Aa*Be*Ce Rapporten - Publicaties - Jaarverslagen De suikerbiet met de topopbrengst I VAN OUD OP NIEUW (SLOT) n 1 leverbaar in precisie C, D j en M-zaden met een hoge eenkiemigheid M.V.H011ANDSE 1SJ AMSTERDAM n (Vervolg van vorige pagina) ic Zie Jaarverslag 19651966 van de Coöperatieve Melkeentrale, Amaliastraat 7, 's-Gravenhage. Het jaar 1965/1966 stelde vergeleken met voor gaande jaren niet al te zeer teleur. De vooruit zichten zijn voor het lopende boekjaar mede als gevolg van de consumptiemelkregeling van het Produktschap voor Zuivel en het prijsbe leid van het Ministerie van Economische Za ken bepaald niet gunstig. Research bij Unilever Unilever N.V., Burg. S. Jacobplein 1, Rotterdam. Ter gelegenheid van het feit dat voor de tiende keer de Uni lever Chemieprijzen zijn uitgereikt is dit boek je verschenen, waarin een indruk wordt gege ven van de vele en belangrijke research werk zaamheden van Unilever in geheel Europa. In teressante lectuur voor belangstellenden. Studie no. 41: Bedrijfsplannen voor een ge mengd bedrijf van 24 ha in de N.O.P. L.E.I, Conradkade 175, te 's-Gravenhage - prijs 5, - giro 412235. Goed onderhoud van maaidorsers. Uitgave van Shell Nederland Verkoopmaatschappij N.V., Postbus 69, 's-Gravenhage. De bijzonder grote toename in de laatste jaren van het aan tal maaidorsers en het feit dat vele bedrijven voor het eerst tot aanschaffing van een maai dorser overgingen, heeft tot het samenstellen en uitgeven van dit boekje geleid. Daar vele boe ren het principe, het mechanisme en de wer king van de maaidorser niet voldoende kennen en niet op de hoogte zijn hoe deze machine op de juiste wijze verzorgd moet worden, kan deze uitgave hem nuttig zijn. •k Jaarverslag 1965 van de Stichting voor Bodem - kartering, Bovenweg 7, Bennekom. Het ver slag bestaat uit een aantal artikelen, waarin op beknopte wijze iets wordt meegedeeld over de werkzaamheden, die in de verslagperiode interessante resultaten hebben opgeleverd dan wel (door andere oorzaken) veel belangstel ling hebben gekregen. Jaarverslag 1965 van de Stichting Nederlandse Uienfederatie, Hoflaan 34, Middelharnis. De Stichting heeft veel tijd besteed aan de werk zaamheden verbonden aan het rassenonder- zoek. Voor het eerst zijn bij dit onderzoek uit gebreide bepalingen voor huidvastheid en dro gestofgehalte gedaan. Vooral wat de huidvast heid betreft werden zeer sprekende verschillen tussen de bij het onderzoek betrokken selec ties waargenomen. De kwekers zullen hier ter dege rekening mee moeten houden i.v.m. de steeds toenemende mechanisatie. De economische betekenis van bladbeschadiging bij zaaiuien. Centrum voor Landbouwpubli- katies en Land bouw documentatie, Postbus 4, Wageningen. Uit de proeven is gebleken, dat de omvang van de verliezen als gevolg van be schadiging in sterke mate wordt bepaald door het tijdstip, waarop de ui wordt beschadigd. Bij een beschadiging in de periode waarin het loof zich ontwikkelt, en tijdens de afrijping van het gewas zijn zowel de kwantitatieve als de kwa litatieve verliezen gering. Wanneer evenwel beschadiging Ontstaat tijdens de bolvorming en de aktieve groei, heeft deze een sterk vermin derde opbrengst en bovendien een kwaliteits verlies tot gevolg. Mechanisatie bij het voeren van mestvarkens. - Publikatie van het Instituut voor landbouw bedrijfsgebouwen, Dr. S. L. Mansholtlaan 12, Wageningen Prijs ƒ2,De publikatie geeft een beschrijving van de verschillende voer- systemen die in ons land en in het buitenland in de handel zijn gebracht. Ook wordt aandacht besteed aan installaties die wel in de omrin gende landen verkrijgbaar zijn, maar nog niet in ons land. Coöperatie in Nederland. Publikatie van de Nationale Coöperatieve Raad, Groenhavenstr. 3, Den Haag. In deze brochure wordt de be tekenis der Nederlandse coöperaties geschetst. Aan de land- en tuinbouwcoöperaties is in deze brochure de meeste aandacht besteed, omdat deze sterk uiteenlopen wat de maatschapoelij- ke funktie betreft ook omdat in de land- en tuinbouw de onderlinge samenwerking een grotere betekenis heeft dan in de andere sek toren. Natuurkundige en werktuigkundige begrippen. Tuinbouwtechniek deel L N. V. Uitgeversmq. W. E. J. Tjeenk Willink, Melkmarkt 2 te Zwolle - Ir. H. J. M. Krijnen/J. P. van der Have - 3e druk - prijs 5,75. In dit eerste deeltje van de serie „Tuinbouwtechniek" is getracht op een voudige wqze een aantal werktuigkundige en natuurkundige begrippen te behandelen die voor liet verdere tuinbouwtechnische onderwijs on* misbaar zijn. Het boekje is bestemd voor leen* tingen van lagere tuinbouwscholen en vaksefce- Jaarverslag 1965 van het K.N.L.C., Mauritsplein 23, Den Haag. In dit jaarverslag, dat in zijn opzet gelijk is aan dat van vorige jaren, is ge poogd het werk van het K.N.L.C. zoveel mo gelijk toe te lichten. Fruitteelt vollegrondsteelten. N.V. Uitge versmij W. E. J. Tjeenk Willink, Melkmarkt 2 te Zwolle - Ir. B. Bosma/Ir. P. Roodhuyzen - 5e druk - prijs 9,75. De nieuwe ontwikkelingen in de fruitteelt werden zo goed mogelijk weer gegeven. O.a. wordt er bijvoorbeeld aandacht be steed aan vruchtdunning met carbaryl, het ge bruik van gibberellazuur en B-g, de haagbeplan ting bij pruimen, grondontsmetting. In de op zet van deze 5e druk zijn enkele veranderin gen aangebracht. Melkkunde en zuivelbereiding. N.V. W. J. Thieme en Cie te Zutphen - F. Keestra/A. Faber - 11e druk - prijs 9,50. Het boek is in de eerste plaats bestemd voor de landbouwwinterscholen. Tevens kan het gebruikt worden b(j opleidings cursussen voor de landbouw-akte l.o. en bij cur sussen, waar zuivelbereiding onderwezen wordt Ook voor de melkveehouders, die nauw betrok ken zijn bij het verwerken van de melk in de zuivelfabriek kan het van veel nut zijn. In ver band met de grote veranderingen, die de zuivel- techniek de laatste jaren heeft ondergaan is de inhoud op talrijke onderdelen gewijzigd en aan gevuld. In het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens dat op 1 januari 1967 van kracht werd, zijn de be palingen inzake het stilstaan en het parkeren, ook voor de landbouw van toepassing, enigszins uitge breid. Parkeren van motorvoertuigen dient zoveel moge lijk te geschieden in de daartoe bestemde parkeer havens. Afgezien van de reeds bestaande bepalingen, waar in plaatsen zijn genoemd waar men niet mag parkeren, of die welke door een verbodsbord zijn aangeduid, mag men nu ook niet meer buiten de bebouwde kom op de rijbaan van voorrangswegen parkeren. Wel is toegestaan om te stoppen voor laden en lossen, bij voorbeeld de melkrijder die de melk ophaalt of de bussen terugbrengt. Een trekker met een wagen ech ter mag men tijdens het middageten niet meer op een voorrangsweg buiten de bebouwde kom laten staan. Ook mag men geen motorvoertuigen op de rijbaan laten staan wanneer deze in het midden een vlucht heuvel of een getrokken streep heeft en wanneer de ruimte tussen het voertuig en de getrokken streep of vluchtheuvel minder dan 3 meter bedraagt. Ten slotte moet u op de hoogte zijn van het feit, dat men strikt genomen zittend op een land bouwtrekker niet meer luid mag zingen. Artikel 98 vermeldt namelijk dat bestuurders van motorvoer tuigen geen onnodig geluid mogen veroorzaken. De wetgever zal hiermede echter wel hebben bedoeld, dat met het motorvoertuig zelf geen extra onnodig lawaai mag worden gemaakt.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 15