BIERBORSTEL ROMANS vertrouwde schakel tussen mensen van stad en land stuwende kracht naar welvaart in dorpen en steden Gewesteljjke raad Landbouwschap vergaderde WESTINGHOUSE ACCULADERS vanaf f 48,- vraag vrijblijvend om toezending van uitgebreide folder Hol/este/ie n.k - goes ganzepoortstraat 28 - tel. 01100-ém Door rechtstreekse import steeds tegen scherpe prijs te leveren B. Beuker n.v. Fouragesimen export-Diemen en Voor al Uw trekker- iandbouwbanden RIJSTVELD TRAKT0R BANDEN ZEEUWSE BANDEN ONDERNEMING ZEBO Boekhandel v. d. Sande Terneuzen 10 BESTEMMINGSPLANNEN Westkapelle. Het plan tot partiële herziening van bestemmingsplan „Noord" (oostelijk gedeelte) ligt tot 23 december op de gemeentesecretarie voor een iedei Ier inzage. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot Ae gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend, kunnen gedurende genoemde termijn bij de Kroon beroep instellen. Middelburg. Vanaf dinsdag 29 november 1966 ligt gedurende een maand ter inzage het bestemmings plan Breeweg III. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, kunnen gedurende de bovengenoemde termijn bij G. S. bezwaren tegen dit bestemmingsplan indienen. RADIO Dinsdag 6 december a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur „De voedering van het vee in de winter I", ir. W. Davids van het rijksveeteeltconsulentschap voor de veevoeding te Wageningen. Aktualiteiten van het proefstation voor de groente- en fruitteelt onder glas in Naaldwijk. Vrijdag 9 december a.s„ Hilversum II, 12.3012.40 uur De ruilverkaveling „Wanroy", m.m.v. de Cul tuurtechnische Dienst voor de provincie Noord-Bra bant. „Wij bezoeken een interessant Brabants bedrijf", m.m.v. het rijkslandbouwconsulentschap voor Z. O. Noord-Brabant. Donderdags 12 uur V. P. R.O. - Streeksgewijs", waarin o m. 12.10 uur een agrarische bijdrage. T. V. - Woensdag 7 december a.5., Nederland I, aanvang 19.30 uur Een reportage met de Staatsmijnen over planten in plastics, als Nederlandse bijdrage hl de N. T. S.-rubriek „Internationaal Agrarisch Nieuws". UIEN WERDEN DUURDER De uienprijzen zijn de laatste weken geleidelik opgelopen en op het moment dat we dit schrijven liggen ze op een hoogte-punt voor dit seizoen, name lijk dicht tegen 30 cent per kg voor de grove en middelmaat export kwaliteit. Elke handelaar zegt, dat ze te duur zijn. maar toch worden er zaken gedaan tegen die prijzen en het aanbod is niet eens erg groot. Er is daarentegen wel een levendige vraag. West-Duitsland is als van ouds een grote afnemer, maar ook Frankrijk kan op het ogenblik heel wat Nederlandse uien gebrui ken en de uitvoer naar Engeland gaat dagelijks door. Daarnaast vindt er ook dagelijks uitvoer plaats naar Afrikaanse landen. Hierdoor ligt het kwantum uien dat er per week de grenzen over gaat rond 4 miljoen kilogram. De voorraden bij de telers zijn op het ogenblik niet bijzonder groot meer. De ui is altijd een on berekenbaar produkt wat de prijsvorming betreft, maar als we zien hoe de situatie op t ogenblik is, dan zouden we, wanneer we nog een voorraad van betekenis hadden, toch maar profiteren van de beste prijs die er nu te maken is. In de op vrijdag 25 november 1966 gehouden verga dering van de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap werd grote teleurstelling uitge sproken over het volgens recente perspublicaties door de Minister van Verkeer en Waterstaat genomen be sluit inzake de lozing van afvalwater door Westelijk Noord-Brabant op de Westerschelde. De Raad besloot de medewerking van Gedeputeerde Staten van Zee land te vragen voor het verkrijgen van een zo kort mogelijk tracé. De vergadering stelde zich in deze volledig achter de inhoud van een door het gemeente bestuur van Waarde verzonden schrijven aan genoem de Minister. Luchtverontreiniging. Met bijzondere belangstelling werd kennisgenomen van de door de directie van de N. V. Zuid Chemie te Sas van Gent genomen en nog te nemen maatregelen teneinde de luchtverontreini ging zoveel mogelijk tegen te kunnen gaan. Daarbij werd de hoop uitgesproken dat de alsnog te treffen voorzieningen de schade tot het uiterste minimum zullen beperken. Bestrijding vergelingszlekte. De in het kader van de Verordening bestrijding van de vergelingsziekte bij bleten ingestelde controlecommissie bracht rapport uit over de In 1966 Behouden controle op de door het Kon. Kweekbedriif D. J. van der Have N. V. aan gelegde veldïes stekbieten. Gebleken is dat genoemd bedrijf in het afgelopen seizoen op uitstekende wijze heeft meegewerkt om besmettingsgevaar te voorko men, waarvoor de Raad zijn waardering toonde. Industrie-uitbreiding in hef Zuid-Sloe. De Raad be sloot al het mogelijke te ondernemen voor het ver krijgen van vervangende bedrijven voor de landbou wers die In de toekomst hun bedrijven zullen moeten afstaan voor industrie-uitbreiding, en zal hierover op korte termijn contact opnemen met de betreffende in stanties. Hoogspanningslijn VlissingenZuid-Sloe. Het tracé voor een door de N. V. P. Z. E. M. nieuw te bouwen STICHTING KEURINGSDIENST ZEELAND In aansluiting op onze vorige mededeling van de N. A K. Zeeland kunnen wij thans mededelen, dat de heer A. Maljaars wonende te St. Laurens, Noordweg 436 (opvolger van kontroleur X Koole) thans tele fonisch te bereiken is onder no. 011805726. hoogspanningslijn van Vlissingen naar het Zuid-Sloe ontmoette bij de Raad bezwaar, volór het gedeelte dat naar de mening van de georganiseerde landbouw kan worden gebouwd op gronden die een toekomstige in dustriële bestemming hebben. Besloten werd terzake wijzigingsvoorstellen in te dienen. Tracé Dammenweg in Schouwen-Duiveland. Met het door de Rijkswaterstaat voorgelegde tracé voor de aan te leggen Dammenweg van de Brouwershavense- gatdam naar de Oosterscheldedam kon de Raad zich verenigen, voor wat betreft het noordelijk gedeelte dat eindigt bij het krekengebied bij Schelphoek. Voor het verdere deel van dit tracé zullen wijzi gingsvoorstellen aan de Arrondissementsingenieur van Rijkswaterstaat worden voorgelegd, daar het moge lijk wordt geacht minder schade toe te brengen aan de daar gelegen landbouwbedrijven. De Raad nam met instemming kennis van de pogin gen die zullen worden ondernomen om voor het noor delijke gedeelte tot een vrijwillige ruilverkaveling te komen met de betrokken bedrijven, waarbij de Rijks waterstaat en de Cultuurtechnische Dienst de aodïge medewerking willen verlenen. Ontwerp-streekplannen voor Midden-Zeeland en West Zeeuwsch-Vlaanderen. Met betrekking tot de ontwerp-streekplannen werden een aantal wensen op gesteld die ter kennis zullen worden gebracht van het College van Ged. Staten van Zeeland. Aanleg aardgasleiding in Zuid-Beveland. De Raad sprak zijn waardering uit over de activiteiten van de landbouwvertegenwoordigers in de Begeleidingscom missie, waardoor de moeilijkheden die zich voordoen bij het leggen van een leiding in de meest ongunstige periode van het jaar tot het uiterste worden beperkt. Benoeming. De Raad keurde goed dat de geweste lijk secretaris een benoeming aanvaardt als secretaris van het bestuur van het Grond-, Pacht- en Taxatie bureau van Z. L. M. en C. B. T. B., waardoor op het terrein van het grondgebruik een zo goed mogelijke coördinatie tot stand kan worden gebracht. Samenstelling Gewestelijke Raad en gewestelijke commissies. Besloten werd eerst de behandeling van het rapport „Taak en Organisatie van het Landbouw schap" af te wachten en daarna wijzigingsvoorstellen in te dienen met betrekking tot de samenstelling van de Raad. Wat de gewestelijke commissies betreft zullen de commissies Fruitteelt en Groenteteelt worden samen gevoegd tot één Tuinbouwcomroissie, terwijl met de Provinciale Raad voor de Bedrijfsontwikkeling- over leg zal plaats hebben over eventuele overname van de Melkwinningscommissie. Natte en gedroogde in elk kwantum Moutkiemen Gras- en Lucernemeel/korrel Leveringen franco door geheel Nederland. Tevens handige en duurzame POLYESTER SILO'S voor bewaring van BIERBORSTEL beschikbaar. Vraagt prijs of nadere inlichtingen bij: OUD DIEMERLAAN 38 - Telefoon (020) - 922094 *$4* Nieuw, gebruikt, verzoold of gecoverd. Thans is het tijd voor het aanschaffen van: De band met de extra hoge nokken met de beste trekkracht. Vraag Uw collega's hoe deze band hun bevalt. Hun antwoord zal zonder uitzondering zijn: FANTASTISCH Middelburg, Kromme Weele 17a tel. 01180-3993 - 2417 na 18 uur2835 - 2328 - 4560 Terneuzen, Mr. Haar man weg 2 tel. 01150-3828 na 18 uur 4075 Bergen op Zoom, Beursplein 2-6 tel. 01640-5879 na 18 uur ook 5435 Breda, Tramsingel 4 tel. 01600-37247 na 18 uur ook 46214

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 10