MECHANISATIESHOW c Dan is het te laat! Onderwjjsnotities Op 9,10 en 11 februari a.s. organiseren wij in onze vestiging te Zierikzee op het Industrieterrein een uitgebreide MECHANISATIESHOW met deskundige toelichting. Naast de laatste ontwikkelingen op het gebied van de land-en tuinbouw- mechanisatie exposeren wij ons diepvries- en koelkastpro gramma, zodat ook Uw vrouw iets van haar gading vindt. Houdt één van deze dagen vrij; Uw komst zal door ons ten zeerste op prijs worden gesteld. VRAAGT PROSPECTUS EN INLICHTINGEN BIJ CEBECO TERWELSTRAAT 1 GOES TEL. 01100-6908 OIT EH7 otKeTht WttKBocK BRAM-ojt oFSÜKHQi De „ASSUMIJ" van 1896 18 BESTEMMINGSPLANNEN Wolphaartsdijk. Vastgesteld is het bestemmingsplan Kwistenburg. Dit plan ligt vanaf 17 januari 1967 ge durende één maand ter inzage. Gedurende bovengenoemde termijn van één maand kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, bij G. S. bezwaren tegen bovengenoemd plan indienen. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de wijziging, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp-plan is aangebracht. 's-Heer Arendskerke. Vanaf dinsdag 24 januari 1967 ligt gedurende één maand ter inzage het ontwerp- bestemmingsplan kom 's-Heer-Hendrikskinderen, re gelende de bestemming van de gronden, omsloten door de Oude Rijksweg, het Kerkwegje en het Kerk plein. Een ieder kan binnen de hierboven genoemde ter mijn schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp indie nen bij de gemeenteraad. DIREKTEUR 1. T. T. Dr. Ir. E. W. B. VAN DEN MUIJZENBERG MET PENSIOEN De directeur van het Instituut voor Tuinbouwtech niek I. T.T. te Wageningen zal per 1 februari a s. zijn functie neerleggen wegens overschrijding van de pensioengerechtigde leeftijd. Hem is eervol ontslag verleend onder dankbetuiging voor de bewezen dien sten. De heer Van den Muijzenberg wordt als een des kundige bij uitstek beschouwd op het terrein van de tuinbouwtechniek, waarbij inbegrepen de bouw en technische inrichting van kassen. Zeer in het bijzon der heeft hij geijverd voor de ontwikkeling van de nevelspuit in de fruitteelt, die één van de Nederlandse „paradepaarden" op de binnen- en buitenlandse markt van landbowwerktuigen is geworden. In zijn functie is ook zijn vermogen van groot belang geweest, de uit onderzoek verkregen kennis op practische wijze over te dragen. De mammoetwet is niet enkel een gave, zij is een veel eisende opgave aan allen die bij het onderwijs betrokken zijn. JN 'le biina twee jaren die nog voorafgaan aan de inwerkingtreding van de wet op het voort gezet onderwijs zal iedere school in Nederland zich dienen te bezinnen op de nieuwe structuur van het onderwijs en de verruiming van de mogelijkheden die deze wet biedt. Dit geldt beslist niet alleen de schoolleiding en de leraren maar betreft evenzeer de ouders, die zich hierop moeten bezinnen. Binnen de opzet van het voortgezet onderwijs, in de mam moetwet vastgelegd, kan het onderwijs niet alleen organisatorisch vernieuwd worden, maar ook in onderwijskundige zin. Deze vernieuwing beoogt aanpassing van het onderwijs aan de versnelde ont wikkeling van onze maatschappij en biedt vele kan sen cn mogelijkheden. PEN belangrijke grondgedachte van de Wet op het Voortgezet Onderwijs (WVO) is de tot standbrenging van één sluitend geheel van Onder wijsvoorzieningen. Bij het Voortgezet Onderwijs dient de grondslag, die in de school voor basis onderwijs is gelegd in overeenstemming met de aanleg van de leerlingen te worden verbreed, ver- Vestigingen te St. Annaland, Axel, Kerkwerve, Lewedorp, Middelburg, Nieuwendijk, Nieuwe Tonge, Oudenhoorn, Schoondijke, Steenbergen, Strijen, Wissenkerke en Zierikzee diept en gericht in verband rnet de vermoedelijke latere bestemming van de leerling. Vanuit het kind moet er dus een mogelijkheid gevonden worden in deze wet. Elke leerling dient de mogelijkheid te hebben na het basisonderwijs zowel 'n algemene, alsmede een op net beroep gerichte opleiding te volgen. Beide opleidingen dienen zo goed mogelijk aangepast te zijn aan de aanleg en capaciteiten van de leerling. ELKE beroepsopleiding dient voorafgegaan te worden door een fase van algemeen onderwijs. Het tijdstip waarop de beroepsgerichte opleiding gaat overwegen hangt samen met de aanleg van de leerling en zal in het algemeen later vallen naar mate de intellectuele begaafdheid van de leerling groter is. Het beroepsonderwijs begint dan ook in verschillende stadia het middelbaar begint later dan in het lager en het hoger begint weer later dan he<- middelbaar beroepsonderwijs. Het structuur plan van de WVO dient horizontaal zowel als ver ticaal doorstroming te bevatten; b.v. horizontaal moet men van het nijverheidsonderwijs naar het economisch administratieve onderwijs over kunnen gaan, terwijl men verticaal b.v. van het lager naar het middelbaar en vandaar weer naar het hoger beroepsonderwijs moet kunnen gaan. De volgende week behandelen wij in grote lijnen ie indeling van het gehele; onderwijs. 'n'r'ffTrag.. UET winterweer heeft plaats gemaakt voor mooi zacht weer. In de bloementuin zagen we al de sneeuwklokjes; eerst nog wat gebogen maar na een paar dagen zon rechtop. Ze zullen straks nogal wat kou krijgen, want 't is nog geen voorjaar. Maar het doet een mens toch goed wan neer je dit weer ziet. De crocussen komen ook al mooi te voorschijn en de vroege tulpen steken hun fijne topjes al boven de grond. Het leven gaat door, ook in de plantenwereld. We waren vorige week in de stad en we kwa men midden in de uitverkoop. Dat is in een grote stad een heel gebeuren. Van heinde en ver uit de omtrek komen de vrouwen er op af. De reclame in de kranten trekt ze allen naar de stad! Het is daar plotseling zo goedkoop geworden dat je het niet laten kunt! Het is een mooi gezicht al die vrouwen de etalages te zien aflopen. De meeste mannen moeten thuis op de kinderen passen en die er bij zijn lopen er met lange gezichten bij (vooral wanneer het tegen 5 uur loopt) en fun geren meest als trek- of lastdier. Eerst staan de dames voor de etalages te kijken en houden de prijzen die daar op de verschillende goederen staan, goed in haar geheugen. Want als er straks in de winkel zulk goedkoop materiaal niet is, dan laten ze het uit de etalages halen, houden de maat in de gaten en gaan aan het pas sen. In de meeste grote zaken is er een hoekje waar de grootste koopjes bij elkaar liggen, daar is het gedrang het grootst; ze graaien erin dat het een lust is, passen en meten, schatten de maat, want aandoen is er niet bij bij zulke koopjes en je moet ze zien glunderen wanneer ze een japon of man tel er uit halen en naar de kassa brengen om later ingepakt meegenomen te worden. Ook mooi is het om straks wanneer ze bij elkaar en nog vol over alles, een kopje koffie gaan drinken; welverdiend, denkt de man, die rustig zijn kopje uitdrinkt en rondkijkt naar al die pakjes en dozen. Maar moe der de vrouw is met haar buurvrouw aan het bab belen hoe ze het toch maar geflikt heeft om zo goedkoop aan die japon te komen. Ja, ik zag dat die lange mevrouw, je weet wel, die met die bontmuts op, d'r ook zin in had maar ik was toch net nog voor! Ze keek maar sip hoor, maar zo gaat het hé, daar is 't uitverkoop voor. Haar man steekt rustig een sigaretje op en zegt: „Mams, zouen we maar niet gaan, ik geloof dat het nu weer wel kan". „Ja, we gaan hoor", zegt moeder, en volgeladen en voldaan gaan ze huiswaarts per fiets, met bus of auto. Thuisgekomen is het uitpakken en het laten zien aan de thuisblijvers. Weer een feest voor moeder. Toch al wat min der, want het jurkje voor Nellie blijkt toch wat te krap te zijn. Te groot is niet erg daar groeien ze wel naar toe, maar te klein is niet zo best. Het jasje voor Jan leek in de winkel toch blauw en is nu donkergroen. Maar het past toch wel bij zijn bruine broek. Zo wordt daar toch wel een beetje de vreugde gestild. Maar toch is de uitverkoop een jaarlijks terugkerend feest voor de moeders dat ze niet gaarne zouden missen. n f Nu kunt U zich nog op zeer billijke voorwaarden verzekeren tegen elke schade door brand, blikseminslag en explosie. Een ASSUMIJ-brandpolis dekt niet alleen Uw boerderij met in ventaris maar ook Uw levende have, oogst en landbouwmachines, zonder extra-premies of na-omslagen. -Vraagt vrijblijvend inlichtingen en premie- opgave aan: 'S-GRAVENHAGE Pieter Bothstraat 38

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 18