/f59 O IT EEN geheim WEEKOVERZICHT NOTERINGEN 15 Wj^EEEEOEE VAM f W BRAMurr dTSQKHOÈK, Ons verstrekt door Nobeco - Kortgene Tarwe. Eindelijk is dan gebeurd wat al weken in de lucht zat en waaraan in onze vorige berichten ook reeds aandacht geschonken is. Door het Pro- duktschap werd de restitutie bij export van tarwe naar derde landen geheel ingetrokken. Dit komt dus neer op een uitvoerverbod. De dekkingen op oude restituties leken vorige week bovendien tot een eind te komen. Verder werd bij de maandwisseling de heffing op onze tarwe in Duitsland met ca. 0,38 per 100 kg verhoogd, waardoor de exportkansen binnen de E.E.G. niet verbeterd werden. Voor de binnenlandse markt ziet het er dus naar uit dat alleen de industrie als koper overschiet. De fabrieken zullen langzamerhand wel enige voorraad willen gaan aanleggen als buffer bij eventuele sluiting der vaarwegen, wat nu eenmaal een winters risico is. Spoedig mag bekendmaking van de aankoopprijzen worden tegemoetgezien. Er wordt in handelskringen rekening mede gehouden dat een mogelijke staff el- verhoging op latere termijn wel door een afnemende bewaarvergoeding zal kunnen worden gevolgd. De prijzen liggen tenslotte boven het interventie-niveau en vorig seizoen hebben de molens aangetoond dat zij bij voorkeur niet boven een middenprijs uit komen. De conclusie zou kunnen zijn dat onder de gegeven omstandigheden het bewaren van tarwe weinig zin meer lijkt te hebben. Er is nog een punt dat bij de beoordeling van de bestaande situatie in aanmerking genomen moet worden. Franse tarwe werd tot nu toe niet dringend aangeboden. Echter werden per eind oktober j.l. door het franse graan- bureau tarweuitvoervergunningen verstrekt voor bij na 900.000 ton, terwijl dit vorig jaar in de overeen komstige periode ruim 1 miljoen ton meer was. Hiervan is voor de uitvoer naar E.E.G.-landen ge boekt 120.700 ton, tegenover vorig jaar 258.000 ton. Een grote achterstand dus bij de verkopen. Aan te nemen is dat op een vroeger of later tijdstip deze bui eens los zal komen. Het zou wel wonderlijk zijn als dit onze handel geheel onberoerd zou laten. Ook al is de beschikbare tarwevoorraad in Frankrijk minder dan vorig jaar, het export-overschot wordt voor het eind van het lopende seizoen toch altijd nog op ann.ono vfpr^prnd. Brouwgerst. Vorige week bleek onder invloed van ae vuöie voergcisanar&t enige üuitse belang stelling voor brouwgerst te zijn. Dit kwam nog niet tot uitdrukking in de afsluiting van zaken, maar de kansen gingen er wat beter uitzien. In het algemeen werd door de houders niet geoffreerd, waarbij de heffingen sterk de aandacht hadden. Bij de maand wisseling werd de heffing in Duitsland met ca. 0,27 per 100 kg verhoogd, maar per 7 november '66 is deze weer met ongeveer hetzelfde bedrag ver minderd. Bij de voorlopig dus alleen nog maar vriendelijker te noemen stemming mag echter niet AARDAPPELTERMIJNMARKT Weekbericht 28 november 1966 verstrekt door G. de Vries Zonen N.V., Amsterdam; voor Zeeland: Góes, tel. 01100—6451. Consumptie-aardappelen: Bintje 40 mm opw., april. Alhoewel gesproken moet worden van een kalme stemming op de aardappel- termijnmarkt van deze week trad geen verdere daling ©p. De gedane transacties, die in het begin nog op 14,70 werden ingezet gingen geleidelijk omhoog tot 15,40 om daarna enkele dagen achtereen vrij stabiel te blijven rond 15,1015,30. De slotkoersen waren 15,3015,10. De weekomzet beliep 313 contrac ten (v.w. 426). De openstaande positie was 1190 (v.w. 1188). BEURSBERICHT MARKT GOES (8 nov. 1966) Granen en Peulvruchten: Tarwe, basis 17 boe- renschoon af boerderij 35,Tarwe, volgens E. E. G. condities 35,50; Gerst, boerenschoon af boerderij van 27,50 tot 31,75; Kleine groene erwten, boeren schoon af boerderij van 30,tot 47,(extra kwa liteit iets hogere prijzen); Schokkers, boerenschoon af boerderij van 30,— tot 50,(alleen plaatsings mogelijkheden voor vaste kwaliteiten); Capucijners, boerenschoon af boerderij van 50,tot 72,50; Bruine bonen (mits zonder grond en goed droog) van 70,tot 95,Alles per 100 kg. Aardappelen: Bintje, 35 mm opw., binnenlandse sor tering van 10,75 tot 11,75 per 100 kg. Levering aan de sorteerinrichting. Sorteerkosten voor rekening koper. Voederaardappelen van ƒ2,75 tot ƒ4,75 per 100 kg. Uien: Onafgestaart op auto geleverd 20 cent per kg. Vlas. De noteringen waren als volgt: Beste partijen van .18—21 cent per kg» op aut0 geleverd; Gewone kwaliteit van 10 tot 17 cent per kg op auto geleverd; Beschadigde partijen van 79 cent per kg op auto geleverd. Hooi en stro: Lucernehooi van 130,tot 140, Weidehooi (prima kwaliteit) van 110,tot 120, Veldbeemd van 60,— tot 75,—; Tarwestro van 80,tot 85,Gerstestro van 80,tot 85, Erwtenstro (klein groen) van 85,--» tot 90, vergeten worden dat in de voorjaarsmaanden een versterkt aanbod van franse gerst voor de hand lig gend is. De indicatie-prijzen die door het C.B.K. genoemd werden voor levering na 1 januari a.s. hielden slechts een zodanige bewaarvergoeding in dat daarmede de rente niet eens betaald wordt Peulvruchten. Het belangrijkste nieuws van de afgelopen week was de bekendmaking dat per 1 jan. a.s. de Nebupza-controle beëindigd wordt. Daarmede is dat de uitvoer van groene erwten en schokkers niet meer aan voorgeschreven kwaliteiten gebonden. Over de invloed hiervan op de markt valt nog niet veel verstandigs te zeggen. De opheffing van het Nebupza betekent tevens dat de exportcijfers voor taan pas veel later bekend zullen worden dan nu het geval is. Over de voor- of nadelen zullen de meningen wel uiteenlopen. Door het koude weer kwam vorige week wat meer vertrouwen in de markt. De verkopers hielden zich rustig en zij die nog wat moesten afdekken konden dit alleen maar tegen enigszins verhoogde prijzen realiseren. Schokkers kregen ook wat betere noteringen, hoewel de handel klein bleef. Bruine bonen lagen bij beperkt aanbod waar geen grote vraag tegenover stond prijshoudend in de markt. Kapucijners werden bij regelmatige omzet ten onveranderd aangehouden. Zaden. De flauwe stemming voor karwijzaad ging weer tot het verleden behoren. De houders waren niet bereid om offertes van enig belang te geven, wat bij de getoonde kooplust hogere noteringen tot gevolg had. In oktober j.l. werd 481 ton karwijzaad uitgevoerd. (Vorig jaar 601 ton). Over de periode augustus t.m. oktober was de totale export 1725 ton (vorig jaar 1875 ton). Blauw maanzaad bleef het zorgenkind. De noteringen gingen bij gebrek aan be langstelling nog wat verder onderuit. De uitvoer over oktober j.l. was 176 ton. De cons, aardappelmarkt. De exportcijfers over oktober, die heden bekend werden, vielen niet tegen. Het kwantum van ca. 48.000 ton ligt waarschijnlijk als maandgemiddelde voor dit seizoen te laag. De buitenlandse vraag blijft echter nog steeds beschei den. Onze twee grootste afnemers in oktober waren Duitsland en België. In deze beide landen is de t.hinR- markt echter rustig en geforceerde verkopen kunnen alleen tegen lage prijzen gerealiseerd worden. De omvang van de export naar Spanje is momenteel nog van weinig betekenis. De verladingen naar Italië vinden wel regelmatig plaats, doch gezien de kwaliteitseisen kunnen deze voor onze totale hoe veelheid aardappelen nooit van groot belang zijn. Al met al waren deze week vraag en aanbod onge veer in evenwicht en traden er praktisch geen prijs wijzigingen op. Schokkerstro van 70,tot 80,Alles per 1000 kg. Voor alle noteringen geldt geperst op auto ge leverd. Eieren. De eierprijs bedraagt 2,18 per kg. NOTERINGEN ROTTERDAMSE KORENBEURS d.d. 7 november 1966 Tarwe: 37,60, le helft nov., 37,75, 2e helft nov., 37,95, dec., nieuwe condities, franco fabrieken. Kip- pengerst: loco, 32.75, febr., ƒ33,50, bij scheepsla dingen, basis boordvrij. Brouwgerst faq. kwaliteit: 32,75, nov., basis boordvrij. Brouwgerst C.B.K. 34,75, jan., basis boordvrij. Brouwgerst Duitse con dities: 35,50, nov., 35,75, dec., basis boordvrij. Ha ver 52/53 kg: 28,25, dec., 29,50, jan., basis franco Rotterdam. Groene erwten op monster: tot 51, uitgez. partijen iets hoger, franco Rotterdam. Groene erwten 3% kwaliteit: ƒ64,nov./dec., ƒ65,jan./ april, franco Rotterdam. Groene erwten 6°/o kwali teit: 59,nov., 59,50, dec., 60,jan./april, franco Rotterdam. Groene erwten industrie: tot 42,franco Rotterdam. Termij nmarkt-maandag- ochtendcall: geen zaken, stemming nauwelijks prijs houdend. Schokkers op monster: tot 51,uitgez. partijen iets hoger, franco Rotterdam. Schokkers 3 °/o kwaliteit: nominaal, 68,nov./dec., franco Rot terdam. Schokkers 5°/o kwaliteit: nominaal, 65, WE hebben vorige week onverwachts kennis gemaakt met de vorst en ze heeft ons heel wat werk opgedrongen. De mangels moesten in eens verzorgd worden en de suikerbieten bij el kaar worden gereden om erger te voorkomen. De tuinders, die nog volop koude sla hadden werden ineens verrast en moesten proberen" andere pro ducten die gevaar liepen te bevriezen, binnen zien te krijgen. Gelukkig is de vorst weer afgetrokken en kunnen we aan ons gewone werk verder gaan. Het was toch maar ongewoon zo vroeg in no vember reeds de sneeuwvlokken te zien vliegen. Het was met de wind erbij, ook flink koud ge worden en daar zijn we nog niet aan gewoon. In geheel Europa was het overigens plotseling win ter geworden en overal was de sneeuw en vooral ook het vele regenwater dat gevallen was niet erg welkom. In Italië zijn er door het plotselinge overstromen van de rivieren veel mensen verdron ken en veel schade aan huizen aangericht. We za gen op de T.V. de auto's bijna tot aan 't dak in de straten staan waardoor het water zich stro mend een weg baande. Je zult je woning in deze tijd van 't jaar kwijt raken door de overstroming der rivier! Het lijkt precies of je tegenwoordig meer van zulke rampen hoort dan vroeger, maar dit komt meer omdat het nieuws veel vlugger en veel mas saler onze huiskamer binnenkomt door krant, ra dio en televisie. Zet je 's avonds het nieuws aan, dan zie je het gebeuren nog van dezelfde dag of wat een dag tevoren gebeurd is van heel de wereld van Australië tot aan IJsland, van Tokio tot New York. Wordt er een belangrijke vergade ring gehouden in 't buitenland, 's avonds nog of 's morgens daarop lezen we wat daar is behan deld en zien de sprekers voor de volle zalen spre ken. Worden er verkiezingen gehouden in het buitenland dan weten we 's avonds al heel wat ervan. De krant, de radio en de T.V. brengen ons veel buitengewoon nieuws maar plaatsen ons ook mid den in 't gebeuren. We worden er zodoende ook steeds meer bij betrokken. Wanneer we niets weten dan kunnen we er ook niet verantwoorde lijk voor gesteld worden, maar nu zijn we mede verantwoordelijk. Wanneer er een grote hulpactie in binnen- of buitenland wordt opgezet, lezen we dit in de kranten, horen we het in de radio en zien het op de televisie. Vroeger gebeurden er dingen in onbekende lan den en je hoorde er misschien later wat van. Nu word je er direkt mee gekonfronteerd. Dat is waer, zei buurman Willem, toen hij bij ons kwam, ze betrokken je der zelf in en je bint d'r mie in kennis gesteld. Het is toch geweldig mooi, dat dit ollemille zo kan en een mens staet der niet maer bie stille, die vindt dat noe gewoon geworren, maer as je 's aevens een knopje indrukt en je ziet b.v. derekt een beeld uut de binnenlanden van Zuud-Afrika, waer je op schole wel van eleerd ei, maer 't meeste wee vergeten, en je ziet dan de negers bezig om op leeuwen te jagen, de vrouwlien der potje koken, de kinders spelen, en dan wee een aar beeld van presedent Jonson in Vietnam, der at ie is even kieken most, weer een aar beeld van de overstromigen in Italië, dan wee de grote wolkenkrabbers van Niew Jork en je dienkt daer is even mie deur, dan word je toch daer wel is een bitje stille van. Dat is zeer zeker waar wat buurman zei, de uitvindingen worden als maar groter in de wereld, kijk maar naar de ruimtevluchten. nov./dec., franco Rotterdam. Termijnmarkt-maan- dagochtendcall: geen zaken, stemming goed prijs houdend. Kapucijners 5 °/o kwaliteit: 78,nov., franco Rotterdam. Bruine bonen doorsneekwaliteit: 112,50, nov., franco Rotterdam. Maanzaad export kwaliteit: 170,nov., laten, franco Rotterdam. Karwijzaad exportkwaliteit: 130,dec., franco R'dam. Termijnmarkt cons, aardappelen: (Óchtend- call). Bintje 40/opw., april, 34 x 15,15,20 laten, 15,bieden. Aardappelbeurs: Bintje 40/opw. bin- nenl. sort, af binnenland, 13,tot 14,Bintje 35/opw. exp. sort., in 2 maten, 13,25 tot 14, 40/opw., Spanje, 14,50, langzij coaster. Ruwvoe- ders: Tarwestro 77,50 tot ƒ82,50. Zomergerstestro 77,50 tot 82,50. Erwtenstro 82,50 tot 87,50. Af boerderij. INSCHRIJFFORMULIER Ondergetekende (naam) (adres) (woonplaats) verzoekt toezending van ex. VAN NABIJ EN VERRE tegen de prijs van 19,50.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 15