Dagelijks Bestuur Z. L. M. vergaderde ZATERDAG 6 MEI 1967 55e Jaargang No. 2879 Officieel orgaan van de Maatschappij tot bevordering van Land- en Tuinbouw en eetcelt in Zeeland Frankering bij abonnement: Terneuze* LJ ET Dagelijks bestuur van de Z. L. M. was maandag 1 mei j.l., onder voorzitterschap van Ir. J. Prins, in ïholen in vergadering bijeen. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de blijde gebeurtenissen in ons Koninklijk Huis. De vergadering be sloot haar genegenheid aan het Huis van Oranje tot uitdruk king te brengen in een tweetal gelukstelegrammen, één aan H. M. Koningin Juliana ter gelegenheid van haar verjaardag en de geboorte van haar eerste kleinkind, en een tweede aan Z. K. H. Prins Claus en H. K. H. Prinses Beatrix ter ge legenheid van de geboorte van hun zoon Prins Willem- Aiexander. Naar aanleiding van gevoerde besprekingen ter zake, kon de voorzitter meuedelen, dat voor nagenoeg alle aanvragen voor bedrijfsbeëindiging in het kader van het Ontwikke- lings- en baneringsfonds voor de Landbouw, die tengevolge van een tussentijdse wijziging in het toewijzingsbeleid afge wezen dreigden te worden, alsnog een bevredigende oplos sing is gevonden. De vergadering wees nogmaals op het haar inziens bij zonder grote belang van het bestaan van een goede sane ringsregeling, waardoor een brede en geditrerentieerde spreiding over de verschillende bedrijvstypen mogelijk is. De vergadering stond voorts uitvoerig stil bij een twee tal nota's over de problemen rondom het transport en de opsjag van bieten van respectievelijk het waterschap „Het Vrije van Sluis" en de Hijkslandoouwvoorlichtingsdienst, weiKe laatstgenoemde nota werd ingeleid door ir. J. A. Hoenderken van deze dienst. De vergadering concludeerde, dat de problemen op dit stuk er vele zijn en dat door de verschillende omstandig heden in de onderscheidene gewesten in onze provincie een uniforme oplossing niet te geven is. Mogelijkheden voor verharde opslag- en laadplaatsen kunnen liggen in het aan wenden van b.v. betonplaten van handeloare afmetingen en zwaarten. Omdat met name in het zuid-westen het trans port en de opslag van bieten momenteel problemen met zich brengt, achtte de vergadering het gewenst, dat in onder ling overieg tussen het agrariscn bedrijfsleven en de daar voor in aanmerking komende industrieën naar verdere mo gelijkheden wordt gezocht. De vergadering beschouwde de studies over deze problemen als zeer waardevol en sprak de wens uit, dat deze op korte termijn mogen leiden tot een oplossing van de problemen. Voorts sprak de verga dering over een aantal zaken het onderwijs in onze pro vincie betreffende. Zij hoopt daar in een later stadium op terug te komen. TUINBOUW De heer P. J. J. Dekker deelde mede, dat door het Cen traal Bureau van de Tuinbouwveilingen een nieuw systeem van begeleide minimumprijzen woruc toegepast. De erva ringen, die hiermede werden verkregen bij sla en kom kommers zijn gunstig. De vraag naar sla is de laatste dagen sterk, als gevolg van het wegvallen van het aanbod uit Italië o.a. De prijzen van de sla zijn niet onbelangrijk gestegen. Het aanbod van tomaten is groter dan vorig voorjaar. Er wordt concurrentie ondervonden van achter het IJzeren gor dijn, met name uit Bulgarije. Er is een ruime aanvoer van komkommers. De vraag is goed, maar het koude weer van de laatste weken werkt vertragend op de afzet. Aan het eind van een seizoen met lage prijzen, is er thans een opleving van de vraag naar bewaarkool. Er werd een kwantum rode kool afgezet naar Oost-Duitsland. De oogst van winterbloemkool is in volle gang. Dank zij de zacnte winter zijn zowel de kwaliteit ste de produktie hoog. Het prijspeil is zeer bevredigend. De kasaardbeien, die in Zeeland elk jaar belangrijker worden, hadden een gunstige start. De kwaliteit is goed en de prijs was tot nu toe gunstig, mede dank zij vraag voor export. Wat het harde fruit betreft is men thans toe aan de laat ste restanten van de appeloogst van 1966. De afzet ver loopt vlot tegen goede prijzen. (Zie verder pag. 5.) Feestelijke dagen in de afgelopen week voor ons Koninklijk Huis door de voorspoedige geboorte van Willem-Alexander, Prins der Nederlanden, en de viering van de verjaar dag van H. M. de Koningin. Feestvreugde waarin ons gehele volk deelde en in boven staande foto tot uiting gebracht In dit nummer o.m.: Afscheid van de heer A. de Jager als voorzitter van de veiling Middel burg en de nachtvorstschade in de fruit eeltpag. 3 Uit de praktijkpag. 4— 7 Onkruidbestrijding in uien na opkomst en de wintertarwe kan in mei veel veranderenpag. 7 „Stuurstoffen" organisch-chemische stoffen (zoals CCC en B9) waar door de groei en ontwikkeling van de plant in een bepaalde richting ge stuurd kan worden pag. 8 De maand mei op het Zeeuws landbouwbedrijfpag. 1011 Het jaarverslag van onze Onderlinge Verzekerings Maatschappij der Z. L. M. met de uitnodiging tot het bijwonen van de Algemene Vergade ring op donderdag 18 mei a.spag. 1213

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 1