ACTIEF MET ACTRIL m ALGRA N.V. - POSTBUS 40 - LEEUWARDEN Jaarverslag Onderlinge Verzekering Z. L. M. Met UTD-Stalservice snel en voordelig bouwen G HET bas!sproduktv eventueel aangevulcT mét M.C.PA en /of M.C.PP. HET onkruidbestrijdingsmiddel tegen wortel en zaadonkruiden HET middel in uw granen, wanneer er veel muur, kamille én andere moeilijke onkruiden voorkomen 14 Werkzame »tof 10XYNIL, een produkt van RHONE-POULENC, PARIJS Temperatuur bij voorkeur spuiten min. 10° C. TELEFOON 05100-26594 PIT tin oent a WeEKBOCK wait DE meimaand is in't land, de mooiste maand van't jaar op natuurgebied! Want dan ziet alles er nog nieuw uit. Er is nog geen stukgewaaid groen bij en ook staan straks al onze granen in alle kleuren groen te prijken op de akker. De bomen staan alle in nieuw gewaad, fris en jong en de heggen zijn alle uitgelopen. Alles wijst ons de komst van een nieuwe zomer. Vorige week donderdagavond kwam de langverbeide aankondiging van een jonge Prins en heel ons land kwam in beweging. Er is overal te lande de andere dag feest gevierd of daarna, want maandag na Koninginnedag was er ook op som mige dorpen nog volop feest. Onze felicitaties aan het Ouderpaar en de Grootouders. En afzonderlijk nog een felicitatie aan H. M. de Koningin bij haar verjaardag op zondag j.L De stamboom der Oranjes heeft er weer een nieuwe loot bijgekregen. We waren woensdag op de grote demonstratie op Noord-Beveland, waar vele werktuigen aanwezig waren om te laten zien, hoe aardappelland moet worden klaargemaakt. Laten we eerst afspreken, dat hoe goede werktuigen we ook hebben mogen, de grond eerst komt en dan pas de werktuigen. De grond moet prima droog zijn om prima werk te krijgen. Nu dat was daar in orde! De grond was goed, leek ons goed zwaar en men kon over de ruwe voor het werk goed beoordelen. Er was buitengewoon veel publiek, uit alle hoeken der provincie, maar ook uit Zuid-Hol land, Flevo, Wieringermeer en N. O. P. We lazen van 1500 personen, maar gezien het grote aantal auto's was dit zeer zeker aan de lage kant. De organisatoren haddenjhet best voor elkaar gebracht en de pluim van de week voor deze heren! Want zo'n groot aantal deelnemers met zoveel verschillende werktuigen ieder z'n deel te geven is een zware opgaaf. We gaan natuurlijk hier niet ieder werktuig bespreken; we krijgen daarvan straks wel een prima verhaal van de uitvoerder van deze demonstratie. Voor ons zelf hebben we dit natuurlijk wel gedaan daarvoor waren we dan ook aanwezig. Bij de eggen en combinatiewerktuigen deden sommige het zeer goed maar anderen werkten te oppervlakkig. De freesmachine stond wat tè diep en haalde grond boven die we liever beneden hadden gelaten. Ook reed ze de zaak wat ongelijk. De aangedreven eggen, een aantal van 9 stuks, gaf ons te zien dat er nogal verschil is in hun werk, wat snelheid, fijnheid der grond en de diepte. Er waren er bij die (Vervolg van pag. 13.) Beleggingen (balans, post 4) Deze post is als volgt te specificeren: Hypotheek f 5.500, obligaties 313.827,77 316 Aandelen Deposito's Spaarrekening 17.255,75 600.000,— 3.151,85 Totaal 939.735,37 ACCOUNTANTSVERKLARING JNGEVOLGE schriftelijke opdracht hebben wy de boekhouding van uw maat schappij over 1966 gecontroleerd. Wü zijn van mening dat de balans per 31 december 1966 sluitend met tellingen in debet en credit van 1.094.647,03 de juiste vermogenstoestand op deze datum weergeeft en dat de exploitatierekening over 1966 sluitend met tellingen in debet en credit van 2.575.620,98 een zuiver beeld geeft van het bedrijfsresultaat ad 139.080,09, nadat de verschuldigde vennootschapsbelasting is gereserveerd. Namens het bestuur: C. J. v. d. WERFF, voorzitter. J. DE LANGE, secretaris. ineens op diepte reden en sommige moesten dat in 2 of 3 x doen. Nu gaf dat daar niet op die droge grond maar 20 mm droog is het meestal niet! Bij de hulpmiddelen aan trekkers of pootmachines deed de 2-rijige Kramer met aanaarders achter pootmachines, het prima, wat een mooi bed zo in 1 keer er ach ter. De brede 4 rijen met schijven voor trekker, deed goed werk, maar is te zwaar om er nog aanaarders achter te doen lijkt ons zo. Dan was 't in één gang klaar ge weest. Het pootklaar maken en poten in één werkgang ging wel goed maar o.i. wordt de capaciteit van de pootmachine te veel geremd. De rijenbewerking bracht veel aan de markt. Sommigen prima, de rijenfreezen werken goed, al was er ver schil In. Een mooie demonstratie geweest, nuttig en leerzaam. N.V. Mengvoeder U.T.-Delfia heeft aan haar afdeling Huisvesting voor vee- en pluimvee de UTD-stai- service toegevoegd. Deze is erop ge richt de veehouders het meest ver antwoorde advies te kunnen geven inzake snel en voordelig bouwen. Zij heeft daartoe de laatste tijd uit voerig onderzocht, wat er aan pre fab- en montagestallen, alsmede aan hok-inrichtingen aan de markt en nog in ontwikkeling is. Zij heeft uit het goede het beste geselecteerd en eventueel herzien aan de hand van de eigen bouwkundige ervaring en inzichten. Zo ontstond een volledige serie voordelige hokken, die geheel voldoen aan de strenge landbouw kundige eisen, die UTD stelt. De veehouder kan daaruit altijd een juiste keuze doen. De voorbe reidingen voor de bouw, die bij de traditionele bouw zeer veel tijd ver gen, zijn tot een minimum terug gebracht. De veehouder behoeft zich thans over veel bouwtechnische, landbouwkundige en financiële pun ten het hoofd niet meer te breken. De voordelen zijn dus in de eerste plaats, dat de veehouder snel kan gaan bouwen. Goedkoop bouwen betekent geld besparen, terwijl goed bouwen wil zeggen lagere kosten door minder warmteverlies, lager voerverbruik enzovoort. Een van de hokken uit de serie is de „Multistal", een montagestal die voor iedere diersoort kan wor den ingericht en wellicht de meest solide en tegelijk de goedkoopste montagestal is. Deze stal is ontwor pen in samenwerking met G. Hor dijk Houtindustrie Delft N.V. te Delft. De produktie van de elemen ten als kop- en zijwandpanelèn, die plaatsvindt in deze grote, zeer goéd geoutilleerde houtverwerkende in dustrie geschiedt in serie, dus uiterst voordelig. De montage zelf is zeer eenvoudig en geschiedt ultra snel. Er is zeer weinig tijd op de bouw plaats nodig, hetgeen dus veel geld bespaart. Doordat de buitenzijde met Canadees Oregon-Pine Plywood is afgewerkt, verkrijgt het hok een bijzonder fraai uiterlijk. Tot de serie door UTD geadviseerde hokken behoren ook prefab-stallen voor varkens en pluimvee van twee andere bouwbedrijven. -'ê. V. -v; - v jV- fè - fc. Importeur:

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 14