Zeeuwse Landbouw Maatschappij Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 16 ZEEUWSE AGENDA ZITDAGEN BOEKHOUD- BUREAU HULST: Maandag 9 jan. in „Het Bonte Hert". WESTKAPELLE: Maandag 9 jan. in „Kasteel van Batavia", van 9.15 uur tot 12.30 uur. OOSTBURG: Woensdag 11 jan. in café „De Windt". ZIERIKZEE: Donderdag 12 jan. in hotel „Huis van Nassau". MIDDELBURG: Donderdag 12 jan. in hotel „De Eendracht". ST. MAARTENSDIJK: Donderdag 12 jan. in hotel „De Gouden Leeuw". Afdeling Tholen/Sint Philipsland en de leden in West- Brabant: Vrijdag 6 januari 1967 om tien uur 's morgens in „De Gouden Leeuw" te Bergen op Zoom. Inleiding door de weledele heer C. J. van Leeuwen, stafmedewerker COVECO, Arnhem, over: „De strijd om de grondstoffen". Belangstellenden op deze vergaderingen zijn wel kom! Afdeling Serooskerke (W.) der Z. L. M. Algemene jaarvergadering om 7 uur op maandag 9 januari in café Huisse. Filmvertoning: Filmjournaal 1966. Afdeling St. Philipsland der Z. L. M. Algemene ver gadering op woensdag 11 januari a.s. om 7 uur n.m. in hotel „De Druiventros" te St. Philipsland. De heer J. Markusse zal spreken over: „Land bouwbelangen". Afdeling St. Annaland der Z. L. M. Algemene ver gadering op donderdag 12 januari 1967 om 7 uur n.m. bij de heer Burgraaf. Mr. E. Wage zal spre ken over: „Samenwerking in het algemeen Afdeling Noordwelle der Z. L. M. Algemene ver gadering om 7.30 uur op donderdag 12 januari in café Lokker v. d. Zande te Noordwelle. De heer J. Zwart zal spreken over enkele landbouwpro blemen die in de belangstelling staan. Filmver toning Z. L. M.-Journaal 1966. Afdeling Scherpenisse der Z. L. M. Algemene ver gadering om 19 uur op donderdag 12 januari '67 in hotel Sturris te Scherpenisse. De heer M. A. de Hond zal spreken over „economie bouwplan 1967". Filmvertoning door de heer A. C. van Heusden. Afdeling Wolfaartsdijk der Z. L. M. Algemene verga dering op vrijdag 13 januari om 7 uur n.m. in hotel Ossewaarde te Wolfaartsdijk. De heer J. Markusse zal spreken over: „Bedrijfsopvolging en wat er mee samenhangt". Afdeling Borssele der Z. L. M. Algemene ver gadering op maandag 16 januari om 1.30 uur in het Verenigingsgebouw te Borssele. Mr. E. Wage zal spreken over: „Actuele landbouwproblemen". Afdeling Aardenburg der Z. L. M. Algemene vergade ring op dinsdag 17 januari om 7 uur n.m. in het Sociëteitsgebouw te Aardenburg. De heer J. de Lange zal spreken over: „Verzekeringsaktuali- teiten". Afdeling Terneuzen der Z. L. M. Algemene ledenver gadering e houden op 19 januari 1967, des namid dags te 2 uur in hotel „Des Pays Bas". Inleiding door de heer mr. E. Wage, algemeen secretaris over: „Samenwerkingsvormen in de landbouw". Inleiding door de heer H. J. M. Goossens, bos bouwkundig hoofdamb. bij Staatsbosbeheer over: „Erfbeplantingen". Afdeling Meliskerke der Z. L. M. 50-jarige jubileum vergadering op donderdag 19 januari om 19.00 uur, in het vergaderlokaal van de Boasschool te Meliskerke. De voorzitter van de afdeling Melis kerke de heer W. de Buck geeft een overzicht van de afgelopen 50 jaar. Ir. J. Prins spreekt een felicitatierede uit. Verder vertoont mevr. Flipse— Roelse dia's van Walcheren en verzorgt de P. J. G. Aagtekerke een samenspraak. Vereniging van Bedrijfsvoorlichting „Walcheren". Al gemene voorlichtingsvergadering op maandag 9 januari 1967 om 13.30 uur in café-rest. Wöhler, Lange Delft, Middelburg. Spreker de heer P. Ver- hage, specialist plantenziekten Rijkslandbouw- consulentschap Goes. Onderwerp: „De bestrijding van aktuele plantenziekten en enkele veel voor komende onkruiden". Belangstellenden zijn wel kom. Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Tholen en Sint Philipsland. Jaarvergadering op maandag 9 janu ari a.s. in het „Holland Huis" te Scherpenisse, aanvang 14 uur. Spreker ir. D. C. M. Bommen, rijkslandbouwconsulent voor bedrijfsvraagstuk- ken te Wageningen, over: „Arbeidsorganisatie" ZEEUWS LAND- EN TUINBOUWBLAD waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande TeL 011502073, Terneuzen Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Noord-Beve land". Jaarvergadering op woensdag 11 januari 1967 om 14.00 uur in „De Korenbeurs" te Kort- gene. Ir. M. A. van der Beek, Rijkslandbouwcon sulent voor de Zeeuwse Eilanden te Goes, houdt een lezing over: „Ontwikkelingen bij de voor jaarswerkzaamheden van de suikerbietenteelt", waarna een discussie over dit onderwerp volgt. Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting West Zuid-Beve land. Algemene vergadering op vrijdag 13 januari, 's middags om 13.30 uur in het Landbouwcentrum te Goes. De heer L. Nieuwenhuyse, werkzaam bij het P. A. W. te Wageningen over: „Eigen mecha nisatie en/of loonwerk of machine-ringen. Een belangrijk onderwerp voor diegenen die uit hun bedrijf willen halen wat er in zitVooral be drijven met geringe oppervlakte kunnen hier het nodige opsteken Veehouderijbijeenkomst der Z. L. M. Op donderdag 19 januari a.s. belegt de Veehouderijcommissie der Z. L. M. de jaarlijkse Veehouderijbijeenkomst in restaurant „Wöhler" te Middelburg. Aanvang 9.30 uur des morgens. Ir. A. J. Louwes, Rijks landbouwconsulent voor Bedrijfsvraagstukken te Wageningen zal spreken over: „De toekomstige structuur van het gemengde bedrijf". Hieraan voorafgaande zal ir. W. L, Harmsen, Rijksvee- teeltconsulent voor Zeeland een korte situatie schets geven van de ontwikkeling van de vee- en en varkenshouderij in Zeeland. K. N. L. C.-ray on vergaderingen en tuinbouwdag. Even als het vorig jaar vinden ook dit jaar weer drie rayonvergaderingen plaats van de besturen van landbouwmaatschappijen met het Dagelijks Be stuur van het K. N. L. C. en wel op dinsdag 23 januari te Leeuwarden (Groninger Mij. v. Land bouw, Friese Mij. van Landbouw en V. B. B.); 20 februari te Zwolle (D. L. G., O. L. M., L. M. IJ. en Geldersche Mij. van Landbouw); 6 februari te Rotterdam (U. L. G., Holl. Mij. van Landbouw, Z. L. M. en Nrd. Brab. Mij. van Landbouw). Op 14 februari vindt te Amsterdam de jaarlijkse Tuinbouwdag van de afdeling Tuinbouw van het K. N. L. C. in hotel Krasnapolsky te Amsterdam plaats. Deze dag begint om 10.30 uur 's morgens. Belangstellenden gelieven deze datum te reser veren. Coöperatieve Zeeuwse Aankoopvereniging Wemel- dinge. Algemene vergadering op dinsdag 24 janu ari a.s. om 9.30 uur in de „Prins van Oranje" te Goes. Na behandeling van de huishoudelijke zaken volgt een lezing door de heer Blank over: „Aktua- liteiten rond de coöperatieve aankoop en afzet". Tuinbouwvoorlichtingsdag. De Nederlandse Tuinbouw- raad organiseert op dinsdag 31 januari 1967 een voorlichtingsdag in het Kurhaus te Scheve- ningen, met als onderwerp: „De plaats van de Nederlandse Tuinbouw in de toekomst". Aanvang *s morgens om 10 uur. Het programma vermeldt o.m. een inleiding door de heer E. J. M. Kolfschoten, burgemeester van Leidschendam, over: „Tuinbouw en ruimtelijke ordening"; dr. J. G. ten Houten, direkteur van het Instituut voor Plantenziektenkundig Onderzoek te Wageningen, over: „Tuinbouw en luchtverontreiniging" en prof. dr. C. van den Berg, direkteur van het In stituut voor Cultuurtechniek en Waterhuishou ding te Wageningen, over: „Tuinbouw en water verontreiniging". Vervolgens discussie onder lei ding van het forum van sprekers en een slotwoord door ir. A. de Zeeuw, direkteur van de tuinbouw. De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting West Zuid- Beveland organiseert in samenwerking met de R. L. V. D. te Goes een voorlichtingsmiddag op maandag 13 februari 1967 in de „Prins van Oranje" te Goes. Aanvang 13.30 uur. Onderwerp: „Nieuws op mechanisatiegebied" met dia's en forum. KALENDERS 1967 BENZINE EN PETROLEUM HANDELMAAT SCHAPPIJ N. V. (B.P.) - Amsterdam - een bij zonder handige en overzichtelijke zakagenda. OOSTERBAAN LE COINTRE N.V. - boek druk, offset, uitgeverij en reklamestudio - Goes. Voor de 46e maal handige en keurig verzorgde weekkalender. VOOR DE FEESTDAGEN van de Afd. Tracto ren en Public Relations van de N.V. Ned. Ford autofabrieken een Ford-Select-O-Speed spel geïnspireerd op het aloude ganzébord. 1 RADIO Half één maandagmiddag modern platteland (K. N. L. C.) De uitzending in deze rubriek vindt plaats op maandag 9 januari 1967 des middags om 12.30 uur. De heer J. R. Westerhuis spreekt over het onderwerp „Onderwijsvernieuwing". Dinsdag 10 januari a.s„ geen uitzending. Vrijdag 13 januari, Hilversum I, 12.3012.40 uur „Legkippen in 1967", de heer J. Hoornweg van het Landbóuw-Economisch Instituut. „Werktijdverkorting in de veehouderij - II", m.m.v. het Instituut voor YfiP- leeltkundig Onderzoek te Zeist. De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting Tholen en St. Philipsland en de R. L. V. D. te Goes organiseren een voorlichtingsmiddag te Scherpenisse op vrij dag 17 februari 1967. Aanvang 14 uur. Onder werp: „Struktuur en mechanisatie" met korte inleidingen, défilé en bespreking van werktuigen. JAARVERGADERING „C. V. V. ZEELAND" Dinsdag 17 januari 1967 ledenraadsvergadering „C. V. V. Zeeland" (voorheen „Zecova") 'smiddags om half drie in hotel „Centraal" te Goes. Inleiding door de weledele heer H. Raben over: „De vee- en vleesmarkt en de voortschrijdende ontwikkeling van de E. E. G." STUDIEDAG De Federatie van de Verenigingen voor Bedrijfs voorlichting op de Zeeuwse Eilanden en de Rijksland- bouwvoorlichtingsdienst houden op vrijdag 27 januari 1967 in de „Prins van Oranje" te Goes een studiedag over „Vruchtwisseling, bodemvuehtbaarheid en struk tuur". VERENIGING VOOR BEDRIJFSVOORLICHTING WALCHEREN Algemene voorlichtingsvergadering op maandag 9 januari a.s. om 13.30 uur in restaurant „Wöhler Lange Delft in Middelburg. Spreker: de heer P. Verhage, specialist plantenziek ten, over: „de bestrijding van aktuele plantenziekten en enkele veel voorkomende onkruiden". VOORLICHTING VERENIGING „DE NEDERLANDSE BLOEMISTERIJ" op donderdag 12 januari 1967 in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, Mariaplaats 27, Utrecht Inleidingen door Dr. L. D. Sparnaay, medewerker van het Instituut voor de Veredeling van Tuinbouw- gewassen, over de „Verbetering van het sortiment door Veredelingsonderzoek"; door Ir. C. Broertjes, medewerker van het Instituut voor Toepassing van Atoomenergie in de Landbouw, over de „Invloed van de straling bij bloemisterijprodukten bezien in het licht van het stimuleren van het winnen van nieuwig heden"; over de „Economische ontwikkelingen in de Bloementeelt", door Drs. R. Rijneveld, medewerker van het Landbouw-Economisch Instituut. Tot slot een samenvatting door Ir. A. de Zeeuw, directeur van de Tuinbouw. MOND- EN KLAUWZEERENTING MAAND VERVROEGD De normale, jaarlijkse enting van de Nederlandse rundveestapel tegen mond- en klauwzeer zal ditmaal ruim een maand eerder aanvangen. De minister van landbouw en visserij heeft hiertoe besloten in ver band met de ontwikkeling van deze veeziekte in West- Duitsland en de daaruit voortvloeiende kans tot over brenging van het virus. De entingsperiode, die 27 december j.l. reeds is ingegaan, loopt thans tot 15 april 1967. BESTEMMINGSPLANNEN Hulst. Vaststelling partieel bestemmingsplan Noord I. Met ingang van 21 december 1966 ligt gedurende één maand ter inzage het besluit tot vaststelling van het partieel bestemmingsplan Noord I betreffende grond aan de Zandstraat. Gedurende deze termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, bij G. S. bezwaren tegen dit bestemmingsplan indienen. Oudelande. Vanaf 23 december 1966 ligt gedurende één maand ter inzage een ontwerp van een bestem mingsplan „kom Oudelande 1965" (herziening be staand uitbreidingsplan). Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het ontwerp indienen bij de gemeenteraad. St. Maartensdijk. Ingaande 27 december 1966 ligt gedurende één maand ter inzage een ontwerp-partiële herziening bestemmingsplan 1966 I, omvattende gron den, gedeeltelijk omsloten door de Wouthoekweg, Pro vinciale Weg en Oudelandseweg. Gedurende deze ter mijn kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen het ontwerp.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1967 | | pagina 16