Met een John Deere trekker doet V meer. LOUIS NAGEL-ARNHEM Marktberichten P. Calandweg 2 Postbus 182 - Tel. 08300-35941 15 Marktbericht ontleend Nobeco Kortgene aan Tarwe.'Met de tarwe was het vorige week een droevi ge zaak. De fabrieken wilden de aankopen uitstellen zon der dat daarbij over een staf- felverhoging gesproken werd. Zo konden slechts be perkte hoeveelheden afge geven worden voor levering in de tweede helft van jan. a.s. tegen de prijs die voor heen voor december-afname gold. De aankooppolitiek voor de komende maanden gaat hiermede dus langza merhand wel duidelijk wor den. Door het niet betalen van een staffel of het op latere termijn inkrimpen daarvan, wil de industrie blijkbaar de premie boven de interventieprijs die tot nu toe aangehouden werd gelei delijk aan verlagen. Voor de houders betekent dit dus dat men geen of nauwelijks eni ge rentevergoeding kan in casseren, afgezien nog van het 'wegvallen van een be- waarvergoeding. Het is geen wonder dat onder deze om standigheden de tarwemarkt gedrukt lag. In Duitsland kwamen de prijzen iets ho ger te liggen. Vanuit Neder land werd op aantrekkelijke prijzen geoffreerd, maar men kon horen dat hierop geen reacties gekomen zijn. Het gaat er naar uit zien dat om kwalitatieve redenen de Duitse importeurs onze tar we niet willen afnemen, zelfs niet nu daartoe lang zamerhand prijstechnisch gezien mogelijkheden ge schapen worden. Vorig sei zoen lag de situatie in feite gelijk. Brouwgerst. Voor onze brouwgerst was vorige week in Duitsland geen belang stelling te vinden. Toch is vrijwel met zekerheid aan te nemen dat Duitse importeurs nog Nederlandse gerst moe ten indekken. Gezien de be staande situatie zou men echter haast de moed ver liezen bij de vraag of dit op enig moment betere prijzen kan gaan meebrengen. Al leen het C. B. K. bleef als koper over. Op onverander de prijs kon hier wat ge plaatst worden voor levering in het nieuwe jaar. Peulvruchten. De markt voor groene erwten lag vo rige week met enige schom melingen toch wel prijshou dend. Doordat voor 3 7- contracten de aandieningen slecht afkwamen werd de prijs voor dit produkt op december wat verhoogd. Overigens bestaat de handel in 3 -contracten hoofdza kelijk uit papier terwijl de echte export zich afspeelt met 6 -erwten. Daarin wa ren regelmatig omzetten te melden. Ook boerenpartijen konden niet al te moeilijk kopers vinden. De splitterijen waren voortdurend ge- intersseerd voor de mindere kwaliteiten. Er schijnt momenteel een behoorlijke consumptie van erwten te zijn. Schokkers waren eveneens goed gevraagd, maar dit bleken nog steeds dekkingsaankopen te zijn. Nieu we exportzaken vonden niet op belangrijke schaal plaats. Bruine bonen konden zich bij een verbeterde belangstelling wat herstellen. Kapucijners lagen nogal verlaten in de markt. Er kwam een notering tot stand voor 5 kapucijners van de komende oogst, voor levering augustus/september 1967. De termijnmarkt sloot vrijdag 9 december j.l. met de volgende ver- rekenprijzen: 3 groene erwten dec. 66,75, jan. 66,25, febr. 66,maart 66,april 66,Stemming goed prijshoudend; 6 groene erwten geen notering op gemaakt. 3 schokkers dec. 69,—, jan. 69,25. Stem ming prijshoudend. 5 schokkers jan. 66,febr. 66,25, maart 66,50. Stemming prijshoudend. Cons, aardappelen. Uit de exportcijfers, die heden bekend werden, blijkt, dat de export over november ongeveer gelijk is aan die over oktober j.l. De con- sumptiemarkt in Duitsland blijft echter slecht, terwijl Ook voor u modern rijkomfort! Waarom zoudt u met minder genoegen nemen per uur - per dag: zonder er moe bij te worden. Reeds direkt na het starten ervaart u het snel reageren en de kracht van de John Deere motor. Ook bij plotseling optredende zware belastingen houdt de motor vast, zonder dat u direkt behoeft terug te schakelen. Dank zij de 10 ver snellingen vooruit, die elkaar volkomen overlappen, werkt u altijd met het gun stigste motortoerental. De Europese John Deere trekkerserïe wordt in standaard uitvoering afgeleverd met o. a.: differentieelslot, komplete automa tische hefinrichting, versnellingsbak met klauwenschakeling, schijfremmen, vol ledige verlichting en een onvoorstelbaar rijkomfort. Dit alles om u sneller, veiliger en gemakkelijker te laten werken. Laat uw dealer u een John Deere trekker demonstreren. In de serie zult u zeker het geschikte type vinden voor uw speciale omstandigheden - en u betaalt Euro pese prijzen 1 Kies uit de typen 310,510 en 710 met resp. 31,36 en 49 aftakas PK's bij 540 omw./min... John Deere-dealers voor Zeeland r. Biaeke, Haven 21, aardenburg, Tel. 01177/269 P. A. Kindt, Hulsterweg 114, TERHOLE, Tel. 01140/2171 L. A. Kindt, Rapenburg 120, STOPPELDIJK, Tel. 01147/316 A. van Weele, Pr. Bernhardstraat 53, WOLPHAARTSDIJK, Tel. 01198/278 de export naar België momenteel beduidend terug loopt. Behoudens de overzeese bestemmingen zijn Spanje en Italië op dit moment onze interessantste afnemers. Na nieuwjaar zal deze basis echter weer verbreed moeten worden met nieuwe gegadigden. Of, en zo ja, wanneer deze zullen komen is moeilijk te voorspellen. Kansen voor export naar Zweden worden nog het hoogst aangeslagen. De binnenlandse gros siers passen zich nog steeds niet voldoende aan bij de hogere exportprijzen. Blijkbaar kan men tegen de oude prijzen nog voldoende aanbod vinden. Beursbericht markt Goes 13 dec. 1966 (per 100 kg). Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 boeren- schoon af boerderij 35,35; Tarwe, volgens E. E. G - condities 35,85; Gerst boerenschoon af boerderij 27,50 tot ƒ31,75; Kleine groene erwten boeren schoon af boerderij 30,tot 49,Schokkers boe renschoon af boerderij 30,tot 51,Capucijners boerenschoon af boerderij 50,tot 67,Bruine bonen (mits zonder grond en goed droog) 70,tot 90,—. Aardappelen (per 100 kg). Bintje, 35 opw. binnen landse sortering 12,7513,75. Levering aan de sorteerinrichting. Sorteerkosten voor rekening koper. Voederaardappelen 2,755,50. Uien. Onafgestaart op auto geleverd 23 cent per kg. Veldsgewas. Vlas. De noteringen waren als volgt: Beste partijen 1821 cent per kg op auto geleverd. Gewone kwali- teiteit 1017 cent per kg op auto geleverd. Bescha digde partijen 79 cent per kg op auto geleverd. Hooi en stro. Tarwestro 95100; Gerstestro 85 92,50; Erwtenstro (klein groen) 8592,50; Schokkerstro 7080, alles per 1000 kg. Voor alle noteringen geldt geperst op auto ge leverd. Eieren. De eierprijs bedraagt 2,30 per kg.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 15