ZEEUWSE AGENDA ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU Oostburg: Woensdag 22 febr. in café „De Windt". Zierikzee: Donderdag 23 febr. in hotel „Huis van Nassau". Middelburg: Donderdag 23 febr. in hotel „De Eendracht". Serooskerke: Vrijdag 24 febr. in café „Huysse", van 9 tot 1 uur. Tholen: Zaterdag 25 febr. in hotel „Hof van Holland". KRING HULST DER Z. L. M. Algemene vergadering op dinsdag 21 februari 1967 ©m 4.30 uur n.m. te Hulst in bioscoopgebouw „De Koning van Engeland". 1. Opening door de voorzitter. 2. Notulen vorige algémene vergadering. 3. Verslag van financiële kommissie. 4. Rekening en verantwoording door bestuur over boekjaar 1966. 5. Jaarverslag van sekretaris-penningmeester. 6. Bespreking vraagpunt „Bedrijfsopvolging". 7. Afscheid van de heer Th. Vlassenrood, als ver tegenwoordiger van de onderlinge verzekering Mij. der Z. L. M. 8. Inleiding door de Weled. Gestr. Heer Mr. J. F. G. Schlingemann over: „De stand van zaken betreffende het landbouwbeleid in de E. E. G.". 9. Gedachtenwisseling over het gesprokene, en rondvraag. 10. Sluiten, waarna gezamenlijke koffietafel. J. W. SCHEELE, voorzitter. P. G. DE BRUIJN, secretaris. KRING AXEL DER Z.L.M. Algemene ledenvergadering van de Kring Axel der Z. L. M. op vrijdag 24 februari 1967 om 2 uur in „Het Centrum" te Axel. Agenda: 1Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag. 4. Ingekomen stukken en mededelingen. 5. Verslag financiële commjssie. 6. Rekening en verantwoording penningmeester. 7. Verkiezing H. B.-lid wegens periodieke aftreding van de heer J. J. de RegtDekker (niet herkies baar). 8. Verkiezing plv. H. B.-lid wegens periodieke af treding van de heer D. J. Dees. 9. Verkiezing plv. H. B.-lid (vacature). 10. Inleiding door de Algemeen Voorzitter, de weled. gestr. heer Ir. J. Prins, over Landbouw, Land bouwpolitiek en ontwikkeling. 11Rondvraag. 12. Sluiting. W. KOSTER, voorzitter. F. P. DE RUBBER, secretaris. KRING WALCHEREN VAN DEZ.LM. Algemene vergadering op vrijdag 3 maart 1967 in hotel „Wöhler" te Middelburg. Aanvang 13.30 uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en of mededelingen. 4. Jaarverslag secretaris-penningmeester. 5. Verslag financiële commissie. 6. Verkiezing Hoofdbestuursleden. Aftredend en herkiesbaar zijn: S. de Visser, Kris Minderhoud en J. Davidse. 7. Behandeling van het vraagpunt oyer bedrijfs opvolging, in foruntverband. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. S. DE VISSER, voorzitter. P. WIELEMAKER, secretaris. RADIO Dinsdag 21 februari, Hilversum L 12.3012.40 uur „Economische aspecten van de vervroeging van de aardbeienteelt", ir. R. K. Elema van het Proefsta tion voor de fruitteelt in de volle grond te Wilhel- minadorp. „Oogst en transport van stro", m.m.v. het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie te Wageningen. Vrijdag 24 februari, Hilversum I, 12.3012.40 uur „Wateroverlast en Cultuurtechniek-II", m.m.v. de Cultuurtechnische Dienst te Utrecht. „Aktualiteiten van het Proefstation voor de groenten- en fruitteelt onder glas" in Naaldwijk. Maandag 20 februari om 12.30 uur in de A.V.R.O* rubriek „Modern Platteland" de stem van het K. N. L. C. Ir. G. D. J. Struikenkamp spreekt dan over het onderwerp: „Regeringsprogramma en Landbouw". KRING THOLEN EN ST. PHILIPSLAND DER Z. L. M. Algemene vergadering op vrijdag 3 maart 1967 in café „Tolrust", Poortvliet, aanvang 2.30 uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededelingen. 4. Rekening en verantwoording. 5. Begroting 1967. 6. Bestuursverkiezing. Periodiek aftredend zijn de heren: P. W. C. van Werten, oud-Vossemeer, H. van Gorsel (afd. Oud-Vossemeer); A. C. Breure (afd. St. Maartensdijk) en J. de Rijke (afd. Poortvliet). 7. Inleiding door de Weledelgestrenge Heer Ir. J. Prins, over: „Landbouw, Landbouwpolitiek en Ontwikkeling". 8. Discussie. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. P. W. C. VAN WESTEN, voorzitter. M. C. J. KOSTEN, secretaris. Afdeling St. Maartensdijk der Z. L.M. Algemene ver gadering op maandag 20 februari *s avonds 8 uur. De heer J. de Lange spreekt over „Verzekerin gen" en vertoont het Z.L.M.-filmjournaal 1966. Afdeling Grijpskerke der Z. L. M. Algemene vergade ring op maandags 20 februari om 7.30 uur n.m. in 't Dorpshuis te Grijpskerke. De heer mr. E. Wage zal spreken oven „Actuele landbouwproblemen". Filmvertoning Z. L. M.-journaal 1966. Afdeling Bruinisse der Z. L. M. Algemene vergadering op dinsdag 21 februari a.s. om 7.30 uur in hotel „Storm" te Bruinisse. Jaarvergadering met ver kiezing bestuursleden. Afdeling Arnemuiden der Z. L. M. Algemene vergade ring op woensdag 22 februari om 13 uur in het Verenigingsgebouw te Arnemuiden. De heer M. Murre zal spreken over. „Samenwerking in de landbouw" en bedrijfsplanning in de akker bouw". Filmvertoning door de heer W. C. Sinke: „Frankrijk is een lusthof". Afdeling Kortgene der Z. L. M. Algemene vergadering om 7.30 uur op woensdag 22 februari in „De Korenbeurs" te Kortgene. De heren Van Lange- raad, Meyer, De Dreu, Noordam en v. d. Weel zullen een praatje houden over de ruilverkaveling Noord-Beveland. Afdeling Oost en West Souburg der Z.LM. Algemene vergadering op donderdag 23 februari om 19.30 uur in „Klein Rehoboth" te Oost Souburg. De heer B. Zandee zal spreken over: „Mogelijkheden van grove tuinbouw op het gemengde bedrijf". Afdeling Biervliet der Z.LM. Ontspanningsavond op donderdag 23 februari om 18.30 uur in café „Wil lem Beukelszoon". Na het diner volgt de opvoe ring van het toneelstuk: „Het blondje in het Kur- hotel". Na afloop bal. P. J. G.-ers zijn vanaf 20 uur eveneens hartelijk welkom. Afdeling Nieuwvliet der Z L. M. Gezinsavond in sa menwerking met P. J. G. afd. W. Zeeuws-Vlaan- deren op vrijdag 24 februari in café „Parkzicht", aanvang 18.45 uur. Vertoning films, muziek en opvoering van toneelstuk: „Deining om de dorps dokter". Bal na. Afdeling Vrouwenpolder der Z. L. M. Algemene ver gadering op maandagavond 27 februari. De heer J. de Lange spreekt over „Verzekeringszaken". Afdeling Vrouwenpolder en Serooskerke der Z. L. M. Algemene vergadering op maandag 27 februari om 19.30 uur in café „Duinoord", Jac. Duvekot, Vrouwenpolder. De heer J. de Lange zal spreken oven „Verzekeringsactualiteiten". Vertoning van het Z. L. M.-journaal. Afdeling Koudekerke der Z. L. M. Algemene vergade ring op maandag 27 februari om half acht in hotel „Walcheren" te Koudekerke. De heer A. Sandee zal spreken over: „Grove groenteteelt en contractteelten". Afdeling Middelburg der Z. L. M. Gezinsavond op dins dag 28 februari om 19.30 uur in het „Ned. Koffie huis" te Middelburg. Mej. A. v. d. Leeden zal spreken over: „Nemen en genomen worden". Ver toning van het Z. L. M.-journaal 1966. Afdeling Oostkapelle der Z L.M. Algemene vergade ring op dinsdag 28 februari om 7.30 uur n.m. in hotel „Zeelandia" te Oostkapelle. Spreker Mr. E. Wage. Vereniging voor bedrijfsvoorlichting „Noord-Beve land". Vergadering op maandag 20 februari a.s. des avonds om 7.30 uur in hotel „De Koren beurs" te Kortgene. Sprekers de heren M. Murre, bedrijfsdeskundige bij de R. L. V. D. te Goes, over: „Wat zijn de bedrijfsekonomische en bedrijfs organisatorische gevolgen van een vereenvoudigd bouwplan?", en de heer J. Kodde, bedrijfsvoor- lichter R. L. V. D. Goes, over: „Aktualiteiten". VERENIGING TOT VERBETERING VAN HET GEITENRAS IN ZEELAND Algemene vergadering op dinsdag 21 februari a.s. des namiddags om 13.30 uur in het „Landbouwcen trum Zeeland", Westsingel 58 te Goes, kamer 122. 1. Opening. 2. Notulen vergadering 16-3-1966. 3. Ingekomen stukken. 4. Jaarverslag 1966. 5. Jaarrekening 1966. 6. Verslag kaskommissie en benoeming kaskom- missie 1967. 7. Begroting 1967; a. Het bestuur stelt voor om de kontributie met 50 cent te verhogen; b. Subsidie melkkontrole 19661967; c. Subsidie bokhouderij 19661967; d. Medailles plaatselijke keuringen; e. Subsidie Kring Keuring. 8. Bespreking provinciale tentoonstelling en d« nationale keuring in Den Bosch. 9. Verslag provinciale keuring 1966. 10. Inleiding „De geitenhouderij, internationaal be keken", door de heer S. de Jong te *s-Graven- hage. 11. Rondvraag. 12. Sluiting. Algemene vergadering van de N. F. O. op donderdag 23 februari 1967 in de zaal van het Jaarbeurs- restaurant Vredenburg, Utrecht. In de ochtend vergadering die om 10.45 uur begint komen huis houdelijke zaken aan de orde. 's Middags worden er een drietal inleidingen gehouden door de heer dr. H. Mantinger (fruitteeltconsulent in Zuid- Tirol) (#ër: „Verwachtingen ten aanzien van de ontwikkeling van de Italiaanse fruitteelt". ir. A. Groot (secretaris-directeur van de Ne derlandse Fruittelers Organisatie) over: „Recente ontwikkelingen in de Franse fruitteelt". P. A. Spoor (hoofd van de afdeling fruitteelt van het Landbouw-Economisch Instituut) over: „Positie en perspectief van de Nederlandse fruit teelt in bedrijfseconomisch opzicht". Gezinsavond Z. A. R. Tholen en St. Philipsland op vrij dag 24 februari in het „Holland Huis" te Scher- penisse. Aanvang 7.30 uur. Opgevoerd wordt het blijspel „De dame die bescherming zocht", door eigen spelers. Houdt deze avond vrij! 14e Paasveetentoonstelling Oostburg. In verband met het feit dat de Rotterdamse Paasveetentoonstel ling eveneens op 14 maart zal worden gehouden is de Oostburgse Paasveetentoonstelling verzet naar woensdag 8 maart. BESTEMMINGSPLANNEN Baarland Vanaf 8 februari ligt gedurende één maand ter in zage het vastgestelde „Bestemmingsplan Zomer woningenterrein 1966 van de gemeente Baarland". Zij, die -*dh tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, alsmede zij, die bezwaren hebben te gen bij de vaststelling in het ontwerp aangebracht wijzigingen, kunnen gedurende bovengenoemde ter mijn bezwaren tegen voormeld plan indienen bij G. S. te Middelburg. Heinkenszand Vanaf 6 februari ligt gedurende dertig dagen ter inzage het ontwerp van het door de gemeenteraad te nemen besluit tot vaststelling van de grenzen der bebouwde kom der gemeente Heinkenszand ingevolge de Boswet. Arnemuiden Met ingang van 9 februari ligt.gedurende één maand ter inzage het ontwerp tot herziening van het be stemmingsplan „Dorp 1964", dat door G. S. gedeelte lijk is goedgekeurd. Gedurende bovengenoemde ter mijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen dit ontwerp indienen. Middelburg Bekendmaking ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening, Ontwerp-bestemmingsplan Kïarenbeek I. Vanaf maandag 13 februari Kgt gedurende één maand ter inzage de ontwerpen van de bestemmingsplannen Kïarenbeek I en Kïarenbeek II. Gedurende bovenge noemde termijn kan een ieder tegen deze ontwerpen bij de gemeenteraad schriftelijk bezwaren indienen, ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanfcsma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 011502073, Terneuzen

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 2