Zeeuwse Landbouw Maatschappij 2 ZEEUWSE AGENDA ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU TERNEUZEN: Woensdag 18 januari in hotel „Des Pays-Bas". OOSTBURG: Woensdag 18 januari in café „De Windt". ZIERIKZEE: Donderdag 19 januari in hotel „Huis van Nassau". KORTGENE: Donderdag 19 januari in hotel „De Korenbeurs". MIDDELBURG: Donderdag 19 januari in hotel „De Eendracht". Afdeling Borssele der Z. L. M. Algemene ver gadering op maandag 16 januari om 1.30 uur in het Verenigingsgebouw te Borssele. Mr. E. Wage zal spreken over: „Actuele landbouwproblemen". Afdeling Aardenburg der Z. L. M. Algemene vergade ring op dinsdag 17 januari om 7 uur n.m. in het Sociëteitsgebouw te Aardenburg. De heer J. de Lange zal spreken over: „Verzekeringsaktuali- teiten". Afdeling Wissenkerke der Z. L. M. Algemene verga dering om 7.30 uur n.m. op woensdag 18 januari in hotel „De Kroon" te Wissenkerke. De heer Mr. E. Wage zal spreken over Aktuele landbouw problemen. Filmvertoning: Z. L. M.-journaal 1366. Afdeling Kloetinge der Z. L. M. Algemene ledenver gadering op donderdag 19 januari a.s. om 19.30 uur in „Amicitia" te Kloetinge. De heer C. P. J. van Iwaarden zal spreken over: Onteigening, Taxatie en Pachtcontracten. Afdeling Terneuzen der Z. L. M. Algemene ledenver gadering e houden op 19 januari 1967, des namid dags te 2 uur in hotel „Des Pays Bas". Inleiding door de heer mr. E. Wage, algemeen secretaris over: „Samenwerkingsvormen in de landbouw". Inleiding door de heer H. J. M. Goossens, bos bouwkundig hoofdamb. bij Staatsbosbeheer over.: „Erfbeplantingen". Afdeling Meliskerke der Z. L. M. 50-jarige jubileum- vergadering op donderdag 19 januari om 19.00 uur, in het vergaderlokaal van de Boasschool te Meliskerke. De voorzitter van de afdeling Melis kerke de heer W. de Buck geeft een overzicht van de afgelopen 50 jaar. Ir. J. Prins spreekt een felicitatierede uit. Verder vertoont mevr. Flipse Roelse dia's van Walcheren en verzorgt de P.G. Aagtekerke een samenspraak. Afdeling Gapinge der Z. L. M. Algemene vergade ring op vrijdag 20 januari 1967 om 7.30 uur in vergaderlokaal te Gapinge. Praatavond door de heer Jansen. Afdeling Koudekerke der P. J. G. Gezinsavond op vrij dag 20 januari om 19.30 uur in hotel „Walche ren" te Koudekerke. Forum over het onderwerp „Problemen rondom een gezin met opgroeiende kinderen en hun toekomst". Z. L. M.-leden en Plattelandsvrouwen van harte welkom. Afdeling Middelburg der Z. L. M. Jaarvergadering om 19.30 uur op maandag 23 januari in „De Een dracht" te Middelburg. De heer Mr. E. Wage zal spreken over Aktuele landbouwproblemen. BESTEMMINGSPLANNEN Middelburg. Sedert vrijdag 30 december 1966 ligt gedurende één maand ter inzage het partieel be stemmingsplan Breeweg II. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot G. S. hebben gewend, kunnen gedurende genoemde termijn van één maand bij de Kroon beroep instellen. Philippine. Sedert 5 januari 1967 ligt gedurende de termijn van één maand ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage het ontwerp tot herziening van het bestemmingsplan Philippine „Noord". Gedurende deze termijn van één maand kan een ieder schrifte lijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp indienen. Zierikzee. Sedert 30 december 1966 ligt gedu rende één maand ter inzage het vastgestelde bestem mingsplan „Scheepstimmerdijk" voor het gebied, dat wordt begrensd door het bestemmingsplan „Malta I" de Grachtweg en het noordelijk gedeelte van de Oude Haven. Gedurende de termijn van ter-inzage-ligging kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, bezwaren tegen het plan bij G. S. van Zeeland indienen. Waarde. Vanaf 10 januari 1967 ligt gedurende één maand ter inzage het ontwerp tot wijziging van het bestemmingsplan Oost met de daarbij behorende voorschriften en toelichting. Gedurende één maand kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwa ren tegen dit ontwerp-plan indienen. Afdeling Biezelinge der Z. L. M. Algemene vergade ring op dinsdag 24 januari om 19.30 uur in „De Caisson" te Biezelinge. Filmvertoning door de heer W. C. Sinke. Afdeling Kats der Z. L. M. Algemene vergadering op donderdag 26 januari om 7 uur in café Versprille te Kats. De heer mr. E. Wage zal spreken ovei „Toekomst van de landbouw in zuid-west-Neder- land". Afdeling Oosterland der Z. L. M. Algemene vergade ring om 7.30 uur op donderdag 26 januari in café Bouma te Oosterland. De heer Drs. J. Dijkgraaf zal spreken over De mogelijkheden van onze land- en tuinbouw in de tegenwoordige tijd. Afdeling Domburg der Z. L. M. Algemene vergadering op zaterdag 28 januari om 13.15 uur in Rehoboth te Domburg. Afdeling Westkapelle der Z. L. M. Algemene vergade ring om 19.30 uur, op 30 januari in Kasteel van Batavia te Westkapelle. De heer Mr. E. Wage zal spreken over Samenwerkingsvormen in de land bouw. Filmvertoning: Z. L. M.-journaal 1966. Afdeling Brouwershaven der Z. L. M. Algemene ver gadering op dinsdag 31 januari a s. om 2.00 uur in hotel „Jacob Cats" te Brouwershaven. De heer J. M. v. d. Weele zal spreken over: Het behoud van de bodemvruchtbaarheid vraagt een goede organisatorische voorziening. Afdelingen Zoutelande en Biggekerks der Z. L. M. Algemene vergadering om 7.30 uur op donderdag 16 februari in nieuwe aanbouw „Middendorp" te Zoutelande. De heer Mr. E. Wage zal spreken over Aktuele Landbouwproblemen. Filmverto ning Z. L. M.-journaal '66. Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting West Zuid-Beve land. Algemene vergadering op vrijdag 13 januari, 's middags om 13.30 uur in het Landbouwcentrum te Goes. De heer L. Nieuwenhuyse, werkzaam bij het P. A. W. te Wageningen over: „Eigen mecha nisatie en/of loonwerk of machine-ringen. Een belangrijk onderwerp voor diegenen die uit hun bedrijf willen halen wat er in zitVooral be drijven met geringe oppervlakte kunnen hier het nodige opsteken De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting West Zuid- Beveland organiseert in samenwerking met de R. L. V. D. te Goes een voorlichtingsmiddag op maandag 13 februari 1967 in de „Prins van Oranje" te Goes. Aanvang 13.30 uur. Onderwerp: „Nieuws op mechanisatiegebied" met dia's en forum. De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Tholen en St. Philipsland en de R. L. V. D. te Goes organiseren een voorlichtingsmiddag te Scherpenisse op vrij dag 17 februari 1967. Aanvang 14 uur. Onder werp: „Struktuur en mechanisatie" met korte inleidingen, défilé en bespreking van werktuigen K. N. L. C.-rayonvergaderingen en tuinbouvvdag. Even als het vorig jaar vinden ook dit jaar weer drie rayonvergaderingen plaats van de besturen van landbouwmaatschappijen met het Dagelijks Be stuur van het K. N. L. C. en wel op dinsdag 23 januari te Leeuwarden (Groninger Mij. v. Land bouw, Friese Mij. van Landbouw en V.B. B.); 20 februari te Zwolle (D. L. G., O. L. M., L. M. IJ. en Geldersche Mij. van Landbouw); 6 februari te Rotterdam (U. L. G., Holl. Mij. van Landbouw, Z. L. M. en Nrd. Brab. Mij. van Landbouw). Op 14 februari vindt te Amsterdam de jaarlijkse Tuinbouwdag van de afdeling Tuinbouw van het K. N. L. C. in hotel Krasnapolsky te Amsterdam plaats. Deze dag begint om 10.30 uur 's morgens. Belangstellenden gelieven deze datum te reser veren. Coöperatieve Zeeuwse Aankoopvereniging Wemel- dinge. Algemene vergadering op dinsdag 24 janu ari a.s. om 9.30 uur in de „Prins van Oranje" te Goes. Na behandeling van de huishoudelijke zaken volgt een lezing door de heer Blank over: „Aktua- liteiten rond de coöperatieve aankoop en afzet". Tuinbouwvoorlichtingsdag. De Nederlandse Tuinbouw- raad organiseert op dinsdag 31 januari 1967 een voorlichtingsdag in het Kurhaus te Scheve- ningen, met als onderwerp „De plaats van de Nederlandse Tuinbouw in de toekomst". Aanvang 's morgens om 10 uur. Het programma vermeldt o.m. een inleiding door de heer E. J. M. Kolfschoten, burgemeester van Leidschendam, over: „Tuinbouw en ruimtelijke ordening"; dr. J. G. ten Houten, direkteur van het Instituut voor Plantenziektenkundig Onderzoek te Wageningen, over: „Tuinbouw en luchtverontreiniging" en prof. dr. C. van den Berg, direkteur van het In stituut voor Cultuurtechniek en Waterhuishou ding te Wageningen, over: „Tuinbouw en water verontreiniging". Vervolgens discussie onder lei ding van het forum van sprekers en een slotwoord door ir. A. de Zeeuw, direkteur van de tuinbouw. JAARVERGADERING „C. V. V. ZEELAND" Dinsdag 17 januari 1967 ledenraadsvergadering „C. V. V. Zeeland" (voorheen „Zecova") 'smiddags om half drie in hotel „Centraal" te Goes. Inleiding door de weledele heer H. Raben over: „De vee- en vleesmarkt en de voortschrijdende ontwikkeling van de E. E. G." LANDBOUWVERENIGING EILAND WALCHEREN In samenwerking met de Coöp. Veevoederfabriek S. O. L. te Utrecht en de Stichting C. L. O. controle organiseert op dinsdag 17 januari om 13.30 uur in „De Eendracht" te Middelburg een veehouderijmiddag. Ir. G. J. van Norel spreekt over voeding en verzor ging van ons vee. Dr. P. v. d. Kerk houdt een inleiding over de belangrijkste produktiebeperkende factoren bij onze dieren. STREEKONTWIKKELING STOPPELDIJK/WALZOORDEN „De toekomst van uw bedrijf". Hierop is de ten toonstelling gericht, die op 1 en 2 februari a.s. te Kloosterzande wordt gehouden. Wat hier zoals gebe den zal worden, kunt U lezen in het volgende nummer. STUDIEDAG De Federatie van de Verenigingen voor Bedrijfs voorlichting op de Zeeuwse Eilanden en de Rijksland- bouwvoorlichtingsdienst houden op vrijdag 27 januari 1967 in de „Prins van Oranje" te Goes een studiedag over „Vruchtwisseling, bodemvuehtbaarheid en struk tuur". TELEFOON BEDRIJFSVOORLICHTER OOST ZEEUWS-VLAANDEREN Vanaf heden is de heer C. J. P. Bartels, bedrijfs- voorlichter voor het gebied Koewacht, St. Jansteeh. Absdale, Clinge, telefonisch bereikbaar onder nummer 01146—606. MELKVEEHOUDERS OOST ZEEUWS-VLAANDEREN ATTENTIE In ons vorig nummer was een advertentie opge nomen betreffende kontaktbijeenkomsten voor melkveehouders georganiseerd door de Provinciale Melkwinningscommissie van het Landbouwschap. Voor Oost Zeeuws-Vlaanderen wérd vermeld dat deze bijeenkomst op maandag 22 januari gehouden zou worden. Dit moet echter maandag 23 januari zijn in „De Koning van Engeland" te Hulst. Aan vang 2 uur RADIO Dinsdag 17 januari a.s„ Hilversum I, 12.30—12.40 uur „Wij bezoeken een interessant Brabants boe renbedrijf", m.m.v. ir. W. L. Vermue van het rijks- landbouwconsulentschap voor Z. O. Noord-Brabant. Aktualiteiten van het poefstation voor de groenten en fruitteelt onder glas in Naaldwijk. Vrijdag 20 januari a.s., Hilversum I, 12.3012.40 uur „Het perspectief van de fruitteelt", de heer P. A. Spoor van het L. E. I. „Werktijdverkorting in de veehouderij-III, m.m.v. ir. S. Brandsma van het Insti tuut voor veeteeltkundig onderzoek te Zeist. ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Hoofdredacteur: Ir. J. Prias Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 01150-2073. Terneuzen VEEHOUDERIJ-EXCURSIE Z. L. M. De Veehouderijcommissie der Z. L. M. zal op DONDERDAG 9 FEBRUARI a.s. bij voldoende deelname een excursie voor leden veehouders en andere belangstellenden orga niseren. In de morgenuren zal een bezoek worden ge bracht aan het Instituut voor Veeteeltkundig Onderzoek „Schoonoord" te Zeist. Na de lunch zal het varkensfokbedrijf van de heer J. van Uden te Berlicum worden bezocht. Vóór het vertrek naar Zeeland zal op nader te bepalen plaats gedineerd worden. Het ver trekuur des morgens zal circa 6.30 uur vanuit Middelburg zijn en de aankomst des avonds in Middelburg te circa 21.30 uur. De kosten voor deze excursie (inclusief lunch en diner) zullen ƒ29,50 per persoon bedragen bij 30 deelnemers en 28,per persoon bij 40 deelnemers. Men kan zich voor deze excursie opgeven bij de heer W. C. Sinke, Landbouwhuis der Z. L. M. te Goes tot uiterlijk 28 januari a.s. (Liefst per briefkaart).

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 2