Z. L. M. en recreatie VRIJDAG 17 MAART 1987 55e Jaargang No. 2872 Officieel orgaan vin de Maatschappij tot bevordering van Land- en Tuinbouw cn Veeteelt in Zeeland VJ Frankertng bij abonnement: Terneuzeü IN de Algemene zomervergadering van onze Maat schappij heeft ir. J. Prins in zijn openingsrede gewe zen op de problemen, waarmee vele leden van de Z. L. M. geconfronteerd worden, wanneer zijn van de agrarische sec tor geheel of ten dele overstappen naar „de recreatie". Vele agrarische ondernemers deden in de afgelopen ja ren regelmatig ten behoeve van zichzelf of van hun zoons een beroep op de instellingen van onze maatschappij, wan neer zij zich op het terrein van de recreatie gingen bewegen. En in verreweg de meeste gevallen kon dit verzoek ge honoreerd worden en konden wij een oplossing voor de moeilijkheden vinden. Het standpunt, dat de Z. L. M. enige jaren geleden vast legde in een rapport over het samengaan van landbouw en recreatie is momenteel nog niet achterhaald. Landbouw en recreatie kunnen in goede harmonie met elkaar leven; slechts ten aanzien van de z.g. dijkrecreatie moeten we hier een voorbehoud maken. Uitgaande van deze gegevens landbouw en recreatie behoeven elkaar niet te bijten en de in de afgelopen jaren gebleken behoefte aan een zekere begeleiding bij over schakeling naar recreatie kwam ir. Prins tot de conclusie, dat er zeer zeker ruimte zou zijn voor een instelling van de Z. L. M., die zich speciaal met de recreatie bezig dient te houden. Wij hebben ons beraden over de wijze, waarop wij deze dienstverlening gestalte zouden geven. In eerste instantie kwamen wij daarbij voor de praktische moeilijkheid te staan, dat wij geen duidelijk overzicht hadden van de problemen, die zich in het algemeen in de praktijk in de recreatie-sector voordoen. Wij wilden toetsen of de gegevens, die wij de afgelopen jaren incidenteel verkregen vormgevend waren voor de algehele problematiek. In de tweede plaats wilden wij nagaan hoe door onze leden, werkzaam in de recreatie, gedacht wordt over een gerichte voorlichting of begeleiding door de Z. L. M. in deze sector. Teneinde een voorlopig antwoord op onze vragen te kun nen geven, hebben wij contact gezocht met leden, die of geheel of gedeeltelijk werkzaam zijn in de recreatie en daarbij afkomstig zijn uit de agrarische sector. Wij hebben gezocht naar een regionale spreiding over de provincie en mensen benaderd, die o.i. representatief voor de recreatie in hun gebied geacht kunnen worden. De gesprekken, die wij met deze vertegenwoordigers, in dividueel en collectief, hebben gehad, hebben ons bevestigd, dat wij ons de twee bovengenoemde vragen niet ten onrech te gesteld hadden. Ten aanzien van de eerste vraag welke problemen leven er? kwam naar voren, dat zich nog voldoende moei lijkheden voordoen, die een begeleiding alleszins zouden rechtvaardigen. Ten aanzien van de tweede vraag is dit een taak van de Z.L.M.? kregen wij van alle belangheb benden een positief antwoord. Men was van oordeel, dat er voor de Z. L. M. duidelijk werk te verzetten viel naast of in bepaalde gevallen in samenwerking met andere op het gebied van de recreatie werkzame instanties. Gesterkt door deze positieve reacties uit het recreatie bedrijfsleven beraden wij ons momenteel nader, in welke uiteindelijke vorm wij onze activiteiten zullen gaan gieten. Wij zullen U daarover uiteraard te zijner tijd nader infor meren. Mede ook naar aanleiding van vragen hieromtrent van onze leden, willen wij hier ten overvloede nog eens duidelijk onderstrepen, dat onze organisatie in eerste in stantie een Landbouworganisatie is en dit ook bepaald zal blijven. Het feit, dat wij ons met de recreatie gaan bezighouden, dient bepaald niet zodanig uitgelegd te worden, dat wij van nu af aan de overgang van Landbouw naar Recreatie zul len gaan propageren, of bij een afweging van agrarische en recreatiebelangen partij zullen kiezen voor de laatste. Wij streven naar een objectieve voorlichting en begelei ding; dat is principieel iets anders dan propaganda. Wij menen, dat landbouw en recreatie zoveel aanrakings punten hebben, dat wij de leden van onze maatschappij een dienstverlening ook in deze sector niet mogen onthou den. W, Verder in dit nummer o.m.: Tuinbouwklanken pagina 4 De teelt van lucerne onder dekvruchtpagina 5 Onkruidbestrijding in bieten eist vocht pagina 7 Het verslag van de in januari gehouden Veehouderijmiddag der Z. L. M., waarvoor ons eerder de plaatsruimte ontbrak pagina 9 Grove tuinbouwteelten op akkerbouwbedrijvenpagina 12 en 13 Het 6e vervolg van „De levensloop van een vee-exportman" pagina 15 Landbouw en recreatie hebben veel aanrakingspunten. De luchtfoto van het caravanter rein Hoogduin te Cadzand van de heer F. Dees laat een gedeelte zien van zijn drukbe zette camping tijdens het seizoen. Foto Slagboom - Vlissingen.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 1