Orr ETN orKtiM WeEKBOEK vam WEEKOVERZICHT NOTERINGEN BRAMwr oÉSCiKHOEk 13 ONS VERSTREKT DOOR NOBECO - KORTGENE TARWE. In de afgelopen week is de tarwemarkt weinig geanimeerd geweest. Van exportmogelijk heden naar derde landen was geen sprake meer en ook van dekkingsvraag voor oude contracten viel niets te bespeuren. Integendeel zelfs, van expor teurszijde werd in sommige gevallen getracht om tarwe naar het binnenland terug te verkopen. De heffing op onze tarwe in Duitsland is met ingang van 14 november 1966 met 0,75 per 100 kg ver laagd. Misschien kan hiermede het prijsverschil, dat tot nu toe de export verhinderde, enigermate over brugd worden. De fabrieken waren voor de bekende prijzen koper, maar de belangstelling richtte zich slechts op een beperkt kwantum. Van enkele molens werd vernomen dat de behoefte alweer gedekt is, waardoor voorlopig niet bijgekocht zal worden. Al gemeen wordt aangenomen dat de prijzen voor januari- en februari-levering wel eens een aflopende tendens te zien zouden kunnen geven. Franse tarwe was voor de industrie te hoog in prijs om interessant te kunnen zijn. Dit produkt kan al geruime tijd zonder heffing in Nederland geïmporteerd worden BROUWGERST. De ontwikkeling op de voer- gerstmarkt gaf aan de brouwgerst een onzekere basis. De wat betere stemming die wij vorige week konden melden, had nauwelijks kans om zich in de zaken waar te maken. Er zal zeker in de eerst komende maanden nog het een en ander door Duitse kopers gedekt moeten worden. Maar voor de houders werd de aanwezige belangstelling wat ge stoord door goedkoper offertes voor snelle levering. De nu weer met ca. 0,50 per 100 kg verlaagde hef fing in Duitsland kan de handel misschien gaan vergemakkelijken. De Franse gerst die enkele dagen behoorlijk vast lag, eindigde de week in een zwak kere stemming. De heffing daarop bij invoer in Ne derland werd met 0,41 per 100 kg verlaagd. Ge hoord werd dat door het C.B.K. enkele kleine posten brouwgerst gekocht werden voor levering op november en december tegen een onveranderde prijs. Alles bij elkaar genomen bood de markt nog weinig houvast, wat dus eigenlijk wel wat tegenviel. VOERGRANEN. De heffingverlaging op voer- gerst in Duitsland, waarover wij vorige week schreven, gaf de binnenlandse verkopers de moed om hogere prijzen te vragen. Dit bracht echter een stagnatie in de handel met zich mede. De tot boven de drempelprijs gestegen noteringen gaven de vraag te beantwoorden of men niet van mening moet zijn dat voergerst langzamerhand aan de top gekomen is. In het binnenland waren de afzetmogelijkheden voor onze gerst gering. Er werd behoorlijk wat Franse gerst gekocht. De stemming werd enigszins onrustig toen ging blijken dat het betalen van pas sende premies voor latere termijnen belemmerd werd door de gestegen prijzen. De werking van de opnieuw verlaagde heffing in Duitsland moet af gewacht worden. De prijzen van haver trokken bij weinig handel toch iets aan. De lust tot verkopen op het slechte prijsniveau was gering. Er kwam enige binnenlandse interesse doordat de voor ons in het algemeen niet erg geschikte Laplatahaver aan de markt kwam tegen lagere prijzen dan de kwalitatief betere Noord-Amerikaanse haver. De derde-landen- heffing is op de goedkopere Laplata-haver afge stemd, waardoor de Amerikaanse haver zo duur werd dat de drempelprijs werd overschreden. Mo gelijk is dat hierdoor ons produkt iets meer in het oog gehouden zal worden. Voor export naar Duitsland, dat grote voorraden heeft, lijkt een ver minderde heffing nog nauwelijks kansen te bieden. De nu bekend gemaakte verlaging met ca. 0,70 per 100 kg zou wel eens de toetssteen kunnen zijn. PEULVRUCHTEN. Vorige week gaf de markt van groene erwten niets opzienbarends te melden. De prijzen bleven op een vrijwel onveranderd peil. Er ging wel regelmatig wat om, maar de vraag van buitenlandse kopers was te klein om de handel een goede steun te geven. De noteringen voor groene erwten kunnen zoals bekend is, nogal gevoelig zijn voor de weersomstandigheden, omdat die een directe invloed hebben op de consumptie. De splitterijen kochten maar mondjesmaat. Overigens was het aan bod ook niet groot. Voor schokkers gold in feite eenzelfde verhaal. De Engelse importeurs schijnen zich op de vlakte te houden ten aanzien van het tijdstip waarop zij aan de markt zullen komen voor onze schokkers. Voorlopig kunnen zij voldoende uit de eigen oogst putten. Bruine bonen konden maar weinig kopers vinden, waarbij de prijzen wat lager uitvielen. Kapucijners hadden wat dekkingsvraag voor november-contracten. De prijzen werden onge wijzigd aangehouden, al moet vermeld worden dat de winkelmaatschappijen zich gereserveerd toonden. De termijnmarkt sloot vrijdag 11 november j.l. met de volgende verrekenprijzen: 3% groene erwten: nov. ƒ63,50; dec. 63,75; jan. 64,febr. 64,25; maart 64,25; april 64,75. 3®/o schokkers dec. 68,jan. ƒ68,50. 5% schok kers: jan. 65,25. ZADEN. Karwijzaad was zeer rustig gestemd met iets lagere prijzen. De export-vraag was niet groot. Blauw maanzaad had weinig omzet met on gewijzigde noteringen. DE CONS. AARDAPPELMARKT. De export- vraag nam deze week wat toe. Hierdoor werd de stemming op de aardappelmarkt iets vriendelijker. Er kwam wat meer vraag uit Spanje, terwijl ook België opnieuw geïnteresseerd leek. Bovendien werd elke vraag uit Italië in verband gebracht met de daar heersende watersnood. De grote vraag is echter of onze export bij een eventueel hoger prijs peil zal blijven lopen zoals het momenteel gaat. Gezien de aardappelvoorraden in West-Europa mag men deze verwachtingen niet te hoog stellen. De binnenlandse markt veranderde deze week weinig, doch bleef wel op peil. Eigenheimers en andere bloemige soorten bleven in trek. AARDAPPELTFRMIJNMARKT. Weekbericht van 915 november 1966, verstrekt door G. de Vries en Zn N.V., Amsterdam; voor Zeeland: Goes, tel. 01100 6451.Consumptie-aardappelen: Bintje 40 mm opw. De belangstelling voor de aardappeltermijnmarkt was in deze verslagperiode vrij belangrijk. Met dagomzetten van 248 en 259 contracten, was het weektotaal 711 contracten. De prijzen gaven een verbetering te zien met de voorgaande week. Na de slotkoers van die week op 15,3015,10, kwam de eerste beursdag de notering zelfs op 16,en bereikte zelfs nog 16,40. Op 15 november werden zaken gedaan op 16,2016,50. De slotnotering was 16,6016,40. De openstaande positie was 1132. BEURSBERICHT MARKT GOES. 15 november 1966. Granen en peulvruchten: Tarwe, basis 17 boeren- schoon af boerderij, 35,25; Tarwe, volgens E.E.G.- condities, 35,75; Gerst, boerenschoon af boerderij, 27,50 tot 31,75; Kleine groene erwten, boeren schoon af boerderij, ƒ30,tot 47,extra kwaliteit iets hogere prijzen; Schokkers, boerenschoon af boer derij, 30,tot 50,alleen plaatsingsmogelijk heden voor vaste kwaliteiten; Capucijners, boeren schoon af boerderij, 50,tot 72,50; Bruine bonen (mits zonder grond en goed droog) 70,tot 95, Alles per 100 kg. Aardappelen: Bintje, 35 mm opw. binnenlandse sortering 10,7512,25 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting. Sorteerkosten voor rekening koper. Voederaardappelen 2,754,75 per 100 kg. Uien: Onafgestaart op auto geleverd 20 cent per kg. Vlas: De noteringen waren als volgt: Beste partijen 1721 cent; Gewone kwaliteit 1016 cent; Beschadigde partijen 79 cent. Alles per kg op auto geleverd. Hooi en stro: Lucemehooi 130,tot 140,Weidehooi (prima kwaliteit) 110,tot 120,Veldbeemd 60,tot 75,Tarwestro 80,tot 85,Gerstestro 80,85,Erwten stro (klein groen) ƒ85,tot 90,Schokkerstro 70,tot 80,Alles per 1000 kg geperst op auto geleverd. Eieren: De eierprijs bedraagt 2,56 per kg. NOTERINGEN ROTTERDAMSE KORENBEURS D.D. 14-ll-'66 Tarwe: 37,75, 2e helft november, 37,95, decem ber, onderling overleg, nieuwe condities, franko fa brieken. Kippengerst: 33,loco, 33,25, dec., bij scheepsladingen, basis boordvrij. Brouwgerst faq. kwaliteit: 32,75, met volledige garanties, 34,basis boordvrij. Brouwgerst C.B.K.: 34,75, nov./dec., basis boordvrij. Brouwgerst Duitse con dities: 35,75, nov., ƒ36,dec., basis boordvrij. Haver 52/53 kg: loco, 29,dec., 29,25, jan., 29,75, febr., 30,bij scheepslading, basis franco Rotterdam. Groene erwten op monster: tot 51, uitgez. partijen iets hoger, franco Rotterdam. Groene erwten 3% kwaliteit: ƒ63,nov./dec., franco Rot terdam. Groene erwten 6 °/o kwaliteit: 58,50, nov./ dec., franco Rotterdam. Groene erwten industrie: tot 42,franco Rotterdam. Termij nmarkt-maandag- ochtendcall: geen zaken, stemming prijshoudend. Schokkers op monster: tot 51,uitgez. partijen iets hoger, franco Rotterdam. Schokkers 3 kwali teit: 67,50, nov./dec., franco Rotterdam. Schokkers 5®/o kwaliteit: 65,laten, nov./dec., franco Rot terdam. Termijnmarkt-maandagochtendcall: geen zaken, stemming prijshoudend. Kapucijners 5 u/o kwaliteit: 77,50, nov./dec., franco Rotterdam. Bruine bonen doorsneekwaliteit: 109,nov., 105,dec., franco Rotterdam. Maanzaad exportkwaliteit: 170,laten, nov./dec., franco Rotterdam. Karwij zaad exportkwaliteit: 129,bieden, nov./dec., franco Rotterdam. Termijnmarkt cons, aardappelen: (Ochtendcall) Bintje 40/opw., april, 16,30 laten, 16,bieden. AARDAPPELBEURS: Bintje 40/opw. binnenl. sort, af binnenland, 14,tot 14,50. Bintje 35/opw. exp. sort., bestemming West-Duitsland, 14,tot 15,in 2 maten. Bintje 40/opw., bestemming Spanje, 15,50, langszij coaster. RUW VOEDERS: Tarwestro 82,50—87,50. Zo- mergerstestro 82,5087,50. Erwtenstro 87,50 ƒ92,50. Af boerderij. 14 nov. De suikerbieten zijn van het land en liggen op hun laatste reis naar de fabriek te wachten. Het is dit najaar wel buitengewoon vroeg, alles werkte mee, hel weer was goed, de grond droog, wat wil je nog meer, de bietencampagne '66 kunnen we wel onthouden, ze is in korte tijd en met weinig moeite aan de kant gekomen. De opbrengst is niet tegengevallen, al is het suikergehalte niet zo hoog geworden als we gedacht hadden, het is onder de 17 blijven hangen. We zagen verleden week nog bietenrooien met de machine, opladen en wegrijden, de ploeg er op bezig en de zaaimachine aan het zaaien alles op één akker, wat een mooi gezicht was, maar er ook op wees, dat alles goed ging. De laatste tarwe is gezaaid en dat is van 't najaar ook prima gegaan. De stand van de eerst gezaaide is zeer goed en de structuur van de grond ook. Zo zie je, dat nog onverwachts door goed weer, de zaak weer een goede wending heeft genomen. De ploegerij is dit najaar ook zeer vroeg; we zagen al boerderijen geheel geploegd liggen en dat is ook wat waard, zo mooi droog geploegd. Deze week loopt het ploegen ook klaar het is bijna een najaar als vroeger toen bij St. Maarten alles was gebeurd en het winterwerk kon beginnen. We kunnen nu aan het pootgoed beginnen wat ook vroeg is, want om aan de consumptie te beginnen liggen de prijzen nog te laag. Dat is wel jammer want een goede aard appelprijs zou nog veel hebben goed gemaakt van het voor de boer niet zo beste '66. We hoorden vanmiddag onze oud-secretaris, nu bij de E. E. G., door de radio spreken over het vele werk, dat er nog moet gebeuren eer alles in kannen en krui ken is om in 1967 en '68 voor onze landbouwproduk- ten, waarvan de prijzen in principe zijn vastgesteld, alles goed te doen verlopen. Vele verdragen en be sluiten moeten nog worden genomen en nu ons kabi net nog niet voor elkaar is, geeft dit aanleiding tot vele moeilijkheden. Laten we hopen, dat we dan in '67'68 de vruchten mogen plukken van deze moeite volle arbeid aan de E. E. G. Wanneer we zo tegenwoordig de kranten, radio en t.v. lezen en zien, dan gaat het in de industrie niet hard vooruit zoals men wel eens hoort, maar hard achteruit. Telkens lees je maar van zoveel en zoveel ontslagen en werd het eerst maar heel voorzichtig gedaan, het gaat nu al heel wat gemakkelijker, de ont slagen volgen elkaar vlug op. Het lijkt o.i. dat er in de industrie toch maar wat raak geïnvesteerd is, wat vlug veel mensen zijn aangenomen om toch maar mee te tellen en na enige tegenslag het touw in de boot gooien, wat ons van onze industrie, die alleen geluk zalig kon maken, hard tegenvalt. Natuurlijk kunnen we niet alles weten, maar een paar jaar geleden moest alles maar industrie worden wat de klok sloeg en was zij de redder van alles BETERE STEMMING OP FRUITMARKT Sinds vorige week is de stemming op de fruitvei lingen iets beter geworden. In de voorgaande weken kon reeds een wat vastere tendens voor de Cox's Orange Pippin worden waargenomen en dat heeft zich in de afgelopen periode voortgezet. Goede partijen Cox's werden weer verkocht tegen prijzen van 5560 cent per kg en soms zelfs nog iets duurder. Ruim een maand geleden lag de prijs niet hoger dan 30 cent per kg. Zelfs de Jonathan kon meekomen en was vori ge week gemiddeld ongeveer 5 cent per kg duurder dan in de voorgaande periode. De goede kwaliteiten klasse 1 kwamen rond en iets boven 25 cent per kg en een redelijke klasse II kwam rond en iets boven 20 cent. Op zichzelf gezien is dat vanzelfsprekend nog veel te weinig, maar alle ver betering telt mee en hopelijk zal het herstel zich voortzetten. Zelfs de kroet van Jonathan steeg tot 14 cent per kg dus dat legt ook een bodem in de markt. Witte kroetappelen liepen op tot 16 cent per kg. Er is vooral vraag van Westduitse zijde naar indus trie-appelen. De Goudreinette werd ook wat duurder en kwam voor de meeste maten klasse I kwaliteit tussen 30 en 35 cent per kg. Klasse II was 23 cent per kg goedkoper. Gele en rode goudreinette waren gemiddeld ongeveer 10 cent per kg duurder dan de gemiddelde klasse I kwaliteit. Golden Delicious had wat moeite om zich te hand haven, maar de beste partijen kwamen toch aan 50 cent per kg. De meeste partijen van de klasse I kwa liteit noteerden echter tussen 40 en 45 cent per kg en de klasse II kwaliteit tussen 35 en 40 cent. Duur betaald wordt de zoete Ermgaard. De grote maten doen tot 70 cent per kg en voor klasse I 6065 mm wordt tussen 45 en 50 cent per kg betaald. Dank zij het beperkte aanbod blijkt er een markt te zijn voor een zoete appel. Bij de peren was er een goede vraag naar de goede rassen en bleef een ras als Comtesse de Paris moeilijk te verkopen. De prijs kwam gemiddeld zeker niet boven 20 cent per kg. Doyenné du Cornice daarentegen steeg tot rond 1.20 per kg voor de meest gevraagd® maten. Conference steeg voor de grote en middel maten tot 62 a 66 cent per kg en Legipont noteerd® tussen 54 en 58 cent. Saint Remy werd merendeels afgedaan tussen 35 en 40 cent per kg.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 13