Zeeuwse Landbouw Maatschappij 2 ZEEUWSE AGENDA Kring West Zuid-Beveland. Algemene ledenvergade ring op vrijdag 10 februari in het „Verenigings- gebouw" te Driewegen, 's middags om 13.30 uur. Sprekers de heren A. Simonse en J. Markusse. Nadere bijzonderheden volgen nog.. Kring Axel der Z. L. M. Algemene vergadering op vrijdag 24 februari 1967 om 14 uur in „Het Cen trum" te Axel. De heer Ir. Prins zal spreken over Landbouw, landbouwpolitiek en ontwikkeling. Afdeling Gapinge der Z. L. M. Algemene vergade ring op vrijdag 20 januari 1967 om 7.30 uur in vergaderlokaal te Gapinge. Praatavond door de heer Jansen. Afdeling Koudekerke der P. J. G. Gezinsavond op vrij dag 20 januari om 19.30 uur in hotel „Walche ren" te Koudekerke. Forum over het onderwerp „Problemen rondom een gezin met opgroeiende kinderen en hun toekomst". Z. L. M.-leden en Plattelandsvrouwen van harte welkom. Afdeling Middelburg der Z. L. M. Jaarvergadering om 19.30 uur op maandag 23 januari in „De Een dracht" te Middelburg. De heer Mr. E. Wage zal spreken over Aktuele landbouwproblemen. Afdeling Oudelande der Z. L. M. Algemene vergade ring om 7 uur op maandag 23 januari in café De Brackert te Oudelande. De heer J. T. Andringa zal spreken over Voordelen van de normalisatie op 12,5 cm. Filmvertoning: Z. L. M.-journaal 1966 door de heer W. C. Sinke. Afdeling Biezelinge der Z. L. M. Algemene vergade ring op dinsdag 24 januari om 19.30 uur in „De Caisson" te Biezelinge. Filmvertoning door de heer W. C. Sinke. Afdeling Retranchement der Z. L. M. Jaarvergade ring op dinsdag 24 januari om 15 uur bij de heer J. Luteijn. Sprekers mr. E. Wage over: Aktuali- teiten, en de heer J. Markusse over: Bedrijfsopvol ging. Vertoning Z. L. M.-journaal 1966. Afdeling Kats der Z. L. M. Algemene vergadering op donderdag 26 januari om 7 uur in café Versprille te Kats. De heer mr. E. Wage zal spreken ovei „Toekomst van de landbouw in zuid-west-Neder land". Afdeling Oosterland der Z. L. M. Algemene vergade ring om 7.30 uur op donderdag 26 januari in café Bouma te Oosterland. De heer Drs. J. Dijkgraaf zal spreken over De mogelijkheden van onze land- en tuinbouw in de tegenwoordige tijd. Afdeling Domburg der Z. L. M. Algemene vergadering op zaterdag 28 januari om 13.15 uur in Rehoboth te Domburg. Afdeling Heinkenszand der Z. L. M. Algemene ver gadering op maandag 30 januari om 19 uur. Spre ker J. Markusse over sociaal-economische aspec ten van de ruilverkaveling. Afdeling Westkapelle der Z. L. M. Algemene vergade ring om 19.30 uur, op 30 januari in Kasteel van Batavia te Westkapelle. De heer Mr. E. Wage zal spreken over Samenwerkingsvormen in de land bouw. Filmvertoning: Z. L. M.-journaal 1966. Afdeling Brouwershaven der Z.L.M. Algemene ver gadering op dinsdag 31 januari a s. om 2.00 uur in hotel „Jacob Cats" te Brouwershaven. De heer J. M. v. d. Weele zal spreken over: Het behoud van de bodemvruchtbaarheid vraagt een goede organisatorische voorziening. Afdeling Serooskerke (W.) en Vrouwenpolder der Z.L.M. Algemene vergadering om 7.30 uur op donderdag 2 februari in café Huisse te Seroos kerke. De heer J. Markusse zal spreken over Bedrijfsopvolging en wat er mee samenhangt. Afdeling Groede der Z. L. M. Algemene vergadering om 2 uur op 3 februari in hotel „Drie Koningen" te Groede. De heer Ir. Poissonnier zal spreken over zijn ervaringen met de programplanning op een éénmansbedrijf. Verder de heer Malcorps van R. L. V. D. met actualiteiten. Afdeling Stavenisse der Z. L. M. Algemene vergade ring om 7 uur op dinsdag 7 februari in hotel Moerland te Stavenisse. De Heer Mr. E. Wage zal spreken over Landbouwproblemen en wat er mee samenhangt. Filmvertoning: Journaal, enz. ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjenrd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Hoofdredacteur: Ir. J. Priaa Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28. Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 011502073. Terneuzen Afdelingen Zoutelande en Biggekerke der Z. L. M. Algemene vergadering om 7.30 uur op donderdag 16 februari in nieuwe aanbouw „Middendorp'' te Zoutelande. De heer Mr. E. Wage zal spreken over Aktuele Landbouwproblemen. Filmverto ning Z. L. M.-journaai '66. Plattelandsvrouwen Noord-Beveland. Gezinsavond op 25 januari a.s. 's avonds om half acht in hotel „De Korenbeurs" te Kortgene. Ds. Strating zal spreken over de „Moderne gezinsproblemen". Z. L. M.- en P. J. G.-leden zijn van harte welkom. De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Tholen en St. Philipsland en de R. L. V. D. te Goes organiseren een voorlichtingsmiddag te Scherpenisse op vrij dag 17 februari 1967. Aanvang 14 uur. Onder werp: „Struktuur en mechanisatie" met korte inleidingen, défilé en bespreking van werktuigen. Veehouderij excursie Z. L. M. op donderdag 9 februari voor leden-veehouders en belangstellenden zal 's morgens een bezoek plaatsvinden aan het Insti tuut voor Veeteeltkundig Onderzoek „Schoon oord" te Zeist. Na de lunch zal het varkensfok- bedrijf van de heer J. van Uden te Berlicum wor den bezocht. De kosten voor deze excursie (inclusief lunch en diner) zullen 29,50 per persoon bedragen bij 30 deelnemers en 28,per persoon bij 40 deel nemers. Opgave voor deze excursie bij de heer W. C. Sinke, Landbouwhuis der Z. L. M. te Goes tot uiterlijk 28 januari a.s. Veehouderij voorlichtingsdag. In samenwerking met de R. V. V. D. organiseert het Varkensstamboek voor Zeeland op woensdag 1 februari a.s. in de „Prins van Oranje" te Goes de jaarlijkse Varkenshou derij voorlichtingsdag. 's Morgens van 1012.30 uur wordt de algemene vergadering van het Var kensstamboek voor Zeeland gehouden, 's Mid dags om 14.00 uur spreken een tweetal inleiders, waarna een forum wordt gehouden. Inleiders: Ir. W. L. Harmsen, Rijksveeteeltconsulent: Situa tieschets van de varkenshouderij in Zeeland. Mr. F. G. van Dijk, voorzitter Produktschap voor Vee en Vlees: „Perspectieven voor de varkens houderij in landelijk en in E. E. G.-verband". Forum onder voorzitterschap van de heer Ir. W. L. Harmsen. In het forum hebben naast de inlei der zitting de heren: R. T. Haalstra, dierenarts; J. H. van Nieuwenhuijzen, specialist boerderijen- bouw; W. Vader, mester; D. Hannewijk, fokker en J. H. ter Keurs, specialist varkenshouderij. GEBIEDSWIJZIGING ASSISTENTEN BEDRIJFSLABORATORIUM Gaarne willen wij er belanghebbenden op wijzen dat met ingang van 1 januari 1967 enkele verschuivin gen in werkgebieden van assistenten van het Bedrijfs- laboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek zijn doorgevoerd voor Noord-Beveland en Zuid-Beveland. Met ingang van 1 januari 1967 heeft de heer H. Sinke te Oostdijk-Krabbendijke zijn werkzaamheden als monsternemer voor het Bedrijfslaboratorium be ëindigd in oost Zuid-Beveland. Zijn werkgebied is toegevoegd aan dat van assistent A. Minnaard, Deeweg 2, 's-Heer Abtskerke. post 's-Gravenpolder. ie! 01103250. Het werkgebied van de heer A. Minnaard omvat hiermede geheel Zuid-Beveland. Het eiland Noord-Beveland waar tot dusver de be monstering werd verzorgd door de heer Minnaard, is per 1 januari 1967 toegevoegd aan het rayon van assistent L. Maas jr, Oude Vlissingseweg 62, Middelburg. Tel. 01180—5228. Het werkgebied van de heer L. Maas omvat hier mede geheel Noord-Beveland en Walcheren. RADIO Maandag 23 januari, 's middags om 12.30 uur in de Avro-rubriek „Modern Platteland" de stem van het K. N. L. C.; ir. B. J. v. d. Toom spreekt over „Varkens- houderijkernen". Dinsdag 24 januari, Hilversum I, 12.3012.40 uur „De varkenshouderij in Limburg" m.m.v. het Rijks- veeteeltconsulentschap te Roermond. „De bestrijding van mond- en klauwzeer", m.m.v. de Veeartsenijkun- dige Dienst. Vrijdag 27 jannuari Hilversum I, 12.3012.40 uur „De voedering van het vee in de winter", ir. W. Davids van het Rijksveeteeltconsulentschap voor de Veevoeding te Wageningen. Aktualit.eiten van het proefstation voor de groenten- en fruitteelt onder glas in Naaldwijk. ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU OOSTBURG: Woensdag 25 jan. in café „De Windt" ZIERIKZEE: Donderdag 26 jan. in hotel „Huis van Nassau" MIDDELBURG: Donderdag 26 jan. in hotel „De Eendracht" SEROOSKERKEVrijdag 27 jan. in café „Huysse", van 9.tot 1.uur THOLENZaterdag 28 jan. in hotel „Hof van Holland" STUDIEDAG: „VRUCHTBAARHEID VAN DE GROND" te houden op vrijdag 27 januari 1967 in de „Prins van Oranje" te Goes AGENDA: 10.00 uurOpening en probleemstelling door de voorzitter van de federatie, de heer M. C. J. Kosten. 10.10 uur „Vruchtopvolging", door de heer ir. M. A. van der Beek, Rykslandbouwkon- sulent voor de Zeeuwse eilanden. 10.55 uur Pauze. 11.10 uur „Grondbewerking", door de heer ir. H. Kuipers, lektor grondbewerking aan de Landbouwhogeschool. 12.00 uurMiddagpauze. 13.30 uur„Organische bemesting", door de heer ir. J. A. Grootenhuis, medewerker In stituut voor Bodemvruchtbaarheid. 14.00 uur „Struktuur van de grond met als ach tergrond 1966", door de heer J. M. van der Weele, specialist bodem en bemes ting R. L. V. D. Zeeuwse eilanden. 14.30 uur Pauze. 15.15 uur Forum voor het bespreken van de vra gen. Voorzitter, de heer ir. L. Th. J. M. de Wit, Rijkslandbouwkonsulent voor Zeeuwsch-Vlaanderen; leden: de sprekers van deze dag. 16.30 uurSluiting. CONTRACTTEELT CONSERVENERWTEN Na vele besprekingen gevoerd tussen de delegaties van de Vereniging der Nederlandse Groente- en Fruit- verwerkende Industrie en de Nederlandse Kontrakt telers Vereniging van de drie C. L. O.'s over model- voorwaarden voor de contracttelers van conserven- erwten is kortgeleden op alle punten overeenstemming bereikt. Het laatste moeilijke onderwerp was de vaststelling van de voorwaarden, welke moeten gelden voor het geval dat de erwten niet tijdig groen kunnen worden geoogst en afgeleverd en tot droge erwten moeten doorgroeien. Ook hiervoor is naar het oordeel van de delegaties een voor beide partijen bevredigende op lossing gevonden. De redactie van de voorwaarden moet nog worden bijgeschaafd, terwijl uiteraard de bereikte overeen stemming nog de goedkeuring behoeft van de bestu ren van de beide organisaties. Daarna zullen de voor waarden worden gedrukt en uitgegeven. EENKIEMIGHEID F. Goyarts Zonen Zaadteelt N.V. te Weke - Den Hoorn (Gr.) wijst ons op een zetfout in het artikel „Suikerbieten en Rassenkeuze" in ons rassennummer. Daar staat in dat het C-zaad van Kleinwanzleben E een gemiddelde éénkiemigheid heeft van 59 Dit percentage moet zijn 69 zoals ook uit de tabel blijkt. BI. NOG EENS MELK EN BROOD De opmerkingen in dit blad van 13 januari door de heer L. Vos uit Vlissingen geven mij aanlei ding nog de volgende kanttekeningen te maken: Ik weet wel, dat een ongesaneerde wijk oneco nomisch is. Alleen rijst wel de vraag aan wie de voordelen van de sanering nu eigenlijk toevallen. Ik ben overigens niet tegen sanering, maar wel tegen één slijter per wijk. De consument moet een keuze mogelijkheid uit minstens twee slijters hebben. Daarom ben ik tegen sanering, die uit draait op slechts één slijter per wijk. Dat is mono polie. De heer Vos schuift mij onkundigheid in de schoenen. Wat hij schrijft over verschuivingen in het consumptiepatroon is mij echter heus wel be kend. Eveneens dat dit ongunstige gevolgen heeft voor het melkverbruik. Dat is nu mijns Inziens een reden temeer om de consument een goede service te verlenen. Ik blijf er daarom bij, dat een goede en regelmatige melkvoorziening een eerste ver eiste is. J. Dij.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 2