BOLAl Afscheid van Jan Roelse Jongerenaktiviteiten om tenslotte de woorden van voorzitter Zandee aan te halen: „Mensen met een energie als Roelse komen altijd goed terecht." AALTJESVRIJ ZAAD P. J. G. P.J.G.-juweel 1967 BOLA fs bolrond en vroegrijp BOLA is duurzamer BOLA heeft een forsere groei BOLA geeft zeer hoge opbrengsten BOLA is huidvast en geschikt voor machinale bewerking BOLA een solide selektie 80 ^LA^ Tijdens de vergadering van de Ledenraad op zaterdag j.l. werd afscheid genomen van Jan Roelse, tot pp dat moment lid van het Provinciaal Bestuur namens de Streek Walcheren. „Onder dankbetuiging voor de vele goede en gewichtige diensten, door hem aan de plattelands jongerenorganisatie bewezen". Deze variant op een officiële uitdrukking is zeker van toepassing op Jan Roelse. Ieder die maar enigszins op de hoogte is van het werk van onze organisatie weet, hoeveel „goede jen gewichtige diensten" Jan daaraan bewezen heeft. In het Provinciaal Bestuur had hij zitting sinds de cember 1962. Na het vertrek van Tonny van Arenthals in maart 1965 werd hij gekozen tot vice-voorzitter pn in 1966 heeft hij enkele maanden het voorzitterschap waargenomen. Als provinciaal bestuurder heeft Jan steeds de belangen van zijn eigen streek goed verdedigd, maar 'daarnaast was hij altijd bereid om het belang van de totale organisatie voorrang te geven, als dat nodig .was. Ook de streek Walcheren en de afdeling Koudekerke hebben kunnen profiteren van zijn organi satorische gaven. Hij was vice-voorzitter en een tijdlang ook voorzitter van de streek. De afdeling Koude kerke kon ook onder zijn leiding steeds als voorbeeld van initiatief en aktiviteit worden gesteld. Op zaterdag 18 maart j.l. werd weer het jaarlijkse P.J.G.-Juweel gehouden, deze keer te Oostburg. Hierbij werd de uitslag bekend gemaakt van de Toneelwedstrijd die deze winter gehouden werd. De avond werd geopend door de Provinciaal voorzitter de heer J. Zandee, die de aanwezigen een prettige en aangename avond toewenste. Deze wens ging ge lijk in vervulling, doordat het P.J.G. orkest van Zeeuws Vlaanderen olv. Mej. G. Kotvis verschillende nummers ten beste gaf. En dat de leden van dit orkest hun best deden was van hun gezichten te lezen. De ernst liep er met straaltjes af. Niettemin een woord van waardering aan dit orkest. Jammer dat er niet meer zijn in de P.J.G.-afdelingen! Na het muzikale gedeelte, werd door de P.J.G. afdeling W. Z. Vlaanderen het toneelstuk „Deining om de Dorpsdokter" opgevoerd, wat zeer verdienste lijk gebeurde. Ook hier weer een compliment aan de spelers. Ik mag hier misschien nog wel een pluimpje weg geven aan Mevr. Vos-Antonisse, die de rol van Marjan op sublieme wijze vertolkte, zon der de andere spelers hiermee te kort te doen. Na het eerste bedrijf kreeg de voorzitter van de toneel jury, de heer v. Arenthals, het woord voor de be kendmaking van de prijzen van de Toneelwedstrijd. Hij bedankte alle afdelingen voor hun gastvrij ont haal. Verder gaf hij ook nog enige toelichting op de wijze van jureren. Verder vertelde de heer Van Arenthals dat de jury gehandicapt was geweest doordat de heer Ce- vaal door ziekte helaas maar een paar afdelingen heeft kunnen bezoeken. De heer Van Arenthals wenste dan ook de heer Cevaal van harte beter schap. JJOEWEL de genoemde belangrijke functies reeds enorm veel tijd vergden, werden de talenten van Jan Roelse ook op andere plaatsen onmisbaar geacht. Zo was hij o.m. lid van het Hoofdbestuur van de Z.L.M., plaatsvervangend lid van de Lande lijke Raad der P.J.G.N., lid van de Commissie Prov. Ploegwedstrijden en lid van de Commissie 3 C.J.O., de vroegere T.L.J.W.-commissie. Vooral de laatste functie lag Jan na aan het hart. Niet in de eerste plaats door de steeds groeiende samenwerking tussen de drie „zuilen" in de plattelandsjongerenorgani satie, waardoor reeds een aantal aktiviteiten ge zamenlijk werd opgezet. Vooral de gelegenheid om kennis te nemen van de opvattingen en overtuigin gen, die in de verschillende organisaties een belang rijke rol vervullen, stelde hij op hoge prijs. JN zijn afscheidstoespraak uitte voorzitter Jaap Zandee zijn bewondering voor het feit dat Jan Roelse altijd kans zag om het vele werk, dat hij niet alleen zelf op zich nam maar ook vaak toege schoven kreeg, met zo'n volledige inzet van zijn persoon tot een goed einde te brengen. „Ook op deze vergadering heb je tot het laatste moment pa raat gestaan voor het belang van de plattelands jongeren, in plaats van het voor jezelf als een af lopende zaak te beschouwen", aldus de voorzitter. Oud-vice-voorzitter Tonny van Arenthals was spe ciaal naar deze vergadering gekomen om, ook na mens de andere oud-bestuursleden, Jan Roelse te danken voor de fijne samenwerking in het bestuur, waardoor men elkaar beter heeft leren kennen en waarderen. JJEZE plezierige samenwerking was ook het punt waarop Jan Roelse zelf in zijn dankwoord de nadruk legde. Het goede teamverband in het pro vinciaal bestuur achtte hij noodzakelijk om het vaak moeilijke bestuurswerk met plezier te doen. Hij dankte allen voor de steun en de hulp die hij steeds heeft ondervonden, waarbij hij met name de heer Cevaal noemde, die helaas door ziekte bij dit af scheid niet aanwezig kon zijn. Roelse wees erop dat hij dankzij het jongerenwerk veel kontakten heeft kunnen leggen, veel mensen heeft leren kennen en vooral een grote belangstelling heeft gekregen voor problemen op alle gebied. Tenslotte betuigde hij zijn dankbaarheid ten opzichte van zijn ouders die hem steeds in de gelegenheid hebben gesteld om zijn werkkracht voor de organisatie in te zetten, hoewel hij thuis op het bedrijf eigenlijk nauwelijks gemist kon worden. Wij mogen ongetwijfeld namens alle plattelands jongeren spreken als wij Jan Roelse, met zijn aan staande vrouw, van harte een goede toekomst toe wensen. N. VIERING 20-JARIG BESTAAN P.J.G.N. De Plattelands Jongeren Gemeenschap Nederland houdt op zaterdag 1 april a.s. haar Algemene Ver gadering. tevens viering van het 20-jarig bestaan van de organisatie, in de schouwburg „Odeon" te Zwolle. Nadat de P.J.G.-Overijssel 's morgens haar Alge mene Voorjr ars vergadering heeft gehouden, ont vangt de P.J.G.N. haar gasten om half twee. De openingsrede van de voorzitter, de heer J. de Veer, zal worden gevolgd door een inleiding van de heer Ir. S. Herweijer, direkteur van de Cultuur technische Dienst te Utrecht, over het onderwerp „Wat verwachten plattelandsjongeren van ruimte lijke ordening" 's Avonds om 8 uur begint een groot P.J.G.N.-bal. De P.J.G.N. verwacht veel leden uit het gehele land in Zwolle op 1 april a.s. BROMMERCROSS TE KAMPERLAND De streek Noord-Beveland organiseert op zater dag 25 maart een brommercross op de schorren bij de Soelekerkepolder. Vanaf de haven van Kamper land wordt de weg gewezen naar het terrein. In- •chrijving vanaf 13.30 uur op het terrein. Inschrijf geld voor leden 0,50, voor niet-leden 1,—. Voor nadere inlichtingen tel. 01107-362. PEELAND-MARS NOORD-BEVELAND Op zaterdag 1 april a.s. houdt Noord-Beveland voor de zevende achtereenvolgende maal de jaar lijkse Peeland-mars, de 50 km lange wandéltocht over de zeedijken rondom het voormalige eiland. Start en finish in hotel „De Stadswijnkelder" te Kortgene. Inschrijving vanaf 6.45 uur. v.m. in dit hotel. De start vindt plaats om plm. 7.30 uur. De finish sluit definitief om 18.30 uur. Prijsuitreiking direct na binnenkomst van de laatste deelnemer Behalve een herinnering voor iedere deelnemer die de tocht volbrengt, zijn er en kele speciale prijzen te behalen. ZAAIWEDSTRIJD WALCHEREN De zaaiwedstrijd van de streek Walcheren wordt dit jaar gehouden voor de volgende drie gewassen: bieten, uien en bonen. De wedstrijd wordt georganiseerd in samen werking met de C.P.J. De kosten bedragen 2,50 per deelnemer. Voor deelneming kan men zich opgeven bij A. Dingemanse, Werendijke 12, Zoutelande, telefoon 01186-238. Daarna werd de uitslag bekend gemaakt en deze luide als volgt: 1. Afdeling West Zeeuws Vlaanderen met het stuk „Deining om de Dorpsdokter" met een punten- aantal van 70Va. 2. Afdeling 's-Heer Abtskerke met het stuk „Vader heeft een bok geschoten" met 69 punten. 3. Afdeling Terneuzen met „King dollar" met 68V2 punt. 4. Afdeling Axel-Zaamslag met „Een zekere mijn heer Fortuin" met 68 punten. 5. en 6. waren Afdeling Koudekerke met „Doffer op de Dakgoot" en Afdeling West Zeeuws Vlaande ren met „Het blondje uit het Kurhotel" samen met een puntenaantal van 67V2. 7. Afdeling Oostkapelle met „Het leven gaat door" met 64 punten. De prijs voor de beste individuele prestatie ging naar 1. De heer P. Scheele voor de vertolking van de rol „Joachim" uit het stuk „Een zekere mijnheer Fortuin" van de Afdeling Axel-Zaamslag, de heer Scheele behaalde 32 punten. 2. Mevrouw S. Vos-Antonisse voor de vertolking van de rol van Marjan uit het stuk „Deining om de Dorpsdokter" van de Afdeling W. Z. Vlaande ren, zij behaalde een puntenaantal van 34. Het mag hierbij nog even vermeld dat Mevr. Vos voor de tweede maal deze prijs in de wacht sleepte. De heer Van Arenthals hoopte dat volgend jaar nog meer Afdelingen aan de toneelwedstrijd deel zouden nemen. De heer Zandee bedankte daarna de Toneel-jury voor hun deskundig jureren en gaf als blijk van waardering hun een boekenbon als geschenk. Na het derde bedrijf van het toneelspel zijn er waarschijnlijk nog enige tientallen danspasjes ge maakt, onder leiding van het Belgische orkest „Rit me Ensemble". Hiervan kon ik helaas geen getuige zijn, doordat ik de laatste boot moest halen. Maar ik geloof wel, dat er terug gezien mag worden op een uitstekend geslaagde avond. En dat deze zeker voor herhaling vatbaar is. Lenie Meyers. origineel I Alleen echt In 1-kg kwekersverpakking

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 30