daarvan uitvoerig weergegeven. Het aan tal klachten bij dit systeem blijkt betrekkelijk gering te. zijn. Landbouwkundig onderzoek in de IJsselmeer- polders 1966. Verslag van het regionale on derzoek op verschillend terrein waarmee de praktijk zijn voordeel kan doen. Zowel gewas als rassenkeuze, bestrijding phytophthora, che mische onkruidbestrijding in bieten, aardappe len en uien, mechanisatie-onderzoek zoals van aardappelrooimachines, opraapwagens enz. wor den in korte overzichtelijke bijdragen behan deld. Pluimveepraktijk een uitgave van de Stichting Landbouwgids te Utrecht, Maliesingel 22. Prijs 5,Een handboekje voor voorlichters en pluimveehouders, waarin op overzichtelijke wijze inzicht, documentatie en onderzoekresul taten op het gebied van pluimveehouderijsector wordt gegeven. In de sector leghennen bijvoorbeeld artikelen over diermateriaal, opfoksystemen, hokindeling, ventilatie en isolatie van hokken, verlichting, voeder- en drinkwatervoorziening, bedrijfs systemen, legbatterijen, selectie, koppelgrootte, eieren verzamelen, soorten voer, ziekten en hygiëne, sociale orde en slachtkuikenmoeder- dieren. En in de sector slachtkuikens over hok- klimaat, bouw en isolatie van hokken, voeder silo's, verwarming en verlichting, mechanisatie- mogelijkheden, aflevering, kwaliteit, bedrijfs- hygiëne, kosten en opbrengsten, alarmering enz. Verder handige gegevens zoals adressen van de verschillende consulentschappen en instel lingen werkzaam op het gebied van de pluim veeteelt, entschema, wat pluimveeproefbedrij ven doen, aanwijzingen voor het verzenden van dode of zieke dieren, een onderwerpregister. "m" Prijscourant 1967 Poisez N.V. te Oosterwolde (Fr.) Agrarische mechanisatie van het werk tuigenbureau voor de landbouw. De prijscou rant geeft een overzicht van de vele landbouw werktuigen door Poisez N.V. in de handel ge bracht met korte omschrijving, gegevens en prijzen. -k ■fo Jaarverslag Ver. Coöp. Grasdrogerijen in Neder land 1966 waarin de gegevens van de produk- tie en die der kostprijzen zijn verwerkt. Koelen en bewaren van fruit. Uitgaven N.F.O. - S. H. Nooy en O. Wiersma - 2e druk - prijs 6,Ongeacht of een fruitteler zijn oogst geheel of gedeeltelijk zelf bewaart of be stemt voor opslag bij zijn veiling, dient hij op de hoogte te zijn van de bewaarmethoden en de eisen die de velschillende bewaringsmoge- lijkheden aan het fruit stellen. Deze publikatie geeft inzicht over de teeltinvloeden op de be waring, de bewaarruimten en alles wat daar mede direkt dan wel indirekt te maken heeft en geeft informatie betreffende de kosten van het bewaren van fruit. Resultaten rassenproeven vezelvlas 19611965 door ir. H. L. Bernelot Moens. Mededeling P.A.W. nr. 127 - februari 1967 - prijs 1,50 Het ras Wiera, sinds 1954 het algemeen ver bouwde ras heeft de laatste jaren concurrentie van de rassen Fibra en Reina gekregen. In de proeven heeft Reina met uitzondering van de zaadopbrengst en het lintrendement in alle opzichten gemiddeld de beste prestaties gele verd en is bovendien resistent tegen roest. Fibra heeft, behalve dat het volkomen tegen roest bestand is, een zeer goede resistentie tegen vlasbrand en een goede stevigheid van stro. Bovendien bezit dit ras nog een belangrijke goede eigenschap hoewel de stro-opbrengsten aan de lage kant zijn, evenaart Fibra dank zij het hoge lintredement de lintopbrengst van Reina, terwijl ook de kwaliteit ervan vry goed is. Een en ander is vooral voor de vlas sers van belang. Minder plezierige eigenschap pen van Fibra zijn de lage zaad opbrengst en grote gevoeligheid voor droogte of overvloe dige neerslag. Dit gevoegd bij een vrij trage beginontwikkeling en gevoeligheid voor. een slechte structuur van de grond, maken dit ras in hoofdzaak geschikt voor de goede vlasgron- den en ervaren vlastelers. De toekomst van Fibra zal waarschijnlijk dan ook minder, gunstig zijn dan die voorReina, in verband met zijn beperktheden. De Franse, van Wiera afgeleide rassen Emé- raude en Jade, hebben in de periode 1961 t/m 1965 aangetoond dat ze qua opbrengst niet .veel onderdoen voor Wiera, met uitzondering van de zaadopbrengst, die van beide rassen vrij laag was. De stevigheid lag echter duidelijk lager en bovendien was de resistentie tegen vlasbrand en roest nog iets minder dan bij Wiera. Deze eigenschappen maken dat Em^raude en Jade geen verbeteringen van het T assensortiment in Nederland vormen. De nog slechts vrij kort in beproeving zijnde selecties van het Landbouwbureau Wiersum: LBW 510-2 en vooral 517-2 hebben een goede indruk gemaakt. De opbrengsten lagen ongeveer op het niveau tussen Reina en Wiera, doch de zaadproduktie was aanmerkelijk hoger. Beide selecties gaven volkomen resistentie tegen roest te zien en LBW 517-2 bovendien een goede brandresistentie. De stevigheid, vooral van LBW 510-2 was zeker niet minder dan die van Wiera en Reina. Het verslag geeft een groot aantal bijzonderheden en veel cijfermateriaal over de proeven, die tot bovenstaande conclusies leiden. TON AU LT- WISENT Bekend om hun prestaties, hoog aftaka«vermogen en het unieke TRACTO-CONTROL systeem (vol automatische hydraulische trekkrachtregeling). Keuze uit water- en iuchtgekoelde motoren Een kompiete serie voor landbouw, fruitteelt en industrie Concurrerende prijzen 1 Jaar garantie op onderdelen en arbeidsloon Grootste dealers* en handelarenorganisatie van Nederland. Veroverden In één slag de markt door hun enorme capaciteit en schadevrij rooien. Volledige scheiding van kluiten en aardappels Verstelbare loofafvoerband Gehele bediening vanaf de trekker Leverbaar: 1- en 2-rljige uitvoering met verzamelbak, transporteur of laadplatform Met VELDKONING prompt-service Een HAGEDORN produkt, gekonstrueerd door ervaren specialisten fn de seriebouw van aard appelrooiers. HOOFDKANTOOR ROERMOND, TEU (04750) 55 44 (5 LUNEN) FILIAAL TERWOLDE: TWELLOSEWEG 27. TEL (05701) 15 64 ZL 10 Uitvoerige en vrijblijvende dokumentatïe bij in zending van deze bon, over de WISENT aard appelrooier. Naam Adres „7. Woonplaats Inzenden aan Veldkoning N.V., 'Postbus 91, Roermond.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 19