laat u niet met de brokken zitten. Ook daarom Hilleshög Polyploide soorten bestellen Hilleshög STANDAARD-POLY Precisiezaad met hoge eenkiemigheid. N.V. HOLLANOSCH ZWEEDSCHE ZAADMAATSCHAPPU - KONINGSLAAN 26 AMSTERDAM een prima landbouwbedrijf MELK EN BROOD Voor hoeveel miljoenen jaarlijks aan ka potte bieten in de grond blijft zitten, ziet u niet in de proefveldresultaten. U merkt 't wel. In uw portemonnaie. een zeer goed landbouwbedrijf voorvroege en latere levering R-POLY voor middelvroege en late levering 12 VOORSPOEDIG JAAR VOOR „DE OLVEH VAN 1879" Bij het Onderling Levensverzekering Genoot schap „De Ölveh van 1879" te 's-Gravenhage kun nen, voor zover thans kan worden bezien, de resul taten over 1966 bevredigend genoemd worden. De produktie van nieuwe verzekeringen overtrof de hoge produktie van 1965 en bedroeg circa 285 miljoen. Hierdoor overschreed het totaal verzekerd kapitaal de 1% miljard gulden. De netto vooruit gang van de portefeuille zal 12 van de begin- stand bedragen. Ook de resultaten van ons kan toor in Suriname zijn hoger dan het vorige jaar. Hoewel op dit moment de definitieve cijfers nog niet bekend zijn, mag verwacht worden dat ook de financiële resultaten over 1966 goed zullen zijn. Daar bij de Olveh alle polissen winstdelend zijn, met uitzondering van de fraktieverzekeringen, kan worden verwacht dat ook over 1966 de deelnemers een aandeel in het premie-overschot (winst) zul len ontvangen. De direktie is hoopvol gestemd ten aanzien van de ontwikkeling van het genootschap in het jaar 1967. De stijgende kosten zullen echter de volle aandacht blijven opeisen. De automati sering van de administratie verloopt volgens plan en zal er in de toekomst zeker toe kunnen bijdra gen deze kostenstijging te beperken. PEREN OPNIEUW DUURDER De vaste stemming op de fruitveilingen die er was op de eerste veilingdag in 1967 is voor wat de peren betreft nog verder verbeterd, maar kon voor de ap péls niet geheel gehandhaafd blijven. Vorige week maakten we reeds melding van de zeer hoge prijs die voor Doyenné du Cornice werd betaald. Hierin kwam sindsdien weinig verandering, wat wil zeggen dat de goede kwaliteiten tot 1,80 per kg deden. Enkel in Goes was van dit ras een aanbod van betekenis. Conférence lag reeds enige tijd vast in de markt en was vorige week vrijdag in Kapelle-Biezelinge zelfs willig. De grote en middelmaten klasse 1 kwa liteit deden toen 82 tot 87 cent per kg en de kleine maat 70-71 cent. Klasse II was 2-5 cent per kg goedkoper. Er was vooral vraag van Engelse zijde naar deze handpeer waarvan begonnen is met de verkoop uit de gascellen. Saint Remy steeg tot 49 cent per kg. Legipont had wat meer moeite om mee te komen. Vooral de kleine maten waren goedkoop. Hiervoor werd rond 25 cent per kg betaald. De grote maat klasse I kwa liteit deed tussen 55 en 60 cent per kg. Bij de appels was de vraag naar Goudreinette zodanig dat de prijs iets kon aantrekken. De meeste partijen van de grote maten deden rond 40 cent per kg. De kleine maten noteerden tussen 30 en 35 cent per kg. Jonathan werd ook goedkoper, vooral voor de klasse II kwaliteit, waarvan overigens ook weinig goeds te koop. was. De meeste partijen klasse II kwaliteit gingen weg tegen prijzen van 25 tot 30 cent per kg. Golden Delicious was goed gevraagd, maar werd toch ook iets goedkoper, al konden de grote maten van de beste partijen nog wel aan 60 cent per kg komen. Klasse II deed voor de grote en middelmaten tussen 45 en 55 cent per kg. Mooie partijen Cox's Orange Pippin deden voor de grote maten tussen 65 en 75 cent per kg. De kleine maat noteerde rond 25 cent per kg. De vraag naar Winston, die tot nu toe niet groot was, is toegenomen. De klasse I boven 70 mm deed tussen 55 en 65 cent. De kleinste maat klasse I kwaliteit deed rond 25 cent per kg. Kroetappelen stegen tot 19 cent per kg. (ADVERTENTIE) Te koop aangeboden in West-Brabant: ter grootte van 42 ha. Direkt vrij van pacht te aanvaarden. Goede verkaveling. Telefonisch te bevragen: 's morgens vóór 9 uur 01833-423. INGEZONDEN Geachte Redaktie, Naar aanleiding van het ingezonden stuk (melk en brood), opgekomen in uw Z.L.M.-blad van vrij dag 6 januari door de heer J. Dij. wil ik als trouw lezer en begunstiger de volgende opmerkingen ma ken. Ten eerste wat betreft de melksanering. Weet de heer Dij. wel dat een ongesaneerde wijk vandaag aan de dag oneconomisch is? Dit gelet op het voor beeld van de bakkers, vooral in de grote plaatsen waar de een na de ander zijn broodwijk loslaat. Verder heeft de heer Dij. het over het monopolie. Wist u dat een goed zakenman het woord monopo lie vergelijkt met het woord varkenspest? Vandaar dat er hier in Vlissingen al ruim 20 jaar een zeer gezonde melksanering bestaat! Zeer verregaande en onkundig vind ik de opmer king van de heer Dij. wat betreft de zeer ongunstige invloed van de sanering op het consumptieverbruik. Deze dalende tendens doet zich al enkele jaren voor op verschillende voedsclprodukhn en waarom? Al vele jaren wordt het voedselpakket steeds groter en biedt veel meer variaties dan vroeger. Men eet niet elke diag meer aardappelen en brood en pap, enz De meeste kinderen zowel in de stad als op het platteland drinken liever en krijgen ook in plaats van melk limonade; vandaar onze brancheverva ging. En tot slot neg de heer Dij. met zijn bemoeie nis met 2 januari. Ik kan u mededelen dat hierover met geheel Walcheren, en met de zuivelfabriek Wal cheren, overleg is gepleegd en mijns inziens tot alle tevredenheid. Hoogachtend, L. VOS melkslijter) Hendrick Vroomlaan 71 Vlissingen Tc koop aangeboden in West-Brabant: ter grootte van 28.5 ha. Direkt vr^j van pacht te aanvaarden. Alles aaneengelegen en goed verkaveld. Telefonisch te bevragen: 's morgens vóór 9 uur 91833423.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 12