Het gehele jaar door. BRINKMAN IEMEIJER NV WEEKOVERZICHT De Schuitemaker mestverspreider is de meest verkochte wagen in Nederland. Te gebruiken als zelflosser, als zelflosser met transporteur» als mestverspreider, als oogstwagen en als maaikneuswagen* Mengmest strooien? Dan is er de Schuitemaker mengmeststrooier in 2000 en 3000 ltr uitvoering. Transport? Schuitemaker Universele transportwagen. Te gebruiken als mestverspreider Silage- en voerwagen. Bieten-, aardappel- en graanwagen. Eénmansbediening. Zutphon NOTERINGEN ONS VERSTREKT DOOR NOBECO - KORTGENE TARWE. In de afgelopen week waren het uit sluitend de fabrieken die het kleine aanbod van tarwe uit de markt namen. Dit gebeurde kennelijk met de bedoeling om tijdig een buffervoorraad aan te leggen teneinde de winter ongestoord door te kunnen komen. Voor levering in de maanden ja nuari en februari a.s. of eventueel later had de in dustrie nog niet de minste belangstelling. Zodoende is ook niets bekend over de prijzen die voor die termijnen zullen gaan gelden. Wanneer de markt ontwikkeling enige overeenkomst zou vertonen met die van het vorige seizoen, en daar gaat het wel op lijken, dan is een „redelijke" prijs waarschijnlijk. Deze zal dus ergens moeten liggen tussen inter ventie- en drempelprijs. Bij de huidige rente- en bewaartarieven houdt een langdurige opslag geen belofte in om interessant te kunnen worden. Immers, de export naar derde landen is uitgesloten door het geheel vervallen van de restitutie. Export naar Duitsland is niettegenstaande de heffingverlaging nog niet mogelijk geworden. Onze tarwe is daar voor te prijzig. Een eventueel tot stand komen van zaken zal mede afhankelijk blijven van de prijzen in het binnenland. Zouden afsluitingen nog eens werkelijkheid worden, dan zullen deze zoals het er nu uitziet, slechts kunnen worden verwezenlijkt door speculatieve vraag van importeurs, opgebouwd uit de verwachting van hogere prijzen in Duitsland, en daarnaast het spel met de heffingen. Wanneer de behoefte van de Duitse industrie op zichzelf als maatstaf genomen wordt, dan lijkt een spoedige export niet waarschijnlijk. BROUWGERST. In de afgelopen week is er met brouwgerst wel enige activiteit geweest. De prijzen konden echter niet het niveau bereiken dat op grond van het marktbeeld en de heffing in Duitsland voor mogelijk zou moeten worden gehouden. De Duitse importeurs gaven er blijk van aan hogere prijzen te twijfelen. Offertes die kansen schenen te maken, werden wel eens dwarsgezeten door goedkopere aanbiedingen. Daarmede werd duidelijk dat sommige houders maar liever van de verkoopkansen wilden profiteren. Volkomen onbegrijpelijk was het dat met ingang van. 21 november 1.966 de heffing in Duits land met ca. 0,32 per 100 kg verhoogd werd. Dit zou wel eens een streep door de rekening kunnen betekenen met het oog op de verdere ontwikkeling van de exportmarkt. Het C.B.K. hield zich afzijdig. VOERGRANEN. Met voergerst is het vorige week niets geworden. De heffingverlaging in Duitsland, waarover de vorige week geschreven werd, maakte SCHUITEMAKER dat nieuwe zaken ongunstig kwamen te liggen t.o.v. oude afsluitingen. Dit bracht enige stagnatie in de aankopen door Duitse importeurs, waarna de markt daar overvloedig voorzien werd van offertes. Zoiets kan alleen maar prijsbedervend gaan werken. Dit neemt niet weg dat voor de heffingverhoging in Duitsland per 21 november 1966 in handelskringen geen argumenten gevonden konden worden. Integen deel, een wat verlaagde of in ieder geval een gelijk blijvende heffing leek op grond van de markt situatie voor de hand liggend. In het buitenland was er een stevige concurrentie van Franse gerst. Haver gaf in feite een onveranderd beeld te zien. Niettegenstaande de geringe vraag werden de prijzen iets hoger aangehouden. De bezitters van haver wachtten blijkbaar op betere tijden. Misschien kan de flauwe markt voor Laplatahaver met de daar door verhoogde heffing, waarmede in dit geval de restitutie gelijke tred houdt, een kans gaan bieden voor export naar derde landen van ons produkt. PEULVRUCHTEN. Vorige week waren de om zetten van groene erwten wederom van weinig be lang. De prijzen voor contracten kwamen wat lager te liggen. Goede boerenpartijen, die overigens schaars zijn, hadden wel enige belangstelling, wat verband hield met de in het algërheen moeilijke be werking. Het wordt een eentonig verhaal, maar de interesse van buitenlandse kopers bleef beneden de maat. De splitterijen waren slechts voor kleine hoe veelheden in de markt. Schokkers hadden even eens weinig handel. Bruine bonen en kapucijners deelden in de kalme stemming en moesten worden afgedaan, de termijnmarkt sloot vrijdag 18 novem ber j.L met de volgende verrekenprijzen: 3*/# groene erwten: dec. ƒ63,jan. ƒ63,febr. 63,maart 63,25; april 63,50; stemming nauwe lijks prijshoudend. 6 groene erwten: geen no tering opgemaakt. 3 */o schokkers: dec. ƒ67,50; jan. 67,75; stemming nauwelijks prijshoudend. 5 schokkers: jan. 65,25; stemming prijshoudend. ZADEN. Van karwijzaad en blauw maanzaad viel niets bijzonders te melden. Er werden slechts be perkte hoeveelheden omgezet op een vrijwel onge wijzigd prijsniveau. DE CONS. AARDAPPELMARKT. De vastere stemming die vorige week op de aardappelmarkt in zette, hield deze week goed stand. Voor Italië en Spanje werden momenteel hogere prijzen betaald. De Duitse en Belgische markt bleef vrijwel onver anderd. Frankrijk is momenteel niet zo fel aan de markt als voorgaande jaren. Volgens bekend ge worden oogstramingen heeft België evenals Frank rijk minstens een gelijke hoeveelheid aardappelen als vorig jaar. Hun export ligt echter tot heden belangrijk lager. Als motief hiervoor wordt aange voerd, dat de telers voor de huidige prijzen nog niet willen verkopen. De aardappelen bestemd voor binnenlandse voorziening z?^n deze week niet in dezelfde mate als die, bestemd voor export, in prijs gestegen. Oorzaak hiervan is waarschijnlijk het grotere aanbod van door telers zelf klaargemaakte partijen. AARDAPPELTERMIJNMARKT Weekbericht 1622 november 1966, verstrekt door G. de Vries Zonen N.V., Amsterdam; voor Zeeland Goes, tel. 011006451. Consumptie-aardappelen: Bintje 40 mm opw., april. De afgelopen periode ken merkte zich door een tendens van steeds verder op lopende prijzen. Na een inzet op hetzelfde peil van de vorige week n.l. 16,50 werd de tweede beursdag reeds 17,20 bereikt om na enkele dagen te stijgen tot 18,De laatste beursdag (22 nov.) werd zelfs een notering bereikt van 18,80. Aan het slot werden zaken gedaan op 18,30. De slotnotering was 18,50 18,30. De weekomzet beliep 876 contracten. De openstaande positie was 1291. BEURSBERICHT MARKT GOES (22 nov. '66) Granen en peulvruchten. Tarwe, basis 17 boeren- schoon af boerderij 35,25; Tarwe, volgens E. E. G.- condities 35,75; Gerst, boerenschoon af boerderij van 27,50 tot 31,75; Kleine groene erwten, boeren schoon af boerderij van 30,tot 47,(extra kwa liteit iets hogere prijzen); Schokkers, boerenschoon af boerderij van 30,tot 50,(voor vaste kwa liteiten); Capucijners, boerenschoon af boerderij van f 50,tot 70,Bruine bonen (mits zonder grond en goed droog) van 70,tot f 92,50. Alles per 100 kg Aardappelen: Bintje, 35 mm opw. binnenlandse sor tering van 12,75 tot 13,75 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting. Sorteerkosten voor rekening koper. Voederaardappelen van 2,75 tot 5,50 per 100 kg. Uien: Onafgestaart op auto geleverd 25 cent per kg. Vlas: Beste partijen van 17 tot 21 cent; gewone kwaliteit van 10 tot 16 cent en beschadigde partijen van 7 tot 9 cent per kg. Alles op auto geleverd. Hooi en stro: Veldbeemd van 60,tot 75, Tarwestro van 85,tot 95,Gerstestro van 85,—tot ƒ90,Erwtenstro (klein groen) van f 85,tot f 92,50; Schokkerstro van 70,tot 80,Alles per 1000 kg. geperst op auto geleverd. Eieren 2,73 per kg.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 10