Radio Zitdagen Boekhoud- bureau ZEEUWS LAND EN TUINBOUWBLAD Zeeuwse Landbouw Maatschappij s In memoriam W. G. DE WAARD Op 70-jarige leeftijd overleed op 6 oktober j.l. de heer W. G. de Waard. De heer De Waard bekleedde van 1945 tot 1963 het voorzitterschap van de Noord-Bra bantse Maatschappij van Landbouw en was ook in Zeeland een graag geziene gast. Op vele hoogtijdagen der Z. L. M. en vele algemene vergaderingen heeft de heer De Waard de Brabantse zusterorganisatie ver tegenwoordigd, daarmede ook van zijn daad werkelijke belangstelling voor de Z. L. M. getuigend. De goede samenwerking tussen de Noord- Brabantse Mij. van Landbouw en de Z. L. M. is mede te danken aan de thans overleden oud-voorzitter De Waard. Velen, ook in Zeeland, zullen hem met dankbaarheid herinneren. Moge hij in vrede rusten. INVOER VAN HAFLINGERPAARDEN UIT TIROL Door de Stichting „Haflingerclub" zal in oktober- november a.s. een aantal hoogwaardige Haflinger Keurstamboekmerriën uit het originele fokgebied in Oostenrijk worden aangekocht. De Haflinger is een klein (pl.m. 1.45 m), stevig en harmonisch gebouwd paard met fraaie lange lijnen, goede borstdiepte, droog, zuiver, glashard beenwerk en beste voeten. Het kleine hoofd met de verstandige levendige ogen en de kleine oren verraden de Ooster se afstamming. De gangen zijn vlot en krachtig. Uiterst sober, zeer vruchtbaar en onvoorstelbaar groot is zijn uithoudingsvermogen en zijn prestaties grenzen in verhouding tot zijn grootte aan het on gelooflijke. In de vijf voorgaande jaren werden circa 600 Haf linger merriën en enkele hengsten in Nederland ge ïmporteerd, waarmede aan de talrijke aanvragen slechts zéér ten dele kon worden voldaan. Teneinde aan de wens van vele belangstellenden tegemoet te komen wil de Stichting nogmaals crach- ten een aantal eerste klas Haflinger merriën aan te kopen en deze onder aantrekkelijke voorwaarden ter beschikking stellen. Zij die in aanmerking willen komen voor toewijzing van een Haflinger merrie uit de in te voeren collectie of nadere inlichtingen wensen gelieven zich zo spoedig mogelijk, doch uiterlijk tot 18 oktober a.s., te richten tot de Stichting „Haflingerclub", Konin ginnegracht 43 te 's-Gravenhage, tel. 112561—070). NIEUWE KONTROLEUR N. A. K. WALCHEREN Als kontroleur voor Walcheren van de Keurings dienst Zeeland van de N. A. K. is in de plaats van de heer J. Koole te Koudekerke, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd ont slag is verleend, met ingang van 1 oktober 1966 benoemd de heer Adr. Maljaars, Noordweg 264 te St. Laurens. Tot onze spijt is de heer Maljaars nog niet telefonisch te bereiken. Wij verzoeken u be leefd voortaan voor kontroleurswerkzaamheden zich met hem in verbinding te willen stellen. BESTEMMINGSPLANNEN Veere. Sinds maandag 10 oktober 1966 ligt ge durende een maand ter inzage het vastgestelde be stemmingsplan Zanddijk met uitvoerige kaart en voor schriften. Gedurende genoemde termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad heb ben gewend bij Ged. Staten bezwaren tegen het be stemmingsplan indienen. Brouwershaven. Sinds 28 september ligt geduren de één maand ter gemeentesecretarie te Dreischor ter inzage het vastgestelde bestemmingsplan Brouwers haven-West. Bij de vaststelling zijn in het ontwerp geen wijzigingen aangebracht. Zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeente raad hebben gewend, kunnen gedurende bovenge noemde termijn bij G. S. bezwaren tegen het bestem mingsplan indienen. DE TOEKOMST VAN DE LANDBOUW „De toekomst van de landbouw wordt echt niet bepaald door het feit of de Minister van Landbouw al of niet rentesubsidies geeft", zei Minister Bies heuvel in zijn algemene inleiding tot de voor dracht, die hij onder de titel „Positie en toekomst van de Nederlandse veehouderij in de Europese Economische Gemeenschap" hield op het jaarcon gres van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Diergeneeskunde op zaterdag 8 oktober 1966 te Utrecht. Naar 's Ministers oordeel wordt die toekomst be paald door de keiharde feiten van de snelle tech nische en economische ontwikkeling. Bovenal, evenwel, door de agrarische ondernemer zelf, die in zijn zelfstandige postie rekening heeft te houden met die harde feiten, waar onder ook de noodzaak van internationale samenwerking van boven-natio- naal karakter met de Europese Economische Ge meenschap als het geslaagde begin. In het groot scheepse moderniseringsproces van de landbouw, is de Overheid de agrarische ondernemer zo goed mogelijk behulpzaam. ISRAËL, waar het nog voortlevende verleden scherp contrasteert met het niet weg te denken heden, is een land waar u zult kunnen genieten van Half één maandagmiddag Modern platteland. Eens per veertien dagen kunt U de stem van 't K. N. L. C. beluisteren in de AVRO- rubriek „Modern Platteland". De eerstvolgende uit zending in deze rubriek vindt plaats op maandag 17 oktober 1966 des middags om 12.30 uur. Dan zal ir. B. J. van der Toom spreken over het onderwerp: „Problemen in de glastuinbouw". Dinsdag 18 oktober a.s., Hilversum II, 12.30 12.40 uor: „Lysine ten dienste van de boer - 1", Dr. A. van Loen van de Staatsmijnen. Aktualiteiten van het proefstation voor de groente- en fruitteelt onder glas in Naaldwijk. Vrijdag 21 oktober a.s., Hilversum II, 12.3012.40 uur: „Lysine ten dienste van de boer - II", Dr. A. van Loen van die Staatsmijnen. „De Zuid-Laarder- paardienmarkt", m.m.v. 't rijkslandbouwconsulent- schap voor O.-Drenthe. OOSTBURG: Woensdag 19 oktober in café „De Windt". KORTGENE: Donderdag 20 oktober in hotel „De Korenbeurs". MIDDELBURG: Donderdag 20 oktober in hotel „De Eendracht". ZIERIKZEE: Donderdag 20 oktober in hotel „Huis van Nassau". U kunt het volledige en uitgebreide programma aanvragen bij de Z. L. M., Landbouwhuis te Goes, ten name van de heer W. C. Sinke (tel. 01100 5010). GLADIOLEN ROOIDEMONSTRATIE ZEEUWS-VLAANDEREN Voor de teelt van gladiolen op ruggen valt de laat ste jaren een toenemende belangstelling waar te ne men. Het doel van deze teeltwijze is, machinaal te kunnen rooien, hetgeen een aanzienlijke arbeids- en kostenbesparing betekent. In het kader van de Streekontwikkeling „Stoppel dijkWalsoorden" zal op donderdag 20 oktober 1966 een gladiolen rooidemonstratie met loofklapper en rooimachine worden gegeven op een perceel van de heer P. A. Rottier, Frederik Hendrikstraat 18 te Lams- waarde. Aanvang demonstratie 14.00 uur. Bedoeld perceel is gelegen achter de betonfabriek „Bleyenberg" te Walsoorden, aan het laantje van Hiel. De route naar dit perceel wordt aangegeven met bor den, waarop vermeld „demonstratie". De organisatie van deze demonstratie berust bij de heren A. Remijn van de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst te Axel en AE. Stienstra van de Rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst te Goes. waarin opgenomen „Plattelandsjeugd" (Verschijnt wekelijks) Officieel Orgaan van de Hoofdredacteur: Ir. J. Prins Redactie, Abonnementen en Advertenties J. F. Blanksma Grote Markt 28, Goes Tel. 01100—5010 en 5012 Tel. huis 01185—422 Advertenties en Administratie over advertenties aan de Uitgeversmaatschappij N.V. v/h Fa. P. J. van de Sande Tel. 011502073, Terneuzen 17-DAAGSE VLIEGREIS MIDDEN-OOSTEN De gezamenlijke Landbouworganisaties organi seren in samenwerking met de „El Al", de Olympic Airways en het Reis- en Passagebureau „Maduro" twee reizen naar het Midden-Oosten. De vertrek data zijn 6 en 20 februari 1967. Tijdens deze 17-daagse reis worden vijf landen bezocht, n.l. Griekenland, Libanon, Syrië, Jordanië en Israël. Deze reis zal zeker in de smaak vallen, daar staan de organisatoren borg voor. Bouwend op de ervaring opgedaan bij vorige reizen, hebben zij ditmaal een programma kunnen samenstellen waarin niets aan het toeval wordt overgelaten. Deze zorgvuldig voorbereide reis zal 1.345 gaan kosten waarbij men in prima hotels logeert. De ver zorging is op basis van vol-pension en men heeft tijdens de gehele reis de beschikking over een gids. Van de vijf te bezoeken landen willen wij u er vier speciaal noemen, n.l.: de schoonheid van het oude bijbelse Palestina en het jonge moderne Israël. In LIBANON, met zijn prachtige op 2.000 meter hoogte gelegen cederbossen, die beroemd zijn door de harde houtsoort die zij opleveren, verblijft u o.a. in Beiroet. In deze moderne oosterse stad, ge legen san de Middellandse Zee, zult u een uitgaans leven aantreffen dat niet onderdoet voor dat van grote Europese steden. SYRIË, een mohammedaans land, heeft als hoofdstad Damascus. Deze kleurrijke, boeiende stad met haar 60 eeuwen historie is ook nu nog één van de belangrijkste handelscentra van het Mid den-Oosten. JORDANIË, nabuurland van Israël, is door de vele mohammedaanse heilige plaatsen maar zeer zeker door de vele christelijke heilige plaatsen nauw aan onze westerse wereld verbonden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 2