Plattelandsjeügd Denkt u aan de overbemesting met stikstof van uw granen? Er zijn weer vele percelen met rogge en wintertarwe, waarvan de kleur en de ontwikkeling te wensen overlaten. Met een stikstof-overbemesting kunt u nog veel ten goede keren. In 1966 is dat duidelijk geblekenEen overbemesting met 200-300 kilogram kalksalpeter Is in alle gevallen dat het gewas te licht van kleur of te weinig ontwikkeld is, aan te bevelen. Doe het zo spoedig mogelijk! Landbouwkundig Bureau der Nederlandse Stikstofmeststoffen Industrie Alexanderstraat 22 - Den Haag lel, (070) 651844 17 DIPLOMA-UITREIKING Ir. A. W. VAN DE voorzitter van de Commissie van Toezicht, de heer C. Traas, mocht op 3 mei in restaurant „De Caisson" talrijke gasten welkom heten. Allereerst 40 leerlingen die hun diploma in ontvangst kwamen nemen en verder veel ouders, patroons en geno digden. De directeur van de school, de heer J. op 't Hof, hield een korte inleiding, waarin hij beklemtoonde, dat er voor de goede ondernemer in de toekomst nog voldoende mogelijkheden in de tuinbouw zijn. Onder zijn leiding beantwoordde een forum, ge vormd uit de leerlingen, een aantal vragen, die door de vergadering waren ingeleverd. De leerlingen van de 4de klas ontvingen hun di ploma van Mr. E. Wage in zijn kwaliteit van voor zitter van de Onderwijscommissie van de Z. L. M. Tevoren had hij de leerlingen toegesproken en er op gewezen, dat naast goed onderwijs ook „feeling" aanwezig moet zijn om als ondernemer te slagen. Vervolgens reikte Ir. H. J. Wezenberg als direc teur van de Stichting Leerlingwezen uit Utrecht de diploma's uit aan de geslaagden van de vakscholen voor Groenteteelt en Fruitteelt. Hij dankte in het bijzonder de patroons die de leerlingen op hun be drijf hadden opgeleid. Mr. E. Wage reikte namens de Z. L. M. een boe- kenbon uit aan de bestgeslaagde leerling van de 4de klas Ger de Vrieze te Schore. Een boeken- (Vervolg van pagina 22) Van het Sigma-gebeuren bent U niet erg op de hoogte, dacht ik, of doet U maar zo De stad Am sterdam voteerde 30.000 voor een openingsfeest en Simon Vinkenoog en consorten bedongen, dat je je moest verbinden om van 's avonds 8 tot de ande re morgen 8 uur op het feest aanwezig te zijn en hoe Weet U het nu weer, mijnheer Nobels En dat Boekenbal hebt U waarschijnlijk niet gezien in woord en beeld in de geïllustreerde bladen. Geen jongeren, dacht U? Zoek die tijdschriften nog eens op en je weet wel beter U zegt, die jongeren moeten toch ergens hun avonden doorbrengen. In het C. S. is het warm en goedkoop eten en drinken. Nou dat goedkoop eten en drinken kan je in honderden automatieken in Amsterdam en warm kunnen ze het hebben in hun Apollo-Hal en Sigma-centrum plus hun woonboot (die was zó warm van de marihuana-sigaretten dat de zaak zelfs in brand vloog Waarom dan toch steeds, ook na verwijdering en waarschuwingen, in het C. S. keet schoppen? Genoeg, mijnheer Nobels, over al dat moois. Laat Muis de zaak wat scherp gesteld hebben, ik dacht dat hij dichter bij de waarheid was dan U, want U stelt de zaken met opzet in een heel verkeerd dag licht waar een nuchtere Zeeuw z'n schouders voor ophaalt. U bewijst uw organisatie, waar U secreta ris van bent, hier een slechte dienst mee. W. ROELSE, Ter Poorteweg 11, Koudekerke. JONGERENAKTIVITEITEN SPORTDAG P. J. G. Z. Op zaterdag 3 juni wordt in Terneuzen de traditio nele Sportdag van de P. J. G. Z. gehouden. In de meeste streken worden al voorbereidingen getroffen om in de verschillende groepswedstrijden een goed figuur te slaan. Ook de individuele deelnemers kunnen hun sportkleding alvast wel uit de kast halen. Let op de Plattelandsjeügd van volgende week, waarin alle gegevens omtrent de Sportdag zullen wor den opgenomen. SPORTDAG ZUID-BEVELAND De leden van de streek Zuid-Beveland die willen deelnemen aan de Sportdag op 3 juni te Terneuzen, dienen zich binnen enkele dagen op te geven bij de heer J. Harinck, Dorpsstraat 1, 's Heer Abtskerke, tel. 01103215. Opgave is mogelijk voor korfbal, voetbal, volleybal en touwtrekken. ACTIE „EEN KOE VOOR GROSSETO" Voor de onlangs gehouden inzamelingsactie „Een koe voor Grosseto" hebben de streken van de P. J. G. Z. zich niet onbetuigd gelaten. Wij schreven reeds dat we van West Zeeuws-Vlaanderen een bedrag van 36,25 ontvingen. Tholen/St. Philipsland zond inmiddels 50,en Noord-Beveland 25,Andere streken hebben hun bijdragen rechtstreeks op de rekening van de actie overgemaakt. ZUID-BEVELANDSE WEDSTRIJDDAG Zaterdag 27 mei organiseert de streek Zuid-Beve land van de P. J. G. samen met de KROO, de per soneelsvereniging van de Wilhelminapolder een wed strijdendag in het „Wilhelminahuis" te Wilhelmina- dorp. Aanvang 13.30 uur. Nadere bijzonderheden op de P. J. G. Z.-pagina in het nummer van de volgende week. DE PLASSCHESCHOOL TE KAPELLE bon van de Kring Oost Zuid-Beveland ging naar Rinus Meeuwse in Lewedorp en werd uitgereikt door W. J. Bierens. Voor de derde leerling J. San- derse uit Lewedorp was er een boekenbon van de veiling. De heer C. Traas reikte hem uit. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder B. de Jager felicitaties. Ir. W. Markusse, directeur van de R. M. L. T. S. te Goes, bracht z'n gelukwen sen over na een korte toespraak. De heer J. de Jager had een boekenbon van het Kweekbedrijf Van der Have voor de best geslaagde Groenteteelt- leerling Ko van de Plasse uit Nieuwdorp. Tevens bood hij als secretaris van de N. F. O. afd. Kapelle er een aan aan Hans Mol te Nisse, die de beste was van de afdeling Fruitteelt. Op humoristische wijze sprak namens de ouders C. Goud uit Waarde een woord van dank tot de leraren. De heer J. de Jager uit Nieuwdorp sprak als patroon waarderende woorden over de opleiding. Ze deden hun woorden vergezeld gaan van geschen ken voor de leraren. De dank van de leraren werd overgebracht door de heer D. L. Koppenhol. De heer C. Traas sprak in een slotwoord zijn dank uit aan allen, die hadden meegewerkt om deze middag zo prettig te doen verlopen. Gediplomeerde leerlingen 4de klas Tuinbouw school Kapelle: M. C. Aarnoutse en J. van Liere te 's-Gravenpol- der; Th. van Deventer en J. de Jonge te Wemeldin- ge; C. Fraanje te Yerseke; S. P. Groenleer, J. A. Nijssen, W. M. C. J. Rouw, A. M. de Schipper en L. Markusse, allen te Kapelle J. J. Hoekman en P, Meeuwse te Kloetinge; M. Meeuwse en J. D. San- derse te Lewedorp; A. Leenhouts te Goes; J. CL Outermans te Middelburg; C. H. Slabbekoorn te Biezelinge C. G. de Vrieze te Schore J. Willeboer te Kruiningen en C. C. Klaassen te Hoek. Afgewezen 1 leerling. Gediplomeerden Groenteteelt vakschool (Leer lingstelsel) J. K. Dommisse te Zoutelande; A. A. Geuze te Middelburg; J. van de Plasse te Nieuwdorp; J. C. de Punder te Kwadendamme en J. A. C. Tielke- meijer te 's-Heer-Arendskerke. Aigewezen 1 leerling. Gediplomeerden Fruitteeltvakschool (Leerling stelsel) J. Berman en J. J. Mol te Nisse; A. W. Goud te Waarde J. van Harn en G. E. Houtekamer te Krab- bendijke; C. P. Katsman en W. D. Meulenberg te Wolfaartsdijk; A. Nieuwdorp te Kloetinge; J. Pieper te Nieuwdorp; E. Proost te 's-Heer-Hendrikskinde- ren; L. L. Ruissen te Rilland; J. J. van 't Westeinde te 's-Heer-Arendskerke; A. Dek te Kruiningen; C. W. Droogers te Oud-Vossemeer en S. L. de Feijter te Burgh.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 17