Diploma-uitreiking aan de Chr. Land- en Tuinbouwschool „De Vliedberg te Middelburg" Eregalerij 2 Op 29 met 1967 herdenkt de heer JOH. VAN L1ERE, het feit, dat hij 30 jaar werkzaam is op het bedrijf van de heer J. S. Baas te Sluis. Onze hartelijke gelukwensen aan deze jubi laris. NIEUWE AARDAPPELTERMIJNMARKT INGEGAAN In overeenstemming met de Stichting Aardappel- termijnmarkt heeft de N.V. Ned. Liquidatiekas be sloten dat met ingang van 16 mei 1967 ter registratie wordt toegelaten de leveringstermijn april 196S van consumptie-aardappelen van het ras Bintje, 40 mm opwaarts van de kleigrond, oogstjaar 1967. Voor de termijnhandel gelden de volgende kwali teitseisen; 1. De levering moet voldoen aan de minimum eisen die de Plantenziektenkundige Dienst in Wageningen stelt op de dag van de betrokken aanzegging tot le vering, als bedoeld in artikel 22 van het reglement voor de termijnhandel in aardappelen, bij de uitvoer van consumptie-aardappelen; 2. De levering moet vergezeld gaan van een voor de betrokken partij door de P D afgegeven „inspectie rapport aardappelen" model 176 (blauw). Verder deelt de Liquidatiekas mede dat in overeen stemming met de Stichting is besloten voor de ter mijnhandel in consumptie-aardappelen van de oogst 1967 bij de algemene aanwijzing overeenkomstig ar tikel 2, lid 3-b van het reglement de maximum open staande positie per contractant vast te stellen op 150 contracten voor Bintje 40 mm opwaarts van de klei grond. Genoemd maximum geldt voor zover niet uit hoofde van speciale aanwijzingen aan de betrokken contractant in dat opzicht beperkingen zijn of moeten worden opgelegd. Voorts is de kas bereid met die gevallen waarin vaststaat dat behoefte aan dekking tegen prijsrisico het innemen van een grotere open staande positie gewenst maakt, rekening te houden. Of, en zo ja, welke, andere termijnen nog ter re gistratie zullen worden toegelaten, zal nog nader wor den beslist. L E. I.-PUBLIKATIES IN APRIL Het Landbouw-Economisch Instituut deelt mede dat in de maand april de navolgende publikaties zijn ver schenen: Verslag no. 182: Rentabiliteit van de tuinbouw in 't Zuid-Hollands Glasdistrict. Voorlopige berekening. 4,Studie no. 47: De landarbeidersvrouwen in de zeekleigebieden 5,Studie no. 48: Overdracht, overneming, splitsing, opheffing en stichting van agra rische bedrijven op de Noord-Brabantse Zandgronden ƒ4,-. Bestellingen kunnen geschieden door overschrijving van het bedrag op girorekening 412235 ten name van het Landbouw-Economisch Instituut te 's-Gravenhage. Vermeld dient te worden: „Zend.N..... volgt num mer van de publikatie(s)". RADIO DE LANDBOUWRADIORUBRIEK Dinsdag 30 mei, Hilversum II, 12.3012.40 uur „Een landelijke demonstratie voor de hooi- en kuil- voederwinning op het Kampereiland", m.m.v. het Rijkslandbouwconsulentschap te Zwolle en het I. L. R. te Wageningen. „Het landbouwkundig weeroverzicht", de heer M. Scharringa van het K. N. M. I. te De Bilt. Vrijdag 2 juni, Hilversum II, 12.3012.40 uur „Tuinbouwvestiging in ruilverkavelingsverband", m.m.v. het Rijkstuinbouwconsulentschap te Gelder- malsen. „Kan de rundvleesproduktie in Nederland worden vergroot?", drs. L. B. van der Giessen van het Landbouw-Economisch Instituut. Maandag 29 mei, Hilversum II, 9.30 uur „Inte- gratievormen in de varkenshouderij door ir. B. J. v. d. Toom. ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Administratie over advertenties aan de REEDS AANGEMELD VOOR BEDRIJFSVERZORGINGSDIENSTEN Hebt U zich reeds aangemeld als lid van de Bedrijfs- verzorgingsdienst Schouwen-Duiveland en Walche ren U kunt zich opgeven voor Schouwen-Duiveland bij J. Kooiman, Gracht weg 5 te Zierikzee, tel. 01110 3127 en in Walcheren bij W. Jansen, Trommelweg 6 te Domburg, tel. 01188531. In memoriam Ir. H. H. POSTUMA Op 22 mei bereikte ons het bericht, dat Ir. Hoite Heinze Postuma, in leven Oud-Directeur van het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie op 21 mei is heengegaan. Hij be reikte de leeftijd van bijna 68 jaar. Na het beëindigen van zijn studie aan de Landbouwhogeschool in 1925 vertrok de heer Postuma als jong ingenieur naar het toen malige Nederlands-Indië. Bij de H. V. A. werd hij na verloop van een aantal jaren Administrateur. Hij stond vooral bekend om zijn organisatietalent, het goede be heer en de ontwikkeling van de hem toever trouwde ondernemingen. Dat de dynamische fi guur van de heer Postuma het onder de Japanse bezetting moeilijk zou krijgen, zal een ieder die hem gekend heeft, duidelijk zijn. Hij boog echter nimmer het hoofd, zeker niet in de naoorlogse periode, toen hij werkte aan de wederopbouw van zijn geliefde vezel- en rubberplantages. Helaas heeft hij dit werk niet kunnen afmaken, maar er wachtte hem in Wageningen als Direc teur van het nog jonge Instituut voor Land bouwtechniek en Rationalisatie in 1951 een nieuwe periode van opbouw en vormgeving. De grote belangstelling bij zijn afscheid wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd in 1964 getuigde wel van de waardering voor het werk, dat hij had verricht. Helaas heeft de heer Postuma maar kort van zijn welverdiende rust kunnen genieten en heeft hij de vele plannen, die hij nog had, niet kun nen uitvoeren. De landbouw verliest in hem een pionier uit de naoorlogse periode, die met de inzet van zijn gehele persoon een grote bijdrage leverde aan de naoorlogse ontwikkeling. Hij ruste in vrede. ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU Zierikzee: Woensdag 31 mei in hotel „Huis van Nassau". Oostburg: Woensdag 31 mei in café „De Windt". Middelburg: Donderdag 1 juni in hotel „De Eendracht". St. Maartensdijk: Donderdag 1 juni in hotel „De Gouden Leeuw". LANDBOUWPRIJSINDEXCI1FERS, MAART 1967 BASIS 1949/'50—1952/'53 100 Volgens mededeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek bedroeg het algemeen landbouwprijs- indexcijfer in maart 138 tegen 136 in februari en 132 in de overeenkomstige maand van vorig jaar. Het groepsindexcijfer voor akkerbouwprodukten liep met 5 punten op tot 146, hoofdzakelijk als gevolg van de hogere prijzen voor consumptie-aardappelen. In maart 1966 bedroeg het groepsindexcijfer 165. Het groepsindexcijfer voor veehouderijprodukten bleef onveranderd (135). Ten opzichte van maart van vorig jaar (123) betekent dit een stijging met 12 pun ten. Het groepsindexcijfer voor kostenfactoren onder ging weinig verandering; het lien met 1 punt op tot 212. In maart 1966 bedroeg het 200. AFREKENING BEDRIJFSCHAP VLASINDUSTRIE 1966 Op het secretariaat (Raamweg 26, 's-Gravenhage) van het Bedrijfschap voor de Vlasindustrie ligt ter kennisneming en aldaar verkrijgbaar de rekening van inkomsten en uitgaven van het Bedrijfschap over het jaar 1966. BESTEMMINGSPLANNEN Vlissingen. G. S. hebben de goedkeuring onthouden aan het door de raad van de voormalige gemeente Ritthem bij besluit van 10 mei 1966 vastgestelde be stemmingsplan „Kom Ritthem-Oost 1965". Vanaf 9 mei gedurende één maand kan door een ieder, die tegen bovengenoemd besluit van G. S. be zwaren heeft, bij de Kroon beroep ingesteld worden. Kloetinge. Van 17 mei tot en met 16 juni ligt ter inzage de wijziging bebouwingsvoorschriften bestem mingsplannen 1953, 1958, 1962 en 1964. De wijziging beoogt de bouw van grotere garages bij woningen mo gelijk te maken. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn bij G. S. bezwaren tegen de onderhavige wijziging indienen. Middelburg. Vanaf 10 mei ligt ter inzage het door G. S. goedgekeurde bestemmingsplan Breeweg III (met uitzondering van het rood omlijnde gedeelte). Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de ge meenteraad als tot G. S. hebben gewend, kunnen ge durende genoemde termijn van een maand bij de Kroon beroep instellen. Vanaf 9 mei ligt ter inzage het door de gemeente raad goedgekeurde bestemmingsplan Dauwendaele II. Bezwaren binnen één maand bij G. S. Wolphaartsdijk. Vanaf 17 mei ligt gedurende één maand ter inzage het door G. S. goedgekeurde be stemmingsplan „De Inlaag". Gedurende bovenvermelde termijn kunnen zij, die zich tijdig met hun bezwaren tot de raad en G. S. heb ben gewend, tegen dit goedkeuringsbesluit schriftelijk beroep instellen bij de Kroon. Oud-Vossemeer. Met ingang van 25 mei ligt ge durende één maand ter inzage het door G. S. goed gekeurde Partieel Bestemmingsplan. Belanghebbenden, die zich tijdig met bezwaren zo wel tot de gemeenteraad als tot G. S. hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn van één maand bij de Kroon in beroep komen. In de grote zaal van de school „De Vliedberg" heeft de directeur van de school de heer W. Fase donder dagavond 18 mei aan 17 leerlingen de diploma's uit gereikt. De heer W. de Buck, voorzitter van het Bestuur, opende de drukbezochte bijeenkomst. De directeur reikte de diploma's uit en sprak iedere leerling afzon derlijk toe. Mr. Wage feliciteerde de leerlingen en de ouders en wees op het belang van een voortgezette opleiding. De voorzitter der Kring Walcheren de heer S. de Visser sprak namens de gezamenlijke landbouw organisaties en bood een boekenbon aan. Vervolgens sprak Ir. Steur en de heer Dingemanse voor de Platte landsjongeren. Carel Keim dankte namens de geslaagde leerlingen. De best geslaagde leerling S. Bosselaar kreeg van het Bestuur van de school een boekenbon. De directeur besprak na de pauze verschillende schoolzaken. Hij vertelde, dat er een toenemende be langstelling is voor de bloemisterij, zodat deze lessen voortgezet kunnen worden. Verder wees hij op de mogelijkheid zich te melden voor het leerlingenstel sel akkerbouw. De heer Schep, praktijkleraar veeteelt, hield aan de hand van dia's een praatje over de Vee teeltpraktijkschool te Oenkerk, waar het vorige jaar een groep leerlingen een cursus heeft gevolgd. Ten slotte werd er nog een film vertoond. Het diploma werd uitgereikt aan: Afd. Landbouw: S. Bosselaar te Aagtekerke; A. Ge- schiere te Zoutelande; G. v. d. Driest te Serooskerke; J. Kodde te Vlissingen; A. Gideonse te Veere; C. Lam- pert te Gapinge; J. Vos te Vlissingen; A. Wisse te Meliskerke. Afd. Land- en Tuinbouw: A. Maljaars te Zoutelande; J. Maljaars te Serooskerke; L. Ovaa te Ritthem; A. Pouwer te Serooskerke; A. Vader te Middelburg. Afd. Tuinbouw: H. Klaassens të Souburg; J. Min- derhoud te Domburg; C. de Boks te Middelburg; C. Keim te Vlissingen. Afgewezen 2. Bevorderd van klas 3 naar 4: P. Baayens, C. Diele- man te Arnemuiden; D. de Bree, J. Dingemanse en J. Nellen, allen te Middelburg; B. Corbijn en W. Wattel, beiden te Oostkapelle; A. Crucq, S. Crucq, M. Ver hulst, allen te Nw. en St. Joosland; J. Gilde en P. Wil- lemse, beiden te Sint Laurens; J. de Kroo, B. Brasser en P. Wielemaker, allen te Koudekerke; W. Mesu te Vrouwenpolder; J. W. Reijnierse te Biggekerke; C Simonse te Aagtekerke; J. de Visser en C. Zachariasse te Serooskerke. Niet bevorderd 1; voorwaardelijk bevorderd 2.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 2