Uitslag prijsvraag WIE WORDT KAMPIOEN?" Gemeenschappelijke premie-inning B. V. A. B. - B. P. L. Fruit werd wat duurder 6 Korte wenk Ie prijs Een prima Stamboek-merrieveu len: F. \V. R. Reijnders, Rijksweg 2, Bae- xem (L.). 2e prijs Een Haflinger Hengstveulen, aan geboden door de N.V. Centrale Suiker maatschappij te Amsterdam: Jos v. d. Munckhof, Wouterstraat 21, America (L.). 3e prijs Een Shetlander hengstveulen, aan geboden door de N.V. „AVOB" te Vught: Jos. v. d. Ven, Brand 44, Zeeland (N.-B.). 4e prijs een prima vaarskalf, aangeboden door het Veemarktbedrijf te 's-Hertogen- bosch: Joh. v. d. Hoven, Hogesteenweg 3, Loon op Zand (N.-B.). 5e prijs Een schotel-kunstmeststrooier met geëmailleerde schotels (strooibreedte 2,20 m), fabrikaat Landbouwmachinefabriek P. J. Zweegers Zn. te Geldrop: H. de Leeuw, Bierenweg 18, Hagestein. 6e prijs Automatische wasmachine combi natie, aangeboden door het Onderling Boe- renverzekeringsfonds te Leeuwarden: G. Hendrix, Steegsepeelweg 39, Veulen Ven- ray. 7e prijs Cebeco-kunstmeststrooier, werp- radsysteem (bakinh. ca. 200 kg) met voor wiel en zitting. Aangeboden door het Ce- beco te Rotterdam: P. H. Renders, Leker- straat 23, Beek en Donk. 8e prijs „Pfaff'-zig-zag naaimachine, aan geboden door de Verzekeringsinstellingen van N.C.B.. A.B.T.B.. L.T.B.. L.L.TiB. en B.T.L.: H. J. Houwing, Kruisstraat 20 te Annen (Dr.). 9e prijs Aardappelsorteermachine, aange boden door de C.I.V. te Rotterdam: N. C. Verhagen, Zwijnsbergen 8, St. Oedenrode. 10e prijs Draagbaar radiotoestel, aangebo den door de N.V. „AVOB" te Vught: A. Nijenbanning, Schapendijk 1 te Zweeloo (Dr.). lie prijs Tien balen (100 kg) Kalkammon- salpeter, beschikbaar gesteld door het Cen traal Stikstof Verkoopkantoor „Staats mijnen", „Mekog" en Ned. Stikstof Maat schappij N.V.: R. C. C. van Waes, Hoofd weg Zuid 105, Zuiddorpe (Z.). 12e prijs Elektrische koelkast met assorti ment Amstelbieren, aangeboden door de fa. Beekman te 's-Hertogenbosch: J. Meu- lendijk, Rijtvenweg 1, Breugel (N.-B.). 13e prijs Vijfentwintig balen (1000 kg) droge pulp, aangeboden door de Verenigde Co- operatieve Suikerfabriek (V.C.S.) te Din- teloord: H. J. Huistede, Wiene E 28, Ambt Delden (Ov.). 14e prijs „Hezo"-Weidepomp, Landbouw machinefabriek P. Heesters Zn. te Haa- ren: Rector Cox, Heidseweg, Venray. 15e prijs Koltec Schrikdraadapparaat „RÜkskeur" voor netaansluiting met 50 isolatoren K.O. 74 en 2 poortgrepen K.O. 57 en 1 rol Neofil voor rantsoenbeweiding 250 meter. Aangeboden door Koltec N.V. te Breda: J. Geerts, Hoekje, Diessen. 16e prijs Een diepvriesinseminatie van het K.I.-station Douai, Frankrijk, van de Kampioenstier Adema 584 F.R.S. 54332, aangeboden door de fa. F. Dekker Pzn. te Axel: Jaap van den Berk, Mariagaarde 24, Katwijk a/d Maas. 17e prijs Koltec Schrikdraadapparaat „Rijkskeur" voor droge batterij 7V2 volt (geheel plastic) met 50 isolatoren K.O. 72, 2 poortgrepen K.O. 57 en 1 rol Neofil (250 meter) voor rantsoenbeweiding, aangebo den door Koltec N.V. te Breda: A. Bartels, Machutusweg 2, Escharen Grave. 18e prijs „Nyl"-membraampomp op twee wielig onderstel, Landbouwmachinefabriek P. J. Zweegers Zn., te Geldrop: Th. Ha- gens, Broek weg 1, Horst. 19e prijs Twintig dozen (500 kg) Paarden- koek, aangeboden door de Verenigde Mengvoederfabrieken Koudijs N.V. te Den Bosch-Zaandam: C. Emons, Beekseweg 15, Langenboom (N.-B.). 20e prijs Bascule met schuif gewicht, aan geboden door de firma Vaessen Zn's Weegtuigenfabriek te Weert: G. Verstap pen, Dorpstraat 7, Leveroy (L.). 21e prijs Stalen Zeugenkooi, fabrikaat „Landwerk": R. de Hart, Koepweg 107, Hoorn (N.-H.). 22e prijs Hoofdstel met koper en gareel- riem: Fl. van de Heeuwe, Philippine (Z.). 23e prijs een Luxe doos V.C.S. suiker-as sortiment: G. J. Zembsch, J. D. van Melle- straat, Goes. 24e prijs Twee droogvoerbakken, fabrikaat „Landwerk": L. Hummel, Dorpsweg 76, Oudedijk. Post Avenhorn. 25e prijs Luxe Haflinger Hoofdstel, origi nele Tiroler model, zadelmaker B. P. Pa ree, te 's-Heerenhoek: Herman Nijland, Petersdijk F 138, Post Halle (Gld.). Sinds de oprichting in januari 1964 van de Stich ting Agrarisch Sociale Fondsen (A. S. F.) als ge meenschappelijk administratie-orgaan van B. V. A. B. en B. P. L. kwam binnen het apparaat reeds een grote samenwerking tot stand. Nu zal met ingang van 1 januari 1967 de gecombineerde premie-inning B. V. A. B. en bedrijfspensioenfonds worden inge voerd. Dit systeem houdt in, dat de thans door de werk gevers per kwartaal aan te leggen zegelbladen voor de afdracht van de pensioenpremie komen te ver vallen en dat de pensioenzegels uit de circulatie zullen worden genomen. Vanaf genoemde datum zal dan ook de pensioenpremie worden geïnd door de regionale kantoren van het A. S. F. en wel via de premienota, waarop tevens de premie voor de be drijfsvereniging is vermeld. Omdat het wenselijk is de gespreide betaling door de werkgevers te hand haven zal de pensioenpremie 'mede worden betrok ken bij de voorschotheffing door de regionale kan toren. In de bedragen vermeld op de tegen het einde van dit jaar te verzenden voorschotnota's voor het jaar 1967 aan werkgevers, die onder de werkings sfeer van het B. P. L. vallen, zal derhalve tevens een voorschot op de pensioenpremie zijn begrepen. In verband met het feit, dat de pensioenpremie hoofdelijk tegoed moet worden geschreven, voor de bepaling van de door iedere verzekerde verworven aanspraken, blijft voor het A. S. F. de noodzaak be staan om te beschikken over de juiste en volledige persoonsgegevens van de werknemers, waarbij in het bijzonder het registratienummer van belang is. By het nieuwe systeem echter vormt de voor de be drijfsvereniging en de belastingdienst bij te houden loonstaten per werknemer en de na afloop van het jaar in te leveren verzamelloonstaat de bron waar aan de persoonsgegevens w.o. het registratie nummer en de verdere gegevens benodigd voor de vaststelling der pensioenpremie worden ont leend. De werkgever behoeft dus voor het pensioen fonds geen aparte bescheiden meer bij te houden. Alleen wanneer hij zijn administratie door een boekhouder laat verrichten zal hij er voor moeten zorgen, dat op het bedrijf of bij hem thuis de vol ledige persoonsgegevens van alle in dienst zijnde werknemers en met name van de losse hieronder, steeds voorhanden zijn. Aangezien het met het oog op een tijdige en juiste tegoedschrijving van de pensioenpremie noodzake lijk is, dat reeds vóór het einde van het boekjaar zoveel mogelijk persoonsgegevens bij de admini stratie van het A. S. F. bekend zijn zullen de dis trictsagenten in de loop van het jaar deze gegevens verzamelen. TToor wat betreft de vaste werknemers zal hierbij gebruik kunnen worden gemaakt van gegevens, waarover beschikt wordt in het kader van de registratie van jaarcontracten t.b.v. de premievaststelling ingevolge de werkloosheidswet, zodat het niet altijd nodig zal zijn dat werkgevers, die uitsluitend vast personeel in dienst hebben, ook nog persoonlijk worden bezocht. Werkgevers met los personeel zullen in ieder geval eenmaal per jaar Er komt in deze weken aan de Zeeuwse veilingen een flinke aanvoer van kwaliteitsfruit. Bij de peren waren Beurré Hardy, Bonne Louise d'Avranches en Conference de belangrijkste rassen en bij de appels ging het in hoofdzaak om de Cox's Orange Pippin. Allemaal rassen dus die de Zeeuwse fruitteler op grote schaal teelt en waarvoor een goede markt bestaat, niet alleen in het binnenland maar ook in het buitenland. De exportvraag naar deze rassen nam in elk geval belangrijk toe. Er ging nogal wat Cox's naar Duitsland en de beste kwaliteiten van de Beurré Hardy en Bonne Louisse werden be halve voor West-Duitsland ook in grote hoeveel heden gekocht voor België. Het was op de Zeeuwse veilingen weer druk met het overleggen van fruit voor export, een verschijnsel dat we in geen tijden hebben gezien en de teler weer hoop geeft. De binnenlandse handel is voor de fruitafzet van enorme betekenis maar de export kan toch ook niet worden gemist. Conference werd behalve voor export ook in flinke hoeveelheden gekocht voor opslag in het binnenland. Op de eerste aanvoerdag lag de prijs rond 45 cent per kg voor de grote maten en meest gevraagde kwaliteiten van dit ras, maar de daarop volgende dag werd rond 50 cent per kg betaald. Maandag deed de Conference klasse 1 65-70 mm rond 52 cent per kg, 1 60-65 mm werd toen ver kocht voor 51 cent en 1 55-60 mm voor 43-44 cent per kg. Er wordt door de Zeeuwse telers weer heel wat Conference opgeslagen in de koelhuizen. Het hui dige prijspeil maakt dat er een kans in zit dat het voor de bewaarders geen teleurstelling wordt, al weten we het uiteraard nooit van tevoren. Beurré Hardy was steeds en werd dagelijks wat duurder. Maandag deden de grote maten van dit ras rond 77 cent per kg. Bonne Louise had als na deel dat de vruchten bijzonder vlug rijp werden, waardoor de mogelijkheden van verhandeling klei ner werden. De prijzen van dit ras liepen wat terug. Maandag noteerden de grote maten tussen 50 en 60 cent per kg. Cox's Orange Pippin was na het herstel tot rond 50 cent per kg voor de grote en middelmaten van de normale kwaliteiten, vrij stabiel in prijs. De maat 60-65 mm werd verkocht tussen 35 en 40 cent per kg en de maat 55-60 mm klasse 1 steeg van 15-16 cent naar 25-28 gent per kg. Gele partijen Cox's Orange Pippin waren al naar gelang de graad van rijpheid 20-30 cent per kg duurder dan de ge wone partijen. De aanvoer en de prijzen van bramen liepen verder terug. Meestal werd hiervoor beneden een gulden per kg betaald. HET IS NIET VERSTANDIG contributie aan de melkcontrolevereniging te betalen en niets te doen met de verkregen gegevens. Natuurlijk houdt U bij de selectie rekening met de gezondheidstoestand van de koe, de aard van het dier en het aantal be schikbare vaarzen. De melkproduktie, rekening houdend met de lengte van de lactatieperiode, de leeftijd van het dier en de maand van afkalven, is echter de belangrijkste factor voor de winst. en zonodig nog een keer extra worden bezocht. Een andere wijziging is, dat te beginnen met het jaar 1967 na afloop van het jaar alleen nog een ver zamelloonstaat door de werkgever behoeft te wor den ingeleverd. Het loonboek houdt hij dus in zijn bezit en in verband daarmee zullen de individuele loonstaten nog slechts in enkelvoud behoeven te worden ingevuld. Overigens zal het loonboek, al wordt dit niet meer bij de regionale kantoren inge leverd, wel door het A. S. F. gratis aan de werk gevers worden verstrekt, terwijl tevens gratis loon- berekeningsformulieren ter beschikking worden gesteld. De afschaffing van de zegelbladen heeft voor de werknemers tot gevolg, dat zij geen controle strookjes meer ontvangen. Voor de vaste werk nemers heeft dit geen verdere consequenties, daar beoordeling van de juistheid van de jaarlijkse ken nisgeving inzake het aantal voor de opbouw van ouderdomspensioen tegoedgeschreven weken, voor hen ook zonder deze strookjes zeer goed mogelijk is. Losse werknemers zullen er echter goed aan doen ten behoeve van de controle van hun tegoedschrij ving een extra „boekje loongegevens" aan te vragen en daarin voor zichzelf het nodige te noteren. Deze boekjes zijn kosteloos te verkrijgen bij de districts agenten. De gecombineerde premie-inning betekent voor de werkgevers een vereenvoudiging en leidt ook voor het A. S. F. tot een werkbesparing. Er is der halve veel can gelegen, dat het systeem in de prak tijk op bevredigende wijze zal funktioneren en dat mogelijk zal zijn de hoofdelijke tegoedschrijving der pensioenpremie op verantwoorde wijze te blij ven verrichten. Hierbij hangt zeer veel af van de medewerking, die van werkgevers en werknemers zal worden ondervonden.

Zeeuwsch landbouwblad ... ZLM land- en tuinbouwblad | 1966 | | pagina 6